Lubelski komplet sezonu zasadniczego

21 lutego 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Tylko przez trzynaście minut piłkarki ręczne Łączpolu Gdynia dotrzymały kroku liderkom ekstraklasy. SPR Asseco zwyciężył w Rumi aż 37:26 (22:10). Kapitalne spotkanie rozegrała Małgorzata Sadowska. Tym samym lublinianki ukończyły sezon zasadniczy z kompletem punktów.

ŁĄCZPOL: Szywierska, Jurkowska - Sulżycka 1, Andrzejewska 3, Szejerka, Stachowska, Musiał 2, Całużyńska 2, Szott 3, Aleksandrowicz 5, Szwed 4, Koniuszaniec 3, Kulwińska 3.

SPP: Sadowska - Malczewska 5, Włodek 8, Damięcka 3, Rola 4, Majerek 2, Marzec 4, Wolska 1, Łabul 1, Repelewska 5, Skrzyniarz 2, Rukaite 2, Figiel.

Tylko na początku meczu wydawało się, że gdynianki mogą być pierwszą drużyną, która w tym sezonie "urwie" mistrzyniom punkt. Łączpol po czterech minutach prowadził 4:1. Lublinianki wyrównały na 5:5, a po raz ostatni stan równowagi (7:7) pojawił się w 13. minucie.

- Nagle coś się zacięło, a rywalki to momentalnie wykorzystały - przyznaje Grzegorz Gościński, trener gospodyń. Do końca pierwszej połowy Łączpol zdobył już tylko trzy bramki, a rywalki aż 15! Klasą dla siebie w lubelskiej bramki była Małgorzata Sadowska. Wychowanka AZS AWFiS, która w grudniu opuściła Gdańsk, obroniła dziś niezliczoną ilość sytuacji sam na sam oraz nie dała się pokonać przy dwóch karnych.

- W drugiej połowie mogłyśmy walczyć już tylko o uratowanie twarzy. Jaka różnica była między drużynami najlepiej świadczy fakt, że w naszej drużynie najlepsza była... bramkarka. Gdyby nie Sołomija Szywierska wynik byłby gorsz - przyznaje Beata Kłusewicz, prezes Łączpolu.

W pierwszej rundzie play-off gdynianki bić się będą zatem z gorszej pozycji wyjściowej. Wiadomo też, że rywalizację w tej fazie rozgrywek będą musiały odbyć jeszcze w Rumi. W nowej hali w Gdyni miały na razie tylko kilka treningów.

Tabela wprowadzona: 2009-02-21
Zgodnie z naszymi przewidywaniami ostatnia kolejka nie zmieniła uszeregowania drużyn na miejsca 3-6. Gdynianki ukończyły tę fazę rozgrywek na piątej pozycji. W półfinał play-off przyjedzie się Łączpolowi potykać z Politechniką Koszalin. Nasze szczypiornistki grać będą do dwóch zwycięstw, a pierwszy i ewentualnie trzeci mecz rozegrają na wyjeździe.

Pozostałe wyniki 22. kolejki: Start Elbląg - AZS AWFiS Gdańsk 39:24 (19:12), AZS AWF Warszawa - Ruch Chorzów 18:31 (10:15), Carlos-Astol Jelenia Góra - Piotrcovia 24:29 (11:16), AZS Politechnika Koszalińska - Słupia Słupsk 33:15 (14:6), Interferie Zagłębie Lubin - Zgoda Ruda Śląska 33:28 (18:16).

Opinie (21) 1 zablokowana

• a zatem wszystko jasne !

w play off Łączpol gra z Piotcovią
    a nie Koszalinem (ze Zgodą Ruda Śląska) , więc ...
    kluczem będzie pierwszy mecz wyjazdowy w Piotrkowie

• 0 1

• (1)

do tego wyżej
    co piszesz za głup[oty
    Łączpol jest piąty i gra z czwartym Koszalinem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

i znów w łeb

• 0 1

• Czyli wiadomo kiedy najbliższy mecz w Rumi??? grają całe play-off na hali w Rumi ?

• 0 1

• Ten sam przeciwnik co rok temu :( , wierze w dziewczyny, że uda im się zdobyć medal :D, kiedy zaczynają sie play-off ?

• łączpol gdynia - SPR Lublin (1)

Mecz łączpolu gdynia z przeciwniczkami z lublina był widowiskiem jednej drużyny.Gdynianki przegrały na własne życzenie,nie kontruując żadnej konkretnej sytuacji zakończonej bramką,traciły głupie piłki i zupełnie nie miały pomysłu na grę przez co nadziały się na kontry przyjezdnych.Jedynym pozytywem była postawa dwóch zawodniczek:Kulwińskiej i Koniuszaniec.Natomiast zupełnym nie dopatrzeniem tegoż widowiska była obecność sędziego z Lublina który arbitrażował ewidentnie dla lublinianek.Według mnie sędzia był zdecydowanie zbyt pobłażliwy dla zawodniczki drużyny przyjezdnych w sytuacji bezpardonowego ataku na K.Sulżyckiej.Pragnę również dodać ze jeden z przyjezdnych oficieli zwracał kilkakrotnie uwagę sędziemu podważając jego decyzje przec co nie został pouczony.Mecz jednak zakończył się dotkliwą porażka gdynianek.

• 2 6

• To juz jest po prostu szczyt, Kulwinska i Koniszaniec to pozytywne postacie?!!?!?!?!
      Koniuszaniec. która zaprezentowała skutecznosc na poziomie szkoły podstawowej!?!?!?!!?!

• 1 8

• Miales chyba na myśli współprace pod koniec meczu Szwed z Kulwińską, Koniuszaniec nie wykorzystywała sytuacji sam na sam, trzeba dodać jednak, że Gosia Sadowska broniła wyśmienicie. Wg mnie sędzia nie powinien być z LUblina, ale to już minęło. Co do faulu na Sulżyckiej był brutalny, została rzucona na ławke, sędzia chyba tego nie widział ^^ ...