Lotos zdemolował Tęczę

Marta
23 października 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Koszykarki Lotosu pewnie wygrały kolejne spotkanie ligowe. W piątek wieczorem we własnej hali gdynianki nie dały żadnych szans grającej w polskim składzie ekipie Tęczy Super Pol Leszno, zwyciężając 81:63 (20:11, 27:17, 19:17, 15:18). Shameka Christon z 25 punktów aż 18 zdobyła po rzutach za trzy punkty.

LOTOS: Christon 25, Pawlak 17, Leciejewska 12, Phillips 8, Podrug 8, Matovic 8, Tomiałowicz 2, Jujka 1, Sosnowska 0, Kaczmarska 0.

SUPER POL TĘCZA: Drzewińska 19, Walich 15, Czarnecka 11, Gawrońska 9, Durak 7, Krysiewicz 2, Głocka 0, Kaszewska 0, Gajewska 0.

Gdynianki wygrały pewnie i wysoko. To dobrze wróży przed czekającym ich startem Euroligi. Mistrzynie Polski prowadziły od początku do końca tego spotkania. Pierwsze punkty w meczu zdobyła Christon, otwierając jednocześnie swój festiwal rzutów za trzy punkty.

Po kolejnej "trójce" Amerykanki było 10:5 dla Lotosu. Wówczas mistrzynie Polski nieco zwolniły tempo akcji, a rywalki z Leszna prowadzone przez Aleksandrę Drzewińską odrobiły większość dystansu.

W ósmej minucie było zaledwie 12:11 dla gdynianek. Jednak w ostatnich sekundach pierwszej kwarty miejscowe zaprezentowały na co naprawdę je stać. Po wywalczeniu piłki w defensywie gdynianki wyprowadzały szybkie kontry zakończone "trójką" Christon, akcją 2+1 Ivany Matović i punktami z rzutów wolnych Pauliny Pawlak.

W pierwszych minutach drugiej kwarty utrzymywało się kilkupunktowe prowadzenie mistrzyń Polski, ale mecz nie zachwycał, gdyż akcje były wolne, schematyczne. Przełom nastąpił dopiero około 15 minuty. Gdynianki zaczęły wyraźnie agresywniej bronić, a po szybkich kontrach trafiały niemal z każdego miejsca na parkiecie. Ze stanu 30:24 w 15. minucie doprowadziły do 47:26 w 19.

Taki koncert gry gospodyń, odebrał już resztki złudzeń drużynie z Leszna głośno dopingowanej przez grupkę fanów. Na parkiecie "szalała" Christon, która nie trafiła z gry tylko trzy razy. Dobry mecz rozegrała także Pawlak, która do 17 punktów dołożyła 6 asyst.

- Lotos zdemolował nas w walce pod tablicami przyznał Jarosław Krysiewicz, choć statystyka nie pozostawiała co do tego żadnych wątpliwości. Lotos wygrał zbiórki 33:13!

Pewne i odniesione w niezłym stylu zwycięstwo mistrzyń Polski pozwala być optymistą przed startem nowego sezonu Euroligi. Gdynianki w nadchodzącym tygodniu wybierają się do Stambułu na mecz z Fenerbahce, czyli drużyną, która wyeliminowała gdynianki w 1/8 finału poprzedniego sezonu.

- Musimy teraz się zregenerować, bo ciężki tydzień przed nami. Trzy dni po meczu w Stambule gramy na wyjeździe z Wisłą Can Pack. Te dwa mecze pokażą nam w jakim miejscu aktualnie jesteśmy. Niewątpliwie zmierzamy we właściwym kierunku, nasza gra jest coraz lepsza, ale jeszcze długa droga przed nami. Jarek Krysiewicz powiedział, że widzi nas w finale, ale ja myślę, że jeszcze za wcześnie na takie dywagacje. Sezon tak naprawdę dopiero się rozpoczął. My chcemy po prostu grać najlepiej jak potrafimy. Dzisiaj wykorzystaliśmy nasze największe atuty - powiedział po meczu trener Lotosu, Jacek Winnicki.

Pozostałe wyniki 7. kolejki:
ŁKS Siemens AGD Łódź - INEA AZS Poznań 67:57 (13:15, 14:17, 20:14, 20:11); MUKS Poznań - Artego Bydgoszcz 63:54 (14:17, 18:11, 19:4, 12:22); KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - Odra Brzeg 64:62 (13:10, 20:17, 11:16, 20:19); Blachy Pruszyński Lider Pruszków - CCC Polkowice 59:67 (19:19, 20:17, 8:19, 12:12); Energa Toruń - Utex Row Rybnik 76:74 (17:21, 25:18, 12:13, 22:22).

• 0 0

• lotos pkobp fota asseco prokom arka jacek m. gdynia (2)