Lotos nie dał szans rewelacji rozgrywek

Marta
11 listopada 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Koszykarki ROW okrzyknięto rewelacją sezonu w ekstraklasie koszykarek, ale te komplementy chyba tylko zaszkodziły tej ekipie. Przed tygodniem rybniczanki straciło miano niepokonanych w meczu z CCC Polkowice, a w świąteczny piątej powody do zadowolenia miał tylko Lotos. Gdynianki triumfowały na wyjeździe 77:56 (21:14, 18:16, 22:14, 16:12), a zdecydowaną przewagę zaczęły uzyskiwać od czwartej minuty gry.

ROW: Harris 22, Rack 13, Dosty 10, Radwan 5, Fitz 1 - Sukmarowska 3, Skorek 2, Morawiec 0, Gawor 0, Rickieviciute 0.

LOTOS: Henry 20, Knezević 14, Żurowska 12, Jalcova 9, Ziętara 4 - Robert 8, Ajanović 6, Bandyk 2, Plumbi 2, Kaczmarska 0.

Lotos zagrał w Rybniku bez Jolene Anderson. Amerykanka była najskuteczniejsza w środę w euroligowym meczu z Galatasaray w Stambule, wreszcie zagrała tak jak na to liczono, zdobywając 20 punktów, ale występ ten przypłaciła urazem kostki. Dlatego mecz ligowy w całości obejrzała z ławki rezerwowych.

Początek gry zapowiadał ciężką przeprawę dla gdynianek. Gospodynie rozpoczęły od prowadzenia 6:2 w 3. minucie gry. Jednak nie utrzymały go zbyt długo. Czterema punktami odpowiedziała Anneika Henry, a po chwili takim samym osiągnięciem popisała się Adrijana Knezević. W 5. minucie było 10:6 dla Lotosu.

W kolejnych minutach pierwszej kwarty ekipa gości udanie zagrała w obronie i - co już staje się normą w tym sezonie - pod tablicami. Dzięki temu zdobywały kolejne punkty i powiększała przewagę na 15:8 i 21:12. Ostatecznie pierwsze 10 minut zakończyło się prowadzeniem wielokrotnych mistrzyń Polski 21:14.

W drugiej kwarcie nadal lepiej na parkiecie spisywały się gdynianki, które w 16 minucie prowadziły już 35:20. W końcówce pierwszej połowy szukające swojej szansy w rzutach dystansowych rybniczanki odrobiły nieco straty i na przerwę drużyny schodziły przy prowadzeniu gości 39:30. Do przerwy w gdyńskiej ekipie po 12 punktów na koncie miały Henry i Knezević.

W trzeciej kwarcie gdynianki powstrzymały chęć dalszego odrabiania strat przez gospodynie i ponownie przejęły inicjatywę na parkiecie. Zespół ROW-u "straszył" zresztą jedynie zawodniczkami pierwszopiątkowymi, "ławka" w całym meczu dorzuciła zaledwie 5 "oczek". Z kolei w zespole gdyńskim "pierwsze skrzypce" w tej części meczu odgrywały Ines AjanovićJustyna Żurowska, które wspólnie zdobyły 16 z 22 punktów Lotosu w trzeciej kwarcie.

W ostatniej odsłonie trwała już tylko "egzekucja" zespołu ze Śląska. Gdynianki nadal powiększały przewagę, która w 37 minucie po rzucie Henry przekroczyła 20 punktów (71:50).

Pozostałe wyniki 8. kolejki FGE:
MUKS Poznań - Matizol Lider Pruszków 51:58 (14:18, 14:13, 10:14, 13:13), CCC Polkowice - KSSSE AZS PWSZ Gorzów 56:49 (16:14, 16:14, 12:10, 12:11), Wisła Can-Pack Kraków - Odra Brzeg 69:48 (29:10, 16:10, 14:8, 10:20), Energa Toruń - Widzew Łódź 71:76 (21:20, 21:21, 8:20, 21:15), ŁKS Siemens AGD Łódź - Artego Bydgoszcz 88:64 (20:15, 23:17, 24:15, 21:17), INEA AZS Poznań - Tęcza Leszno 48:65 (15:18, 11:26, 14:12, 8:9).
Marta

Opinie (16) 1 zablokowana

• Gratulacje dla dziewczyn. Jak się jeszcze bardziej zgrają to będzie petarda!

• (1)

w końcu udało się wygrać.....ale i tak nie zmienia to obrazu marnej gry w tym sezonie

• 1 18

• Drogi Wuju!

więcej optymizmu, więcej optymizmu proszę!

• 2 1

• (1)

Javier Fort Puente~~~~beznadziejna organizacja i taktyka w tym sezonie

• 3 14

• gdyby tak było, to nie wygralibyśmy tak wysoko z dobrze zorganizowanym zespołem Mikołajca. Ale jak znam życie Ty byś lepiej ustawił taktykę!

• 3 1

• Czy Mietek nadal może ?

Wygrały na wyjeździe!Co z Anderson ? Super Henry !Jalcowa też na +!Mietek!Widać ,że możesz.A może drobne korekty w składzie ?

• 9 2

• No to poczekajmy na mecz z Polkowicami

To spotkanie da jakiś obraz możliwości Lotosu w tym sezonie: jeśli wygrają,to może to być nawet ekipa na finał ligi.Z drugiej strony pamiętamy,jak było w ubiegłym sezonie z Zieloną Górą w TBL:najpierw niby rewelacja (min. "zwycięstwo" z APG),a potem zaczęli dostawać praktycznie od kogo popadło i skończyli sezon (jak na ładny początek) dość blado.Dlatego powtórzę: ja czekam na Polkowice. Ale póki co gratuluję zwycięstwa :)

• 3 2

• Wiedziałem,nasze dziewczyny są najlepsze...Teraz bójcie się CCC i AZS

• 3 1

• ten mecz, mimo braku Anderson ukazał, że idziemy w dobrym kierunku, pomimo małych problemów (Ajanovic chyba nadal za cienka na tą drużynę, no i chyba Ploubi też).Systematycznie powiększana przewaga w Rybniku, to nie było chwilowe, ale cały mecz klasowo rozegrany, Przecież Rybnik się nie położył przed anaszymi. Polkowice ledwo 4 pkt zwyciężyły z nimi.Jeszce ważny fakt, że to 2 dni po ciężkim i wyczerpującym meczu z galatasaray, a to oznacza, ze mamy niezłe przygotowanie kondycyjne, aby walczyć długo i często skutecznie! Oby tak dalej dziewczyny! Go Lotos!

• 13 1

• (1)

ale z Polkowicami i tak marne szanse na zwycięstwo..schyłek klubu coraz bliżej

• 0 12

• Ciężko wymyślić własny nick,podszywaczu?!

Czekam z niecierpliwością,kiedy na Trojmiasto.pl też pojawi się możliwość (a właściwie konieczność) logowania przed umieszczeniem posta!.Mam nadzieję,że dla tego klubu przyjdą lepsze czasy i czekam na nie (pomimo tego,że już od dłuższego czasu - w przeciwieństwie do La.K'a - uważam,że Mietek powienien ustąpić miejsca komuś młodszemu,ze świeżym spojrzeniem).