Tenisiści stołowi nadal bez straty seta

16 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Mattias Oversjo nie tylko wygrał najspokojniej wśród gospodarzy, ale jeszcze pokazał widowiskowy tenis stołowy. Mattias Oversjo nie tylko wygrał najspokojniej wśród gospodarzy, ale jeszcze pokazał widowiskowy tenis stołowy.

Tenisiści stołowi Unii AZS AWFiS Gdańsk odnieśli drugie ligowe zwycięstwo 3:0 i to znów bez straty seta. W piątek akademicy ograli we własnej hali Poltarex Pogoń Lębork, oczywiście umacniając się na prowadzeniu Lotto Superligi. Pierwszy wyjazdowy egzamin ekipę Piotra Szafranka czeka 30 września, gdy zagra w Rzeszowie.

Yang Wang - Adam Dosz 3:0 (11:3, 12:10, 11:5)
Mattias Oversjo - Daniel Bąk 3:0 (11:9, 11:6, 11:3)
Patryk Zatówka - Sławomir Dosz 3:0 (11:5, 12:10, 11:8)

TAK RELACJONOWALIŚMY INAUGURACYJNE ZWYCIĘSTWO TENISISTÓW STOŁOWYCH

Goście wystawili do gry dwóch z aż czterech grających w tenisa stołowego braci Doszów. Jednak i oni nie byli w stanie "urwać" pierwszego seta akademikom w tym sezonie.

- Najbliżej był Sławek, który w drugim secie miał setballa. Patryk Zatówka próbował w tym pojedynku trochę zagrać "pod publikę", bronił się w niektórych akcjach daleko od stołu - relacjonuje Bartosz Gajek, kierownik drużyny Unii AZS AWFiS.
Jednego seta na przewagi mieliśmy także w inauguracyjnej grze, choć też to był rezultat odprężenia zawodnika gospodarzy niż mocnego ataku rywala.

- Yang Wang czuł, że ma duża przewagę i wystarczy, że przyspieszy grę, zdobywa punkty seriami. Dlatego w tym drugim secie się nieco rozluźnił. Natomiast z punktu widzenia jakość gry, wielu ładnych akcji najładniejszym pojedynkiem meczu był ten Mattiasia OvesjoDanielem Bąkiem - dodaje Gajek.
PRZECZYTAJ WIĘCEJ O ZAMIERZENIACH NA TEN SEZON TENISISTÓW STOŁOWYCH

Czym dłużej trwało to wspomniane starcie tym przewaga gdańskiego Szweda była coraz większa.

To druga wygrana zespołu Piotra Szafranka we własnej hali bez straty seta. Na razie tak się złożyło, że ogrywał on drużyny, które plasują się na końcu tabeli. na poważniejsze wyzwania przyjdzie czas w październiku, gdy akademicy przystąpią m.in. do rozgrywek Ligi Mistrzów. To prawo zdobyli wygrywając w poprzednim sezonie ligowe złoto, gdy drużyna funkcjonowała jeszcze w Grudziądzu.

SUKCESY NATALII PARTYKI NA PARAIGRZYSKACH W RIO. GDAŃSZCZANKA ZDOBYŁA DWA MEDALE

Pozostałe wyniki 2. kolejki Lotto Superligi:
Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Palmiarnia Zielona Góra 3:1, Polonia Bytom -
Morliny Ostróda 3:0, Kolping Frac Jarosław - Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 2:3, Energa-Manekin Toruń - Dojlidy Białystok 3:1, Dekorglass Działdowo - Fibrain G2A AZS Politechnika Rzeszów (przełożony na 9.10).

• bardzo fajnie że piszą

może tutaj ci co interesują i grają w tenisa mogą mieć swoje forum wymiany poglądów?

moim zdaniem na ligę mocną ekipę ma Szafa
    ale na Ligę Mistrzów to już może nie starczyć

• 2 0

• (4)

Kogo to teraz interesuje.Nie ma klimatu nie ma atmosfery.Kiedyś to byla druzyna.Śp Gruby, Kucharz .Dzolo,Klimek.

• 4 2

• ale oni też zaczynali jak to nikogo nie interesowało (3)

a ponadto jak była Superliga to mecz leciał na żywo w publicznej przez 4-5 godzin