Lotos Trefl wciąż szuka formy

13 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Trefl Gdańsk

Trwa poszukiwanie formy w Lotosie Treflu, a do zakończenia pierwszej rundy zostały już tylko dwa mecze. Trwa poszukiwanie formy w Lotosie Treflu, a do zakończenia pierwszej rundy zostały już tylko dwa mecze.

W osiem dni siatkarze Lotosu Trefla zagrają trzy mecze PlusLigi. W każdym z nich chcą szukać optymalnej formy, aby w dobrych nastrojach udać się na przerwę świąteczną. W ostatnich meczach nie było to jednak łatwe. W środę zmierzą się w Ergo Arenie z AZS Częstochowa.

LOTOS TREFL Gdańsk
AZS Częstochowa

98% 324 typowania LOTOS TREFL Gdańsk
2% 5 typowań AZS Częstochowa

Gra Lotosu Trefla faluje od początku sezonu. Nie ma meczu, w którym drużyna Andrei Anastasiego zagrałaby równo we wszystkich setach. A to sprawia, że zespół nie gra tak, jak w poprzednich dwóch sezonach pod wodzą Włocha.

Sytuacja powtórzyła się podczas ostatniego meczu z Indykpolem AZS Olsztyn. Po dwóch tragicznych setach gdańszczanie w ładnym stylu odwrócili losy meczu i doprowadzili do tie-breaka. Ale kiedy wydawało się, że i w nim triumfują, na sam koniec oddali rywalowi inicjatywę i przegrali 2:3. Po tym spotkaniu ponownie usłyszeliśmy następujące słowa.

LOTOS TREFL MIAŁ TRADYCYJNE PROBLEMY Z INDYKPOLEM

- Wciąż szukamy swojej optymalnej gry i na pewno nie podejdziemy do tych spotkań na luzie, bo w każdym z nich trzeba będzie bardzo mocno walczyć o zwycięstwo - mówi Miłosz Hebda, przyjmujący Lotosu Trefla.
Problem w tym, że za słowami nie idą czyny. Gdańszczanie czasami są nieobecni na boisku, a wtedy rywale robią co chcą. Żółto-czarni ponownie będą starać się to zmienić w środę. Zmierzą się w Ergo Arenie z AZS Częstochowa, który wygrał dotychczas tylko trzykrotnie.

DLACZEGO ANDREA ANASTASI WAHA SIĘ CZY PRZEDŁUŻYĆ KONTRAKT Z LOTOSEM TREFLEM?

- W ostatnim meczu z drużyną z Bełchatowa częstochowianie pokazali się z dobrej strony, ale musimy zrobić wszystko, by w środę zdobyć trzy punkty. Dla nas nie ma w tym sezonie prostych meczów albo łatwych przeciwników. Nie idzie nam tak, jak byśmy sobie tego życzyli, dlatego bardzo ważne dla nas jest to, by w trzech meczach przed przerwą świąteczną uzyskać jak najwięcej punktów. Byłbym przeszczęśliwy, gdyby udało nam się zwyciężyć we wszystkich trzech, ale patrzenie na tych rywali przez pryzmat poprzednich sezonów nie ma sensu. - dodaje Hebda.
W tym roku Lotos Trefl zagra jeszcze u siebie z BBTS Bielsko-Biała w sobotę, oraz 21 grudnia, na wyjeździe z Effectorem Kielce.

Środowy mecz to także seria innych wyścigów, nie tylko po ligowe punkty. Dwie drużyny - Bartosza Gawryszewskiego i Piotra Gacka oraz Wojciecha Grzyba i Miłosza Hebdy - ścigać się będą po karmę dla bezdomnych zwierzaków - podopiecznych Pomorskiego Kociego Domu Tymczasowego. Od godz. 17.30 przy wejściu A1 kibice będą mogli wesprzeć zbiórkę wybranej dwójki, a przegrany zespół dokupi różnicę - wszyscy działają w szczytnym celu!

Ponadto wyścigi odbędą się także na ekranach nad boiskiem. W przerwie po drugim secie ścigać się będą topowe pojazdy z gry Trefla SA - SIKU - traktor i BMW. Zwycięzca wcale nie jest przesądzony, wszystko zależy od dopingu kibiców i głośności, jaka zostanie wygenerowana! Wyścigi urządzone zostaną także w kąciku zabaw Trefla SA, gdzie zbudowane zostaną tory przeszkód.

16 Dafi Społem Kielce 13 2 11 8:36 6
W sezonie zasadniczym każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 najlepszych zespołów.
Tabela wprowadzona: 2017-12-20

Wyniki 13 kolejki

• Cerrad Czarni Radom - TREFL GDAŃSK 1:3 (18:25, 22:25, 25:16, 23:25)
  • Łuczniczka Bydgoszcz - Cuprum Lubin 0:3 (15:25, 17:25, 23:25)
  • PGE Skra Bełchatów - Dafi Społem Kielce 3:0 (25:15, 27:25, 25:19)
  • Zaksa Kędzierzyn-Koźle - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:10, 25:15, 25:18)
  • MKS Będzin - Jastrzębski Węgiel 3:2 (22:25, 20:25, 25:19, 25:23, 15:13)
  • Espadon Szczecin - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2 (21:25, 25:23, 23:25, 25:18, 15:12)
  • Onico Warszawa - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:22, 25:22, 20:25, 25:22)
  • GKS Katowice - Asseco Resovia 0:3 (20:25, 25:27, 16:25)
  • Awansem z 15. kolejki:
  • Łuczniczka Bydgoszcz - TREFL GDAŃSK 0:3 (11:25, 20:25, 19:25)
  • GKS Katowice - Cuprum Lubin 1:3 (25:18, 17:25, 21:25, 21:25)
  • BBTS Bielsko-Biała - Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3 (26:24, 27:29, 22:25, 25:21, 12:15)