Lotos Trefl przegrał w Ergo Arenie

13 stycznia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Trefl Gdańsk

Bartosz Kaczmarek. Bartosz Kaczmarek.

W meczu inauguracyjną 11. kolejką PlusLigi siatkarze Lotosu Trefla przegrali na własnym parkiecie z Delectą Bydgoszcz 0:3 (21:25, 21:25, 20:25). Gdańszczanie nie skorzystali z faktu, że przyjezdni oszczędzali swoją gwiazdę Stephane'a Antigę. Dwa pierwsze sety przegrali między przerwami technicznymi, a ostatniego zaraz po drugiej. Tytuł MVP zdobył Marcin Wikę, który wywodzi się z Pucka. Szkoda, że tak jego jak i innego wychowanka tamtejszego Koraba, Daniela Plińskiego nie zakontraktowano do żółto-czarnych. Wyniki byłyby z pewnością dużo lepsze niż obecnie

Łomacz 2 punkty, Serafin 1, M.Kaczmarek 8, Oivanen 16, Hietanen 10, Augustyn 7, B.Kaczmarek (libero) oraz Wilk 3, Serafin, Szczurek 1, Wołosz 4, Świrydowicz
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Kuchna, Król (obaj Katowice)
Widzów: 2500
Masny 3, Siltala 10, Wrona 5, Konarski 17, Wika 12, Jurkiewicz 4, Dębiec (libero) oraz Lipiński 1, Antiga
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
LOTOS TREFL 21 21 20 0
DELECTA 25 25 25 3
.

Trenerski dwugłos po meczu:
Dariusz Luks (Lotos Trefl): - Graliśmy jak równy z równym we wszystkich elementach, ale popełniliśmy za dużo juniorskich błędów. Najbardziej cieszy bardzo dobra współpraca bloku i obrony, bo dzięki temu mogliśmy wyprowadzić wiele kontrataków. Nie pozostaje nam nic innego jak pracować jeszcze ciężej i walczyć o punkty w każdym kolejnym meczu.

Piotr Makowski (Delecta Bydgoszcz): - Wracamy do domu w świetnych nastrojach, bo wygraliśmy na gorącym terenie. Gratuluję swojej drużynie postawy, a Marcinowi Wice tytułu MVP. Mamy nad czym jeszcze pracować i dobrze, że jest kolejna przerwa w rozgrywkach. Właśnie spokojnego treningu brakowało najbardziej w ostatnim czasie.

mecz jest transmitowany przez Polsat Sport, a zatem tradycyjnie rozpocznie się z... kilkuminutowym opóźnieniem, aby dostosować się do ramówki telewizyjnej
w Lotosie Treflu jedna korekta, Serafin nie będzie libero, a został zgłoszony do gry jako przyjmujący, to odpowiedź na skręcony staw skokowy Wdowina. Ukraińca nie ma w "12"
jest szansa powalczyć o dobry wynik dla gospodarzy, bo bydgoszczanie zapewne zagrają bez swego lidera, Francuza Antiga, który ma problemy zdrowotne
Serafin (Lotos Trefl ) wyszedł do gry w pierwszej "6". Być może trener liczy na jego znajomość rywala, bo ten siatkarz dwa ostatnie sezony spędził w Bydgoszczy
początek seta
Rozpoczynamy pierwszego seta.
punkt
1:0
skuteczne zbicie z prawego skrzydła Oivanena (Lotos Trefl )
blok
2:0
Blok pojedynczy Augustyna (Lotos Trefl )
punkt
2:1
Siltala zdobył pierwszy punkt dla gości, w obu drużynach obecnie na parkiecie aż trzech Finów
5:3
drugie zbicie punktowe Konarskiego (Delecta)
7:8
Przerwa techniczna. Cały czas prowadził Lotos Trefl, ale przez 60 sekund z korzystnym wynikiem odpoczywać będą siatkarze Delecty, bo po wideoarbitrażu okazało się, że atak Oivanena (Lotos Trefl ) trafił w antenkę
punkt
8:8
M.Kaczmarek (Lotos Trefl ) przerwał passę bydgoszczan, którzy zdobyli trzy punkty z rzędu
punkt
8:9
punkt
9:9
punkt
9:10
była szansa na odzyskanie prowadzenia, ale Oivanen (Lotos Trefl ) zaatakował w siatkę
punkt
9:11
znów pomyłka Oivanena (Lotos Trefl ), Fin tym razem posłał piłkę poza boisko
9:11
niezwykle rzadka sytuacja, Oivanen (Lotos Trefl ) na ławce siada, w jego miejsce Wilk
12:14
potęgują się błędy Lotosu Trefla w ataku, nawet przy dobrym przyjęciu i wystawie piłki lądują na aucie
punkt
12:15
Augustyn (Lotos Trefl ) w aut, ale tym razem po złej wystawie
punkt z zagrywki
12:16
Konarski (DELECTA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
12:16
Druga przerwa techniczna już przy wyraźnej przewadze gości, gdańszczanie zupełnie pogubili się w ataku
blok
12:17
Blok na Serafinie (Lotos Trefl )
12:17
druga zmiana w Lotosie Treflu, Wołosz zastąpił Serafina (Lotos Trefl )
punkt
13:17
Hietanen (Lotos Trefl ) przerwa kolejny zły okres gdańszczan
punkt
14:17
teraz w aut zbił w kontrze Jurkiewicz (Delecta), to brat reprezentanta Polski w piłce ręcznej - Mariusza
15:17
Augustyn (LOTOS TREFL ) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
16:18
Augustyn (Lotos Trefl ) pomylił się na zagrywce, ale jego wcześniejsze bardzo dobre zagrywki pozwoliły podgonić wynik
16:19
na parkiet wrócił Oivanen (Lotos Trefl )
Siltana poprawia przewagę Delecty, ale to jeszcze może się... zmienić
znów przerwa na oglądnie wideo, gdańszczanie sugerują, ze chwilę wcześniej przed atakiem Fina było dotknięcie siatki na wybloku przez Jurkiewicza (Delecta)
18:22
Druga przerwa na żądanie (LOTOS TREFL ).
punkt
19:22
punkt Oivanena (Lotos Trefl )
19:22
na zagrywkę wchodzi Szczurek, zmiana zadaniowa rezerwowego rozgrywającego
20:22
Szczurek (LOTOS TREFL ) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
  • 25
Rozpoczynamy drugiego seta. W "6" gospodarzy jedna zmiana w stosunku do wyjściowego składu, Wołosz gra za Serafina
2:3
nieporozumienie między Łomaczem (Lotos Trefl ) a M.Kaczmarkiem i pierwsze w tej partii prowadzenie gości
6:5
Łomacz (Lotos Trefl ) zaskoczył rywali, rozgrywający przebił piłkę oburącz na drugą stronę, ale zdobył punkt
punkt
6:6
znów dotknięcie siatki po stronie gdańskiej
6:6
gdańszczanie poprosili o wideoweryfikacje, ale tym razem nic nie wskórali, sędziowie mieli rację
7:8
Pierwsza przerwa techniczna przy minimalnej przewadze gości po ataku Konarskiego (Delecta)
7:11
Jurkiewicz (DELECTA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
10:16
Druga przerwa techniczna, powtarza się historia z pierwszego seta, kiedy to pomiędzy przerwami technicznymi gości uzyskują wyraźną przewagę
12:18
M.Kaczmarek (Lotos Trefl ) zepsuł zagrywkę, ale nie ma wyboru, Lotos Trefl musi zaryzykować na serwisie, jeśli chce odrobić straty
punkt
13:18
punkt
13:19
kolejne dotknięcie siatki po stronie gdańszczan, chwilę wcześniej błąd sędziów, bo Dębiec podbił piłkę, która najpierw odbiła się od parkietu
16:20
tym razem błąd sędziów krzywdzący bydgoszczan, bo Masny podbił piłkę, a arbitrzy uznali, że dotknęła ona parkietu
punkt
16:21
punkt
17:21
punkt
18:21
z drugiej linii atak Wilka (Lotos Trefl ), sędziowie uznali punkt, mimo że atakujący Lotosu Trefla mógł przejść linię trzeciego metra, bydgoszczanie proszą o wideoarbitraż
18:21
punkt dla Lotosu Trefla podtrzymany
punkt
18:22
tym razem bez wątpliwości, skuteczny atak Wiki (Delecta)
18:22
podwójna zmiana powrotna w szeregach gospodarzy
punkt
19:22
skuteczne zbicie Wołosza, na nic zdała się ofiarność Wiki (Delecta), który próbował ścigać piłkę nawet na trybunach
punkt
19:23
przejście linii środkowej przez Hietanena (Lotos Trefl ), banalny błąd Fina, który zniweczył szanse na kontrę, bo piłka była po stronie gdańszczan
czas
19:23
Druga przerwa w tym secie na żądanie (LOTOS TREFL ).
21:25
na nic zdała się piękna parada w obronie B.Kaczmarka, Siltana kończy grę w tym secie soczystym atakiem
  • 25
Rozpoczynamy trzeciego seta. Lotos Trefl identyczną "6" jak na początku drugiego seta. Delecta w składzie z początku meczu
2:3
Dobrze, że M.Kaczmarek (Lotos Trefl ) zablokował Siltanę, bo byłoby już bardzo źle
punkt
2:4
niestety M.Kaczmarek (Lotos Trefl ) zepsuł zagrywkę, stanowczo za dużo niewymuszonych błędów po stronie gdańskiej
punkt
2:5
nieporozumienie pomiędzy Łomaczem (Lotos Trefl ) a Augustynem (Lotos Trefl )
czas
2:5
punkt
3:5
przebił się przez blok Oivanen (Lotos Trefl )
4:5
punkt
5:5
Oivanen (Lotos Trefl ) po ataku z drugiej linii doprowadził do remisu
punkt
6:5
ponownie skuteczne zbicie Oivanena (Lotos Trefl )
14:14
Oivanen (Lotos Trefl ), od kilku minut on jest zawodnikiem, który najmocniej walczy z Delectą
15:16
Wika (DELECTA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
15:16
Druga przerwa techniczna. Nieznaczne prowadzenie Delecty. Na razie najbardziej wyrównany set tego meczu, gdańszczanie nie oddali wreszcie pola rywalom między tymi przerwami
17:20
niestety, w aut zagrywka Augustyna (Lotos Trefl )
punkt
18:20
18:20
znów Szczurek (Lotos Trefl ) wszedł na zagrywkę
punkt
18:21
Szczurek (Lotos Trefl ) wyrzucił piłkę z serwisu w aut i natychmiast zmiana powrotna
punkt
18:22
w aut zaatakował Oivanen (Lotos Trefl ), coraz trudniejsza sytuacja gdańszczan
18:23
Masny (DELECTA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
20:25
Wronka (Delecta) w kontrze lekko przerzucił piłkę nad gdańskim blokiem i tak zakończył się mecz
koniec seta
20:25
Koniec trzeciego seta. Delecta wygrała 3-0. Tytuł MVP dla Wiki (Delecta)

Pozostałe mecze 11. kolejki:
Sobota: AZS Politechnika Warszawska - Jastrzębski Węgiel 2:3 (23:25, 25:20, 21:25, 25:21, 10:15), Asseco Resovia - Fart Kielce 3:0 (25:19, 31:29, 25:20), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Skra Bełchatów 1:3 (25:23, 22:25, 25:27, 27:29), Tytan AZS Częstochowa - Indykpol AZS UWM Olsztyn 3:1 (25:21, 25:16, 24:26, 25:14).

Opinie (50)

• Żałosne (2)

0-3 u siebie, bez walki. 1,5h z prysznicem ,a delecta to żaden gigant.

• 26 3

• (1)

nie bez powodu jest w pierwszej czwórce GIGANCIE

• 0 8

• delecta była 5 przed tą kolejką. Nie zalicza się do 'wielkiej czwórki', więc dla przyzwoitości można było ugrać seta u siebie.

• 5 0

• może się mylę, ja tą walkę widziałem, (2)

jestem OBCY ???

• 0 7

• (1)

Tu nie chodzi o walkę tylko o wyniki, mówimy o sporcie profesjonalnym, powalczyć to sobie możemy w kadetach, czy juniorach. Tu trzeba wygrywać

• 4 0

• kibic

Nie trzeba wygrywać by grać profesjonalnie, ale tu chodzi o widowisko o to ze ludzie przychodza ogladac druzyne ktora wklada serce w mecz , walczą o każdą piłke. Kiedys wielki trener powiedział do swojej druzyny : "z nami można wygrać, ale nie można nas pokonać"...

• 4 0

• Gedanio wróć !!! (2)

Puzzle Trefla się rozsypują.Te zasilane ATOMEM i te ROPĄ (LOTOS).Niestety nie doczekamy się dobrej siatki w Trójmieście.

• 17 8

• Nigdy tutaj nie było klimatu na siatkówkę. Oba siatkarskie twory są robione na siłę. Świetnym przykładem , że klimat tworzy drużyny, są wszystkie koszykarskie drużyny regionu. Trefl, Asseco, Czarni, Start, Polpharma

• 3 3

• gedanio wróć

czyż byś chciał powiedzieć że pasjami chodziłeś na Gedanię. Ja byłem kilka razy w
      latach 80-tych pełnych trybun nie widziałem , pomimo że miejsc do siedzenia było najwyżej na 100 osób.