Lotos Trefl nie wypełni limitu zwycięstw

ras., jag.
26 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Trefl Gdańsk

PlusLiga będzie musiała zmienić regulamin lub odejść od zamknięcia rozgrywek. Już wiadomo, że dwie drużyny nie wypełnią punktu, mówiącego o wygraniu pięciu spotkań w sezonie zasadniczym, a to miało gwarantować utrzymanie bez względu na zajęte miejsce w końcowej tabeli w przypadku, jeśli klub ma wiarygodność finansowo. Niestety, jednym z tych zespołów jest Lotos Trefl. Gdańszczanie przegrali na wyjeździe z Fartem Kielce 1:3 (19:25, 26:16, 19:25, 24:26). MVP spotkania został Xavier Kapfer, który sam dla gospodarzy wygrał niemal seta, zdobywając 21 punktów.

FART: Zniszczoł 7, Pawliński 2, Kaper 21, Kokociński, Nilsson 14, Kozłowski 2, Żurek (libero) oraz Junkiewicz 2, Buszek 11, Drzyzga, Staszewski 1, Kamiński 9

LOTOS TREFL: Hietanen 11, Łomacz, Wołosz 1, M.Kaczmarek 7, Oivanen 17, Świrydowicz 11, B.Kaczmarek (libero) oraz Wdowin 16, Wilk, Szczurek, Ratajczak.

Gospodarze do meczu przystąpili bez rozgrywającego Pierre'a Pujola. Francuz ze względu na problemy zdrowotne zmuszony był obejrzeć to spotkanie z trybun. W kadrze gdańszczan zabrakło z kolei środkowego Artura Augustyna.

Wynik spotkania skutecznym zagraniem ze środka otworzył Miłosz Zniszczoł, ale szybko kielczanom zrewanżował się Michał Kaczmarek. Na pierwszą przerwę techniczna z jednopunktowym prowadzeniem schodzili gospodarze, a gra punkt za punkt trwała aż do efektywnej kontry Marcusa Nilssona (11:9 dla Farta), po której o czas poprosił trener Dariusz Luks.

Po wznowieniu gry w siatkę serwował Xavier Kapfer, ale francuski przyjmujący swoją zagrywkę zepsuł także Michał Kaczmarek. Po kontrze Zniszczoła gdańszczanie wystąpili z challengem, ale rozpatrzony został on na korzyść Farta.

Na drugą przerwę techniczną Lotos Trefl schodził już ze stratą 4 punktów (12:16). Po niej za sprawą dobrej skutecznych na skrzydłach Macieja WołoszaMikko Oivanena gdańszczanie doprowadzili do remisu 17:17, ale seria udanych serwisów Nilssona wybiła im z głów zwycięstwo w pierwszej partii (25:19 dla Farta).

Drugi set lepiej zaczęli gdańszczanie, którym udało się uzyskać prowadzenie 4:0, a dobrze w ataku prezentował się Dmytro Wdowin. Do pierwszej przerwy technicznej Lotos Trefl prowadził 8:3.

Siatkarze trenera Luksa nie zwalniali tempa, choć czasem dla swoich podopiecznych reagował szkoleniowiec kielczan Grzegorz Wagner. Po autowym ataku Kapfera na drugą przerwę techniczną gdańszczanie schodzili prowadząc 16:8. Partię zakończyli 9 punktami przewagi (25:16) wyrównując stan meczu (1:1).

W trzecim secie zacięty był tylko początek. Od pierwszej przerwy technicznej inicjatywę przejęli gospodarze (8:6), którzy później utrzymywali przewagę 2-3 punktów, ale przy stanie 20:18 jeszcze polepszyli swoją grę rozgrywając bardzo dobrą końcówkę partii, którą ostatecznie wygrali 25:19.

O zwycięstwo w niedzielnym meczu Lotos Trefl walczył do końca. Gdańszczanie osiągnęli przewagę przed pierwszą przerwą technicznej (8:6), ale dali sobie wyrwać prowadzenie. Do remisu 16:16 skutecznym atakiem z drugiej linii doprowadził jednak Oivanen.

Końcówka spotkania była bardzo zacięta, a gdańszczanie miel nawet szanse na zwycięstwo, ale nie wykorzystali piłki setowej. W odpowiedzi 3 punkty zdobyli kielczanie, odsyłając gdańszczan do domu tylko z jednym wygranym setem. Dla Lotosu Trefla była to już czternasta ligowa porażka w bieżących rozgrywkach.

W sobotę, 3 marca o godzinie 17.00 Lotos Trefl zagra w Ergo Arenie z AZS Politechniką Warszawską. Będzie to ostatnia szansa by podreperować punktowy dorobek gdańskiego zespołu.

Wiadomo już, że niemożliwe będzie osiągnięcie pięciu zwycięstw, które przed sezonem były wymienianie jako warunek konieczny, by zachować angaż w zamkniętej Plus Lidze. Wydaje się jednak, iż kluczowe znaczenie będą miały możliwości budżetowe i niedzielna porażka nie oznacza dla gdańszczan degradacji do niższej klasy rozgrywkowej.

Pozostałe wyniki 17 kolejki Plus Ligi:
Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów 1:3 (17:25, 25:20, 20:25, 17:25), Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 22:25, 20:25), Delecta Bydgoszcz - Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (19:25, 25:20, 25:21, 18:25, 15:10), AZS Politechnika Warszawska - Tytan AZS Częstochowa 3:2 (20:25, 29:27, 25:17, 24:26, 19:17).

• Szkoda gadać

Mimo że jestem zagorzałym kibicem Trefla Gdańsk to uważam że w PLUS Lidze nie ma dla nich miejsca.

• 21 4

• co jest?? (2)

W sumie mają zawodników na co najmniej środek tabeli trener też nie najgorszy a zespół w totalnej rozsypce odkładnie tak jak podczas ostatniej przygody z plusligą

• 12 3

• anty luks (1)

trener nadaje sie ale raczej do gazu :) Najpierw zostawia druzyne i odchodzi do innego klubu po czym jak nie odnosi sukcesow z inna druzyna, z ktora defakto mial awansowac do plus ligi kobiet, to wraca i taki trener ma ratowac druzyne przed spadkiem ? jemu jaj brakuje.

• 7 3

• Przecież go wywali i wzięli egipskiego Smudę

• 4 0

• Podobno nikt nie spada z PLigi w tym sezonie?

To prawda?

• 4 3

• (3)

Cała siatkówka to jakiś plastikowy sport, dla mężczyzn, którzy się boją starć z przeciwnikiem - jeszcze, ta cała żenada, że gospodarz ma pewne miejsce w final four ligi mistrzów... szkoda gadać.

• 6 13

• jak mówisz że plastikowy sport , to życzę Ci żebyś dostał piłka od np. Mariusza Wlazłego a potem życzyć Ci będe szybkiego powrotu do zdrowia ...

• 5 0

• Dobre sobie

Widać, że kolega nie ma pojęcia o siatkówce.. Czy żeby sport był uważany za dobry, trzeba koniecznie mieć fizyczny kontakt z przeciwnikiem przez 90% spotkania? Dobrze podsumowała osoba przede mną - niech pan "siatkówka to plastikowy sport" spróbuje przyjąć zagrywkę 120 km/h lub obronić atak. Wtedy pogadamy.

• 2 0

• Jak szkoda gadać to po co piszesz takie głupoty.

• 0 0

• wiarygodnośc finansowa trefla?

popko pewnie uzna, że wystarczająca;)))

• 8 2

• Nieprzemyślany regulamin ligi (1)

Praktycznie Trefl i AZS Olsztyn są już za burtą bo nie spełnią wymaganego limitu.Pytanie tylko,czy zespoły I ligi zechcą do Plus Ligi wejść.Warunkiem oprócz wyniku jest przecież odpowiedni budżet.Kto nie ma pieniędzy ten się w lidze nie znajdzie. Fantastyczna okazja do rozstrzygania spraw sportowych przy zielonym stoliku. Najlepiej jeszcze do tego zaangażować partie polityczne.Takich mamy "logicznych" działaczy.