Łopuski przesądził szczyt

Marta
19 października 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Gdańscy hokeiści pomimo, że borykają się z kontuzjami podstawowych graczy i na spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec trener Henryk Zabrocki desygnował jedynie pięciu obrońców, nie poddają się. Po regulaminowym czasie gry w "Olivii" był remis 2:2. Zwycięzcę wskazała dogrywka. Decydującego gola w jej 73 sekundzie strzelił Mikołaj Łopuski. Tym samym lider powiększył przewagę nad wiceliderem PLH do dziesięciu punktów!

1:0 Skrzypkowski as. Poziomkowski (13.28)
1:1 G.da Costa (25.34)
2:1 Skutchan as. Skrzypkowski, Vitek (31.44)
2:2 G. da Costa as. Pawlak (39.12)
3:2 Łopuski as. Smeja (61.13)

STOCZNIOWIEC: Odrobny; Skrzypkowski - Bigos, Smeja - Benasiewicz oraz Maj; Skutchan - Hurtaj - Vitek, Urbanowicz (2)- Zachariasz (2) - Furo (2), Łopuski (2) - Ziółkowski - Jankowski, Sowiński, Poziomkowski, Strużyk.

Zagłębie: Dzwonek; Dronia - Strapko (4), Kuc - Duszak, Wilczek - Piotrowski oraz Pawlak; Bernat (2) - T. Da Costa (6) - Antonović, Opatovsky - Lezo - Kohut, Ślusarczyk - Biela - Podlipni, M. Kozłowski - T. Kozłowski - G. da Costa.

Gdańszczanie po raz kolejny wyszli zwycięsko z konfrontacji z drużyną, którą wielu przed sezonem widziało na podium PLH. Pomimo chorób i kontuzji podopieczni Henryka Zabrockiego po raz kolejny pokazali niesamowity charakter i konsekwencję.

Mecz rozpoczął się od ataków jednej i drugiej drużyny, choć nieco częściej kotłowało się pod bramką Tomasza Dzwonka , który od czasu jak zastąpić musiał w bramce kontuzjowanego Tomasza Jaworskiego zbiera pochlebne recenzje. Wreszcie w 14 minucie pokonał go Paweł Skrzypkowski jakby wbrew wszystkim okolicznościom, które eliminują po kolei gdańskich obrońców z gry.

Spotkanie było wyrównane, Zagłębie nie zamierzało łatwo oddawać punktów "Stoczni" i również przeprowadzało groźne akcje. Po jednej z nich, w 26 minucie, do bramki nie zdążył wrócić Przemysław Odrobny a powracający po kontuzji Gabriel da Costa strzałem z ostrego kąta wyrównał.

Jeszcze w tej samej tercji gdańszczanie odzyskali prowadzenie, po chyba najładniejszej bramce meczu. Roman Skutchan przejął krążek w tercji neutralnej i pognał z nim pod bramkę Dzwonka, tam na ułamek sekundy zwolnił, "zapytał" golkipera gości w który róg ma strzelić bramkę i sprytnym strzałem pokonał go.

Tuż przed drugą przerwą było jednak 2:2. Mikołaj Łopuski i Tomasz Ziółkowski wyszli z kontrą, jednak rywalom udało się przejąć krążek, wyprowadzili swój atak a Gabriel da Costa po raz drugi w niedzielę pokonał Odrobnego.

Trzecia tercja mimo starań obydwu ekip nie przyniosła zmiany rezultatu i po raz drugi w tym sezonie w Olivii, zarządzono dogrywkę.
Gdańszczanom wystarczyły jedynie 73 sekundy dodatkowego czasu, by rozstrzygnąć losy meczu. Mikołaj Łopuski tym razem zdołał pokonać Dzwonka i zapewnić dwa punkty drużynie.

"Na pewno to zwycięstwo cieszy, mimo, że po dogrywce. Trochę się obawialiśmy tego spotkania. Chociażby z tego tytułu, że Zagłębie ostatnio również ma dobrą passę i wygrywało spotkania. Większość drużyn ma rozmaite problemy, przede wszystkim kadrowe. W Zagłębiu też nie wszyscy dziś grali ale obawialiśmy się o swoją grę, zwłaszcza w defensywie. Już drugi kolejny mecz gramy osłabieni w defensywie, nie ma obrońcow z podstawowego składu, czyli Leśniaka, Kosteckiego, Rompkowskiego i Bartka Wróbla, do nich dochodzą Rzeszutko i Marek Wróbel. To już jest duże osłabienie. Tym bardziej chwała tym zawodnikom, którzy dzisiaj grali. Po raz drugi wystąpił Dawid Maj i spełnił swoje zadanie. W szatni widać było, że ubytek sił zwłaszcza u obrońców był ogromny. Mecz był ciekawy, trzymał w napięciu. Zagłębie to dobrze poukładana drużyna, zmieniona w porównaniu z ubiegłym sezonem. Spotkały się dwie wyrównane drużyny, byliśmy o tę jedną bramkę lepsi. Myślę, że ta bramka się od początku Mikołajowi należała" - powiedział po meczu trener Energi Stoczniowca Henryk Zabrocki.

Tabela wprowadzona: 2008-10-19

Pozostałe niedzielne wyniki: Akuna Naprzód Janów - Wojas Podhale Nowy Targ 1:2 (1:1, 0:1, 0:0), TKH Nesta Toruń - GKS Tychy
1:2 (0:0, 0:2, 1:0), Bisset Polonia Bytom - JKH GKS Jastrzębie 0:6 (0:4, 0:1, 0:1)
Marta

Opinie (41)

• 1:1 25 minuta

• 0 0

• dawać na bierząco jak to tylko możliwe plissss (1)

• gks wybrzeze w ekstralidze

speedway to jest sport gks wybrzeze w ekstralidze dla niedowiarkow i tych co niedowierzaja niech teraz uwierza

• 0 0

• już 2:2 :( (5)

ale jeszcze jedna tercja to damy rade!!!! eja stocznia!!!!!

"Odrobny ponownie wyjeżdża z bramki, chcąc interweniować na przedpolu - i ponownie krążek trafia do stojącego przed pustą bramką G. DaCosty - który dopełnia formalności - i jest remis 2-2"

pozdrowienia z gujany

• 0 0

• (2)

wcale tak nie wyglądała ta bramka, Da Costa przy biernej postawie obrońców zjechał z prawej strony na wysokości koła bulikowego, Odrobny trochę wyjechał, żeby skrócić kąt, ale strzał był mocny i precyzyjny przy słupku (a nie do żadnej pustej bramki - tak to padła pierwsza dla Zagłębia - tam owszem błąd Przema ale tyle razy co nas później wyratował, to ciężko zliczyć)

• 0 0

• (1)

Da Costa stał przy słupku i zmienił kierunek lotu krążka - wyraźnie to było widać na powtórce. Strzelał ktoś inny - nie zauważyłem kto, ale na pewno nie Da Costa

• 0 0

• czyli i strzelający i Da Costa byli zupełnie nie pilnowani przez obrońców, więc tak czy inaczej ten gol pewnie by wpadł ...