Komplet punktów Lotosu Trefla

4 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Trefl Gdańsk

Dmytro Paszycki wrócił do dobrej gry po słabszym okresie i od razu zgranął nagrodę MVP. Dmytro Paszycki wrócił do dobrej gry po słabszym okresie i od razu zgranął nagrodę MVP.

Lotos Trefl ponownie nie wygrał meczu bez straty seta. Jednak po wpadce w pierwszym, który był najdłuższy w sezonie dla gdańszczan, w kolejnych niepodzielnie panował na boisku. A to sprawiło, że pokonał Łuczniczkę Bydgoszcz 3:1 (36:38, 25:18, 25:14, 25:18). MVP spotkania uznano środkowego gospodarzy Dmytro Paszyckiego.

LOTOS TREFL: Masny 4 punkty, Mika 22, Gawryszewski 8, Schulz 26, Hebda 9, Paszycki 17, Gacek (libero) oraz Stępień, Pietruczuk, Romać 1, Majcherski (libero)

Łuczniczka: Szczurek 2, Rohnka 9, Nowakowski 10, Yudin 12, Filipiak 13, Sacharewicz 7, Czunkiewicz (libero) oraz Katić, Jurkiewicz 2, Gromadowski 4, Sieńko, Bobrowski

Siatkarze z Gdańska rozczarowali w poprzedniej kolejce przegrywając w Ergo Arenie z GKS Katowice 0:3. Była to jednak puenta średniego startu sezonu w ich wykonaniu. Lotos Trefl nie potrafił wygrać w nim ani razu do zera. A rywali miał takich, z którymi było to jak najbardziej możliwe. Co prawda 5 zwycięstw mogło cieszyć, ale od drużyny Andrei Anastasiego oczekiwano więcej. A sam Włoch ostatnio bardziej zajmuje się sprawami pracy z drużynami narodowymi. Najpierw z niepowodzeniem kandydował na stanowisko szkoleniowca Polaków, teraz jest jednym z faworytów do objęcia kadry Iranu.

Następnym rywalem, z którym żółto-czarni powinni spokojnie poradzić sobie była Łuczniczka Bydgoszcz. Stawiła się ona w niedzielę w Ergo Arenie i już w pierwszym secie pozbawiła gdańszczan złudzeń na łatwy mecz.

Była to najdłuższa partia w wykonaniu żółto-czarnych w tym sezonie. Choć najpierw prowadzili 14:10, następnie 22:20 i mieli aż 7 piłek setowych, to i tak oddali ją rywalowi. Sprawiły to autowe ataki lub zagrywki wykonane za boisko. Najbliżej wygranej byli przy prowadzeniu 29:28, ale Miłosz Hebda nie zmieścił ataku w boisku. Ostatni raz gdańszczanie prowadzili 36:35. Doprowadziły do tego świetna obrona Mateusza Miki oraz atak Damiana Schulza. Autowa zagrywka Lotosu Trefla, nieskuteczne ataki Bartosza Gawryszewskiego i Schulza sprawiły, że to Łucznika wygrała 38:36.

Nieco podłamani porażką w wyrównanym secie, w kolejny gdańszczanie weszli przegrywając 2:5. Skuteczna gra środkiem do Gawryszewskiego, a następnie Dmytro Paszyckiego doprowadziła do remisu. Następnie as serwisowy Michala Masnego oraz podwójny blok dały Lotosowi Trefl prowadzenie 11:9. Rozgrywający żółto-czarnych już do końca partii dobrze rozumiał się z Paszyckim. To pozwalało kontrolować wynik. A partia zakończyła się skutecznym blokiem gdańszczan.

W kolejnej Lotos Trefl wreszcie zagrał na miarę swoich możliwości. Ataki Paszyckiego i Miki (8:4) sprawiły, że trener Łuczniczki Piotr Makowski szybko prosił o przerwę na żądanie. Na zagrywce pojawił się jednak po chwili Masny i tak utrudniał gościom życie, że Lotos Trefl zanotował serię 6:1 (14:6). Gdańszczanie trzymali rywala na dystans dzięki dobrej defensywie, a do tego goście oddawali punkty po własnych błędach.

Dobra zagrywka byłego rozgrywającego Lotosu Trefla Patryka Szczurka sprawiła, że czwarta partia zaczęła się od prowadzenia Łuczniczki 3:0. Odpowiedź z pola serwisowego Hebdy szybko przyniosła jednak remis 5:5, a następnie po ataku Miki prowadzenie 7:5. Odpowiednie czytanie gry rywali sprawiło, że żółto-czarni zaczęli straszyć ich blokiem. To dawało im kontry lub kolejne błędy rywali, a przewaga rosła. Spotkanie także zakończyło się na środku siatki po ataku Paszyckiego.

16 Dafi Społem Kielce 12 2 10 8:33 6
W sezonie zasadniczym każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 najlepszych zespołów.
Tabela wprowadzona: 2017-12-04

Wyniki 12 kolejki

• TREFL GDAŃSK - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:17, 27:25)
  • Asseco Resovia Rzeszów - Onico Warszawa 0:3 (23:25, 23:25, 17:25)
  • Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Dafi Społem Kielce 3:0 (25:14, 25:14, 25:18)
  • PGE Skra Bełchatów - Espadon Szczecin 3:1 (25:16, 25:22, 23:25, 25:21)
  • Aluron Virtu Warta Zawiercie - MKS Będzin 3:1 (22:25, 25:23, 25:19, 25:17)
  • Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice 3:1 (19:25, 25:20, 25:19, 25:22)
  • Cuprum Lubin - Cerrad Czarni Radom 2:3 (19:25, 25:21, 26:24, 16:25, 10:15)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Łuczniczka Bydgoszcz 3:2 (25:15, 23:25, 24:26, 25:19, 15:12)