Wiadomości

stat

Lotos PKH Gdańsk narzeka na lód w hali "Olivia". Marek Ziętara: Bajoro

Lotos PKH Gdańsk

Gdańscy hokeiści narzekają na stan tafli w hali "Olivia". Twierdzą, że nie nadaje się nawet do treningów.
Gdańscy hokeiści narzekają na stan tafli w hali "Olivia". Twierdzą, że nie nadaje się nawet do treningów. fot. G.Radtke/400mm.pl

- Na tafli stoi woda, która utrudnia grę. To bardziej przypomina bajoro a nie lód - mówi trener hokeistów Lotosu PKH Gdańsk Marek Ziętara o lodowisku w hali "Olivia". - Ciężko jest przeprowadzić profesjonalny trening - dodaje bramkarz Tomas Fucik. Prezes odpowiedzialnego za przygotowanie obiektu GKS Stoczniowca jest innego zdania. - Sam sprawdzałem lód przed meczem i w mojej ocenie jest dobry. Mrozimy go na maksimum naszych możliwości - odpowiada Marek Kostecki.Po przegranym w dogrywce meczu z Re-Plast Unią Oświęcim, trener Marek Ziętara był daleki od krytyki swoich hokeistów. Nie przerwali wprawdzie serii porażek, ale zdobyli punkt na jednej z najlepszych do tej pory drużyn obecnego sezonu.

- To był dobry mecz, ugraliśmy punkt z drużyną, w którą zainwestowano duże pieniądze i która aspiruje do medali - powiedział trener Lotosu PKH na pomeczowej konferencji.
Gdański szkoleniowiec wyraźnie się ożywił zapytany o stan lodu w hali "Olivia". Na to, że tafla jest daleka od idealnej, narzekał już Robert Kalaber.

- Lód to jakaś katastrofa. Nie da się grać w hokeja na takim czymś. W szatniach nie jest lepiej. Na gdańskim lodowisku czas się zatrzymał, wszystko jest sprzed dwudziestu lat - mówił trener JKH GKS Jastrzębia, choć jego drużyna wygrała w Gdańsku w ubiegłym tygodniu.

Lotos PKH Gdańsk - Re-Plast Unia Oświęcim 1:2. Relacja, oceny.- Cieszę się, że padło to pytanie, bo gdybym mówił o tym sam z siebie, kibic odczytali by to jako wymówkę. Warunki od początku sezonu są tragiczne, na tafli stoi woda, która utrudnia grę. To bardziej przypomina bajoro a nie lód. Trener Kalaber był tu pierwszy raz w tym sezonie, a my musimy w tych warunkach grać każdy domowy mecz. Ja na takim lodzie muszę trenować z zawodnikami power-play, box-play, właściwie każdy element gry. To tak jakbym miał przygotować kolarzy nie mając rowerów, a przecież płacimy duże pieniądze za wynajem tego obiektu - grzmiał Ziętara po meczu z Unią.
Swoje trzy grosze w tym temacie po wtorkowym spotkaniu dorzucił też Tomas Fucik, bramkarz Lotosu PKH.

- Może z trybun aż tak tego nie widać, ale mamy tutaj wielki problem z lodem. Nie chodzi tylko o mecze, tutaj ciężko jest przeprowadzić profesjonalny trening - przyznał Czech.

Robot ma pomóc hokeistom w hali "Olivia"Przypomnijmy, że za przygotowanie tafli odpowiada GKS Stoczniowiec, od którego Lotos PKH wynajmuje obiekt. O odniesienie się do uwag trenera i hokeisty zwróciliśmy się do prezesa gospodarza hali "Olivia" Marka Kosteckiego.

- Sprzęt, którym dysponujemy jest sprawny i nowoczesny. Może są rzeczy, które należy dopieścić, ale sprzęt ma odpowiednie parametry i pracuje na sto procent wydajności. Mamy specjalne maszyny, która dba o to, aby przy bandach był kąt prosty. Na tej tafli nasz zespół gra w I lidze i nikt nie zgłaszał uwag. Poza tym sam ją sprawdzałem przed meczem i w mojej ocenie lód jest dobry. Owszem, na bandach pojawia się wilgoć i spływa z nich woda, ale przyrody się nie przeskoczy. Wysoka temperatura na zewnątrz hali robi swoje. Mrozimy lód na maksimum naszych możliwości - odpowiada prezes Kostecki.

Turniej EIHC. Mecz Polska - Dania przerwany przez dziurę w lodzieWspomnijmy tylko, że sędziowie meczów Polskiej Hokej Ligi mogą nie dopuścić obiektu do gry w wypadku, gdy zagraża on bezpieczeństwu zawodników. Tak było podczas turnieju EIHC w hali "Olivia" w 2018 roku.

Wówczas podczas meczu Polska - Dania na jednej z umieszczonych pod lodem reklam zrobiła się wyrwa i zaczęła wystawać siatka z reklamą. W Stoczniowcu tłumaczyli, że było zbyt mało czasu na ścięcie lodu, gdyż PZHL umieścił logotyp w tafli zaledwie na dwa dni przed turniejem. Spotkanie zostało przerwane w trzeciej tercji.

Typowanie wyników

mecz ligowy
18.10.2019 godz.18:30
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

93%

229 typowań

x

2%

4 typowania

2

5%

13 typowań

Opinie (93) 7 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najwyżej ocenieni zawodnicy Lotosu

Najlepiej typujący wyniki Lotosu

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Tomek Marcinkowski 50 85 62%
2. Piotr Ł. 52 84 59.6%
3. Adrian Pobłocki 51 82 60.8%
4. Radosław Dymkowski 52 81 59.6%
5. Marcin Dymkowski 51 81 58.8%

Tabela końcowa

Polska Hokej Liga
M Z Rz Rp P Bramki Pkt.
1 GKS Tychy
2 Re-Plast Unia Oświęcim
3 JKH GKS Jastrzębie
3 GKS Katowice
5 Podhale Nowy Targ
6 Comarch Cracovia
7 LOTOS PKH GDAŃSK
8 Energa Toruń
9 Zagłębie Sosnowiec
10 Kadra PZHL
11 Naprzód Janów
  • Ćwierćfinały:
  • LOTOS PKH GDAŃSK - Re-Plast Unia Oświęcim 1:4
  • GKS Tychy - Energa Toruń 4:0
  • Podhale Nowy Targ - GKS Katowice 2:4
  • JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 4:3
  • Półfinały zostały odwołane. Kolejność na miejscach 1-2 ustalono na podstawie tabeli po sezonie zasadniczym. Mistrzostwo Polski przyznano GKS Tychy, a wicemistrzem kraju została Re-Plast Unia. Natomiast dwóch pozostałych półfinalistów wspólnie sklasyfikowano na 3. miejscu.
  • Kolejność na miejsca 5-8 ustalona została według pozycji zajętych w sezonie zasadniczym przez drużyny, które odpadły w ćwierćfinałach.
  • Kolejność na miejsca 9-11 na podstawie wyników po sezonie zasadniczym.

Playoff

Ćwierćfinały
GKS Tychy
1 miejsce po rundzie zasadniczej
4
Re-Plast Unia Oświęcim
2 miejsce po rundzie zasadniczej
4
Energa Toruń
8 miejsce po rundzie zasadniczej
0
LOTOS PKH GDAŃSK
7 miejsce po rundzie zasadniczej
1
JKH GKS Jastrzębie
4 miejsce po rundzie zasadniczej
4
Podhale Nowy Targ
3 miejsce po rundzie zasadniczej
2
Comarch Cracovia
5 miejsce po rundzie zasadniczej
3
GKS Katowice
6 miejsce po rundzie zasadniczej
4
Półfinały
GKS Tychy
zwycięzca ćwierćfinału 1
Re-Plast Unia Oświęcim
zwycięzca ćwierćfinału 3
JKH GKS Jastrzębie
zwycięzca ćwierćfinału 2
GKS Katowice
zwycięzca ćwierćfinału 4
Finał

Terminarz

29.02 (sob) godz.18:00 Re-Plast Unia Oświęcim 3:0 LOTOS PKH Gdańsk
26.02 (śr) godz.18:30 LOTOS PKH Gdańsk 1:4 Re-Plast Unia Oświęcim LIVE!
25.02 (wt) godz.18:30 LOTOS PKH Gdańsk 2:1 Re-Plast Unia Oświęcim LIVE!
22.02 (sob) godz.18:00 Re-Plast Unia Oświęcim 7:2 LOTOS PKH Gdańsk
21.02 (pt) godz.18:00 Re-Plast Unia Oświęcim 2:0 LOTOS PKH Gdańsk

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane