• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Lotto Challenge Gdańsk 2024 (12 opinii)

Od 14 do 16 czerwca 2024 r. w Gdańsku odbędą się jedne z najatrakcyjniejszych zawodów triathlonowych w Europie - LOTTO Challenge Gdańsk powered by PGE. Zarówno zawodowe sportsmenki i sportowcy oraz zawodniczki i zawodnicy uprawiający triathlon amatorsko będą mieli do wyboru start na dystansie sprinterskim, olimpijskim oraz najbardziej prestiżowym, zaliczanym do cyklu Challenge Family, dystansie średnim (1,9 km pływania/90 km jazdy rowerem /21 km biegu). W ramach wydarzenia odbędą się także zawody dla dzieci Trefl Aquathlon Gdańsk oraz charytatywny bieg rekreacyjny dla kobiet Challenge Women by Brooks.

Lotto Challenge Gdańsk 2024- Zawodnicy i zawodniczki mogą rejestrować się na zawody do 9 czerwca. W tym roku po raz pierwszy w historii przekroczyliśmy próg tysiąca uczestników i uczestniczek. To najlepsze potwierdzenie, że dbałość o najwyższe standardy organizacji zawodów i zapewnienie przyjaznej, rodzinnej atmosfery podczas imprezy przynosi efekty - mówi dyrektor LOTTO Challenge Gdańsk powered by PGE, Adam Greczyło.Triathlon staje się w Polsce coraz popularniejszy, choć jest to aktywność fizyczna wymagająca wszechstronności łączącej szybkie pływanie, jazdę na rowerze oraz bieg. Daje olbrzymią satysfakcję i jest dość prosty technicznie - każdy odpowiednio przygotowany pod względem wydolnościowym może rozpocząć w dowolnym momencie przygodę z tym sportem.

- Nasze zawody to jedno z najważniejszych wydarzeń w triathlonowym kalendarzu. Potwierdzeniem tego są liczne wyróżnienia, które dostajemy. W całym cyklu Challenge Family nasza impreza została w 2021 r. nagrodzona tytułem Race of The Year, a w 2022 za najlepszą uznano naszą strefę finiszera. W ubiegłym roku zostaliśmy za to nominowani do nagród Challenge Family Awards aż w 7 kategoriach - najlepsza trasa pływacka, najlepsza miejscówka, najlepsza strefa mety, najlepsza strefa finiszera, najbardziej ekologiczna impreza, impreza roku oraz najlepsi kibice - dodaje Greczyło.

Wskocz do morza i bądź pierwszy na molo

Zawody w Gdańsku od pierwszej edycji w 2021 r. są doskonale oceniane zarówno przez zawodników, jak i kibiców. Atutem imprezy jest niezwykle malownicza trasa - triathloniści i triathlonistki rozpoczną zmagania od wyścigu pływackiego w Bałtyku, wokół mola w Brzeźnie, a następnie będą ścigać się na niedostępnej na co dzień dla kolarzy i kolarek trasie w tunelu pod Martwą Wisłą oraz obok imponującego stadionu piłkarskiego Polsat Plus Arena Gdańsk. Ostatni etap biegowy prowadzi przez Park Reagana tuż obok plaży, z finiszem na gdańskim molo.

Między innymi dlatego w gdańskiej imprezie chętnie uczestniczą też aktorki i aktorzy, dziennikarki i dziennikarze, czy sportowcy kojarzeni z innymi dyscyplinami sportowymi. W tym roku na starcie zobaczymy m.in.: aktorkę Joannę Moro, prezenterkę pogody Karolinę Filipkowską, dziennikarkę Karolinę Berezę, a także byłych lekkoatletów - halowego mistrza świata w 7-boju Sebastiana Chmarę oraz Marka Plawgo, wciąż aktualnego rekordzistę Polski w biegu na 400 m przez płotki.

Każdy znajdzie coś dla siebie
LOTTO Challenge Gdańsk powered by PGE rozpocznie się już w piątek, 14 czerwca zawodami Trefl Aquathlon Gdańsk, w których dzieci i młodzież w wieku 7 - 17 lat rywalizować będą na dystansach pływackich i biegowych dostosowanych do swojego wieku.

Lotto Challenge Gdańsk 2024 - PROGRAMW weekend od godziny 8.00 rano zaplanowano rywalizację na trzech dystansach. W sobotę, 16 czerwca zawodnicy i zawodniczki mogli wybierać pomiędzy sprintem (0,75 km pływania/20 km jazdy rowerem/5 km biegu), a dystansem olimpijskim (1,5 km/40 km/10 km). Z kolei w niedzielę odbędą się zawody na dystansie średnim, zwanym "połówką", ponieważ rywalizacja odbywa się na połowie długości pełnego dystansu (3,8 km pływania, 180 km jazdy rowerem i bieg maratoński). Na obu dłuższych trasach rywalizować będą także trzyosobowe sztafety, w których każdy zawodnik i zawodniczka startować będą w jednej z triathlonowych dyscyplin.

Biegnące kobiety wesprą hospicjum
W tym roku po raz kolejny odbędzie się rekreacyjny, 5-kilometrowy bieg charytatywny Challenge Women by Brooks. Oprócz popularyzacji aktywnego spędzania wolnego czasu wśród kobiet ma on na celu także wsparcie Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku, któremu organizatorzy przekażą całość opłat startowych. Na pierwszych 100 zapisanych i opłaconych uczestniczek czekają pamiątkowe koszulki. Trzy pierwsze na mecie zawodniczki otrzymają vouchery na sprzęt sportowy od marki Brooks Running.

Ambasadorem i ambasadorką biegu są słynny trener i twórca sukcesów żeńskiej sztafety 4×400 metrów Aleksander Matusiński oraz jedna z jego najbardziej utytułowanych zawodniczek, mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4×400 metrów oraz wicemistrzyni olimpijska i świata w sztafecie 4×400 metrów Małgorzata Hołub-Kowalik.

- Najlepszym potwierdzeniem jakości i uznania dla imprezy są jej partnerzy. Marka LOTTO jest z nami od pierwszej edycji. W tym roku dołączyły do nas tak uznane marki, jak PGE Polska Grupa Energetyczna, producent samochodów elektrycznych TESLA i biuro podróży ITAKA, które ufunduje bony dla zawodników i zawodniczek nagradzanych w kategoriach wiekowych - dodaje Greczyło.

Lotto Challenge Gdańsk - zmiany w organizacji ruchu


W związku z wydarzeniem w sobotę i w niedzielę część gdańskich ulic będzie wyłączona z ruchu kołowego. Nastąpią też czasowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.


Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.challenge-poland.com oraz na www.facebook.com/challengegdansk

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  457 - 1068 zł

Opinie (12)

 • Skandal

  Znowu Brzeźno zamknięte:/

  • 19 1

 • Biegi wypad z Gdańska do lasu

  • 15 2

 • Korki (2)

  Gdzie można znaleźć informacje, które ulice w jakich godzinach będą zamknięte

  • 16 0

  • Sobota 15 czerwca 2024, w godzinach 6.30 14.00

   Czarny Dwór całkowite zamknięcie od al. Jana Pawła II do al. Gen. Hallera
   Płażyńskiego - całkowite zamknięcie (w obu kierunkach) od al. Gen. Hallera do dojazdu do Tunelu pod Martwą Wisłą.
   Tunel pod Martwą Wisłą zamknięcie nitki w stronę Stogów
   Trasa Sucharskiego w kierunku Warszawy poprzez Węzły:
   Wosia Budzysza
   Elbląska
   nawrót przed Węzłem Błonia (Olszynka, Rudniki)
   Trasa Sucharskiego powrót nitką w kierunku Warszawy
   Tunel pod Martwą Wisłą nitka w kierunku Warszawy
   Płażyńskiego - całkowite zamknięcie od Tunelu pod Martwą Wisłą do al. Gen. Hallera.
   Czarny Dwór - całkowite zamknięcie od al. Gen. Hallera do al. Jana Pawła II

   • 0 0

  • Niedziela 16 czerwca 2024, w godzinach 6.30 14.00

   Czarny Dwór całkowite zamknięcie od al. Jana Pawła II do al. Gen. Hallera
   Płażyńskiego - całkowite zamknięcie (w obu kierunkach) od al. Gen. Hallera do dojazdu do Tunelu pod Martwą Wisłą.
   Węzeł Harfa do ul. Pokoleń Lechii Gdańsk (całkowite zamknięcie w obu kierunkach).
   Tunel pod Martwą Wisłą im. Abp. Tadeusza Gocłowskiego zamknięcie nitki w stronę Stogów
   Trasa Sucharskiego w kierunku Warszawy poprzez Węzły:
   Wosia Budzysza
   Elbląska
   Błonia (Olszynka, Rudniki)
   nawrót na Węźle Gdańsk Port
   Trasa Sucharskiego powrót nitką w kierunku Warszawy
   Tunel pod Martwą Wisłą im. Abp. Tadeusza Gocłowskiego nitka w kierunku Warszawy
   Płażyńskiego - całkowite zamknięcie od Tunelu pod Martwą Wisłą do al. Gen. Hallera.
   Czarny Dwór - całkowite zamknięcie od al. Gen. Hallera do al. Jana Pawła II.

   • 0 0

 • JPRD (2)

  Po lasach sobie ku.. biegajcie, znowu dramat komunikacyjny będzie jprd..

  • 16 3

  • Pomyśl (1)

   Człowieku, jak chcesz zorganizować taką imprezę w lesie? Jeśli zaczynają od pływania i na rowerach czasowych i szosowych nie da jeździć się w lesie. Na całym świecie są organizowane wyścigi i ludzie się cieszą z promocji miasta, a u nas tacy jak Ty, którzy mają problem cokolwiek by nie robili. Siedź na kanapie cały dzień i nie masz problemu :)

   • 1 3

   • jaka promocja miasta? Gdańsk powinien pobierać słone opłaty od organizatorów takich imprez za to, że mogą je robić w jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Polsce

    • 1 0

 • (1)

  Serio od 6 do 14 nie ma wyjazdy z Letnicy czy ja coś źle widzę?

  • 8 1

  • Serio. Przyzwyczaj się. Tak jest co roku w wakacje. Muszą, po prostu muszą biegać po mieście i utrudniać życie mieszkańcom. Fotki, rozumiesz, chcą mieć ładne ze stadionem i z morzem.

   • 2 0

 • Przez czubków zamknięty czarny dwór dla ruchu kołowego. A jam maja się dostać kibice i zawodniczki i zawodnicy na el. MP w piłce ręcznej plażowej na stadionie letnim????
  Przejść przez czarny dwór będzie można czy to książętom przeszkadza

  • 2 0

 • Bardzo piękna impreza. Tylko róbcie ją u siebie i przestańcie zamykać nasze miasto.

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26.07 g.20.30
Motor Lublin
28.07 g.14.00
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
29.07 g.20.30
ŁKS Łódź
03.08
Błękitni Stargard
03.08 g.16.30
Innpro ROW Rybnik
22.07 g.19.00
Stal Rzeszów
21.07 g.19.30
POLSKA
USA
20.07 g.19.30
POLSKA
Japonia
19.07 g.20.30
Śląsk Wrocław
14.07 g.21.00
Hiszpania
2:1
Anglia