Lokomotiw lepszy od mistrzów Polski

Asseco Arka Gdynia

Alonzo Gee
Alonzo Gee fot. Piotr Pędziszewski / trojmiasto.pl

Koszykarze Asseco Prokomu na tarczy wracają z dalekiej wyprawy do Krasnodaru. W drugim meczu Zjednoczonej Ligi VTB mistrzowie Polski nie sprostali ekipie Lokomotiwu Kubań, która do tych rozgrywek musiała przebijać się przez eliminacje. Gdynianie przegrali 66:79 (15:23, 15:15, 25:23, 11:18).

166 typowań

LOKOMOTIW: Padius 16, Brezec 9, Bykow 8, Szuchowcow 8, Massey 6 - Rivers 12, Szabałkin 7, Traore 6, Chlamers 5, Koliuszkin 2, Szeleketo 0.

ASSECO PROKOM:Gee 15, Motiejunas 13, Blassingame 7, Zamojski 2, Łapeta 2 - Lafayette 11, Hrycaniuk 7, Brown 6, Seweryn 3, Dmitriew 0, Szczotka 0.

Gdynianie wyszli na parkiet w Krasnodarze w ustawieniu: Jerrel Blassingame, Alonzo Gee, Przemysław Zamojski, Donatas Motiejunas, Adam Łapeta. Pierwsze minuty meczu toczyły się według schematu kosz za kosz. Na każdą punktową akcję gospodarzy trafieniem odpowiadali koszykarze Tomasa Pacesasa. Tak było do 4 minuty, wówczas Rosjanie wyszli na prowadzenie 10:6 a trener gdynian wziął czas.

Po przerwie na żądanie goście zdobyli punkty na 10:8 ale w kolejnych minutach o wiele skuteczniej zaczęli grać gospodarze. W ósmej minucie po "trójce" Nikołaja Padiusa, było już 20:12 dla Lokomotiwu. Gdynianie mieli kłopoty z dobrze grającymi wówczas w obronie gospodarzami. Po 10 minutach meczu, "Kolejarze", gdyż taki przydomek nosi drużyna rosyjska, prowadzili 23:15.

Początek drugiej kwarty stał pod znakiem nieudanych rzutów za trzy punkty ekipy gospodarzy, niestety koszykarze Asseco Prokomu nie potrafili wykorzystać tego okresu nieskutecznej gry Lokomotiwu i nie zmniejszyli strat. Widząc nieporadność swoich zawodników w ataku trener Tomas Pacesas w dość ekspresyjny sposób wskazywał im jak mają grać i otrzymał za to przewinienie techniczne.

Niestety nawet poświęcenie trenera nie pomogło i gdynianie nie byli w stanie w drugiej kwarcie odrobić choć części strat. Ekipę z południowo zachodniego krańca Rosji do boju prowadził Kelvin Rivers rozdzielając piłki między kolegów i samemu zdobywając punkty. Po 20 minutach meczu było 38:30 dla gospodarzy.

Na początku drugiej połowy gdynianom udało się odrobić 3 punkty z przewagi gospodarzy ale Lokomotiw szybko odskoczył na 49:39. Mecz stał pod znakiem twardej walki na całym parkiecie ale cały czas kontrolowali go gospodarze. Pod koniec trzeciej kwarty zespół Asseco Prokomu próbował poderwać do walki Alonzo Gee, który najpierw po akcji przez całe boisko zdobył punkty wsadem a później dołożył kolejna dwa "oczka". Zrobiło się 57:52 dla Lokomotiwu i wówczas trener gospodarzy wziął czas.

Po przerwie ofensywę gości udało się zatrzymać i po 30 minutach było 61:55 dla gospodarzy. W czwartej kwarcie Lokomotiw nadal kontrolował wydarzenia na parkiecie, na 5 minut przed końcem meczu prowadził 70:59. Trener gdynian próbował raz jeszcze poderwać swój zespół do walki, poprosił o czas ale niestety nie nastąpiła żadna zmiana w obrazie gry Asseco Prokomu, gdynianie, już do końca spotkania nie mogli poradzić sobie z twardą defensywą Lokomotiwu i przegrali 66:79.

Pozostałe wyniki 2 kolejki Zjednoczonej Ligi VTB: Mińsk 2006 - Lietuvos Rytas Wilno (mecz rozegrany awansem) 67:87 (2:19, 8:30, 17:22, 18:16), CSKA Moskwa - Jenisiej Krasnojarsk 92:60 (31:18, 18:12, 21:16, 22:14), Azowmasz Mariupol - Lietuvos Rytas Wilno (83:73 (25:19, 20:16, 16:15, 22:23).

• jest ok

za tydzien zloza protest i rysiek zalatwi i ten puchar - nawet bez rozgrywania meczy do konca sezonu :)

• 26 12

• Pacesas, znowu cie oszukali?

j.w.

• 27 6

• Szkoda,liczyłem na niespodziankę.Na + 11 pkt Lafayetta,może coś z niego będzie?

• 8 3

• Kogo kasa tego cyrk !

Co jeszcze ten "fachura "ma s...... żeby donator przejrzał i zatrudnił jakiś autorytet.Szkoda kasy i sezonu przez tego nieudacznika trenera .

• 10 5

• super wiadomość :D (2)

pseudoklubik zalicza kolejne bęcki!!!

• 9 8

• do CWKS (1)

Skoro koszykówka cię nie interesuje to po cholerę tu włazisz i błaznujesz? Czy to trefl przegra, czy APG, zaraz piszesz te swoje "bęcki"... Coś mi się zdaje, że bęcki to ty zbierałeś całą podstawówkę i dlatego takie bzdury wypisujesz

• 10 3

• dokladnie. juz pisalem chlopakowi, zeby lepiej wzial sie za szkole i odrabial lekcje, a nie ciagle wypisuje te bzdury i wyczekuje na odpowiedzi na swoje posty

• 3 2

• Tak mi nie przykro... (1)

Tylko Trefl Sopot

• 15 8

• Widzę,że kibic Trefla się odezwał...

Kibic Trefla,który właśnie przegrał z chyba niezbyt mocnym w tym sezonie Anwilem ;)A liga VTB jak widać jest wyrównana: we poprzedniej kolejce APG pewnie pokonał Azowmasz,a Lokomotiw przegrał u siebie z Lietuvosem; teraz Prokom przegrał z Lokomotiwem,a Azowmasz pewnie pokonał Lietuvos.Więc tu różne warianty są możliwe...

• 3 2

• skandal!!! to APG musi grać mecze grupowe a nie tylko finał??

mam nadzieję że zarząd klubu złoży protest!!

• 25 5

• Dobrze, że zostali zwolnieni z ligi

Przegrali tylko trzynastoma pkt. a tak byłoby jeszcze gorzej.

• 10 3

• (1)

ooo z tych rozgrywek ich nie zwolnili? Jaka szkoda.

• 10 3

• W VTB lepiej płacą

• 1 2

1

17.01 (nd) godz.19:30 King Szczecin typuj bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia
23.01 (sob) godz.20:00 ASSECO ARKA Gdynia typuj bez publiczności Legia Warszawa
28.01 (czw) godz.17:30 MKS Dąbrowa Górnicza typuj bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia
07.02 (nd) ASSECO ARKA Gdynia Polski Cukier Toruń
11.02 (czw) godz.18:00 Zastal Enea BC Zielona Góra typuj ASSECO ARKA Gdynia
10.01 (nd) godz.15:30 GTK Gliwice 97:89 bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia
03.01 (nd) godz.15:30 ASSECO ARKA Gdynia 63:102 bez publiczności Śląsk Wrocław
30.12.2020 (śr) godz.20:00 ASSECO ARKA Gdynia 71:100 bez publiczności TREFL Sopot LIVE!
27.12.2020 (nd) godz.19:30 Pszczółka Start Lublin 76:61 bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia
20.12.2020 (nd) godz.17:35 Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 87:54 bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia

Wyniki 22 kolejki:

• King Szczecin - ASSECO ARKA GDYNIA (niedziela, godz. 19:30)
  • Pszczółka Start Lublin - TREFL SOPOT (odwołany z powodu koroaowirusa w drużynie gości)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń 94:82 (22:26, 22:24, 26:21, 24:11)
  • Enea Astoria Bydgoszcz - HydroTruck Radom 92:97 (20:15, 27:24, 28:32, 17:26)