Wiadomości

Żużlowcy o włos przegrali na Łotwie

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Anders Thomsen (z lewej) i Troy Batchelor (z prawej) dwoili się i troili, aby uratować Wybrzeże przed wysoką porażką na Łotwie. Mogli odetchnąć po ostatnim wyścigu, w którym wspólnie dowieźli 5:1. 2 punkty straty przed rewanżem w Gdańsku to dobra pozycja wyjściowa.
Anders Thomsen (z lewej) i Troy Batchelor (z prawej) dwoili się i troili, aby uratować Wybrzeże przed wysoką porażką na Łotwie. Mogli odetchnąć po ostatnim wyścigu, w którym wspólnie dowieźli 5:1. 2 punkty straty przed rewanżem w Gdańsku to dobra pozycja wyjściowa. fot. Arkadiusz Buczyński/trojmiasto.pl

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk przegrali na wyjeździe z Lokomotivem Daugavpils 44:46 w pierwszym meczu półfinału Nice 1. Ligi. Po 12 wyścigach przegrywali różnicą 12 punktów, ale znakomity finisz pozwolił im zminimalizować straty. Wynik na swoich barkach wieźli cały mecz Anders Thomsen, Troy BatchelorOskar Fajfer. Rewanż 3 września w Gdańsku.Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz aplikację: Android | iPhone


Lokomotiv Daugavpils

9. Maksim Bogdanow 9 (3,3,2,d,1)
10. Oleg Michaiłow 5+1 (1,2*,1,1)
11. Kjastas Puodżuks 12 (2,3,3,3,1)
12. Thomas Jonasson 4 (0,1,1,2,0)
13. Timo Lahti 9 (3,2,1,3,0)
14. Davis Kurmis 4 (3,0,1)
15. Jewgienij Kostygow 3+1 (2*,1,0)
46:44
Sędziowie:
Słupski (Lublin)

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

1. Troy Batchelor 13+2 (2,2,2*,2,2*,3)
2. Renat Gafurow 0 (0,0,-,-,-)
3. Oskar Fajfer 10 (3,1,3,w,0,3)
4. Anders Thomsen 14+1 (1,3,3,2,3,2*)
5. Kacper Gomólski 6 (2,1,2,1)
6. Dominik Kossakowski 1 (1,0,0,0)
7. Aureliusz Bieliński 0 (d,u,-)

kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »


Relacja LIVE

- Oczekuję wyniku blisko remisu. Jedziemy o awans, a zawodnicy, którzy nie jeździli dotąd na poziomie, który deklarowali przed sezonem, mają szansę na rehabilitację - zapowiadał przed meczem prezes gdańskiego klubu Tadeusz Zdunek.

ZDUNEK: ZAWODNICY DOSTALI PRZELEWY, NIE BĘDZIE WYMÓWEK

[ICO]
Przypomnijmy, że ostatni wyjazd na Łotwę nie był udany dla gdańszczan. Na koniec sezonu zasadniczego przegrali 28:50, ale jechali bez Gomólskiego i Kossakowskiego. Obaj są dziś jednak w składzie.

WYSOKA PORAŻKA WYBRZEŻA NA ŁOTWIE
[ICO]
W składzie Lokomotivu zmiana. Za Trofimowa z numerem 12 pojedzie Jonasson, były zawodnik, a nawet kapitan Wybrzeża. Szwed jeździł w Gdańsku w latach 2010-2014. Obecnie jest jednak daleki od formy, którą prezentował w tamtych sezonach. Jego obecność pokazuje jednak, że Łotysze traktują półfinał poważnie i to pomimo tego, że gdy wygrają nawet finał, nie zostaną dopuszczeni do ekstraligi jako zespół zagraniczny.
Na próbę toru wyjechali Gomólski i Kossakowski oraz Kurmis i Lahti.
[ICO]
Zawody zostaną rozegrane wg pierwszego zestawu startowego.
[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Troy Batchelor,
  Maksim Bogdanow,
  Renat Gafurow,
  Oleg Michaiłow.
[ICO]
I
[4:2] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Maksim Bogdanow (3 pkt), Troy Batchelor (2 pkt), Oleg Michaiłow (1 pkt), Renat Gafurow (0 pkt).

Ze startu 3:3, ale Gafurow szybko stracił trzecią pozycję na wyjściu z łuku. Bardzo słaba postawa Rosjanina. Wyścig bez historii, pewna wygrana Bogdanowa.
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Jewgienij Kostygow,
  Dominik Kossakowski,
  Davis Kurmis,
  Aureliusz Bieliński.
[ICO]
II
[9:3] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Davis Kurmis (3 pkt), Jewgienij Kostygow (2 pkt), Dominik Kossakowski (1 pkt), Aureliusz Bieliński d4/(0 pkt).

Juniorzy z Łotwy nie dali gdańszczanom najmniejszych szans. Pewne zwycięstwo z dużą przewagą. Bieliński tracił całą prostą i zjechał z toru.
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Kjastas Puodżuks,
  Oskar Fajfer,
  Thomas Jonasson,
  Anders Thomsen.
[ICO]
III
[11:7] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Kjastas Puodżuks (2 pkt), Anders Thomsen (1 pkt), Thomas Jonasson (0 pkt).

Słabszy start gdańszczan, ale Fajfer znakomicie przyciął do krawężnika i uciekł do przodu. Thomsen ambitnie gonił Jonassona i wszedł mu pod łokieć przy krawężniku na ostatnim okrążeniu!
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Kacper Gomólski,
  Jewgienij Kostygow,
  Aureliusz Bieliński,
  Timo Lahti.
[ICO]
IV
[15:9] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Timo Lahti (3 pkt), Kacper Gomólski (2 pkt), Jewgienij Kostygow (1 pkt), Aureliusz Bieliński (u/0 pkt).

Dobry start Gomólskiego, ale przy krawężniku zaatakował go Lahti. Niewiele brakowało, a z drugiej strony wyprzedziłby go także Kostygow. Kacper obronił się przed tym drugim atakiem, ale nie zdołał już powalczyć o pierwsze miejsce. Zostawił zbyt dużo miejsca Lahtiemu przy krawężniku. Bieliński upadł na ostatnim miejscu, ale zdążył wstać i nie trzeba było przerywać wyścigu.
4'
Przerwa na równanie toru. Pierwsza seria nie napawa gdańszczan optymizmem. W czterech wyścigach jedynym, który potrafił wygrać był Fajfer. Fatalnie zaprezentował się Gafurow oraz juniorzy.
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Thomas Jonasson,
  Troy Batchelor,
  Kjastas Puodżuks,
  Renat Gafurow.
[ICO]
V
[19:11] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Kjastas Puodżuks (3 pkt), Troy Batchelor (2 pkt), Thomas Jonasson (1 pkt), Renat Gafurow (0 pkt).

Batchelor wygrał start, ale z dziecinną łatwością na prostej minął go po zewnętrznej Puodżuks. Australijczyk aż do mety próbował odbić pozycję, ale bez powodzenia. Jazdę Gafurowa lepiej przemilczeć.
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Oskar Fajfer,
  Timo Lahti,
  Anders Thomsen,
  Davis Kurmis.
[ICO]
VI
[21:15] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Anders Thomsen (3 pkt), Timo Lahti (2 pkt), Oskar Fajfer (1 pkt), Davis Kurmis (0 pkt).

Po słabszym starcie Thomsen jeszcze na drugim okrążeniu poradził sobie z Lahtim przycinając na wejściu w drugi łuk i do końca kontrolował sytuację. Fajfer obronił się przed Kurmisem, ale drugie miejsce było po jego zasięgiem. Fajfer - Thomsen to na razie jedyna dobrze dziś rokująca para gdańszczan.
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Maksim Bogdanow,
  Kacper Gomólski,
  Oleg Michaiłow,
  Dominik Kossakowski.
[ICO]
VII
[26:16] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Maksim Bogdanow (3 pkt), Oleg Michaiłow (2 pkt), Kacper Gomólski (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Problemy ze sprzętem Gomólskiego, który po udanym starcie był wolny na dystansie. Pewna wygrana gospodarzy.
[ICO]
VII
Przerwa na równanie toru. Póki co, sytuacja dla Wybrzeża układa się beznadziejnie. Gafurow i młodzieżowcy nie są w stanie nawiązać walki z rywalami, Batchelor znów daje się objeżdżać na dystansie, a Gomólski zmaga się z problemami sprzętowymi. Jeśli nic się nie zmieni, zapowiada się sromotna klęska.
7'
Zdecydowanie ciekawszy przebieg ma półfinał w Łodzi, gdzie miejscowy Orzeł przegrywa z Unią Tarnów 29:31.
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Timo Lahti,
  Oskar Fajfer
  Jewgienij Kostygow,
  Troy Batchelor.
Fajfer jako rezerwa taktyczna za Gafurowa.
[ICO]
VIII
[27:21] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Troy Batchelor (2 pkt), Timo Lahti (1 pkt), Jewgienij Kostygow (0 pkt).

Jest jeszcze nadzieja! Ze startu 3:3, ale przy krawężniku Fajfer minął Lahtiego i zrobił miejsce dla Batchelora, który dołączył do Oskara. Jest pierwsze podwójne zwycięstwo Wybrzeża! Udany manewr trenera Kowalika w postaci rezerwy taktycznej.
[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Anders Thomsen,
  Oleg Michaiłow,
  Oskar Fajfer,
  Maksim Bogdanow.
[ICO]
IX
Wyścig przerwany. Na torze leży Fajfer. Ze startu najlepiej Bogdanow i Thomsen. Walkę wygrał Łotysz, ale znakomitą szarżą na drugim okrążeniu popisał się Thomsen i wyszedł na prowadzenie. Fatalnie wystartował Fajfer, który jechał na czwartej pozycji i próbując się napędzić po szerokiej na trzecim okrążeniu zanotował uślizg. Na szczęście zdołał puścić motocykl i bezpiecznie wpadł w dmuchaną bandę. Z powtórki będzie jednak wykluczony.
[ICO]
IX
[30:24] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Anders Thomsen (3 pkt), Maksim Bogdanow (2 pkt), Oleg Michaiłow (1 pkt), Oskar Fajfer (w/0 pkt).

Po raz kolejny w tym sezonie fenomenalna jazda Thomsena. Wygrał walkę w pierwszym łuku, ale Bogdanow minął go po wewnętrznej na wyjściu z drugiego. Duńczyk jednak nie odpuszczał i napędzał się po szerokiej, aby wreszcie odważnym manewrem na trzecim okrążeniu odzyskać pozycję i wygrać z dużą przewagą.
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Dominik Kossakowski,
  Kjastas Puodżuks,
  Kacper Gomólski,
  Thomas Jonasson.
Kossakowski jako rezerwa taktyczna za Bielińskiego.
[ICO]
X
[34:26] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Kjastas Puodżuks (3 pkt), Kacper Gomólski (2 pkt), Thomas Jonasson (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Wyścig bez historii. Gomólski ewidentnie ma problemy z motocyklem lub po prostu nie może trafić z przełożeniami.
Przerwa na równanie toru
[ICO]
XI
W biegu wystartują:
  Oleg Michaiłow,
  Anders Thomsen,
  Timo Lahti,
  Oskar Fajfer.
Thomsen jako rezerwa taktyczna za Gafurowa.
[ICO]
XI
[38:28] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Timo Lahti (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Oleg Michaiłow (1 pkt), Oskar Fajfer (0 pkt).

Gospodarze wygrali podwójnie start, ale Thomsen zdołał szybko uporać się z Michaiłowem. Lahti był jednak poza jego zasięgiem.
[ICO]
XII
W biegu wystartują:
  Dominik Kossakowski,
  Davis Kurmis,
  Troy Batchelor,
  Kjastas Puodżuks.
[ICO]
XII
Drugi półfinał w Łodzi pomiędzy Orłem a Unią Tarnów zakończył się remisów 45:45.
[ICO]
XII
[42:30] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Kjastas Puodżuks (3 pkt), Troy Batchelor (2 pkt), Davis Kurmis (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Ze startu 5:1 dla Łotyszy. Batchelor szybko minął Kurmisa i do samej mety gonił Puodżuksa, ale zabrakło mu czasu.
[ICO]
XIII
W biegu wystartują:
  Thomas Jonasson,
  Anders Thomsen,
  Maksim Bogdanow,
  Kacper Gomólski.
[ICO]
XIII
[44:34] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Anders Thomsen (3 pkt), Thomas Jonasson (2 pkt), Kacper Gomólski (1 pkt), Maksim Bogdanow (d4/0 pkt).

Thomsen wygrywa z dużą przewagę. Gomólski bronił się na trzeciej pozycji przed Bogdanowem. Łotyszowi zdefektował jednak motocykl.
[ICO]
Przed wyścigami nominowanymi Wybrzeże traci do Lokomotivu 10 pkt. To kiepski wynik i aż strach pomyśleć co by było, gdyby nie znakomita postawa Thomsena.
[ICO]
XIV
W biegu wystartują:
  Troy Batchelor,
  Thomas Jonasson,
  Oskar Fajfer,
  Maksim Bogdanow.
Batchelor jako rezerwa taktyczna za Gafurowa.
[ICO]
XIV
[45:39] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Troy Batchelor (2 pkt), Maksim Bogdanow (1 pkt), Thomas Jonasson (0 pkt).

Kapitalny start gdańszczan, którzy uciekli rywalom. Przez chwilę wydawało się, że Bogdanow na czwartym okrążeniu minie Batchelora, ale ten obronił się dość ostrym manewrem, który wybił z rytmu Łotysza. Jak widać, opłacało się zaufać Fajferowi pomimo słabego poprzedniego wyścigu.
[ICO]
XV
W biegu wystartują:
  Kjastas Puodżuks,
  Anders Thomsen,
  Timo Lahti,
  Troy Batchelor.
[ICO]
XV
[46:44] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Troy Batchelor (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Kjastas Puodżuks (1 pkt), Timo Lahti (0 pkt).

Gdańszczanie wygrali walkę w pierwszym łuku i uciekli do przodu. Puodżuks wyprzedził Thomsena, ale ten po chwili odbił drugą pozycję. Kapitalny powrót Wybrzeża w końcówce spotkania!
Koniec meczu. Wybrzeże przegrało w Daugavpils z Lokomotivem 44:46. Gdańszczanie przegrali minimalnie, choć trafili do Łotyszy aż 12 pkt. Taki powrót był możliwy dzięki temu, że wygrali dwa ostatnie wyścigi po 5:1. Aby awansować do finału, muszą 3 września wygrać rewanż w Gdańsku przynajmniej różnicą 2 pkt (w przypadku remisu w dwumeczu decyduje wyższa pozycja po sezonie zasadniczym).

opinie kibiców w trakcie relacji (189)


Typowanie wyników

mecz ligowy
20.08.2017 godz.14:30
wartość: 3 punkty
Lokomotiv Daugavpils
46:44
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

1

75%

272 typowania

x

1%

3 typowania

2

24%

87 typowań

Opinie (71) 4 zablokowane

 • no i gitara

  • 52 0

 • Brawo GKS za walkę do końca !

  • 61 0

 • Thomsen poezja jak zwykle-świetny zawodnik (1)

  Brawo panie Kowalik za dobrze rozegrany taktycznie mecz. Finał jest nasz!

  • 64 1

  • Genialny jest ten chlopak! Dla niego warto przychodzić na nasz beton.

   • 25 0

 • Łotysze się zlitowali, Tarnów już taki łaskawy nie będzie

  • 33 31

 • Finał jest nasz

  Finał już mamy!

  • 32 5

 • GKS!

  Brawo Panowie za walkę do końca!

  • 35 1

 • brawo renat (2)

  Prawdziwy kapitan

  • 38 10

  • lepszy taki renat (1)

   Niż linus.

   • 14 18

   • linus to ten co zawalil Szwedom DPŚ?

    nawet w tym Gorzowie go nie wystawiaja

    • 3 4

 • Na szczęście Thomsen ma kontrakt na sezon 2018. (2)

  Gdyby było inaczej, to podejrzewam że już w przyszłym sezonie sięgnęłaby po niego ekstraliga.

  • 47 0

  • (1)

   Jak Wybrzeże nie awansuje, to nie ma sensu chłopaka blokować

   • 3 15

   • On chce zostać

    Zresztą rok w pierwszej lidze mu nie zaszkodzi,kto wie może awansujemy.

    • 12 1

 • Bolo! co? ty wiesz co. (2)

  • 15 7

  • (1)

   Wiem,dostaliscie baty od Loko ! Wanda sialalalala

   • 2 9

   • No i jak malinowy nosie gdzie twoje 55:35?

    No i twój Grudziądz dziś zebrał baty od drużyny bez 2 zawodników i trzeciego o kulach buahahaha. Sialalalala:)
    O biednej wandeczce nie piszemy bo już sezon dawno się dla nich skończył:)

    • 4 0

 • Dzięki za prezent Łotyszom (1)

  Łotysze oddali nam mecz, to nie ulega wątpliwości. Może chcą uniknąć dodatkowych kosztów, awansować do ekstraligi nie mogą przecież. Z Tarnowem Wybrzeże jest bez szans, jedyna nadzieja w zapowiedziach o powiększeniu ekstraligi do 10 drużyn

  • 22 23

  • pitolenie

   Oni jadą o kasę więc nie gadajcie bzdur że odpuścili. Nasi po prostu się spasowali

   • 22 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Terminarz

04.10 (nd) godz.16:00 Unia Tarnów 37:53 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
27.09 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 50:39 Lokomotiv Daugavpils LIVE!
17.09 (czw) godz.19:00 Start Gniezno 57:33 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
12.09 (sob) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 51:38 Abramczyk Polonia Bydgoszcz LIVE!
06.09 (nd) godz.14:00 Orzeł Łódź 52:38 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
28.08 (pt) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 35:55 e-Winner Apator Toruń LIVE!
22.08 (sob) godz.16:30 Arged Malesa TŻ Ostrovia 58:31 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
16.08 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 51:38 Arged Malesa TŻ Ostrovia LIVE!
08.08 (sob) godz.14:00 e-Winner Apator Toruń 55:35 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
04.08 (wt) godz.18:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 51:39 Orzeł Łódź LIVE!

Tabela końcowa

eWinner 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 eWinner Apator Toruń
2 Start Gniezno
3 Orzeł Łódź
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
5 Unia Tarnów
6 Arged Malesa TŻ Ostrovia
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
8 Lokomotiv Daugavpils
 • awans do ekstraligi: eWinner Apator Toruń
 • spadek do II ligi: Lokomotiv Daugavpils
 • awans do I ligi: Wilki Krosno
 • Sezon zakończono po rundzie zasadniczej liczącej 14 kolejek. Zrezygnowano z play-off ze względu na pandemię koronawirusa i ograniczenia w maksymalnej pojemności trybun.

Najwyżej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Grzegorz Wrzask 14 37 85.7%
2. Witold Krużyński 11 35 90.9%
3. Radosław Dymkowski 14 33 78.6%
4. Wojciech Koczyński 14 33 78.6%
5. Wojteks23 Wojteks23 11 33 90.9%

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »