Wiadomości

Osłabione Zdunek Wybrzeże Gdańsk przegrało po walce z Lokomotivem Daugavpils

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Mikkel Bech wygrywał w swoich dwóch ostatnich biegach, ale nie pomogło to Wybrzeżu w dogonieniu Lokomotivu.
Mikkel Bech wygrywał w swoich dwóch ostatnich biegach, ale nie pomogło to Wybrzeżu w dogonieniu Lokomotivu. fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk przegrali po walce z Lokomotivem Daugavpils 42:48. Oznacza to, że rywale, którzy wygrali także w Trójmieście 46:44 zgarnęli punkt bonusowy. Zespół Mirosława Berlińskiego był jednak mocno osłabiony, ponieważ musiał radzić sobie bez Mikkela MichelsenaPatricka Hougaarda. Trener wstawił więc do składu trzech młodzieżowców, a później starał się dokonywać właściwych zmian.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni

Pobierz aplikację: Android | iPhone


Lokomotiv Daugavpils

9. Kjastas Puodżuks 5 (3,u,0,2,0)
10. Wadim Tarasienko 9 (0,2,2,3,2)
11. Timo Lahti 10 (3,3,2,2,0)
12. Jewgienij Kostygow 2+1 (1,0,1*)
13. Peter Ljung 14+1 (3,3,3,2*,3)
14. Artioms Trofimow 2+1 (0,1,1*)
15. Oleg Michaiłow 6+2 (2,1,2*,1*)
48:42

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

1. Mikkel Bech 11 (2,2,1,3,3)
2. Michał Szczepaniak 3+2 (1*,1*,0,1)
3. Marcin Turowski 0 (-,0-,-)
4. Anders Thomsen 10+1 (2,2,1,3,1,1*)
5. Oskar Fajfer 13 (2,3,3,3,0,2)
6. Dominik Kossakowski 4 (3,0,1,0)
7. Karol Żupiński 1 (1,0,0,0)


kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »


Relacja LIVE

[ICO]
Zduenk Wybrzeże wybrało się na Łotwę bez kontuzjowanego Mikkela Michelsena. Miał go zastąpić w składzie Patrick Hougaard, ale w niedzielę rano, klub podał następującą informację:

"Dla Patricka Hougaarda niedzielne spotkanie miało być pierwszym po kontuzji odniesionej w lidze duńskiej. W czwartek zawodnik Zdunek Wybrzeża Gdańsk trenował w Danii, po czym miał podjąć decyzję odnośnie startu w niedzielę. Nie czuł się jednak na siłach i poinformował o tym klub w czwartkowy wieczór. Niezdolny do jazdy jest też Mikkel Michelsen. Niestety zgodnie z przepisami w polskim żużlu niemożliwe jest również zastosowanie zastępstwa zawodnika za któregokolwiek z Dunczyków. W przypadku kontuzji można zastosować ten przepis tylko za zawodnika z najlepszą średnią biegową w drużynie. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku nieobecności zawodnika z powodu startu w imprezie rangi międzynarodowej, w takim wypadku można zastępować aż trzech najlepszych jeźdźców.


Od momentu otrzymania informacji o absencji Patricka Zarząd Klubu podjął dużą pracę o wypożyczenie żużlowca, który mógłby zastąpić Hougaarda i wspomóc nas w niedzielę. Niestety, liczba zawodników mogących przejść do Zdunek Wybrzeża Gdańsk była ograniczona. Pozyskanie zawodników wytypowanych przez trenera okazało się niemożliwe.
W kilku przypadkach żużlowców nie chciały wypożyczyć macierzyste zespoły, w innych sami zawodnicy mieli zajęte terminy, bądź też nie chcieli po prostu startować w lidze polskiej. Z tego względu Patricka Hougaarda w Daugavpils zastąpi Marcin Turowski (ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk)."
O takiej ewentualności pisaliśmy w czwartek. Wracając do zastępstwa zawodnika, to nie jest ono możliwe, ponieważ Michelsen nie wziął 15-dniowego zwolnienia lekarskiego

PRZECZYTAJ, DLACZEGO MIKKEL MICHELSEN NIE WZIĄŁ ZWOLNIENIA LEKARSKIEGO
Tor w Daugavpils uważa się za świetnie spasowany pod miejscowych zawodników.

WYBRZEŻA MA ŻUŻLOWCA, KTÓRY LUBI ŁOTEWSKI TOR. KTO TO TAKI?
W tym tygodniu już po raz trzeci pojedzie ze sobą trójka gdańskich młodzieżowców. Dominik Kossawkowski, Karol Żupiński (ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk) i Marcin Turowski (ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk) dobrze radzą sobie w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów

ŻUŻLOWCY WYBRZEŻA LIDERAMI DMPJ. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z TURNIEJU W GDAŃSKU
Czas na prezentację, żużlowcy wiezieni są na motocyklach
[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Mikkel Bech
  Kjastas Puodżuks,
  Michał Szczepaniak,
  Wadim Tarasienko.
[ICO]
I
[3:3] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Kjastas Puodżuks (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Michał Szczepaniak (1 pkt), Wadim Tarasienko (0 pkt).

Puodzuks świetnie wyszedł spod taśmy i prowadził spokojnie do końca biegu. Za nim był Szczepaniak, ale na prostej wyprzedził go Bech, któy8 zaczął najgorzej.
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Oleg Michaiłow,
  Dominik Kossakowski,
  Artioms Trofimow,
  Karol Żupiński.
[ICO]
II
[5:7] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Dominik Kossakowski (3 pkt), Oleg Michaiłow (2 pkt), Karol Żupiński (1 pkt), Artioms Trofimow (0 pkt).

Kossakowski świetnie ze startu i od razu objął prowadzenie. DO mety naciskał na niego Michaiłow, ale młodzieżowiec Wybrzeża wybronił się. Żupiński na początku ostatni, ale na drugim łuku świetnie zszedł do zewnętrznej o wyprzedził Trofimowa
2'
Czas na polewanie toru
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Timo Lahti,
  Dominik Kossakowski,
  Jewgienij Kostygow,
  Anders Thomsen.

Zmiana za Turowskiego jedzie Kossakowski
[ICO]
III
[9:9] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Timo Lahti (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Jewgienij Kostygow (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Gdańszczanie przespali start, później przeszkadzali sobie, ale w końcu Thomsen wystrzelił do przodu, naciskał na Kostygowa i na ostatnim okrążeniu wyprzedził go i przywiózł 2 pkt
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Oskar Fajfer,
  Oleg Michaiłow,
  Karol Żupiński,
  Peter Ljung.
[ICO]
IV
[13:11] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Peter Ljung (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Oleg Michaiłow (1 pkt), Karol Żupiński (0 pkt).

Fajfer świetnie wyszedł spod taśmy, ale później pojechał za szeroko i dał się wyprzedzić Ljungowi. Później stawka rozciągnęła się i nie było walki na dystansie
4'
Czas na kosmetykę toru
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Jewgienij Kostygow,
  Mikkel Bech,
  Timo Lahti,
  Michał Szczepaniak.
[ICO]
V
[16:14] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Timo Lahti (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Michał Szczepaniak (1 pkt), Jewgienij Kostygow (0 pkt).

Spokojna jazda Lahtiego od początku do końca. Za nim wpasował się Szczepaniak, a na pierwszym łuku Bech stoczył walkę z Kostygowem. Dużyczk wyszedł zwycięsko z tego starcia, a za chwilę wyprzedził kolegę z drużyny
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Marcin Turowski,
  Peter Ljung,
  Anders Thomsen,
  Artioms Trofimow.
[ICO]
VI
[20:16] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Peter Ljung (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Artioms Trofimow (1 pkt), Marcin Turowski (0 pkt).

Ljung od początku na prowadzeniu, Thomsen starał się gonić rywala, ale nie dał rady. Długo jechał za nim Turowski, ale na trzecim okrążeniu dał się wyprzedzić Trofimowowi
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Kjastas Puodżuks,
  Oskar Fajfer,
  Wadim Tarasienko,
  Dominik Kossakowski.
[ICO]
VII
[22:20] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Wadim Tarasienko (2 pkt), Dominik Kossakowski (1 pkt), Kjastas Puodżuks (u).

Puodżuks od początku był na prowadzeniu, za nim równo jechała reszta stawki, brakowało walki i nagle lider, na przedostatnim łuku upadł, ponieważ miał problem z łańcuchem, a to dało zwycięstwo gościom
7'
Czas na kosmetykę toru
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Peter Ljung,
  Michał Szczepaniak,
  Oleg Michaiłow,
  Mikkel Bech.
[ICO]
VIII
Mamy problemy z doprowadzeniem toru do stanu, w którym da się normalnie jeździć. Wygląda na to, że podobnie jak w zeszłym tygodniu w Gdańsku, tak i teraz Komisarz Zawodów nakazał zbyt mocne polanie nawierzchni i teraz nie jest z nią dobrze
[ICO]
VIII
Żużlowcy w końcu pod taśmą
8'
Lotny start Michaiłow, ostrzeżenie dla tego żużlowca, bieg powtórzony w czteroosobowym składzie
[ICO]
VIII
[27:21] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Peter Ljung (3 pkt), Oleg Michaiłow (2 pkt), Mikkel Bech (1 pkt), Michał Szczepaniak (0 pkt).

Gdańszczanie zostali z tyłu już na pierwszym łuku i później nie było już żadnych emocji
[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Anders Thomsen,
  Wadim Tarasienko,
  Oskar Fajfer,
  Kjastas Puodżuks.

Fajfer jako rezerwa taktyczna za Turowskiego
[ICO]
IX
[29:25] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Wadim Tarasienko (2 pkt), Anders Thomsen (1 pkt), Kjastas Puodżuks (0 pkt).

Gdańszczanie świetnie wyszli spod taśmy, po pierwszym łuku byli na 5:1, ale Thomsen wpadł w koleinę i spadł na ostatnią pozycję. Naciskał jednak Puodżuksa i dopiął swego na ostatnim łuku.
9'
Czas na polewanie toru
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Karol Żupiński,
  Timo Lahti,
  Oskar Fajfer,
  Jewgienij Kostygow.
[ICO]
X
[32:28] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Timo Lahti (2 pkt), Jewgienij Kostygow (1 pkt), Karol Żupiński (0 pkt).

Fajfer ponownie pokazuje, że rzeczywiście lubi tor w Daugavpils. Żupiński spóźnił start, wyszedł z pierwszego łuku na trzeciej pozycji, ale wpadł w koleinę i spadł na ostatnia pozycję
10'
Czas na kosmetykę toru
[ICO]
XI
W biegu wystartują:
  Wadim Tarasienko,
  Michał Szczepaniak,
  Peter Ljung,
  Karol Żupiński.

Żupiński zastępuje Turowskiego
[ICO]
XI
[37:29] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Wadim Tarasienko (3 pkt), Peter Ljung (2 pkt), Michał Szczepaniak (1 pkt), Karol Żupiński (0 pkt).

Taki układ mieliśmy już po pierwszym łuku. Szczepaniak źle w niego wszedł, Żupiński ponownie spóźnił start
[ICO]
XII
W biegu wystartują:
  Dominik Kossakowski,
  Artioms Trofimow,
  Mikkel Bech,
  Timo Lahti.
[ICO]
XII
[40:32] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Mikkel Bech (3 pkt), Timo Lahti (2 pkt), Artioms Trofimow (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Gospodarze wyszli na 5:1 z pierwszego łuku. Ale Bech nie dawał za wygraną i na pierwszym łuku drugiego okrążenia wyprzedził za jednym zamachem obu rywali, a później świetnie odpierał ataku Lahtiego
[ICO]
XIII
W biegu wystartują:
  Oleg Michaiłow,
  Anders Thomsen,
  Kjastas Puodżuks,
  Oskar Fajfer.

Michaiłow zastępuje Kostygowa
[ICO]
XIII
[43:35] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Anders Thomsen (3 pkt), Kjastas Puodżuks (2 pkt), Oleg Michaiłow (1 pkt), Oskar Fajfer (0 pkt).

Thomsen pokazał świetną szybkość oraz wolę walki. Poradził sobie na dystansie z dwoma rywalami i wygrał. Niestety Fajfer jechał daleko z tyłu.
13'
Czas na kosmetykę toru, a później na biegi nominowane
[ICO]
XIV
W biegu wystartują:
  Mikkel Bech,
  Kjastas Puodżuks,
  Anders Thomsen,
  Wadim Tarasienko.

Thomsen jako rezerwa taktyczna za Turowskeigo
14'
Upadek Tarasienki po kontakcie z Thomsenem. W tym momencie na prowadzeniu był Bech. Bieg przerwany
[ICO]
XIV
Powtórka w pełnym składzie
[ICO]
XIV
Tym razem na pierwszym łuku leży Thomsen, Bieg przerwany. Zaczęło się od Becha, który wypchnął Tarasienkę, a ten Thomsena. Bieg powtórzony w pełnym składzie
[ICO]
XIV
[45:39] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Mikkel Bech (3 pkt), Wadim Tarasienko (2 pkt), Anders Thomsen (1 pkt), Kjastas Puodżuks (0 pkt).

Bech wyszedł z pierwszego łuku jako lider, Thomsen na ostatnim miejscu. Drugi z Duńczyków zdołał wyprzedzić tylko jednego rywala, a to oznacza, że Lokomotiv zapewnił sobie zwycięstwo z bonusem, ponieważ w Gdańsku triumfował 46:44
15'
Polewanie toru
[ICO]
XV
W biegu wystartują:
  Peter Ljung,
  Oskar Fajfer,
  Timo Lahti,
  Anders Thomsen.
[ICO]
XV
[48:42] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Peter Ljung (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Anders Thomsen (1 pkt), Timo Lahti (0 pkt).

Ljung poza zasięgiem, gdańszczanie świetnie jechali w parze, nie puścili Lahtiego, ale na więcej ich nie było stać

opinie kibiców w trakcie relacji (194)


Typowanie wyników

mecz ligowy
17.06.2018 godz.14:30
wartość: 3 punkty
Lokomotiv Daugavpils
48:42
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

1

74%

215 typowań

x

1%

2 typowania

2

25%

73 typowania


Tabela po 9 kolejkach

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Speed Car Motor Lublin 10 9 1 0 535:356 22
2 Car Gwarant Start Gniezno 9 6 0 3 409:368 12
3 Lokomotiv Daugavpils 7 5 0 2 320:306 11
4 ROW Rybnik 9 5 0 4 463:346 11
5 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 9 3 0 6 415:395 6
6 Euro Finannce Polonia Piła 7 2 0 5 292:358 4
7 Orzeł Łódź 7 1 1 5 298:331 3
8 Arge Speedway Wanda Kraków 8 1 0 7 222:468 2

Tabela wprowadzona: 2018-06-29

aktualna tabela »

Wyniki 9 kolejki:

 • Lokomotiv Daugavpils - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 48:42 (wynik pierwszego meczu 46:44, bonus dla Lokomotivu)
 • Car Gwarant Start Gniezno - ROW Rybnik 45:44 (wynik pierwszego meczu 22:68, bonus dla ROW)
 • Arge Speedway Wanda Kraków - Speed Car Motor Lublin 26:64 (wynik pierwszego meczu 21:69, bonus dla Motoru)
 • Awansem z 11. kolejki
 • ROW Rybnik - Speed Car Motor Lublin 43:47 (42:48), bonus dla Motoru
 • Przeniesiony na 17 sierpnia
 • Orzeł Łódź - Euro Finannce Polonia Piła (wynik pierwszego meczu 41:49)

Opinie (125) ponad 20 zablokowanych

 • Kossakowski co dalej z Tobą

  • 35 5

 • Brawa za walkę !!! (6)

  Mimo zdekompletowanego składu nawet nieźle się postawili. Jak przegrywać, to chociaż po walce. gks, sialalala !!

  • 58 10

  • jakiego zdekopletowanego ofermo ? (5)

   jechali w komplecie z miszczem Zupinskim i przegrali na miękko ofiaro ciepłego !

   • 2 10

   • (1)

    Nie było Mikkiego

    • 3 0

    • był Zupinski

     • 1 3

   • Opowiedz lepiej Panu Norrisowi jak przebiegają twojej sesje u psychologa. Pan Norris ma nadzieję że radzisz sobie z emocjami.

    Pan Norris również trzyma kciuki za twoje terapie odwykowe. Nie musisz powielać patologii twoich rodziców! Można żyć inaczej!

    Powodzenia!

    • 2 2

   • Ty od młodego to się odczep ma dopiero 16 lat i uczy się dopiero żużla, akurat on ma prawo do tego, żeby mu coś nie wyszło w przeciwieństwie do reszty. Żupiński ma papiery nawet na mistrza w przyszłości, ale trzeba mu dać czas i komfort psychiczny!!!!!!!!!!

    • 8 2

   • Jesteś schizofrenikiem? Jak to jest gadać sam ze sobą?

    • 0 0

 • gks wybrzeże (1)

  Znowu zabrakło niewiele. Taki ten sezon że ciągle czegoś lub kogoś brakuje.

  • 54 8

  • zbudować złożyć

   Panie Tadeuszu. Czapki z głów. Nie sztuka złożyć drużynę 46+. Sztuką jest założyć 46 - W następnym sezonie bez napinki. Pan Nawrocki ze Stalą Rzeszów pozamiata Nice Ligę. W sezonie 2020 o ile bedzie pan chętny w zabawę żużlowa, zapraszam do zabawy w 46 -

   • 3 0

 • Pozamiatane...

  szkoda

  • 25 3

 • Kury szcz*ć prowadzać, jak powiedział klasyk.. (2)

  • 11 21

  • (1)

   dres wypierz pisi kłaku

   • 9 4

   • Reksio nie warcz.

    • 1 2

 • Podziękować na dobre Szczepaniakowi.

  Jeździ słabo, ale to nie jest kwestia sprzętu, a samego zawodnika

  • 71 2

 • gdzie jest Beśko

  • 6 17

 • Gdańszczanin (1)

  Jakie osłabione ? Ten zespół od samego początku nadawał się do tarcia chrzanu !!!
  Niech świetny Prezes lepiej broni 1 ligi a nie myśli o ekstralidze

  • 32 30

  • Skoro tak twierdzisz to czemu się interesujesz meczami ? Nie jest powiedziane, że liczby będą jeździć. Ja na mecze chodziłem z zamiarem oglądania widowiska oraz z myślą awansu do e ligi. Nie jest powiedziane, że zawodnik z roku na rok będzie jeździł na tym samym poziomie. Zobacz na drugiego z braci Szczepaniak. W zeszłym sezonie miał najlepszą średnią a teraz w pierwszej 10 nie mieści się, albo gomolskiego który o 180 stopni zmienił swoją jazdę. Każdy ma swój czas, każdy ma swoje 5 minut. To jest po prostu żużel.

   • 3 0

 • Gdzie jest ta mądrala co upiera się że mamy dobrze zbudowaną drużynę (2 Polaków, 4 obcokrajowców) i powołuje się na Unię Tarnów (8)

  Nadal czubku uważasz że jest w porządku? Ile razy jeszcze musimy przegrać żebyś przejrzał na oczy że nie mamy kim jechać?

  • 40 22

  • No właśnie.

   Gdzie jesteś filozofie.

   • 4 11

  • Furiat wyzywa innych od czubków ; dobre

   • 15 2

  • (5)

   Siemasz czubku
   Powiem ci tylko tyle zgryżliwo-złośliwy hejterze = w du*ie mam twoje ciągłe przewidywania porażek, a także wieczne dołowanie Naszych zawodników. Takich jak ty i tobie podobnych powinno się zdecydowanie tępić w necie - takich którzy, już po kilku kolejkach sezonu, a nawet i przed sezonem chcą (i robią to) odbierać Normalnym-Prawdziwym Kibicom wszelkie nadzieje na awans, a przy okazji 'wieszają też psy' na wszystkim, co gdańskie! Czy naprawdę nie potrafisz zrozumieć tego (tępa istoto), że gdyby w Wybrzeżu jechał Michelsen w meczu z Gnieznem i w Daugavpils, to oba te mecze wygralibyśmy z bonusem!!! = nie potrafisz tego pojąć mule? i wciąż tylko czepiasz się składu ''2 Polaków, 4 obcokrajowców''? i co najgorsze w tym, to takie hieny, jak ty wciąż wymagają od Innych akceptacji swoich wpisów! = ode mnie takiej akceptacji nigdy nie uzyskasz!!! A pretensje swoje wobec słabej jazdy Szczepaniaka, to nie kieruj do Zdunka, tylko do 'wielkiego ekstaligowca' Kacpra G. który zostawił Wybrzeże na lodzie.. A na zakończenie powiem ci jeszcze tylko, że Wybrzeże ma wreszcie 4-zawodników (po wcześniejszych problemach sprzętowych Fajfera) którzy są w stanie zrobić sami 40-42pkt i Wybrzeże jeszcze sporo narozrabia w tej lidze..

   • 11 2

   • Gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem :) (2)

    "gdyby w Wybrzeżu jechał Michelsen w meczu z Gnieznem i w Daugavpils, to oba te mecze wygralibyśmy z bonusem!!!"
    Nie rozśmieszaj mnie chłopaku... Gdyby Zdunek podszedł poważnie do budowy drużyny, to przewidziałby że w żużlu zdarzają się kontuzje oraz spadki formy i należy być zabezpieczonym na taką ewentualność, a nie budować drużynę dosłownie na styk i z myśleniem życzeniowym, że na pewno wszyscy będą w formie i cały sezon przejadą bez kontuzji, bo nie ma żadnych zmienników w kadrze. "Nie potrafisz tego pojąć mule?"

    • 0 9

    • (1)

     Nie gdybaj o wąsach, ani o dziadku = tylko spójrz na fakty - chłopaku!
     Kto doznał kontuzji??? Obcokrajowiec!!! - a w/g ciebie ilu powinien Zdunek tych Obcokrajowców zakontraktować? co? - żebyś ty był wreszcie zadowolony mule!
     No powiedz - ilu Obcokrajowców???

     Ps. gadasz tak, jakbyś był poważnym Sponsoren tej drużyny i wymagał składu typu "Nawrocki show" - a w rzeczywistości kim ''tylko'' jesteś?

     • 6 0

     • Jestem "tylko" kibicem Wybrzeża chodzącym na mecze od 1993 roku.

      I do tej pory popierałem Zdunka. Ale to co przygotował na ten sezon to kpina z kibiców, jeśli jednocześnie cały czas twierdził że chce awansować tą drużyną. Patrzę na fakty tak jak chcesz. 9 meczów, 3 zwycięstwa, 6 porażek, to są fakty. To wg ciebie jest ok? Takie wyniki osiąga drużyna zbudowana na awans? Też co sezon mam nadzieję, ale nie jestem aż tak naiwny by wierzyć że można wywalczyć awans nie mając nikogo w rezerwie w razie kontuzji lub spadku formy.

      • 0 0

   • (1)

    To chyba oczywiste, że z MM w dwóch ostatnich meczach mielibyśmy na koncie 4 punkty więcej. Pech, który nas dopada w tym sezonie, jest nieziemski.

    • 3 0

    • Oczywiście, że w składzie z MM mielibyśmy 4 punkty więcej - przeczyć temu może, tylko stronniczy hejter..

     • 3 0

 • Ekstraliga (3)

  Jak nie będzie kasy na poziomie 5 mln żeby pozamiatać ligę to awansu nie będzie nigdy. Czas to sobie uświadomić . Za rok Grudziądz i Zielona i cała reszta ....no i my z hasłem takim jak zawsze "jedziemy po awans"

  • 36 2

  • z ekstraligi spada jedna drużyna (2)

   po spadku grudziądza pierwsza liga będzie jeszcze bardziej wyrównana niż w tym czy poprzednim sezonie, w tym roku ton rywalizacji nadają Motor i Start beniaminkowie o czymś to świadczy

   • 8 1

   • (1)

    Tylko o tym, że jadą na kredyt. Zaraz znów ich nie będzie.

    • 10 2

    • Motor ma kasę z AZOTów

     • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Terminarz

14.08 (sob) godz.16:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk typuj Unia Tarnów LIVE!
31.07 (sob) godz.16:00 ROW Rybnik 54:36 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
18.07 (nd) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 52:37 Aforti Start Gniezno LIVE!
05.07 (pon) godz.20:15 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 59:31 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
20.06 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 50:40 Cellfast Wilki Krosno LIVE!
14.06 (pon) godz.20:30 Celfast Wilki Krosno 44:46 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.06 (sob) godz.18:30 Orzeł Łódź 44:46 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
31.05 (pon) godz.18:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Arged Malesa Ostrów LIVE!
24.05 (pon) godz.20:15 Arged Malesa Ostrów 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
15.05 (sob) godz.18:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 44:45 Orzeł Łódź LIVE!

Aktualna tabela

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 ROW Rybnik 13 8 1 4 594:553 22
2 Cellfast Wilki Krosno 13 9 0 4 599:555 22
3 Arged Malesa Ostrów 13 7 2 4 628:542 21
4 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 13 7 0 6 617:538 17
5 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 13 6 2 5 580:587 17
6 Aforti Start Gniezno 13 6 0 7 547:599 13
7 Orzeł Łódź 13 5 1 7 564:502 13
8 Unia Tarnów 13 1 0 12 474:693 3

W rundzie zasadniczej wszystkie drużyny zmierzą się między sobą systemem mecz i rewanż. Za wygraną w dwumeczu przyznawany jest punkt bonusowy. Ostatni zespół spada z ligi, cztery pierwsze awansują do play-off, w którym odbędą się półfinałowe dwumecze i dwumecz finałowy. Tylko zwycięzca awansuje do PGE Ekstraligi.

Wyniki 13 kolejki:

 • ROW Rybnik - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 54:36 (pierwszy mecz 45:45, bonus dla ROW)
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Cellfast Wilki Krosno 37:41 (38:51, bonus dla Wilków)
 • Unia Tarnów - Orzeł Łódź 54:36 (40:50, bonus dla Unii)
 • Aforti Start Gniezno - Arged Malesa Ostrów 50:40 (31:59, bonus dla Arged Malesy)

Najbliższe spotkanie

początek meczu: 14.08.2021 godz. 16:00 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

97%

144 typowania

x

0%

0 typowań

2

3%

4 typowania

TYPUJ!

Najwyżej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Janusz Ciopcinski 13 24 61.5%
2. Sławek Surkont 13 23 61.5%
3. Marek Lamczyk 13 22 53.8%
4. Krystian Cyrzon 11 21 63.6%
5. Gks Wybrzeże 12 20 66.7%

Najczęściej czytane