Lotos PKH Gdańsk wygrał z Energą Toruń po dogrywce

15 września 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Konstantin Tesliukiewicz dał Lotosowi zwycięstwo zdobywając w Toruniu bramkę w dogrywce. Konstantin Tesliukiewicz dał Lotosowi zwycięstwo zdobywając w Toruniu bramkę w dogrywce.

Hokeiści Lotosu PKH Gdańsk pokonali na wyjeździe Energę Toruń po dogrywce 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, d.1:0). Zwycięskiego gola zdobył Konstantin Tesliukiewicz. Po dwóch spotkaniach podopieczni Marka Ziętary mają więc komplet zwycięstw w ekstraklasie.

1:0 Sadretniov 30:55
1:1 Jełakow as. Tesliukiewicz 35:07
1:2 Gołowin as. Pesta 41:50
2:2 Minge as. Jaworski - Sadretniov
2:3 Tesliukiewicz as. Gołowin 63:26

LOTOS: Fucik; Bilcik, Havlik - Steber, Polodna, Vitek; Tesliukiewicz, Krasowski - Jełakow, Rożkow, Gołowin; Pastryk, Lehmann - Danieluk, Pesta, Marzec; Naróg, Szurowski - Stasiewicz, Mocarski, Smal

- Chcemy wejść w ten sezon z przytupem - mówił nam Jan Steber przed meczem w Toruniu.
Kapitan gdańskich hokeistów był zdania, że to właśnie spotkanie z Energą będzie prawdziwym testem dla jego drużyny po tym jak pewnie pokonali kadrę PZHL na inaugurację rozgrywek. W Toruniu Lotos wprawdzie nie odniósł przekonującej wygranej, ale zwycięstwo po dogrywce przyniosło wiele emocji.

Pierwsza tercja przyniosła wyrównaną grę, choć bez goli. Obie drużyny miały jednak sytuacje ku temu, a z gdańszczan najbliżej byli Steber i Petr Polodna, który pod koniec premierowej partii trafił krążkiem w słupek.

W drugiej odsłonie to gospodarze otworzyli wynik spotkania, ale z prowadzenie cieszyli się niecałe 5 minut. Do wyrównania doprowadził Wladislaw Jełakow zaraz po tym, gdy torunianie skończyli okres gry w osłabieniu.

Za ciosem już na otwarcie trzeciej tercji poszedł Aleksander Gołowin. Torunianie nie pozostali dłużni i błyskawicznie odpowiedział Daniel Minge. Klincz trwał do końca regulaminowego czasu gry. Gdańszczanie mieli przewagę w grze, ale toć Energa posłała krążek do bramki. Wideowerifykacja wykazała jednak, że gol został zdobyty nieprzepisowo.

W dogrywce miejscowych "wyjaśnił" Konstantin Tesliukiewicz. Gołowin wymienił się z nim krążkiem, wjechał w tercję gości, podał wzdłuż niebieskiej linii, a Kostia uderzył pod poprzeczkę na długi słupek wykorzystując fakt, że bramkarza zasłonił Jełakow.

Wyniki 1 kolejki

• Energa Toruń - LOTOS PKH GDAŃSK 2:3 (0:0, 1:1, 1:1, d. 0:1)
  • Comarch Cracovia - Kadra PZHL 7:1 (1:0, 1:1, 5:0)
  • GKS Katowice - Naprzód Janów 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)
  • Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
  • JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
  • Pauzuje: GKS Tychy
  • Mecz awansem z 17. kolejki
  • LOTOS PKH GDAŃSK - Kadra PZHL 9:1 (0:0, 5:1, 4:0)

• Pięknie

Oj będzie bardzo ciekawy sezon. brawo stocznia, brawo rosyjski zaciąg.Mam nadzieję, że na Olivii będą tłumy bo na Tor-Torze było 2000 luda (w tym sporo naszych).

• 51 1

• Gratulacje

• 31 0

• Opinia wyróżniona

Niezwykle cenne zwycięstwo! Brawo ! (6)

Krócej na lodzie od innych zespołów. Świetny start. Ale chciałbym Wam koledzy i koleżanki zwrócić uwagę na inna kwestie. Kto się orientował na hokejnecie przed startem sezonu - kibice Unii rozdawali już medale (głównie sobie) po r******h transferowych... a tymczasem... lanie od JKH. Zatem zapowiada się ciekawy sezon. Te punkty były nam na starcie potrzebne. Oby tak dalej !

• 51 1

• Zwycięstwo (3)

Obcokrajowcy dali cenne zwycięstwo. Dobrze ze ich mamy (12) bo Toruń tylko 7 ale to ich sprawa.