Wiadomości

Lotos PKH Gdańsk. Damian Szurowski: Lekarze mówili, że już nie zagram

Lotos PKH Gdańsk

Damian Szurowski (z lewej jeszcze w barwach Cracovii) w grudniu doznał przecięcia wszystkich ścięgien w nadgarstku. O powrót do gry nowy hokeista Lotosu PKH walczył prawie rok.
Damian Szurowski (z lewej jeszcze w barwach Cracovii) w grudniu doznał przecięcia wszystkich ścięgien w nadgarstku. O powrót do gry nowy hokeista Lotosu PKH walczył prawie rok. fot. T.Zasinski/400mm.pl

Damian Szurowski w grudniu usłyszał, że może zapomnieć o kontynuowaniu hokejowej kariery. Miał przecięte ścięgna oraz nerwy i stracił czucie w palcach. - Dzięki wielomiesięcznej rehabilitacji nerwy zaczęły się regenerować. Czułem się jakby mrówki chodziły mi po dłoni, ale to był dobry znak - mówi obrońca, który latem przeniósł się z Comarch Cracovii do Lotosu PKH Gdańsk. - Jest tutaj klimat dla hokeja. To kwestia co najwyżej kilku sezonów kiedy nasz klub będzie miał taką pozycję jak Cracovia. Już teraz możemy być czarnym koniem rozgrywek - dodaje urodzony w Szwecji 25-latek.Pechowego urazu Damian Szurowski nabawił się 18 grudnia ubiegłego roku podczas meczu Cracovii w Oświęcimiu przeciwko Unii. Zaatakował pod bandą Damiana Piotrowicza, a ten upadając trafił go łyżwą w nadgarstek. Doszło do przecięcia ścięgien i nerwów. Dla Szurowskiego to był koniec sezonu, ale mogło być znacznie gorzej.

- Straciłem czucie w palcach. Usłyszałem od lekarzy, że mogę zapomnieć o powrocie do gry. Na szczęście zabieg odbył się na drugi dzień po wypadku i wszystko udało się połączyć jak trzeba. Świetnie zachowała się Cracovia, która zadbała o to, abym miał najlepszą opiekę. Dzięki wielomiesięcznej rehabilitacji, nawet po 4 godziny dziennie, nerwy zaczęły się regenerować. Czułem się jakby mrówki chodziły mi po dłoni, ale to był dobry znak. Jeszcze nie odzyskałem pełnej sprawności, ale jest na tyle dobrze, że mogę grać - mówi Damian, który latem przeniósł się do Lotosu PKH.
Jak przyznaje, najważniejsze jest dla niego wrócić do pełni formy, nie zamierza wybiegać w przyszłość. Obrońca podkreśla jednak, że już teraz jest zadowolony z przenosin nad morze.

- Nie grałem od grudnia, więc cieszę się każdym wyjazdem na lód. Rozpoczęliśmy sezon od dwóch zwycięstw, w tym w Toruniu po dogrywce. Może i straciliśmy punkt, ale mecz wygrany w takich okolicznościach, świetnie wpływa na morale grupy - przekonuje Szurowski.

Energa Toruń - Lotos PKH Gdańsk 2:3 po dogrywce. Przeczytaj relacjęDamian urodził się w Sztokholmie. Jego rodzice pochodzą z okolic Białegostoku i Sosnowca, a w Szwecji poznali się na wakacjach.

- Tam już zostali, więc tam się wychowałem. W wieku 8 lat zacząłem grać w hokeja. Ja i mój młodszy brat w szkole mówiliśmy po szwedzku i w tym języku też myślę, ale w domu zawsze mówiliśmy po polsku. Co roku płynęliśmy promem do Gdańska, a potem jechaliśmy do Sosnowca i Białegostoku. Kiedy jednak z niższych lig szwedzkich przeniosłem się do Cracovii w 2017 roku, miałem trochę problemów z językiem. Wcześniej w życiu nie słyszałem choćby słów "bulik" czy "uwolnienie". Czasem jeszcze brakuje mi słów, ale jest dużo lepiej - opowiada obrońca Lotosu PKH.
Co ciekawe, Szurowski już dwa razy był bliski gry w Gdańsku. Klub chciał go pozyskać już w pierwszym sezonie po awansie do krajowej elity w 2016 roku. Wtedy Damian, który był nawet na kilkudniowych testach, dostał jednak ofertę z trzeciego poziomu rozgrywek w Szwecji i zdecydował się tam zostać. Później gdański klub ubiegła natomiast Comarch Cracovia.

- W końcu trafiłem do Gdańska i myślę, że mam tu świetne warunki. Polski hokej nie jest tak rozwinięty organizacyjnie jak w Szwecji, ale nie mogę tu na nic narzekać. Codziennie uczę się nowych rzeczy, niczego nam nie brakuje. Wszystko działa jak dobrze naoliwiona maszyna. Czuję się tutaj super, mamy świetny zespół, w którym nie ma żadnych podziałów i znakomitego trenera. W Gdańsku jest klimat dla hokeja. Wierzę, że to kwestia co najwyżej kilku sezonów kiedy nasz klub będzie miał taką pozycję jak Cracovia. Już teraz możemy być czarnym koniem rozgrywek - zakończył obrońca.

Typowanie wyników

mecz ligowy
22.09.2019 godz.17:00
wartość: 3 punkty
Zagłębie Sosnowiec
4:3
LOTOS PKH Gdańsk

Jak typowano

1

45%

110 typowań

x

6%

16 typowań

2

49%

120 typowań

Opinie (26) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane