Łomża Vive Kielce - Torus Wybrzeże Gdańsk 34:25 na inaugurację Superligi

mip.
6 września 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Szczypiorniści Torus Wybrzeża z mistrzem Polski równorzędnie walczyli tylko w pierwszej połowie. Na zdjęciu Kelian Janikowski. Szczypiorniści Torus Wybrzeża z mistrzem Polski równorzędnie walczyli tylko w pierwszej połowie. Na zdjęciu Kelian Janikowski.

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk przegrali z Łomżą Vive Kielce 25:34 (14:16) w inauguracyjnym meczu PGNiG Superligi. W pierwszej połowie podopieczni Krzysztofa Kisiela nawiązywali równorzędną walkę z mistrzem Polski. Ci w drugiej połowie, podobnie jak w zeszłym sezonie, odlecieli gdańskim szczypiornistom. Warto zaznaczyć, że podopieczni trenera Kisiela otrzymali aż trzy czerwone kartki.

Vive: Wałach, Kornecki - Sićko 8, Gudjonsson 5, Fernandez 4, Moryto 4, Vujović 4, Karacic 2, Lijewski 2, Tournat 2, Gębala 2, Olejniczak 1, Surgiel 0

WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Wróbel 6, Gądek 5, Jachlewski 4, Janikowski 3, Sulej 2, Leśniak 1, Powarzyński 1, Filipowicz 1, Kosmala 1, Papaj 1, Gavidia 0, Pieczonka 0

Gdańscy szczypiorniści na otwarcie rozgrywek PGNiG Superligi pojechali do Kielc na starcie z hegemonem Łomżą Vive. Torus Wybrzeże chciało sprawić niespodziankę i wykorzystać fakt, że mistrzowie Polski przystąpili do tego meczu w okrojonym składzie, w którym znajdowało się zaledwie pięciu obcokrajowców.

Wynik spotkania otworzył Arkadiusz Moryto, który skutecznie wykonał rzut karny. Oba zespoły popełniały dużo przewinień, czego skutkiem były cztery rzuty z "siódmego metra" w zaledwie sześć minut. Co ciekawe, tylko jedna taka próba została zamieniona na bramkę.

Torus Wybrzeże Gdańsk - wyniki sparingów przed sezonem

W 10. minucie było 5:3, a swoją drugą karę dwuminutową otrzymał Kelian Janikowski. Gospodarze utrzymywali dwubramkową przewagę, a podopieczni Krzysztofa Kisiela już od 13. minuty musieli sobie radzić bez Franco Gavidii, który otrzymał czerwoną kartkę za faul na Szymonie Sićko.

Po stronie Wybrzeża znakomicie spisywał się Mateusz Wróbel, który po 15 minutach miał na swoim koncie już trzy bramki i był najskuteczniejszym szczypiornistą na parkiecie. Goście mogli doprowadzić do remisu po 10, ale zamiast tego na tablicy świetlnej było 12:9, gdyż dwie nieudane akcje gdańszczan zamieniły się na kontry kielczan, które bezbłędnie wykorzystał Sigvaldi Gudjonsson.

Torus Wybrzeże Gdańsk - kadra na sezon 2020/21

Szczypiorniści Wybrzeża skrzętnie wykorzystywali błędy gospodarzy i utrzymywali kontakt z drużyną mistrza Polski. Swoją trzecią bramkę przed przerwą zdobył Krzysztof Gądek i po 30 minutach było 16:14.

Po przerwie gospodarze odskoczyli na cztery trafienia, ale za sprawą dwóch bramek Janikowskiego znów Vive miało tylko dwubramkowe prowadzenie. Wtedy podopieczni Tałanta Dujszebajewa znaleźli sposób na powstrzymanie gdańskich szczypiornistów, a zdobywanie kolejnych bramek przychodziło im z łatwością i w 42. minucie było już 24:18.

Torus Wybrzeże Gdańsk. Ceny biletów na sezon 2020/21. Koszulka w roli karnetu

Gra podopiecznych trenera Kisiela kompletnie się posypała. Zawodziła skuteczność, a czerwoną kartką ukarany został Patryk Pieczonka i gdańszczanie praktycznie zostali pozbawieni marzeń o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej w Kielcach. Małym pocieszeniem były spektakularne interwencje Przemysława Witkowskiego.

Szczypiorniści Wybrzeża próbowali zmniejszyć prowadzenie mistrzów Polski, ale praktycznie w każdej akcji łatwo tracili piłkę. Na dodatek czerwoną kartkę zobaczył Jakub Powarzyński. Była to już trzecia taka kara dla podopiecznych Krzysztofa Kisiela. Ostatecznie gdańszczanie przegrali 25:34.

Wyniki 1 kolejki

• Łomża Vive Kielce - TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK 34:25 (16:14)
  • Gwardia Opole - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 33:29 (20:14)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Orlen Wisła Płock 26:24 (12:12)
  • Grupa Azoty Tarnów - Azoty-Puławy 20:33 (10:16)
  • Zagłębie Lubin - Energa MKS Kalisz 27:25 (11:13)
  • NMC Górnik Zabrze - Stal Mielec 27:25 (16:11)
  • MMTS Kwidzyn - Chrobry Głogów 27:28 (16:15)
mip.

Opinie (24)

• Info dla karnetowiczów. (1)

Jutro rusza wysyłka koszulek. Świeżo potwierdzone. Będą oryginały hummela, na które czekano. Stąd opóźnienie.

• 3 4

• Brawo, świetny pomysł z tymi koszulkami - karnetami

• 5 0

• Gądek (1)

Już jeden Gądek grał w Wybrzezu w latach 90tych, ciekawe czy rodzina..?

• 3 0

• Nie sądzę - ten Gądek jest z Krakowa

• 1 1

• dziwię się trochę że Trójmiasto jako całość dysponuje tyloma zespołami w różnych dyscyplinach sportowych (5)

a w żadnej nie ma drużyny klasowej, tylko co najwyżej mocno przeciętną. Dotyczy to piłki nożnej, koszykówki, hokeja, szczypiorniaka, siatkówki, żużla itd. Takie Kielce mają się czym pochwalić w szczypiorniaku, Włocławek w koszykówce, Oświęcim w hokeju, Grudziądz w żużlu, a Pożnań czy Kraków w piłce nożnej. U nas nie ma niczego, żaden klub nie promuje miasta swoją grą, żaden nie przyciąga szczególnej uwagi skoro nawet na Lechii która niby jest w tzw. czołówce ilość kibiców oscyluje w granicach kilku tysięcy. Szkoda miejskiej kasy na dofinansowanie tych drużyn- to inwestycje wyrzucone w błoto. Lepiej postawić na jedną dyscyplinę , ale za to z jajem

• 5 5

• (2)

z jajem czyli RUGBY ???...a w Kielcach na trybunach dzikie tłumy

• 5 2

• no choćby rugby, choć tam liga liczy kilka zespołów (1)

zawsze to by było coś niż nic. W zeszłym roku obskoczyłem parę meczy z różnych dyscyplin i wszędzie ten sam niski jak na warunki takiej aglomeracji jak Trójmiasto poziom. A na trybunach jedynie garstka zapaleńców, bo o poruszeniu mas w przypadku tych wszystkich drużyn to w ogóle nie ma mowy

• 3 1

• Meczy to koza.

• 4 0

• (1)

Jasne, a resztę drużyn to najlepiej wyrzucić z miasta! Co ja piszę, z jakiego miasta. Z powiatu precz z nimi albo i nawet z województwa, a co tam. Na chwałę pierwszemu towarzyszowi, niech będzie!

• 2 1

• Niestety bardzo widoczne braki leworęcznych rozgrywających. Trzeba liczyć, że gdy wrócą to możliwości w ataku pozycyjnym znacznie wzrosną. Martwi bardzo słaba gra z kołem(2-3 udane piłki w trakcie meczu?) i kompletny brak gry ze skrzydłami.

• 7 0

• Przetarcie w Kielcach obiecujące a teraz czas już na punkty u siebie. Jachlewski dużo wnosi ale mam nadzieję że nowy Brazylijczyk bedzie alternatywą dla grania na Wróbla bo to jest mega czytelne.
    Plus liczę, że młodzież zagra odważniej, Gądek w końcu ładnie się pokazał

• 7 0

• (1)

Obraz nędzy i rozpaczy. Pomysł z Jachlewskim na środku jest zły. Niech gra to co potrafi!! Niezły mecz tego chłopaka w bramce, szczególnie w pierwszej połowie. Trzeba pompować tych chłopców, bo niestety są jacy są i inni nie będą. To był mecz do którego podchodzi się bez stresu, będąc rzuconym na głęboką wodę. Ale to już sprawa trenera. Będziemy zatem dalej obserwować. Pozdrowienia dla Przezbynia

• 8 3

• Piłka ręczna to gra zespołowa, gdzie stosunkowo małymi nakładami finansowymi, można zrobić przyzwoity wynik. I tutaj kłania się profesjonalizm organizacyjny klubu. Skoro kalectwa z Lechii, są w stanie zebrać kilkadziesiąt milionów, to dlaczego nie można uzbierać kilku milionów na szczypiorniaka, mającego w Gdańsku tradycję i wielkie sukcesy!!!
      Może Dulcymea powinna zastanowić się, czy powinna dalej karmić endeckich troglodytów, ze stowarzyszenia kibiców Lechii, czy jednak hojniej wesprzeć Wybrzeże Gdańsk?? Dla mnie to pytanie retoryczne, ale może dla Plecaczka nie.
      Zgadzam się z poprzednią opinią, dopisując jednak jedną rzecz. Szkoda wyrzucać pieniądze na zagranicznych drwali, mając w Polsce własnych

• 7 1

• Dziwnie brzmi obecna

nazwa kieleckiego klubu.
    Rozumiem, ze chodzi o reklama piwa, ale i tak dziwnie.

• 9 0

• Dzisiaj to były dożynki

Za tydzień okaże się jaki poziom prezentuje ta drużyna. Zmierzy się z przeciwnikiem równorzędnym, gdzie o wygranej będą decydowały detale, walka, zaangażowanie itd.

• 6 0

• (1)

Taka jest rożnica pomiędzy oboma zespołami. Wybrzeże bez lewej ręki na rozegraniu, kontuzje Adamczyka i Comerlatto. Do tego 3 czerwone kartki w trakcie meczu, też zrobiły swoje. Debiutująca młodzież była przerażona i ten strach w oczach był, aż za nadto widoczny. Za to Kielce grały bez 6 najmocniejszych zawodnikow! Odpoczywali przed meczem Ligi Mistrzow z Flensburgiem.