Lotos PKH Gdańsk - Podhale Nowy Targ 1:3. Misie zasypały lodowisko w "Olivii"

Mikołaj Pachniewski
15 grudnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Lotos PKH Gdańsk przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:3 (0:1, 1:0, 0:2) w 32. kolejce Polskiej Hokej Ligi. Podczas meczu odbyła się akcja Teddy Bear Toss, która została zaczerpnięta z NHL. Gdy Aleksander Gołowin strzelił gola, maskotki poleciały na lód. Zostaną one przekazane w ramach akcji charytatywnej dzieciom.

33 Fucik; 55 Bilcik, 44 Szurowski - 24 Steber, 11 Polodna, 73 Vitek; 14 Tesliukiewicz, 70 Krasowski - 10 Stasiewicz, 43 Rożkow, 77 Gołowin; 68 Pastryk, 3 Lehmann - 66 Jełakow, 93 Pesta, 71 Marzec; 25 Popow, 21 Mocarski
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Kaczmarek, Polak - Cytawa, Hyliński
Widzów: 1500
90 Odrobny; 55 Suominen, 27 Seed - 52 Jencik, 11 Willick, 62 Svec; 24 Chalopuka, 6 Wsół - 61 Dziubiński, 9 Neupauer, 88 Franek; 77 Mrugała, 76 Sulka - 17 Pettersson, 21 Valentino, 19 Nattinen; 7 Różański, 97 Słowakiewicz - 10 Guzik, 22 Siuty, 71 Campbell
  • 25:47' Gołowin as. Stasiewicz - Rożkow
  • 0:33' Suominen as. Seed - Willick
  • 53:58' Campbell as. Sulka
  • 59:05' Jencik as. Willick

Po "pluszowym trafieniu" Aleksandra Gołowina, tafla zapełniła się maskotkami. Po "pluszowym trafieniu" Aleksandra Gołowina, tafla zapełniła się maskotkami.

W ostatnim meczu gdańszczanie wygrali 1:0 z GKS Katowice.

Lotos PKH Gdańsk - GKS Katowice 1:0. Zapis live, oceny, wideo

Do składu Lotosu wraca dziś Tomasz Pastryk (LOTOS PKH Gdańsk), który był chory.
Zawodnicy już pojawiają się na lodzie. Za chwilę zaczynamy spotkanie!
1'
Rozpoczęła się pierwsza tercja. Bulik wygrali goście.
0:33'
[0:1] Podhale Nowy Targ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Suominen. Suominen "kropnął" spod niebieskiej i zasłonięty Fucik przepuścił krążek do siatki.
2'
Mogli od razu wyrównać gospodarze, ale Odrobny (Podhale Nowy Targ) czujny pomiędzy słupkami.
4'
Dwa razy spod niebieskiej uderzał Pastryk (LOTOS PKH Gdańsk), ale bramkarz Podhala wciąż niepokonany.
5'
Z pełnego zamachu, bez przyjęcia uderzył Neupauer (Podhale Nowy Targ), ale krążek przeleciał obok bramki.
5'
Na trybunach obecni kibice Szarotek. "Hej hej Podhale..." słychać w Olivii.
8'
Znów groźnie pod bramką Fucika (LOTOS PKH Gdańsk). Neupauer (Podhale Nowy Targ) bliski podwyższenia wyniku, ale krążek ostatecznie w rękawicy bramkarza Lotosu.
8'
Nattinen (Podhale Nowy Targ) zmusił do interwencji gdańskiego bramkarza, a ten złapał krążek.
kara
10'
Sulka (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową.
11'
Po strzale Bilcika (LOTOS PKH Gdańsk) krążek odbił się za bramką i wyleciał na przedpole. Tam jednak zabrakło dobitki i Odrobny (Podhale Nowy Targ) nakrył krążek.
12'
Podhale w pełnym składzie.
13'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) próbował z bekhendu, ale strzelił prosto w bramkarza.
14'
Na razie dużo niedokładności na lodzie. Brakuje składnych akcji. Rządzi raczej przypadek.
także i dziś, podobnie jak w kilku innych przypadkach w ostatnim czasie, mamy dla was dwie relacje live równocześnie. Poza meczem hokeja, od godziny 17:15 możecie śledzić spotkanie w piłkarskiej ekstraklasie

Live: Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk

15'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) skasowany przy bandzie przez Sveca (Podhale Nowy Targ). Napastnik Lotosu nie podnosi się z lodu.
15'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) o własnych siłach udał się do boksu i gra już kontynuowana.
17'
Kolejny raz musiał interweniować Fucik (LOTOS PKH Gdańsk). Teraz spod niebieskiej zatrudnił go Franek (Podhale Nowy Targ).
kara
17'
Vitek (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za ostry atak na jednego z zawodników gości. Ten z pomocą kolegów opuścił lód.
19'
Przez niemal pełne dwie minuty kotłowało się pod bramką strzeżoną przez Fucika (LOTOS PKH Gdańsk). Goście nadal atakują.
19'
Lotos już w pełnym składzie.
20'
Zakończyła się pierwsza tercja.
Pierwsza tercja należała do przyjezdnych, którzy byli aktywniejsi w ataku. Udało im się też strzelić bramkę i to już po 33 sekundach. Kibice wciąż muszą czekać z akcją Teddy Bear Toss, gdyż Lotos nie potrafił znaleźć sposobu na Przemysława Odrobnego (Podhale Nowy Targ).
21'
Rozpoczęła się druga tercja.
23'
Świetna akcja gospodarzy. Jełakow (LOTOS PKH Gdańsk) podał do Pastryka (LOTOS PKH Gdańsk), ale ten zamiast strzelać, próbował podawać do Marca i akcja spaliła na panewce.
24'
Mecz podobny do tego piątkowego z GKS Katowice. Znów bardziej defensywne widowisko, z małą liczbą strzałów.
25:47'
[1:1] LOTOS PKH Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gołowin. Misie lądują na lodzie! Rosjanin wyjechał przed bramkę, obrócił się z krążkiem i skierował go do bramki obok parkana Odrobnego!
26'
Przerwa w grze z powodu sprzątania miśków z tafli!
26'
Gra już wznowiona.
28'
Nieco otworzyło nam się spotkanie. Żywsze tempo, więcej akcji.
30'
Poczuli krew gospodarze. Buło gorąco pod bramką Odrobnego (Podhale Nowy Targ). Próbowali Bilcik (LOTOS PKH Gdańsk) i Vitek (LOTOS PKH Gdańsk), ale wciąż 1:1.
30'
Do dopingu włączyła się cała hala. "Gdańska Stocznia..." z trybun.
32'
Groźnie uderzył Jencik (Podhale Nowy Targ), niepewna interwencja Fucika (LOTOS PKH Gdańsk), ale krążek odbity przeleciał ponad bramką.
32'
Teraz próbował Franek (Podhale Nowy Targ). Jeszcze raz górą Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) i głośne oklaski na trybunach.
33'
Akcja za akcję. To może się podobać.
34'
Kąśliwe uderzenie oddał Jencik (Podhale Nowy Targ), ale Słowak strzelił tuż nad poprzeczką.
35'
Ostro na bandach grają dziś oba zespoły, ale co najważniejsze czysto i zgodnie z przepisami.
kara
36'
Campbell (Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową.
37'
Pettersson (Podhale Nowy Targ) wyszedł sam na sam w osłabieniu, po tym jak z krążkiem przewrócił się Vitek (LOTOS PKH Gdańsk). Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) ratuje remis!
38'
Słupek ratuje Podhale po strzale Polodny (LOTOS PKH Gdańsk)!
38'
Goście już w pełnym składzie.
kara
40'
Bilcik (LOTOS PKH Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Na 2 sekundy przed przerwą karę otrzymał czeski obrońca Lotosu.
40'
Zakończyła się druga tercja.
W drugiej tercji gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania, czego efektem był grad pluszowych miśków, które polecały na lód. "Pluszowe" trafienie zaliczył Aleksander Gołowin (LOTOS PKH Gdańsk). Później to goście byli groźniejsi, ale w znakomitej formie jest Tomas Fucik (LOTOS PKH Gdańsk), który "trzyma" wynik Lotosowi.
41'
Rozpoczęła się trzecia tercja. Lotos w osłabieniu, po karze Bilcika (LOTOS PKH Gdańsk).
42'
Wybronili się gospodarze i Czech wrócił na lód.
43'
Strzałem po lodzie próbował zaskoczyć Odrobnego (Podhale Nowy Targ) Polodna (LOTOS PKH Gdańsk), ale bramkarz Podhala skoncentrowany.
44'
Z bliska minimalnie pomylił się Willick (Podhale Nowy Targ). W odpowiedzi Marzec (LOTOS PKH Gdańsk), ale ten też chybił.
46'
Okres szarpanej gry. Dużo przerw w grze.
47'
Starcie Bilcika (LOTOS PKH Gdańsk) z Campbellem (Podhale Nowy Targ), ale sędziowie szybko wkroczyli do akcji i zapobiegli bójce.
49'
Rożkow (LOTOS PKH Gdańsk) próbował na raty z bliska wcisnąć krążek do bramki, ale Odrobny (Podhale Nowy Targ) dobrze przypilnował słupka.
50'
Teraz Jencik (Podhale Nowy Targ) był bliski pokonania Fucika (LOTOS PKH Gdańsk), ale ten instynktownie odbił krążek.
50'
Przycisnęli gospodarze. Kilka groźnych strzałów oddanych w kierunku bramki Odrobnego (Podhale Nowy Targ), ale ten dziś naprawdę w wysokiej formie.
52'
Kibice domagają się drugiej bramki dla biało-niebieskich.
52'
Ależ teraz szczęście po stronie Lotosu! Jencik (Podhale Nowy Targ) był sam przed bramką i chybił!
54'
Marzec (LOTOS PKH Gdańsk) próbował z bulika, ale prosto w parkan bramkarza.
53:58'
[1:2] Podhale Nowy Targ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Campbell. Sulka uderzył z niebieskiej, krążek wypadł Fucikowi spod pachy i Campbell dobił go do pustej bramki.
55'
"Jeszcze jeden..." - krzyczą kibice Podhala.
56'
Próbują, atakują gospodarze, ale dobrze broni Odrobny (Podhale Nowy Targ) i dzięki niemu Podhale wciąż prowadzi.
59'
Ostatnie dwie minuty tego meczu. O czas poprosili gospodarze.
59'
Fucik (LOTOS PKH Gdańsk) zjechał do boksu. Gospodarze w szóstkę.
59:05'
[1:3] Podhale Nowy Targ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jencik. Słowak posłał krążek do pustej bramki!
60'
Mecz zakończony. Lotos przegrał 1:3 z Podhalem.
Najlepszymi zawodnikami wybrani: Szurowski (LOTOS PKH Gdańsk) i Suominen (Podhale Nowy Targ).
Lotos PKH Gdańsk po raz czwarty w tym sezonie gorszy od Podhala Nowy Targ. To jedyna drużyna, której gdańszczanie w tym sezonie nie zdołali jeszcze pokonać.

11 Naprzód Janów 30 1 0 0 29 32:219 3
Drużyny Polskiej Hokej Ligi rozgrywają w sezonie zasadniczym pięć rund systemem każdym, z tym że ostatnia będzie według tabeli Bergera, do której wyjściem będzie kolejność po czterech rundach. W dwóch pierwszych rundach uczestniczyć będzie Kadra PZHL U-23.
Najlepszych 8 drużyn po sezonie zasadniczym awansuje do play-off.
Tabela wprowadzona: 2019-12-17

Wyniki 32 kolejki

• LOTOS PKH GDAŃSK - Podhale Nowy Targ 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
  • Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
  • Naprzód Janów - GKS Tychy 0:7 (0:2, 0:2, 0:3)
  • Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Katowice 5:3 (1:0, 4:1, 0:2)
  • Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia 1:5 (0:1, 0:0, 1:4)
  • Awansem z 38. kolejki
  • Comarch Cracovia - Energa Toruń 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Opinie (104) ponad 10 zablokowanych

• Szacunek za walkę!

• 26 3

• Nic się nie stało

• 10 5

• (2)

Niestety Cracovia juz tylko 2 punkty za nami. Zarzad jakieś wzmocnienia zrobi? bo ciezka walka i poświęcenie chlopakow ida na marne. Pastryk i Lehmann najslabsze ogniwa dzisiaj

• 13 23

• Jeśli piszesz że w tym meczu Oskar był słabym ogniwem.

To znaczy że penisa wiesz o Hokeju.

• 3 1

• raz na wozie, raz pod wozem....

• 0 1

• (4)

Moze juz dosyć tej Wielkiej Przyjaźni z Podhalem ? Każdy mecz im oddajemy.

• 25 5

• A od kiedy ten twór ma zgode z Szarotkami? Zgode ma Stoczniowiec...a nie AutoLotos cos tam... (2)

• 4 16

• Stoczniowiec ma zgodę? To pewnie dlatego kibice i zawodnicy Podhala pobili kilka lat temu zawodników i resztę ekipy Stoczniowca? :))))

• 12 2

• odezwał się twór z sedesu

• 6 3

• Gdzie ty na lodzie jakąś przyjaźń widziałeś?

To że parę osób z trybun ma z kimś zgodę nie ma nic wspólnego z hokeistami.