Lotos Trefl Gdańsk rozbity w Lubinie

22 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Trefl Gdańsk

W trzech z czterech setów w Lubinie Michał Masny i jego koledzy zostali znokautowani przez rywali. W trzech z czterech setów w Lubinie Michał Masny i jego koledzy zostali znokautowani przez rywali.

Jeden z najgorszych meczów w sezonie mają za sobą siatkarze Lotosu Trefla. Choć ugrali w Lubinie jedną partię, to w trzech pozostałych zostali sprowadzeni przez rywali do parteru i w żadnym z nich nie zdobyli więcej niż 16 punktów. Przegrywając z Cuprum 1:3 (16:25, 26:24, 15:25, 16:25) oddali się znaczącą od 6. miejsce na koniec rundy zasadniczej PlusLigi.

Cuprum: Łomacz, Taht 16 punktów, Boehme 12, Kaczmarek 19, Pupart 14, Gunia 9, Rusek (libero) oraz Michalski, Gorzkiewicz, Malinowski 1

LOTOS TREFL: Masny, Mika 6, Gawryszewski 6, Schulz 9, Hebda 16, Paszycki 4, Gacek (libero) oraz Stępień, Pietruczuk 3, Grzyb 1, Romać 11, Niemiec, Majcherski (libero)

Zajmujący 6. pozycję w tabeli Cuprum Lubin to zespół, który na cel wzięli sobie siatkarze Lotosu Trefla. Głównie dlatego, że wciąż jest on w zasięgu żółto-czarnych. Czołowa piątka uciekła punktowo na tyle, że tylko cud może pozwolić gdańszczanom ją dogonić. Do zespołu z Lubina tracili oni przed tą kolejką 5 pkt. Dlatego w kontekście pogoni wygrana 3:0 lub 3:1 była bardzo ważna.

Trener Andrea Anastasi posłał od pierwszej piłki na boisko skład, który wystawił także ostatnio w Warszawie, a ten zapewnił zwycięstwo nad ONICO AZS Politechniką 3:1. Tym razem w pierwszym secie nie okazał się on szczęśliwy. Mało tego, bardzo szybko dał się zdominować rywalom z Lubina. Złe zagranie Damiana Schulza sprawiło, że już na początku mieliśmy 3:0 dla Cuprum. Następnie gospodarze zaczęli trafiać zagrywkami. Najpierw popisał się nią Łukasz Kaczmarek, następnie Keith Pupart i było już 16:7 dla Cuprum. Po tych ciosach gdańscy siatkarze znaleźli się na deskach i zostali znokautowani w pierwszym secie do 16.

Już w inauguracyjnej partii Schulza zastąpił na pozycji atakującego Szymon Romać. Siatkarz ten przed sezonem po raz pierwszy opuścił Lubin i zaczął grać w PlusLidze dla innego klubu niż Cuprum. Został wypożyczony do Lotosu Trefla, ale nie był w stanie przebić się na dłużej do pierwszego składu. Nie pokazywał umiejętności na wysokim poziomie. W dobrze znanej sobie hali wreszcie udowodnił, że może być przydatny - niestety jak się później okazało tylko w jednej partii.

W drugim secie dobył 5 pkt, wspomagając w ataku Miłosza HebdęMateusza Mikę. Pierwszy z wymienionych przyjmujących jest ostatnio w świetnej formie. Nie inaczej było w tej partii. Miał dokładne przyjęcie na poziomie 80 proc. Mika dołożył do tego 60 proc. Pomimo tego Lotos Trefl zaznaczył swoją wyższość dopiero w końcówce. Przegrywał 21:23, ale po czasie dla Anastasiego skuteczny blok postawił Hebda. Później było jeszcze 22:24, ale ataki Hebdy, Wojciecha Grzyba i Miki dały żółto-czarnym piłkę setową. Wykorzystał ją blokiem Hebda.

Przyjmujący zdobył także pierwszy punkt w trzecim secie, ale jak się okazało, były to miłe złego początki. Cuprum świetnie przestawiło swoją grę tak, aby ponownie ograniczać atuty Lotosu Trefla. Do tego byli koledzy przestali być łaskawi dla Romacia. Przypomnieli sobie, jak gra i już nie dawali mu rozwijać skrzydeł. Dlatego też atakujący wrócił w tym secie na rezerwę. A przewaga Cuprum i tak rosła z akcji na akcję. Gdańszczanie byli zagubieni, popełniali sporo błędów. Po jednym z nich w wykonaniu Hebdy ta część meczu zakończyła się wynikiem 25:15 dla Cuprum.

Lubinianie weszli na fali wznoszącej także w czwartego seta. Szybko objęli prowadzenie 6:1. Gdańszczan stać było na chwilowe zrywy, Mikę starał się dobrze zastąpić na boisku Bartosz Pietruczuk, ale to na niewiele się zdało. Przyjezdni dalej nie mieli pomysłu na składną grę. A to sprawiło, że zaliczyli jeden z najgorszych, o ile nie najgorszy występ w tym sezonie. Po nim mogą pomału zapominać także o 6. miejscu na koniec sezonu.

16 Dafi Społem Kielce 23 4 19 19:62 14
W sezonie zasadniczym każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 najlepszych zespołów.
Tabela wprowadzona: 2018-03-04

Wyniki 23 kolejki

• Espadon Szczecin - TREFL GDAŃSK 0:3 (20:25, 14:25, 21:25)
  • Onico Warszawa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (25:21, 27:25, 20:25, 21:25, 15:11)
  • GKS Katowice - BBTS Bielsko-Biała 3:2 (19:25, 22:25, 25:22, 25:23, 15:12)
  • Łuczniczka Bydgoszcz - PGE Skra Bełchatów 0:3 (20:25, 21:25, 17:25)
  • Cerrad Czarni Radom - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:19, 25:21, 25:22)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (23:25, 25:23, 25:19, 25:13)
  • MKS Będzin - Dafi Społem Kielce 3:0 (25:22, 25:19, 28:26)
  • Cuprum Lubin - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:23, 25:23, 25:16)

Opinie (9)

• Lipa

O losie Lotosie !

• 10 0

• Żenada !

• 6 1

• jak pisałem że nie będzie pierwszej 4 to mnie minusowano ale niestety tak będzie miejsce 7-8 to wszystko.