Lotos PKH Gdańsk - Comarch Cracovia 1:3. Sfrustrowany Tomas Fucik złamał kij

Mikołaj Pachniewski
24 stycznia 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
Hokeiści Lotosu PKH Gdańsk przegrali z Comarch Cracovią 1:3. Hokeiści Lotosu PKH Gdańsk przegrali z Comarch Cracovią 1:3.

Lotos PKH Gdańsk przegrał 1:3 (0:2, 1:0, 0:1) z Comarch Cracovią w meczu 43. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Gdańszczanie popełnili wiele prostych błędów i za taki wymiar kary mogą dziękować bramkarzowi Tomasowi Fucikowi, który wielokrotnie ratował biało-niebieskich przed stratą bramki. Czech był już jednak sfrustrowany błędami kolegów i w ostatniej minucie złamał swój kij uderzając nim z wściekłością w słupek. Kolejny mecz już w niedzielę w Toruniu. Derbowe starcie z Energą rozpocznie się o godz. 17.

33 Fucik; 55 Bilcik, 22 Havlik - 24 Steber, 11 Polodna, 73 Vitek; 44 Szurowski, 70 Krasowski - 66 Jełakow, 43 Rożkow, 77 Gołowin; 68 Pastryk, 3 Lehmann - 29 Danieluk, 93 Pesta, 71 Marzec; 15 Naróg, Teslukiewicz - 25 Popow, 21 Mocarski, 12 Smal
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Kaczmarek, Kryś - Moszczyński, Szachniewicz
Widzów: 1500
1 Kopriva; 97 Rompkowski, 89 Gula - 82 Leivo, 55 Urban, 95 Kapica; 85 Stebih, 90 Jezek - 24 Bepierszcz, 32 Bahensky, 90 Tvrdon; 91 Bychawski, 26 Kruczek - 16 Mikula, 84 Drzewiecki, 20 Domogała; 14 Dąbkowski, 34 Musioł - 28 Gajor, 13 Bryniczka, 8 Kamiński
  • 28:41' Havlik as. Steber - Vitek
  • 1:09' Mikula as. Drzewiecki
  • 16:21' Leivo as. Kapica - Rompkowski
  • 44:49' Domogała as. Kruczek - Drzewiecki

Ostatni mecz tych drużyn odbył się 15 stycznia w Gdańsku. Wtedy górą byli biało-niebiescy, którzy wygrali po rzutach karnych.

Lotos PKH Gdańsk - Comarch Cracovia 2:1 po karnych. Zapis relacji live, oceny, zdjęcia

W poniedziałek Lotos PKH Gdańsk wygrał z Naprzodem Janów 7:1.

Naprzód Janów - Lotos PKH Gdańsk 1:7. Relacja, oceny

- Koncentrujemy się na tym, aby unikać kar - powiedział nam przed spotkaniem z Comarch Cracovią, obrońca Damian Szurowski.

Hokeiści zaczęli się pilnować z karami

1'
Rozpoczęła się pierwsza tercja! Wznowienie wygrali krakowianie.
1'
Uderzał Drzewiecki (Comarch Cracovia) i zadźwięczało obramowanie bramki strzeżonej przez Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
1:09'
[0:1] Comarch Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mikula. Strzał Drzewieckiego odbił Fucik, ale do krążka dopadł Mikula i skierował go do odsłoniętej siatki.
2'
Próbował odpowiedzieć Mocarski (LOTOS PKH Gdańsk). Prosto w Koprivę (Comarch Cracovia).
3'
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) sam na sam z krakowskim bramkarzem! Strzelił po lodzie i zdołał odbić krążek Kopriva (Comarch Cracovia)!
5'
Urban (Comarch Cracovia) spod bandy, niesygnalizowany strzał, ale poradził sobie z tym Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
6'
Zbyt dużo zabawy z krążkiem po stronie gdańszczan i dużo strat we własnej tercji.
7'
Trójkowa akcja pierwszej formacji Lotosu. Strzelał Vitek (LOTOS PKH Gdańsk), choć miał lepiej ustawionego Stebera (LOTOS PKH Gdańsk). Nic z tego nie wyszło.
9'
Rozkręcają się gdańszczanie. Robi się coraz groźniej pod bramką Koprivy (Comarch Cracovia).
11'
Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk) z prawego bulika prosto w bramkarza.
11'
Danieluk (LOTOS PKH Gdańsk) wyjechał przed bramkę i oddał strzał z bekhendu. Krążek utknął gdzieś pod parkanami Koprivy (Comarch Cracovia)!
13'
Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk) minął dwóch rywali i wyłożył krążek do Rożkowa (LOTOS PKH Gdańsk), ale ten źle przyjął krążek i nie zdołał oddać strzału.
14'
Mecz ma podobny przebieg, jak przed dziewięcioma dniami. Znów to gdańszczanie prowadzą grę, a Cracovia przyczajona czeka na błąd rywala.
16'
Najpierw z dystansu uderzył Szurowski (LOTOS PKH Gdańsk), potem próbował poprawiać Polodna (LOTOS PKH Gdańsk), ale guma znów pomiędzy parkanami bramkarza gości.
16:21'
[0:2] Comarch Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Leivo. Krążek odbity po strzale Kapicy dobił Leivo i guma prześlizgnęła się pomiędzy parkanami Fucika do bramki!
18'
Próbują odpowiedzieć gdańszczanie, ale wyraźnie ta bramka podcięła im skrzydła.
20'
Błąd obrony Cracovii i Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk) miał szansę po przechwycie, ale strzelił ze zbyt ostrego kąta i Kopriva (Comarch Cracovia) nie miał problemów z tym uderzeniem.
20'
Zakończyła się pierwsza tercja.
W pierwszej tercji to goście dwukrotnie trafiali do siatki. Już w 69 sekundzie Tomasa Fucika (LOTOS PKH Gdańsk) pokonał Ondrej Mikula (Comarch Cracovia), a później w niemal bliźniaczy sposób krążek w bramce umieścił Tomi Leivo (Comarch Cracovia). Gdańszczanie mieli kilka dogodnych okazji, ale żaden z biało-niebieskich nie znalazł sposobności na Miroslava Koprivę (Comarch Cracovia).
21'
Rozpoczęła się druga tercja.
21'
Urban (Comarch Cracovia) wykładał do Leivo (Comarch Cracovia), ten miał pustą bramkę, ale w ostatnim momencie dobrze kijem interweniował Havlik (LOTOS PKH Gdańsk)!
23'
Pesta (LOTOS PKH Gdańsk) do Marca. Ten był przed bramką, ale strzelił prosto w Koprivę (Comarch Cracovia).
23'
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) z bliska z bekhendu, ale prosto do łapaczki bramkarza.
24'
Kibice domagają się bramki dla Lotosu.
24'
Urban (Comarch Cracovia) miał dogodną okazję na trzecią bramkę dla Cracovii. Jego strzał z bekhendu obronił jednak Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
25'
Kamiński (Comarch Cracovia) zza bramki do Bryniczki (Comarch Cracovia). Strzał z najbliższej odległości broni jednak Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)!
26'
Kotłuje się pod bramką Lotosu. Teraz szanse Kapicy (Comarch Cracovia) i Urbana (Comarch Cracovia)...rzucił się na krążek Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) ratując biało-niebieskich przed stratą trzeciej bramki.
27'
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) nieobstawiony przed Koprivą (Comarch Cracovia), trącił tylko krążek po podaniu jednego z kolegów, ale ten przeleciał niestety nad bramką. Jęk zawodu na trynunach.
29'
Z pełnego zamachu Bahensky (Comarch Cracovia). Odbił krążek do boku Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
28:41'
[1:2] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Havlik. Havlik dostał krążek na niebieskiej, podjechał z nim na wysokość bulika i pociągnął w samo okienko! Kopriva bez szans.
29'
Cała hala "Jeszcze jeden! Jeszcze jeden..."
30'
Groźny strzał Bepierszcza (Comarch Cracovia) po tym, jak pogubili się dwaj gdańszczanie. Krążek odbił Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
32'
Dobra okazja gospodarzy, ale przekombinował Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk) i zamiast strzelać zdecydował się podać. To nie był dobry wybór.
34'
Z trybun wulgarnie o PZHL po tym, jak sędziowie nie zareagowali po ostrym ataku przy bandzie, w którym ucierpiał jeden z gdańszczan.
35'
Dużo błędów popełniają dziś defensorzy Lotosu. Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) aż z niedowierzaniem kręci głową i próbuje pobudzić swoich kolegów.
36'
Polodna (LOTOS PKH Gdańsk) zmienił tor lotu krążka po strzale Havlika (LOTOS PKH Gdańsk), ale krążek minimalnie minął słupek bramki Koprivy (Comarch Cracovia)!
37'
Kapica (Comarch Cracovia) minął, jak tyczki defensorów Lotosu, ale strzelił prosto w Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
38'
O dużym szczęściu mogą mówić gospodarze, bo zdecydowanie na zbyt wiele pozwalają krakowianom i ci co rusz dochodzą do dogodnych pozycji strzeleckich.
39'
Bepierszcz (Comarch Cracovia) sam przed Fucikiem (LOTOS PKH Gdańsk)! Kolejna świetna interwencja czeskiego bramkarza, ale znów aż nie dowierza w to, co wyczyniają jego partnerzy z pola.
40'
Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk) tuż przed syreną ze ściąganej...krążek otarł się o bark Koprivy (Comarch Cracovia) i przeleciał ponad poprzeczką.
40'
Koniec drugiej tercji.
W drugiej tercji gdańszczanie znaleźli sposób na pokonanie Koprivy (Comarch Cracovia). Pięknym strzałem w samo okienko, pajęczynę z siatki ściągnął Havlik (LOTOS PKH Gdańsk). Hokeiści Lotosu na zbyt wiele pozwalają jednak gościom we własnej tercji i dużo pracy ma Fucik (LOTOS PKH Gdańsk). Ten staje na wysokości zadania i utrzymuje Lotos w grze.
41'
Rozpoczęła się trzecia tercja.
41'
Już było groźnie pod bramką Fucika (LOTOS PKH Gdańsk). Krakowianie nie potrafili jednak sfinalizować akcji celnym strzałem.
43'
Urban (Comarch Cracovia) sam na sam! Broni Fucik (LOTOS PKH Gdańsk)! Dobitka Kapicy (Comarch Cracovia) i Kamińskiego (Comarch Cracovia)...także górą bramkarz Lotosu!
44'
Bilcik (LOTOS PKH Gdańsk) uderzył z pełnego zamachu, ale krążek poleciał w sam środek bramki i Kopriva (Comarch Cracovia) nie miał problemu z interwencją.
44:49'
[1:3] Comarch Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Domogała Koronkowa akcja gości, Kruczek wyłożył Domogale do pustej bramki i ten ze spokojem podwyższył prowadzenie.
47'
Bezradni gospodarze. Nie mogą zawiązać akcji, która przebiłaby szczelną defensywę Cracovii.
49'
Tvrdon (Comarch Cracovia) mocno, ale prosto w Fucika (LOTOS PKH Gdańsk).
49'
Drzewiecki (Comarch Cracovia) i Mikula (Comarch Cracovia) zatrudnili gdańskiego bramkarza. Ten nie dał się pokonać.
51'
Polodna (LOTOS PKH Gdańsk) obrócił się z krążkiem i strzelił. Gumę barkiem odbił Kopriva (Comarch Cracovia).
52'
Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk) uderzony w twarz, ale sędziowie nie reagują. Burza gwizdów na trybunach.
kara
52'
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Jest to pierwsze wykluczenie w tym meczu.
53'
Wrzutka spod niebieskiej Bychawskiego (Comarch Cracovia). Na raty złapał krążek Fucik (LOTOS PKH Gdańsk).
54'
Hokeiści Lotosu już w pełnym składzie.
55'
Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk) z ostrego kąta i krążek padł łupem Koprivy (Comarch Cracovia).
56'
Polodna (LOTOS PKH Gdańsk) pod bramkę do Vitka, ale ten umiejętnie przyblokowany przez obrońcę Cracovii.
58'
Czas do końca ucieka, a wynik wciąż bez zmiany.
59'
Bahensky (Comarch Cracovia)! Jakimś cudem obronił to Fucik (LOTOS PKH Gdańsk). Z najbliższej odległości strzelał napastnik gości po szybkiej kontrze.
60'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) z wściekłości złamał kija o własną bramkę.
60'
Po strzale Kapicy (Comarch Cracovia) krążek z linii bramkowej wybił Bilcik (LOTOS PKH Gdańsk)!
60'
Koniec meczu. Lotos PKH Gdańsk przegrał 1:3 z wicemistrzem Polski.
Najlepszymi zawodnikami meczu wybrani: Havlik (LOTOS PKH Gdańsk) i Drzewiecki (Comarch Cracovia).
W trzeciej tercji gdańszczanie znów popełniali dużo błędów i wykorzystał to Adam Domogała (Comarch Cracovia) strzelając trzecią bramkę. To nie pobudziło gospodarzy do lepszej gry i bliżej było czwartej bramki dla przyjezdnych niż kontaktowej dla Lotosu. Cracovia dzięki tej wygranej wyprzedziła biało-niebieskich w tabeli. Obecnie Lotos zajmuje 7. lokatę.

11 Naprzód Janów 41 1 0 0 40 43:318 3
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym pięć rund systemem każdym, z tym że ostatnia będzie według tabeli Bergera, do której wyjściem będzie kolejność po czterech rundach. W dwóch pierwszych rundach uczestniczyć będzie Kadra PZHL U-23.
Najlepszych 8 drużyn po sezonie zasadniczym awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2020-01-24

Wyniki 43 kolejki

• LOTOS PKH GDAŃSK - Comarch Cracovia 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
  • JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
  • Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 3:4 (1:2, 2:2, 0:0)
  • Re-Plast Unia Oświęcim - Naprzód Janów 5:0 (1:0, 1:0, 2:0)
  • GKS Katowice - Energa Toruń 2:3 po karnych (1:1, 1:0, 0:1, k. 0:2)

Opinie (180) ponad 10 zablokowanych

• Cracovia sprowadziła was na ziemię... (15)

pompowane balon pękł !

• 20 34

• Cracovia pokazała dziś to czego wam brakuje... (1)

• Za pisanie bzdur... typu (1)

mamy drużynę, jesteśmy mocni, wygramy z każdym, idziemy po medal itp. A prawda jest taka, że dużo Wam brakuje do czołówki !

• 8 18

• Bo wygraliśmy z każdym a z Tychami nawet 3 razy

• 10 3

• Może dzisiaj lodowisko znów było nie halo...

Cracovii jak widać to nie przeszkadzało.

• 6 11

• Nie wiem kto jest głupszy - Stolec, czy osoby, które go lajkują.

• 12 6

• Stolec (5)

Tylko ty sie pompujesz jak dziad na czeresnie i co miales byc czekalem na ciebie maly czlowieku z wielkim ego

• 6 3

• moze 31.01 ofermo ci pasuje (4)

byś się spocił na Mój widok smerfie zafajdan.

• 1 4

• Obiecujesz i stolec z tego wychodzi tchurzu

• 2 3

• Aż taki brzydki jesteś boluś?

• 2 2

• Stolec (1)

Ile razy Cie zapraszalem co internetowy trolu ty mi daty wyznaczasz zal mi ciebie bolek srolek stolec czy psi....... .. s bez S co

• 0 2

• piszesz tu takie bzdury pajacu o tej drużynie i o Mnie,że musisz byc niezłym przyglup..

• 1 3

• Balon to pękł twojemu staremu

I wyszedł taki burak.

• 6 2

• (8)

Żałosny mecz w naszym wykonaniu, Fucikowi powinni na kolanach dziękować że tylko 3 w plecy

• 32 6

• Gdyby nie Tomas to strzeliliby nam conajmniej 10 bramek... taka prawda. Nasi zawodnicy strasznie wolni. Zamiast szybko wracać po straconym krążku do swojej tercji to oni jadą jakby byli na ślizgawce

• 8 2

• Fucik odejdzie po sezonie

Nie będzie mu się chciało grać w słabej drużynie. Dostatnie lepsze pieniądze gdzieś indziej. Ma najlepsze statystyki w lidze : Tomáš Fučík (Lotos PKH) 93,6 %. 36 spotkań, 987 strzałów, 924 obronione.

• 16 3

• Gdyby nie bramkarz Cracovii to i my byśmy strzelili te 10 bramek (5)

Bo sytuacji było mnóstwo.

• 7 4

• Copriva bezrobotny (4)

Jakie 10 bramek? Nasze strzały były słabe, zbyt czytelne i było ich bardzo mało. Ponadto z ostrego konta spod bandy ciężko strzelić bramkę..Fizycznie mocno odstawalismy od Cracovii. Bardzo lubię grę Vitka i Polodny czy Rozkowa, ale brakuje nam silnego i skutecznego napastnika..

• 4 4

• Takiego jak Artiom S.?

• 0 5

• Tylko ten rosły skuteczny napastnik musi dostać od kogoś dokładne podanie,a takich wczoraj nie widziałem.

• 1 1

• Bezrobotny??? (1)

Uwijał się w tej bramce przez cały mecz, nie piernicz że był bezrobotny. I parę razy brakowało tylko szczęścia, bo guma już była praktycznie za nim.
          Z trochę gorszym bramkarzem Krakusy by wczoraj spokojnie 5, 6 goli dostali.