Lotos PKH Gdańsk - GKS Tychy 5:3. Hokeiści pokonali mistrzów Polski

4 października 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Tak cieszyli się gdańscy hokeiści z wygranej z mistrzem Polski.

Hokeiści Lotosu PKH Gdańsk pokonali mistrza Polski GKS Tychy 5:3 (1:0, 2:1, 2:2). Mecz miał szalony przebieg, bo goście z 0:3 doszli na remis, ale ostatnie słowa należały do podopiecznych Marka Ziętary. W hali "Olivia" spotkanie rozegrano pod patronatem Muzeum II Wojny Światowej w specjalnie przygotowanych retro strojach. Na trybunach zasiadło ok. 1600 kibiców.

5:3 Gołowin as. Jełakow - Tesliukiewicz 58:53

LOTOS: Fucik; Bilcik, Havlik - Steber, Polodna, Vitek; Tesliukiewicz, Krasowski; Jełakow, Rożkow, Gołowin; Pastryk, Lehmann - Danieluk, Popow, Marzec; Naróg, Szurowski - Stasiewicz, Mocarski, Smal

GKS: Murray; Ciura, Novajovsky - Jefimienko, Komorski, Klimienko; Kotlorz, Bryk - Jeziorski, Galant, Witecki; Pociecha, Gościński - Mroczkowski, Cichy, Szczechura; Kolarz, Akimoto; Bagiński, Rzeszutko, Kogut

Mecz z mistrzem Polski miał być prawdziwą wykładnią siły rażenia hokeistów Lotosu PKH Gdańsk. Tyszanie przyjechali wprawdzie nad morze już bez napastnika Michaela Szmatuły, który poprosił o rozwiązanie kontraktu ze względu na sprawy osobiste. Mimo tego osłabienia, wciąż byli faworytem spotkania w hali "Olivia".

Pojedynek, który dla upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, rozegrano w retro strojach, rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy. Gdańszczanie już w pierwszych minutach doszli do sytuacji strzeleckich, ale John Murray zatrzymał Jegora Rożkowa, a Tomasz Pastryk uderzył nad bramką.

Kary posypały się bardzo szybko, a w grze 4 na 4 prowadzenie objęli miejscowi. Szymon Marzec otworzył wynik meczu posyłając krążek między parkanami Murraya. Bliski wyrównania był pod koniec pierwszej tercji Radosław Galant a później Jakub Witecki, ale wynik nie uległ zmianie.

Szybka gra z obu stron rozgrzała kibiców w gdańskiej hali, ale prawdziwe emocje dały im kolejne bramki Lotosu. Najpierw na 2:0 trafił Josef Vitek, którego gola uznano po weryfikacji wideo.

Chwilę później Czech, który przed powrotem do Gdańska w 2017 roku sam grał w Tychach, podwyższył na 3:0. Tym razem nie zostawił już sędziom cienia wątpliwości po zagraniu Jana Stebera. W międzyczasie kapitalną obroną przy próbie Michaela Cichego popisał się Tomas Fucik.

Sytuację na 4:0 zmarnował Rożkow, którego w ostatniej chwili zablokował jeden z obrońców, a jeszcze przed przerwą strzałem w krótki róg pierwszą bramkę dla GKS Tychy zdobył Aleksiej Efimienko. W ostatniej tercji tyszanie przejęli inicjatywę i mimo starań Fucika, doprowadzili do remisu na 6 minut przed końcem meczu.

O czas poprosił trener Ziętara, a chwilę później na prowadzenie przywrócił gdańszczan Ladislav Havlik. Asystą popisał się tym razem Vitek, który odzyskał krążek po własnym strzale obronionym przez Murraya. W końcówce meczu tyszanie wycofali bramkarza, ale to skończyło się golem Aleksandra Gołowina, który położył dwóch obrońców i posłał gumę do pustej bramki.

Wyniki 7 kolejki

• LOTOS PKH GDAŃSK - GKS Tychy 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
  • Zagłębie Sosnowiec - Naprzód Janów 6:2 (3:1, 2:0, 1:1) awansem 04.10
  • Energa Toruń - Comarch Cracovia 5:4 (1:1, 2:3, 1:0, d. 1:0)
  • Re-Plast Unia Oświęcim - Kadra PZHL przełożony na 09.10
  • JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice (odwołany, goście odmówili gry po tym jak ich zawodnik został pobity pod halą)
  • Pauzuje: Podhale Nowy Targ

Opinie (136) ponad 10 zablokowanych

Wszystkie opinie

• !!!! (6)

Wierzyłem w te Zwycięstwo !!! Brawo Tylko Stoczniowiec !!

• 77 3

• Nie Stoczniowiec tylko Lotos! (1)

Kto daje kasę?

• 8 16

• Nie Stoczniowiec tylko "Stocznia" - tradycyjna nazwa jest taka.

• 14 0

• Piękny Mecz!!! (1)

Była MOC!
      Jest MOC!!
      Będzie MOC!!!
      Chłopaki lecieli na fali, ale pod koniec drugiej i na początku trzeciej tercji panował jakiś dziwny chaos... Może zmęczenie fizyczne... Popłynęła energia (powinna Energa ;) z trybun, a potem...
      Ogarnęli się i roz%@bali Tychy :) pięknie!!!

Stocznia Lotos na Mistrza idzie!!!!!

• 10 2

• Chłopaki leciały na fali i oby ten kurs dalej utrzymały!!!!

• 7 0

• (1)

srowiex ,gdzie do elyty paździeżu

• 0 8

• Długo nad tym myślałeś, aż wreszcie o 3 w nocy taki błysk intelektu.
        Stary a g.... i.

• 3 0

• Ale mieli farta ! (2)

• 3 79

• Bolec

Farta to ty masz do czasu az sie spotkamy mam nadzieje ze juz spakowany jestes i z twoimi tychami wyjezdzasz z Gdańska

• 26 1

• na farta trzeba zapytać !!!!

• 0 0

• Tychy na kolanach. Brawo Stocznia!!!!! (2)

• 77 0

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• Morda kajdaniarzu

• 1 2

• Brawo chłopaki cenne 3 punkty

• 55 0

• super ale gra w przewagach do poprawy (1)

• 26 4

• 2 gole strzelili w przewagach, to chyba nieźle :)

• 14 0

• Marcin (1)

Widać że mecz był gruby! Szkoda że nie mogłem być

• 26 0

• Oj żałuj, żałuj, było na co popatrzeć i czym się emocjonować.

Vitek - Pan Hokeista znów pokazał klasę. Ale i reszta dała radę :)