Lechia po 67 dniach wygrała w ekstraklasie

30 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Przemysław Frankowski w Lubinie zdobył gola i zaliczył asystę. Przemysław Frankowski w Lubinie zdobył gola i zaliczył asystę.

Piłkarze Lechii po raz trzeci z rzędu wygrali mecz ligowy w Lubinie. Radość po środowym zwycięstwie nad Zagłębiem 3:1 (1:0) jest tym większa, gdyż na sukces w ekstraklasie biało-zieloni czekali od 24 sierpnia. Podopieczni Michała Probierza przełamali się, gdyż zwycięskie gole strzelili rezerwowi Piotr GrzelczakPaweł Buzała, Przemysław Frankowski nie tylko miał udział w bramkach na 2:0, ale też potrafił wybić piłkę z linii bramkowej, a w defensywie gdańszczanie zachowali zimne głowy, gdy naciskali rywale oraz dopisało im nieco szczęścia.

Tuszyński
  • 46' Cotra Zmiany Abwo
  • 70' Błąd Zmiany Rakels
  • 71' Piech Zmiany Kwiek
  • 58' Tuszyński Zmiany Grzelczak
  • 75' Frankowski Zmiany Buzała
  • 83' Matsui Zmiany Machaj
  • 79' Abwo
  • 19' Frankowski
  • 72' Grzelczak
  • 90+5 Buzała
  • 88' Banaś
  • 28' Pazio
  • 83' Matsui
  • 84' Machaj

POMECZOWY KOMENTARZ PRZEMYSŁAWA FRANKOWSKIEGO przed kamerami Canal Plus:
Cieszy zwycięstwo, zagraliśmy też dobry mecz. Nasza nieciekawa seria trwa długo, ale już ją przełamaliśmy. Nasze podejście do gry było takie samo. Przed meczami, na odprawach działo się to samo co na początku sezonu.

W pierwszej połowie poczułem ból w mięśniu czworogłowym. Jednak okazało się, że nie jest to ciężki uraz. Po przerwie wytrzymałem jeszcze pół godziny.

Gole strzelaliśmy po dobrych akcjach. Nie zgodzę się, że rywale nam pomogli. Na pewno źle pokryli, ale to już nie nasz problem. Najważniejsze, że potrafiliśmy z tego zdobywać bramki.

W TYCH MECZACH NIE WYGRYWAJĄ GOSPODARZE

Lechia dokonała jednej zmiany w porównaniu z "11" z meczu z Piastem, po pauzie za kartki wrócił Deleu (LECHIA), który zajął miejsce na prawym skrzydło, które opuścił przesunięty do rezerw Wiśniewski
natomiast żadnej zmiany w porównaniu z ostatnim meczem nie ma na ławce rezerwowej Lechii, nadal siedzą na niej m.in. Buzała, Bieniuk czy Grzelczak, w "18" nadal nie ma Małkowskiego, gdyż rezerwowym bramkarzem jest Kaniecki
więcej zmian w składzie Zagłębia, m.in. do bramki wszedł Ptak (ZAGŁĘBIE), a miejsce w "11" zdobył też Błąd (ZAGŁĘBIE), który jako rezerwowy strzelił dwa gole Widzewowi
piłkarze wychodzą do prezentacji, Lechia na biało, na koszulkach zielony pas, Zagłębie pomarańczowe koszulki, czarne spodenki
kapitanem Lechii jest ponownie Pietrowski (LECHIA), to trzeci mecz z rzędu Marcina w tej roli
1'
mecz rozpoczęło Zagłębie
3'
Cotra dośrodkował, Papadopulos (ZAGŁĘBIE) uprzedził Janickiego, doszedł do strzału głową na 7. metrze od bramki Lechii, ale uderzył nad bramką
4'
Jeż zagrał w pole karne do Papadopulosa (ZAGŁĘBIE), ale szybszy przy piłce był Bąk
4'
początek z przewagą Zagłębia
6'
Lechia ma kłopoty, aby przenieść grę na połowę rywali
8'
Tuszyński (LECHIA) przechwycił piłkę na środku boiska i zainicjował kontrę, po szybkim ataku Matsui (LECHIA) i Deleu (LECHIA) będzie róg dla Lechii, poza boisko wybił piłkę Widanow (ZAGŁĘBIE)
9'
Madera (LECHIA) blisko zdobycia gola, Ptak zbyt krótko wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Deleu, Sebastian od razu strzelił, ale bramkarz zdążył odbić piłkę, a potem jeszcze wyręczył go Guldan, który ostatecznie zażegnał niebezpieczeństwo
10'
na trybunach niezbyt kulturalne przyśpiewki, musimy się do nich przyzwyczaić w tym meczu, bo kibice tych klubów nie żyją w zgodzie
12'
po rozegraniu wrzutu z autu przez Zagłębie piłka w polu karnym Lechii źle przyjęta przez Papadopulosa (ZAGŁĘBIE)
13'
Lechia już nie tak mocno cofnięta jak na początku spotkania, ale nadal częściej przy piłce gospodarze
13'
sędzia upomina Deleu (LECHIA), który faulował Cotrę (ZAGŁĘBIE), wcześniej z tej strony boiska przewinił Oualembo (LECHIA)
15'
i znów defensywa Lechii miała problemy po wyrzucie z autu Widanowa (ZAGŁĘBIE), do piłki doszedł Piech (ZAGŁĘBIE), ale główkował nad poprzeczką
15'
inauguracyjny kwadrans za nami, na razie bez żadnego celnego strzału z obu stron
16'
Frankowski (LECHIA) źle dośrodkował, piłka od razu wyszła poza boisko
17'
Oualembo (LECHIA) wywalczył róg
18'
po dośrodkowaniu Matsui (LECHIA) z rogu zbyt krótko wybita piłka przez Zagłębie, uderzył sprzed "16" Frankowski (LECHIA), piłkę zablokował Banaś (ZAGŁĘBIE)
19'
przerwana kolejna akcja Lechii, gdyż Frankowski (LECHIA) był na spalonym
19'
[0:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Frankowski. Szybka akcja gdańszczan. Matsui podał na prawe skrzydło, Oualembo zagrał piłkę po ziemi w pole karne, piłki nie sięgnął Tuszyński, ale zza pleców Widanowa wyskoczył Frankowski, który uderzył z pierwszej piłki z 10. metra
20'
niedane dośrodkowanie Jeża
22'
Matsui (LECHIA) sfaulował około 25 metrów na wprost bramki Lechii, wolny dla gospodarzy
23'
Bąk (LECHIA) pewnie obronił strzał z wolnego Jeża
23'
strzał z dystansu Matsui (LECHIA), piłka uderzona w środek bramki, Ptak (ZAGŁĘBIE) nie miał kłopotu z jej złapaniem
24'
zdobycie gola przez Lechię nie zmieniło, a wręcz "zakonserwowało" obraz gry, który mieliśmy od początku meczu, przy piłce nadal częściej... Zagłębie
25'
Matsui (LECHIA) zbyt mocno podał do Frankowskiego (LECHIA), piłkę przejął Ptak (ZAGŁĘBIE)
26'
Cotra (ZAGŁĘBIE) padł metr przed linią pola karnego Lechii, sędzia nakazał grać dalej
28'
Żółtą kartką został ukarany Pazio (LECHIA) po faulu na Piątku
29'
zamieszanie w "16" Lechii po wrzutce z wolnego Jeża, głową strzelał Piech (ZAGŁĘBIE), Bąk (LECHIA) złapał piłkę, ale sędzia i tak odgwizdał spalonego
31'
Zagłębie cały czas atakuje, ale czyni to bardzo chaotycznie, to ułatwia zadanie gdańskiej defensywie
33'
sędzia upomina Banasia (ZAGŁĘBIE), który faulował Tuszyńskiego (LECHIA), kartki jeszcze nie ma dla kapitana Zagłębia
34'
zbyt mocne dośrodkowanie Deleu (LECHIA), piłka poza boiskiem
34'
pomocy medycznej potrzebuje Janicki (LECHIA) po zderzeniu z Papadopulosem (ZAGŁĘBIE) w walce powietrznej
35'
teraz masażyści przy Cotrze (ZAGŁĘBIE), który dostał piłką w brzuch po wykopie Deleu (LECHIA)
36'
obaj obrońcy mogą kontynuować grę
38'
Madera (LECHIA) zablokował strzał Piecha (ZAGŁĘBIE) przed polem karnym Lechii
39'
Janicki (LECHIA) na róg wybił piłkę spod nóg Jeża, do którego dogrywał Błąd (ZAGŁĘBIE)
39'
po rogu Zagłębia dwa strzały gospodarzy, uderzenia Błąda (ZAGŁĘBIE) zablokowane, a po próbie Cotry (ZAGŁĘBIE) piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką
41'
dobrze Janicki (LECHIA), nie pozwolił na dośrodkowanie Jeżowi
42'
Tuszyński (LECHIA) agresywnie w pressingu, na połowie gospodarzy sfaulował Guldana (ZAGŁĘBIE)
43'
Pazio (LECHIA) zmusił Błąda (ZAGŁĘBIE), aby to on wybił piłkę na aut na wysokości pola karnego Lechii
45'
Błąd (ZAGŁĘBIE) pada przy linii pola karnego po starciu z Pazio (LECHIA), sędzia puścił grę
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PROWADZI 1:0
Gdyby nie gol Frankowskiego (LECHIA), po ładnej akcji Lechii, z pierwszej połowy nie byłoby czego wspominać. Gdańszczanie nastawieni na pressing, rozbijanie ataków rywali, odbieranie piłki i wyprowadzanie kontr, choć tych ostatni nie było też zbyt dużo. Zagłębie ma optyczną przewagę, ale nie potrafi zagrozić bramce pewnie broniącego Bąka. Najgroźniejszą akcją miejscowych była ta pierwsza, w której niecelnie główkował Papadopulos (ZAGŁĘBIE). Lubinianie nie mogą przebić się przez blok obronny Lechii podaniami po ziemi, a tym bardziej nie przynoszą im powodzenia dośrodkowania, gdyż dobrze głową grają stoperzy Janicki (LECHIA) i Madera (LECHIA)
46'
ZAGŁĘBIE przeprowadza jedną zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Cotra, w jego miejsce wchodzi Abwo.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia, gdańszczanie bez zmian w składzie
48'
zapowiada się na identyczny obraz gry jak przed przerwą, Lechia wycofana na własną połowę, Zagłębie próbuje atakować
49'
róg dla Zagłębia
49'
Frankowski uratował Lechię, Przemek wybił piłkę z linii bramkowej po strzale głową Banasia (ZAGŁĘBIE), dośrodkowywał z rogu Jeż
50'
jeszcze jedno dośrodkowanie Jeża, piłka wychodzi obok słupka bramki Lechii
52'
Oualembo przerwał atak Błąda
54'
Deleu dośrodkował teraz z lewej strony, Frankowski próbował zamknąć akcję prawym skrzydłem, ale tym razem nie trafił w piłkę
55'
teraz akcja Lechii budowana większą liczbą podań, niestety Pazio zdecydował się na strzał z nieprzygotowanej pozycji, piłka wysoko nad poprzeczką
56'
kontra Zagłębia, Piech podał do Abwo (ZAGŁĘBIE), ale w polu karnym Lechii rezerwowego gospodarzy wyprzedził Bąk
57'
strzał sprzed pola karnego Tuszyńskiego, piłka uderzona w środek bramki, złapał ją Ptak
58'
LECHIA przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Tuszyński, w jego miejsce wchodzi Grzelczak, który grać będzie w ataku
59'
Janicki (LECHIA) dobrze blokował Piecha, który zagrał piłkę nad bramką Lechii
60'
Pazio znów wsparł kolegów w ofensywie, jednak nie zdołał w polu karnym rywali opanować piłki po akcji Grzelczaka (LECHIA) i Deleu
62'
Oualembo dobrze wybił piłkę po dośrodkowaniu z rogu Jeża
64'
Grzelczak (LECHIA) uderzył z dystansu nad bramką
66'
ładna akcja i dobre podanie Abwo (ZAGŁĘBIE), z 17. metra Jeż skiksował
67'
Dawidowicz jak przed chwilą Grzelczak (LECHIA), z daleka i wysoko nad poprzeczką strzelił
68'
zablokowany strzał Deleu
69'
przerwana akcja Lechii, bo Frankowski przy przyjęciu piłki pomógł sobie ręką
69'
kolejny niecelny strzał z dystansu Grzelczaka (LECHIA)
70'
ZAGŁĘBIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Błąd, w jego miejsce wchodzi Rakels.
71'
ZAGŁĘBIE przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Piech, w jego miejsce wchodzi Kwiek, czyli kolejna roszada w ofensywie.
72'
[0:2] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Grzelczak. Deleu zagrał na prawe skrzydło, Frankowski wrzucił w pole bramkowe, a Piotr z kilku metrów wepchnął piłkę do siatki
72'
to 4 gol Grzelczaka (LECHIA) w ekstraklasie w tym sezonie, jest w lidze najskuteczniejszym gdańskim piłkarzem
73'
Ptak przechwycił dośrodkowanie Matsui (LECHIA)
74'
szczęście przy Lechii, Jeż wrzucił piłkę w pole karne, Kwiek (ZAGŁĘBIE) doszedł do strzału głową, ale zamiast uderzać na bramkę zdecydował się podawać do Papadopulosa, który do piłki już nie doszedł
75'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza strzelec pierwszego gola i autor asysty przy drugiej bramce - Frankowski, w jego miejsce wchodzi Buzała.
76'
Grzelczak (LECHIA) wcześniej narzekał, że żaden jego gol nie padł jeszcze w zwycięskim meczu Lechii (remisy z Pogonią, Zawiszą, Koroną), teraz wszystko wskazuje, że Piotr wreszcie doczeka się wygranej z własną bramką
78'
Bąk złapał piłkę po dośrodkowaniu Abwo (ZAGŁĘBIE)
79'
[1:2] ZAGŁĘBIE STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Abwo. Bąk odbił piłkę po potężnym strzale Widanowa, Papadopulos przejął futbolówkę i zagrał ją w pole bramkowe, gdzie Abwo z kilku metrów strzelił na pustą bramkę
79'
Bąk od powrotu do bramki Lechii czyste konto zachował przez 259 minut
81'
81'
Bąk przechwycił piłkę po dośrodkowaniu Jeża z rogu
82'
Janicki (LECHIA) w ostatniej chwili zablokował strzał Rakelsa (ZAGŁĘBIE) po dobrej akcji Piątka i Abwo
83'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Matsui, w jego miejsce wchodzi Machaj, dla którego jest to pierwszy występ w ekstraklasie od sierpnia, był bowiem na zesłaniu w III lidze
83'
Żółtą kartką został ukarany jeszcze Matsui (LECHIA), sędzia uznał, że Japończyk za długo schodził z boiska
83'
Matsui (LECHIA) nie będzie mógł zagrać w meczu ze Śląskiem, bo to jego 4 kartka
84'
Żółtą kartką został ukarany Machaj (LECHIA), który fauluje 35 metrów od bramki Lechii
85'
Jeż z wolnego bezpośrednio posłał piłkę poza bramkę
86'
Bąk obronił strzał z 5. metra Rakelsa (ZAGŁĘBIE)! Łotysz uprzedził Oualembo, potem próbował jeszcze dobijać głową, ale tylko podał piłkę w ręce Mateusza
86'
Lechia się broni, Zagłębie z furią atakuje
88'
Żółtą kartką został ukarany Banaś (ZAGŁĘBIE) za faul na Pietrowskim
89'
Machaj (LECHIA) ma szczęście, bo po faulu na Piątku mógł dostać drugą żółtą kartkę
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90'