Lotos będzie sponsorem gdańskich piłkarzy

Krzysztof Klinkosz
20 listopada 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Paweł Buzała strzelił drugiego gola dla Lechii i asystował przy pierwszym. Napastnik Lechii ogłosił przed meczem, że zepsuje debiut w Widzewie trenera Michniewicza i słowa dotrzymał. Paweł Buzała strzelił drugiego gola dla Lechii i asystował przy pierwszym. Napastnik Lechii ogłosił przed meczem, że zepsuje debiut w Widzewie trenera Michniewicza i słowa dotrzymał.

W ostatnim meczu w tym roku w ekstraklasie w Gdańsku piłkarze Lechii i Widzewa Łódź długo nie mogli nastawić celowników. Cztery gole padły dopiero w ostatnich 23 minutach spotkania, z którego zamieszczamy poniżej bezpośrednią relację. Biało-zieloni zwyciężyli 3:1 (0:0). Na trybunach zasiadł m.in. Paweł Olechnowicz, co wróży podpisanie umowy sponsorskiej między kierowanym przez niego Lotosem a klubem opiewającej na 6 milionów rocznie. Ta ceremonia może odbyć się już w najbliższy wtorek.

1:0 Lukjanovs (67)
1:1 Kuklis (70)
2:1 Buzała (72)
3:1 Wiśniewski (90+4)

LECHIA: Małkowski - Deleu, Janicki, Bąk, Wołąkiewicz - Popielarz (61 Wiśniewski), Traore, Surma - Lukjanovs (79 Zieńczuk), Buval, Buzała (90 Kaczmarek).

WIDZEW: Mielcarz - Ben Radhia, Szymanek, Pinheiro, Dudu - Budka (67 Ostrowski), Kuklis (75. Grzeszczyk), Broź, Lisowski (79 Grzelczak)- Robak, Sernas.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów: 6343.

90+4' Koniec meczu: Lechia - Widzew 3:1.

90+4' Gdańszczanie zakończyli rok na własnym boisku efektownym akcentem. Jeszcze raz zaatakowali gości. Wprowadzony kilkadziesiąt sekund wcześniej Kaczmarek podaniem obsłużył innego rezerwowego Wiśniewskiego, a ten najpierw położył bramkarza, by później z ostrego kąta strzelić do pustej już bramki na 3:1.

90+3' Zmiana w Lechii za Buzałę wchodzi Kaczmarek.

90+3' Składna akcja ofensywna Lechii na koniec meczu, niestety Zieńczuk uderzył wysoko nad bramką.

Na trybunach zasiadł m.in. Paweł Olechnowicz, co wróży podpisanie umowy sponsorskiej między kierowanym przez niego Lotosem a klubem Lechii. Na trybunach zasiadł m.in. Paweł Olechnowicz, co wróży podpisanie umowy sponsorskiej między kierowanym przez niego Lotosem a klubem Lechii.
90' Sędzia dolicza 3 minuty meczu.

89' Gdańszczanie starają się szanować piłkę w końcówce meczu.

87' Buval popędził na bramkę gości jednak w ostatniej chwili piłkę wybił mu Pineiro.

85' Bąk uderzał w polu karnym gości ale obok bramki.

83' Grzeszczyk w polu karnym strzelał na bramkę gdańską, piłka odbiła się od Bąka i minimalnie minęła gdańską bramkę.

79' Zmiana w Lechii za Lukjanovsa wchodzi Zieńczuk.

79' Wiśniewski z około 15 metra strzela za silnie i piłka przeszła nad poprzeczką.

75' Mogło być 3:1 dla Lechii, Buval uderza w poprzeczkę.

75' Zmiana w Widzewie za Kuklisa wchodzi Grzeszczyk.

72' Lechia prowadzi 2:1! Sytuacja przy Traugutta zmienia się jak w kalejdoskopie. Kolejna akcja ofensywna i Lechia odzyskała prowadzenie. Buval ograł rywala w pojedynku jeden na jeden, znalazł podaniem Buzałę, a ten z pola karnego pokonał Mielcarza.

70' 1:1! Odpowiedź Widzewa natychmiastowa. Po akcji gości, w polu karnym Sernas, mimo asysty dwóch lechistów odegrał nieco do tyłu do Kuklisa, a ten z niespełna 20 metrów uderzył w odsłoniętą część bramki przy słupku.

70' Zmiana w Widzewie za Budkę wchodzi Ostrowski.

67' Gol dla Lechii na 1:0! Po wrzutce z rogu piłka trafiła do Wiśniewskiego, ten odegrał w kierunku Buvala, który przekazał piłkę do Buzały, Paweł uciekł ze spalonego, sam nie strzelał, a wyłożył futbolówkę Lukjanovsowi. Łotysz uderzył silnie i piłka ocierając się jeszcze o ramię Lisowskiego wpadła do siatki.

66' Szymanek z Buvalem na plecach wybija na róg.

65' Wiśniewski miał sporo miejsca na oddanie strzału ale uderzył w nogi obrońców.

62' Buval nie opanował piłki i strzelił wysoko nad poprzeczką.

61' Zmiana w Lechii. Wiśniewski wchodzi za Popielarza.

58' Buval z pola karnego strzelał na bramkę Widzewa, ale w ostatniej chwili Mielcarz wybił piłkę. Widzew wyszedł błyskawicznie z kontrą. Robak chciał przelobować Małkowskiego ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

56' pod bramką Lechii piąstkowaniem ratował się Małkowski.

54' Robak zamarkował przewrotkę w polu karnym i minimalnie przeniósł piłkę nad bramką gdańską po zamieszaniu w polu karnym, któtre powstało po tym, gdy gdańscy obrońcy nie potrafili wybić piłki po rogu gości

52' Traore w pole karne, ale najszybciej do piłki sięgnął Mielcarz i wypiąstkował ją.

50' Gdańszczanie zaczęli wysoko atakować rywali.

48' Buzała walczył o płkkę przy linii końcowej ale od bramki zaczyna Widzew.

47' Ponownie szarpie Lukjanovs ale jego strzał był nielelny.

46' Sędzia rozpoczyna drugą połowę.

45+1 Koniec pierwszej połowy - Lechia - Widzew 0:0

45' Sędzia doliczył 1 minutę do czasu gry.

43' Róg dla Widzewa ale łodzianie rozegrali go fatalnie.

42' Buzała z daleka ale niecelnie.

39' Najlepsza okazja lechii przed przerwą. Zagranie Deleu z wolnego do nieobstawionego Traore, ale ten uderza niewiele obok spojenia bramki Widzewa.

38' Wołąkiewicz faulowany przed polem karnym.

37' Surma pada przed polem karnym ale sędzia nie przerywa gry.

35' Kolejny róg dla Lechii ale wykonany fatalnie.

33' Akcja Bena Radhii z Budką ale ostatecznie piłkę wybijają lechiści.

32' Lukjanovs złapany na minimalnym spalonym.

30' Lukjanovs błyskawicznie popędził pod bramkę Widzewa, zagrał na środek do Buvala ale ten przepuścił piłkę między nogami.

29' Lisowski dośrodkowywał z wolnego ale piłkę złapał Małkowski. Gdański bramkarz chciał dalekim wykopem uruchomić Buzałę ale wykop był nieudany.

27' Gdańszczanie grają o wiele słabiej niż przyzwyczaili nas już w tym sezonie. Defensorzy są niepewni. Gdańszczanie nie wychodzą w tempo do podań kolegów.

25' Buval w pole karne, ale nikogo tam nie było oprócz obrońców łódzkich.

23' Widzew znów przed szansą. Ben Radhia zagrał z prawej strony i gdyby piłka szła po ziemi na 5 metrze przed bramką mógł sięgnąć do niej napastnik łódzki. Futbolówka jednak w powietrzu wyszła poza pole karne Lechii.

20' Widzew w ostatnich minutach natarł na gospodarzy, którzy zepchnięci zostali do defensywy.

18' Traore wrzucał z wolnego ale zbyt miękko i piłkę złapał ostatecznie Mielczarz

17' Widzew najbliżej zdobycia bramki, Sernas dośrodkował z prawej strony, a Kuklis, choć kopał z pola karnego przeniósł piłkę niewiele nad poprzeczką. Gdańscy defensorzy pozostawili Kuklisa bez opieki.

16' Lukjanovs znów pociągnął akcję prawą stroną, uderzył na krótki róg bramki Widzewa, ale Mielcarz złapał futbolówkę.

14' Błąd Wołąkiewicz mógł być groźny. Sernas utrzymał się przy piłce, jednak Robak po podaniu Litwina uderzył wysoko nad poprzeczką.

12' Kolejny róg dla Lechii ale tym razem fatalnie wykonany.

10' Rafał Janicki w roli napastnika ale po rogu uderzył na aut bramkowy.

9' Buzała walczył na lewym skrzydle po długim podaniu ze środka pola jednak piłkę wybijają na róg goście.

8' Po rogu zamieszanie w polu karnym Lechii, gdańszczanie zdołali jednak wybić piłkę.

7' Kontra Widzewa z lewej strony zagrywał Kuklis i gdańscy obrońcy ratują się wybijając na róg.

6' piękna oprawa Lechii poświęcona 65-leciu klubu, do obejrzenia w naszej galerii zdjęć

4' Widzew odpowiada natychmiast kontrą ale powstrzymują go obrońcy gdańscy.

4' Buval zakręcił się w polu karnym Widzewa ale oddał strzał łatwy do złapania.

3' Buval z dystasu silnie ale nieselnie.

2' Strzału z dystansu próbował Traore ale trafił w obrońców Widzewa.

1' Już w pierwszej minucie prawym skrzydłem pociągnął Lukjanovs jednak jego dośrodkowanie zostało przecięte.

0' Mecz toczył się będzie w strugach ulewnego deszczu, gdańszczanie mają kiepskie wspomnienia związane z taką aurą. W strugach deszczu biało-zieloni przegrali z Jagiellonią.

0' mecz poprzedziła minuta ciszy na cześć Jakuba Smuga, lechisty, który zmarł w wieku 96 lat.

Trener Tomasz Kafarski dokonał przed tym meczem nieco kadrowych roszad. W defensywie zadebiutuje w ekstraklasie Rafał Janicki, na ławce zasiadł za to Siergiej Kożans, który według naszych informacji zgłosił uraz mięśnia dwugłowego.

Z przodu natomiast do składu wraca Ivans Lukjanovs. Niestety, gdańszczanie będą musieli poradzić sobie bez kontuzjowanego Marko Bajicia i pauzującego za kartki Pawła Nowaka.

Pozostałe wyniki 14. kolejki:
Legia Warszawa - Arka Gdynia 3:0 (1:0)
, Górnik Zabrze - Korona Kielce 2:1 (1:0), Jagiellonia Białystok - Cracovia 4:2 (3:0), Lech Poznań - Polonia Bytom 1:0 (1:0), Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 2:1 (0:0), Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 1:0 (0:0), GKS Bełchatów - Polonia Warszawa 3:2 (2:0).