Lotos nadal niepokonany w PLKK w tym roku

Krzysztof Klinkosz
7 marca 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Niezawodna Geraldine Robert zdobyła w środę 21 punktów. Niezawodna Geraldine Robert zdobyła w środę 21 punktów.

Koszykarki Lotosu Gdynia od meczu z Widzewem Łódź rozpoczęły finisz sezonu zasadniczego. Ze zwycięstwem w środowy wieczór nie miały problemów. Gładko wygrały 95:62 (29:21, 22:8, 23:11, 21:22). Najważniejsze mecze jednak dopiero przed zespołem Javiera Forta Puente. Już w poniedziałek gdynianki zagrają z CCC Polkowice.

LOTOS: Robert 21, Knezević 14, Jinks 13, Henry 13, Ziętara 5 - Anderson 17, Plumbi 8, Kaczmarska 3, Bandyk 0, Marciniak 0.

WIDZEW: Pawlak 15, Misiek 14, Rzeźnik 10, Jankowska 9, Kopczyk 3 - Polit 4, Kotonowicz 4, Okulska 2, Kolasa 1.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry. Gdynianki nie mogły odskoczyć punktowo od rywalek, które na każdy kosz Lotosu odpowiadały własnym celnym trafieniem. W 3 minucie było 6:6 ale w kolejnych akcjach skuteczniejsze były już gospodynie.

Dzięki akcji 2+1 Geraldine Robert Lotos wyszedł na prowadzenie 9:6, kilka chwil później, po skutecznym wejściu pod kosz Adrijany Knezević gospodynie podwyższyły prowadzenie do stanu 13:8.

W dziewiątej minucie gdynianki, dzięki przyspieszeniu tempa swoich akcji prowadziły już 27:17, na chwilę tylko zespół łódzki złapał oddech (27:20) ale końcówka neleżała do gospodyń. Jolene Anderson trafiła z półdystansu w ostatniej sekundzie pierwszej kwarty ustalając wynik na 29:21.

Po pierwszych akcjach drugiej kwarty przewaga gdynianek znów osiągnęła poziom dwupunktowy (34:23) były one wyraźne lepsze od rywalek, które miały olbrzymie problemy ze skutecznością. Pierwsze 5 minut drugiej kwarty gospodynie wygrały 13:2.

Elżbieta Trześniewska, trener zespołu łódzkiego starała się powstrzymać ofensywę gospodyń biorąc przerwy na żądanie ale przynosiło to efekty na krótko. W 18 minucie meczu Lotos wygrywał już 47:26. Ostatecznie po pierwszej połowie było 51:29 dla gospodyń.

Przewaga rzędu 20 punktów utrzymywała się mniej więcej do połowy 3 kwarty. Hiszpański trener Lotosu desygnując do gry pierwszą piątkę zespołu postawił na przyspieszenie tempa akcji. W ciągu kilkunastu sekund najpierw Aneika Henry a później Anderson zdobyły punkty dające Lotosowi prowadzenie 61:38.

W 27 minucie po "trójce" Magdaleny Kaczmarskiej było 66:38 dla gospodyń, które teraz szybko dążyły do osiągnięcia kolejnej granicy - tym razem 30 punktów przewagi. Udało się im tego dokonać po akcji zakończonej wejściem pod kosz Anderson (68:38). Zespół łódzki kompletnie w tym czasie nie radził sobie w ofensywie. Koszykarki Widzewa często gubiły piłkę, oddawały nieprzygotowane a przez to niecelne rzuty. Po 30 minutach gry było już 74:40 dla gdynianek.

Pierwsze 4 minuty ostatniej odsłony gdynianki wygrały 10:4 i po punktach Robert było już 84:44 dla miejscowego zespołu. Na niespełna 3 minuty przed końcem meczu, po kontrze Natalii Plumbi, było 90:51 i wydawało się, że rozpędzone gdynianki przekroczą barierę 100 punktów. W końcówce meczu gospodynie wyraźnie zwolniły tempo gry i mecz zakończył się ich zwycięstwem 95:62.

Tabela wprowadzona: 2012-03-07
Pozostałe wyniki 23 kolejki FGE: CCC Polkowice - Energa Toruń 94:79 (25:26, 26:15, 21:19, 22:19), KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - INEA AZS Poznań 76:54 (28:16, 14:15, 14:17, 20:6), ROW Rybnik - Wisła Can-Pack Kraków 57:81 (15:17, 11:15, 9:30, 22:19), Tęcza Leszno - ŁKS Siemens AGD Łódź 75:78 (23:20, 21:15, 20:19, 11:24), Odra Brzeg - MUKS Poznań 48:49 (15:18, 16:17, 8:6, 9:8).

Opinie (21)

• to był słaby mecz. Nie lubię tego typu spotkań, jak wynik da się przewidzieć z góry, ale jak w esktraklasie gra 14 zespołów to muszą być i takie mecze. W przyszłym tygodniu znowu będą podwójne emocje bo i w poniedziałek i środę.

• kotara

Czy może ktoś mi wytłumaczy o co kaman z tymi kotarami ??!!

• 0 0

• kotara gdynia - najwierniejsza z wiernych

• 7 17

• Czy Mietek nadal może ?

I po spacerku.Ach ta Robert /32 eval/ ! Niech się tak pokaże wraz z Henry i Anderson a także oczywiście Ziętarą i Kaczmarską przeciwko C-bucikom.
    No i szkoda ,ze na parkiet nie wybiegła Pani Trześniewska-może dlatego ,że na Hali nie było trenera Trześniewskiego .Ach ta rywalizacja z Rodziną Trześniewskich to były emocje !

• 8 1

• Spacerek był ale momentami nudny. Robert 32 eval a Bibrzycka 33 eval (5/5 za 2pkt. , 2/4 za 3pkt. i 5/7 za 1pkt) zapowiada się ciężki mecz w poniedziałek, zresztą ten środowy z Energą nie będzie wcale łatwiejszy. Żeby się nie okazało, że nam centymetrów w drużynie brakuje - znowu. Wydaje mi się, że Aneika nie szaleje tak jak dawniej, oszczędza się już na obóz przed sezonowy z Atlantą Dream czy to chwilowy kryzys, a może zmęczenie sezonem, a może szykuje siły na poniedziałek i środę? Generalnie cieszy "planowe zwycięstwo" i oby był w poniedziałek był wielki sukces i dziewczyny dały nam wszystkim zwycięstwo z c-butkami!

• 4 3

• a jak zagrała

wilson chandler?

• 1 2

• Ile dołożyli gdyńscy podatnicy do tego meczu ? (6)

Albo inaczej czy wpływy od zawodowego klubu ( uprawiającego działalność komercyjną ) jakim jest Lotos Gdynia pokryły rynkowe koszty publicznej hali ?

• 6 12

• a ja pytam ponownie...debil ? (5)

jw

• 3 6

• Rox, już tak się nie żołądkuj (4)

pytania będziemy powtarzać, masz coś do ukrycia ? Zrobimy np. zadzwonimy np. z propozycją wynajmu i dowiemy się jaki jest rynkowy koszt wynajmu hali w Gdyni.

• 5 3

• No to dzialaj a nie gadaj!!!!!!! (2)

bo na razie od kilku miesięcy wypowiadasz tu swoje żale ale jakoś żadnych konkretów nie podajesz.
          Powtarzam po raz kolejny Gdynia jak inne polskie miasta dofinansowuje sport, generalnie nie może dofinansowywać sportu zawodowego ale może pomóc w ten sposób że udostępnia halę nieodpłatnie bądź za niższą cena niż rynkowa. Nie jest to nic dziwnego i Gdynia nie jest tu żadnym wyjątkiem. Zeby było ci łatwiej podaję kontakt:

• 3 3

• kontakt

• 0 1

• dokładnie tak! a hali w Gdyni jest organizowana masa innych imprez ta hala na siebie zarabia! prokom tez gra za free to był jeden z powodów ich przeniesienia się z Sopotu do Gdyni. Przestań szkać problemu tam gdzie go nie ma lepiej przyjdź na mecz na pewno nie zaszkodzi