Wiadomości

stat

Osłabione Zdunek Wybrzeże Gdańsk przegrało po walce z Lokomotivem Daugavpils

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Mikkel Bech wygrywał w swoich dwóch ostatnich biegach, ale nie pomogło to Wybrzeżu w dogonieniu Lokomotivu.
Mikkel Bech wygrywał w swoich dwóch ostatnich biegach, ale nie pomogło to Wybrzeżu w dogonieniu Lokomotivu. fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk przegrali po walce z Lokomotivem Daugavpils 42:48. Oznacza to, że rywale, którzy wygrali także w Trójmieście 46:44 zgarnęli punkt bonusowy. Zespół Mirosława Berlińskiego był jednak mocno osłabiony, ponieważ musiał radzić sobie bez Mikkela MichelsenaPatricka Hougaarda. Trener wstawił więc do składu trzech młodzieżowców, a później starał się dokonywać właściwych zmian.Lokomotiv Daugavpils

9. Kjastas Puodżuks 5 (3,u,0,2,0)
10. Wadim Tarasienko 9 (0,2,2,3,2)
11. Timo Lahti 10 (3,3,2,2,0)
12. Jewgienij Kostygow 2+1 (1,0,1*)
13. Peter Ljung 14+1 (3,3,3,2*,3)
14. Artioms Trofimow 2+1 (0,1,1*)
15. Oleg Michaiłow 6+2 (2,1,2*,1*)
48:42

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

1. Mikkel Bech 11 (2,2,1,3,3)
2. Michał Szczepaniak 3+2 (1*,1*,0,1)
3. Marcin Turowski 0 (-,0-,-)
4. Anders Thomsen 10+1 (2,2,1,3,1,1*)
5. Oskar Fajfer 13 (2,3,3,3,0,2)
6. Dominik Kossakowski 4 (3,0,1,0)
7. Karol Żupiński 1 (1,0,0,0)


kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »


Relacja LIVE

[ICO]
Zduenk Wybrzeże wybrało się na Łotwę bez kontuzjowanego Mikkela Michelsena. Miał go zastąpić w składzie Patrick Hougaard, ale w niedzielę rano, klub podał następującą informację:

"Dla Patricka Hougaarda niedzielne spotkanie miało być pierwszym po kontuzji odniesionej w lidze duńskiej. W czwartek zawodnik Zdunek Wybrzeża Gdańsk trenował w Danii, po czym miał podjąć decyzję odnośnie startu w niedzielę. Nie czuł się jednak na siłach i poinformował o tym klub w czwartkowy wieczór. Niezdolny do jazdy jest też Mikkel Michelsen. Niestety zgodnie z przepisami w polskim żużlu niemożliwe jest również zastosowanie zastępstwa zawodnika za któregokolwiek z Dunczyków. W przypadku kontuzji można zastosować ten przepis tylko za zawodnika z najlepszą średnią biegową w drużynie. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku nieobecności zawodnika z powodu startu w imprezie rangi międzynarodowej, w takim wypadku można zastępować aż trzech najlepszych jeźdźców.


Od momentu otrzymania informacji o absencji Patricka Zarząd Klubu podjął dużą pracę o wypożyczenie żużlowca, który mógłby zastąpić Hougaarda i wspomóc nas w niedzielę. Niestety, liczba zawodników mogących przejść do Zdunek Wybrzeża Gdańsk była ograniczona. Pozyskanie zawodników wytypowanych przez trenera okazało się niemożliwe.
W kilku przypadkach żużlowców nie chciały wypożyczyć macierzyste zespoły, w innych sami zawodnicy mieli zajęte terminy, bądź też nie chcieli po prostu startować w lidze polskiej. Z tego względu Patricka Hougaarda w Daugavpils zastąpi Marcin Turowski (ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk)."
O takiej ewentualności pisaliśmy w czwartek. Wracając do zastępstwa zawodnika, to nie jest ono możliwe, ponieważ Michelsen nie wziął 15-dniowego zwolnienia lekarskiego

PRZECZYTAJ, DLACZEGO MIKKEL MICHELSEN NIE WZIĄŁ ZWOLNIENIA LEKARSKIEGO
Tor w Daugavpils uważa się za świetnie spasowany pod miejscowych zawodników.

WYBRZEŻA MA ŻUŻLOWCA, KTÓRY LUBI ŁOTEWSKI TOR. KTO TO TAKI?
W tym tygodniu już po raz trzeci pojedzie ze sobą trójka gdańskich młodzieżowców. Dominik Kossawkowski, Karol Żupiński (ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk) i Marcin Turowski (ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk) dobrze radzą sobie w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów

ŻUŻLOWCY WYBRZEŻA LIDERAMI DMPJ. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z TURNIEJU W GDAŃSKU
Czas na prezentację, żużlowcy wiezieni są na motocyklach
[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Mikkel Bech
  Kjastas Puodżuks,
  Michał Szczepaniak,
  Wadim Tarasienko.
[ICO]
I
[3:3] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Kjastas Puodżuks (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Michał Szczepaniak (1 pkt), Wadim Tarasienko (0 pkt).

Puodzuks świetnie wyszedł spod taśmy i prowadził spokojnie do końca biegu. Za nim był Szczepaniak, ale na prostej wyprzedził go Bech, któy8 zaczął najgorzej.
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Oleg Michaiłow,
  Dominik Kossakowski,
  Artioms Trofimow,
  Karol Żupiński.
[ICO]
II
[5:7] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Dominik Kossakowski (3 pkt), Oleg Michaiłow (2 pkt), Karol Żupiński (1 pkt), Artioms Trofimow (0 pkt).

Kossakowski świetnie ze startu i od razu objął prowadzenie. DO mety naciskał na niego Michaiłow, ale młodzieżowiec Wybrzeża wybronił się. Żupiński na początku ostatni, ale na drugim łuku świetnie zszedł do zewnętrznej o wyprzedził Trofimowa
2'
Czas na polewanie toru
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Timo Lahti,
  Dominik Kossakowski,
  Jewgienij Kostygow,
  Anders Thomsen.

Zmiana za Turowskiego jedzie Kossakowski
[ICO]
III
[9:9] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Timo Lahti (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Jewgienij Kostygow (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Gdańszczanie przespali start, później przeszkadzali sobie, ale w końcu Thomsen wystrzelił do przodu, naciskał na Kostygowa i na ostatnim okrążeniu wyprzedził go i przywiózł 2 pkt
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Oskar Fajfer,
  Oleg Michaiłow,
  Karol Żupiński,
  Peter Ljung.
[ICO]
IV
[13:11] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Peter Ljung (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Oleg Michaiłow (1 pkt), Karol Żupiński (0 pkt).

Fajfer świetnie wyszedł spod taśmy, ale później pojechał za szeroko i dał się wyprzedzić Ljungowi. Później stawka rozciągnęła się i nie było walki na dystansie
4'
Czas na kosmetykę toru
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Jewgienij Kostygow,
  Mikkel Bech,
  Timo Lahti,
  Michał Szczepaniak.
[ICO]
V
[16:14] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Timo Lahti (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Michał Szczepaniak (1 pkt), Jewgienij Kostygow (0 pkt).

Spokojna jazda Lahtiego od początku do końca. Za nim wpasował się Szczepaniak, a na pierwszym łuku Bech stoczył walkę z Kostygowem. Dużyczk wyszedł zwycięsko z tego starcia, a za chwilę wyprzedził kolegę z drużyny
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Marcin Turowski,
  Peter Ljung,
  Anders Thomsen,
  Artioms Trofimow.
[ICO]
VI
[20:16] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Peter Ljung (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Artioms Trofimow (1 pkt), Marcin Turowski (0 pkt).

Ljung od początku na prowadzeniu, Thomsen starał się gonić rywala, ale nie dał rady. Długo jechał za nim Turowski, ale na trzecim okrążeniu dał się wyprzedzić Trofimowowi
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Kjastas Puodżuks,
  Oskar Fajfer,
  Wadim Tarasienko,
  Dominik Kossakowski.
[ICO]
VII
[22:20] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Wadim Tarasienko (2 pkt), Dominik Kossakowski (1 pkt), Kjastas Puodżuks (u).

Puodżuks od początku był na prowadzeniu, za nim równo jechała reszta stawki, brakowało walki i nagle lider, na przedostatnim łuku upadł, ponieważ miał problem z łańcuchem, a to dało zwycięstwo gościom
7'
Czas na kosmetykę toru
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Peter Ljung,
  Michał Szczepaniak,
  Oleg Michaiłow,
  Mikkel Bech.
[ICO]
VIII
Mamy problemy z doprowadzeniem toru do stanu, w którym da się normalnie jeździć. Wygląda na to, że podobnie jak w zeszłym tygodniu w Gdańsku, tak i teraz Komisarz Zawodów nakazał zbyt mocne polanie nawierzchni i teraz nie jest z nią dobrze
[ICO]
VIII
Żużlowcy w końcu pod taśmą
8'
Lotny start Michaiłow, ostrzeżenie dla tego żużlowca, bieg powtórzony w czteroosobowym składzie
[ICO]
VIII
[27:21] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Peter Ljung (3 pkt), Oleg Michaiłow (2 pkt), Mikkel Bech (1 pkt), Michał Szczepaniak (0 pkt).

Gdańszczanie zostali z tyłu już na pierwszym łuku i później nie było już żadnych emocji
[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Anders Thomsen,
  Wadim Tarasienko,
  Oskar Fajfer,
  Kjastas Puodżuks.

Fajfer jako rezerwa taktyczna za Turowskiego
[ICO]
IX
[29:25] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Wadim Tarasienko (2 pkt), Anders Thomsen (1 pkt), Kjastas Puodżuks (0 pkt).

Gdańszczanie świetnie wyszli spod taśmy, po pierwszym łuku byli na 5:1, ale Thomsen wpadł w koleinę i spadł na ostatnią pozycję. Naciskał jednak Puodżuksa i dopiął swego na ostatnim łuku.
9'
Czas na polewanie toru
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Karol Żupiński,
  Timo Lahti,
  Oskar Fajfer,
  Jewgienij Kostygow.
[ICO]
X
[32:28] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Timo Lahti (2 pkt), Jewgienij Kostygow (1 pkt), Karol Żupiński (0 pkt).

Fajfer ponownie pokazuje, że rzeczywiście lubi tor w Daugavpils. Żupiński spóźnił start, wyszedł z pierwszego łuku na trzeciej pozycji, ale wpadł w koleinę i spadł na ostatnia pozycję
10'
Czas na kosmetykę toru
[ICO]
XI
W biegu wystartują:
  Wadim Tarasienko,
  Michał Szczepaniak,
  Peter Ljung,
  Karol Żupiński.

Żupiński zastępuje Turowskiego
[ICO]
XI
[37:29] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Wadim Tarasienko (3 pkt), Peter Ljung (2 pkt), Michał Szczepaniak (1 pkt), Karol Żupiński (0 pkt).

Taki układ mieliśmy już po pierwszym łuku. Szczepaniak źle w niego wszedł, Żupiński ponownie spóźnił start
[ICO]
XII
W biegu wystartują:
  Dominik Kossakowski,
  Artioms Trofimow,
  Mikkel Bech,
  Timo Lahti.
[ICO]
XII
[40:32] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Mikkel Bech (3 pkt), Timo Lahti (2 pkt), Artioms Trofimow (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Gospodarze wyszli na 5:1 z pierwszego łuku. Ale Bech nie dawał za wygraną i na pierwszym łuku drugiego okrążenia wyprzedził za jednym zamachem obu rywali, a później świetnie odpierał ataku Lahtiego
[ICO]
XIII
W biegu wystartują:
  Oleg Michaiłow,
  Anders Thomsen,
  Kjastas Puodżuks,
  Oskar Fajfer.

Michaiłow zastępuje Kostygowa
[ICO]
XIII
[43:35] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Anders Thomsen (3 pkt), Kjastas Puodżuks (2 pkt), Oleg Michaiłow (1 pkt), Oskar Fajfer (0 pkt).

Thomsen pokazał świetną szybkość oraz wolę walki. Poradził sobie na dystansie z dwoma rywalami i wygrał. Niestety Fajfer jechał daleko z tyłu.
13'
Czas na kosmetykę toru, a później na biegi nominowane
[ICO]
XIV
W biegu wystartują:
  Mikkel Bech,
  Kjastas Puodżuks,
  Anders Thomsen,
  Wadim Tarasienko.

Thomsen jako rezerwa taktyczna za Turowskeigo
14'
Upadek Tarasienki po kontakcie z Thomsenem. W tym momencie na prowadzeniu był Bech. Bieg przerwany
[ICO]
XIV
Powtórka w pełnym składzie
[ICO]
XIV
Tym razem na pierwszym łuku leży Thomsen, Bieg przerwany. Zaczęło się od Becha, który wypchnął Tarasienkę, a ten Thomsena. Bieg powtórzony w pełnym składzie
[ICO]
XIV
[45:39] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Mikkel Bech (3 pkt), Wadim Tarasienko (2 pkt), Anders Thomsen (1 pkt), Kjastas Puodżuks (0 pkt).

Bech wyszedł z pierwszego łuku jako lider, Thomsen na ostatnim miejscu. Drugi z Duńczyków zdołał wyprzedzić tylko jednego rywala, a to oznacza, że Lokomotiv zapewnił sobie zwycięstwo z bonusem, ponieważ w Gdańsku triumfował 46:44
15'
Polewanie toru
[ICO]
XV
W biegu wystartują:
  Peter Ljung,
  Oskar Fajfer,
  Timo Lahti,
  Anders Thomsen.
[ICO]
XV
[48:42] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Peter Ljung (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Anders Thomsen (1 pkt), Timo Lahti (0 pkt).

Ljung poza zasięgiem, gdańszczanie świetnie jechali w parze, nie puścili Lahtiego, ale na więcej ich nie było stać

opinie kibiców w trakcie relacji (194)


Typowanie wyników

mecz ligowy
17.06.2018 godz.14:30
wartość: 3 punkty
Lokomotiv Daugavpils
48:42
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

1

74%

215 typowań

x

1%

2 typowania

2

25%

73 typowania


Tabela po 9 kolejkach

Nice 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Speed Car Motor Lublin 10 9 1 0 535:356 22
2 Car Gwarant Start Gniezno 9 6 0 3 409:368 12
3 Lokomotiv Daugavpils 7 5 0 2 320:306 11
4 ROW Rybnik 9 5 0 4 463:346 11
5 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 9 3 0 6 415:395 6
6 Euro Finannce Polonia Piła 7 2 0 5 292:358 4
7 Orzeł Łódź 7 1 1 5 298:331 3
8 Arge Speedway Wanda Kraków 8 1 0 7 222:468 2

Tabela wprowadzona: 2018-06-29

aktualna tabela »

Wyniki 9 kolejki:

 • Lokomotiv Daugavpils - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 48:42 (wynik pierwszego meczu 46:44, bonus dla Lokomotivu)
 • Car Gwarant Start Gniezno - ROW Rybnik 45:44 (wynik pierwszego meczu 22:68, bonus dla ROW)
 • Arge Speedway Wanda Kraków - Speed Car Motor Lublin 26:64 (wynik pierwszego meczu 21:69, bonus dla Motoru)
 • Awansem z 11. kolejki
 • ROW Rybnik - Speed Car Motor Lublin 43:47 (42:48), bonus dla Motoru
 • Przeniesiony na 17 sierpnia
 • Orzeł Łódź - Euro Finannce Polonia Piła (wynik pierwszego meczu 41:49)

Opinie (125) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Terminarz

04.04 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Unia Tarnów
03.08 (sob) godz.16:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 48:42 Car Gwarant Start Gniezno LIVE!
27.07 (sob) godz.20:15 Unia Tarnów 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
30.06 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 47:43 Lokomotiv Daugavpils LIVE!
15.06 (sob) godz.16:15 Arged Malesa Ostrovia 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
09.06 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 40:50 PGG ROW Rybnik LIVE!
01.06 (sob) godz.16:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 31:17 zaliczony po 8 biegu Orzeł Łódź LIVE!
26.05 (nd) godz.17:00 Orzeł Łódź 47:43 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
11.05 (sob) godz.13:15 PGG ROW Rybnik 58:32 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.05 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 52:38 Arged Malesa TŻ Ostrovia LIVE!

Tabela końcowa

Nice 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 PGG ROW Rybnik
2 Arged Malesa Ostrovia
3 Car Gwarant Start Gniezno
4 Unia Tarnów
5 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
6 Lokomotiv Daugavpils
7 Orzeł Łódź
 • Awans do ekstraligi: PGG ROW Rybnik
 • udział w barażach o awans: Ostrovia
 • udział w barażach o utrzymanie: Orzeł Łódź
 • awans z II ligi: Polonia Bydgoszcz

Playoff

Półfinały
PGG ROW Rybnik
1 miejsce po rundzie zasadniczej
94
Agred Malesa TŻ Ostrovia
2 miejsce po rundzie zasadniczej
90
Unia Tarnów
4 miejsce po rundzie zasadniczej
76
Car Gwarant Start Gniezno
3 miejsce po rundzie zasadniczej
89
Finał
PGG ROW Rybnik
zwycięzca półfinału 1
93
Agred Malesa TŻ Ostrovia
zwycięzca półfinału 2
87

Najbliższe spotkanie

data meczu: 04.04.2020

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
:
Unia Tarnów
mecz ligowy

Najwyżej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Emil P. 12 33 91.7%
2. Jerzy Giernatowski 12 33 91.7%
3. Ryszard Kupidura 12 33 91.7%
4. Robert Jaworski 12 33 91.7%
5. Stefan Radlicki 12 33 91.7%

Najczęściej czytane