Hokeiści Lotos PKH Gdańsk przegrali mecze na Łotwie z HK Kurbads

Rafał Sumowski
28 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
aktualizacja: godz. 20:47 (29 sierpnia 2019)
  • Gdańscy hokeiści przegrali wyjazdowe sparing z wicemistrzem Łotwy, ale pokazali się z dobrej strony.

Hokeiści Lotosu PKH Gdańsk przegrali w Rydze sparingi z wicemistrzem Łotwy HK Kurbads 2:4 (0:1, 1:2, 1:1) i 1:3 (0:1,1:1,0:1). Po obu spotkaniach rozgrywano serie rzutów karnych. W pierwszej 2:1 wygrali gdańszczanie, w drugiej lepsi byli gospodarze, którzy triumfowali 3:0.

Aktualizacja, 29 sierpnia, godz. 20:47
1:0 Bajaruns as. Zolmanis - Rancevs 3:17 5 na 4
1:1 Mocarski as. Bilcik 31:21
2:1 Bajaruns as. Redlihs - Galkins 39:11
3:1 Cipulis 59:48 5 na 4

LOTOS: Fucik; Tesliukiewicz, Krasowski - Jełakow, Rożkow, Gołowin; Naróg, Havlik - Steber, Polodna, Vitek; Pastryk, Lehmann - Danieluk, Pesta, Marzec; Bilcik, Szurowski - Stasiewicz, Mocarski, Smal

Na rewanżowy sparing w Rydze trener Matek Ziętara zamieszał nieco w składzie desygnując do gry Michała NarógaKrystiana Mocarskiego. Gdańszczanie ponownie postawili się Łotyszom grając jak równy z równym. Tak jak w środę bramką błysnął Igor Smal, tak w czwartek trafienie zapisał inny z młodych zawodników, Mocarski.

Gdańszczanie po jego trafieniu wyrównali po przegranej pierwszej tercji. Nie ustrzegli się jednak kar i dwie bramki stracili grając w osłabieniu (druga przy odłożonej karze i wycofaniu bramkarza gospodarzy). Gol, który ustalił wynik spotkania na 12 sekund przed końcem gry, padł natomiast do pustej bramki.

1:0 Bajaruns as. Zolmanis 13:54
1:1 Smal as. Popov 21:50
1:2 Bajaruns 32:05
1:3 Galkins as. Upitis 39:56 5 na 3
2:3 Vitek as. Steber 46:41 5 na 4
2:4 Zolmanis as. Bajaruns 58:27 5 na 4

LOTOS: Fucik; Bilcik, Havlik - Steber, Polodna, Vitek; Tesliukiewicz, Krasowski - Jełakow, Rożkow, Gołowin; Pastryk, Lehmann - Danieluk, Popov, Marzec; Leśniak, Szurowski - Stasiewicz, Pesta, Smal

W pierwszym ze sparingów na Łotwie trener Marek Ziętara postawił na podobny układ piątek co ostatnio w Toruniu. Wymienił jedynie młodzież: Michała Naróga, Krystiana MocarskiegoBartosza Wołoszyka. Ich miejsca w składzie zajęli Filip Pesta, Gilbert LeśniakJakub Stasiewicz.

Ceny karnetów i biletów na mecze hokeistów PKH Lotos Gdańsk w sezonie 2019/20. Sprawdź gdzie kupisz wejściówki

Gdańszczanie mieli wsparcie ok. 50-osobowej grupy kibiców z Polski. Mecz zaczęli jednak od kary 2 7. minucie za sześciu zawodników na lodzie, a kilka minut później stracili bramkę. Wyrównać z karnego mógł Jan Steber, ale kapitan nie wykorzystał szansy.

Dopiero na początku drugiej tercji bramkę zdobył Igor Smal i było 1:1. Gdańszczanie łapali dużo kar. Choć sporo groźnych strzałów wybronił Tomas Fucik, stracili dwie kolejne bramki, w tym jedną w podwójnym osłabieniu.

W trzeciej tercji kontaktową bramkę w przewadze zdobył Josef Vitek, ale gospodarze przed końcem meczu odpowiedzieli tym samym.

Po meczu rozegrano rzuty karne, w których 2:1 wygrali gdańszczanie. Bramki zdobyli Smal i Konstantin Tesliukiewicz. Rewanż zaplanowano na czwartek o godz. 18 czasu polskiego (godz. 19 na Łotwie).

Gdańscy kibice już teraz zbierają zapisy na wspólny wyjazd do Torunia na mecz ligowy, który odbędzie się 15 września. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 511-618-535.

SPARINGI LOTOS PKH GDAŃSK PRZED SEZONEM
HK Liepaja - LOTOS PKH Gdańsk 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
KH Toruń - LOTOS PKH Gdańsk 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
HK Kurbads (Łotwa) - LOTOS PKH Gdańsk 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
HK Kurbads - LOTOS PKH Gdańsk 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
ew. 6.09 Litwa: Energija Elektrenai - LOTOS PKH Gdańsk

Ruchy kadrowe w PKH Gdańsk przed sezonem 2019/20
Przyszli: Michał Naróg (pozycja: obrońca, poprzedni klub: SMS Toruń), Damian Szurowski (obrońca, poprzedni klub: Cracovia), Marek Rączka (II trener), Vlastimil Bilcik (paszport: Czechy, obrońca, SK Horacka Slavia Trebic, Czechy), Ladislav Havlik (Czechy, obrońca, LHK Jestrabi Prostejov, Czechy), Tomas Fucik (Czechy, bramkarz, MsHK Żylina, Słowacja)

Może przyjść: Pavel Popow (Rosja, napastnik, Kristall Saratov)

Przedłużyli kontrakty: Oskar Lehmann (obrońca), Wladislaw Jełakow (Rosja, napastnik), Aleksander Gołowin (Rosja, napastnik), Mateusz Studziński (bramkarz), Wiktor Soliński (bramkarz), Jan Steber (napastnik), Petr Polodna (Czechy, napastnik), Josef Vitek (Czechy, napastnik), Jegor Rożkow (Rosja, napastnik), Szymon Marzec (napastnik), Jakub Stasiewicz (napastnik), Filip Pesta (napastnik), Igor Smal (napastnik), Mateusz Danieluk (napastnik), Tomasz Pastryk (obrońca), Jan Krasowski (Rosja, obrońca), Konstantin Tesliukiewicz (Rosja, obrońca), Gilbert Leśniak (obrońca)

Odeszli: Maciej Rompkowski (napastnik, koniec kariery), Michaił Samusienko (napastnik, koniec kontraktu), Robin Maly (obrońca, nowy klub: Höchstadter EC), Matej Cunik (obrońca, Zagłębie Sosnowiec), Evan Cowley (bramkarz, Odense Bulldogs, Dania), Kamil Dolny (obrońca, koniec kariery)