Trefl Gdańsk rozbił Łuczniczkę

13 grudnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Trefl Gdańsk

Damian Schulz (na zdjęciu) i jego koledzy nie przez cały mecz w Bydgoszczy mieli tak łatwą przeprawę jak w pierwszym secie, ale i tak wygrali bez straconej partii. Damian Schulz (na zdjęciu) i jego koledzy nie przez cały mecz w Bydgoszczy mieli tak łatwą przeprawę jak w pierwszym secie, ale i tak wygrali bez straconej partii.

Trefl Gdańsk pokonał na wyjeździe Łuczniczkę Bydgoszcz 3:0 (25:11, 25:20, 25:19). Dla siatkarzy Andrei Anastasiego to czwarte zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach Plus Ligi i piąte w tym sezonie bez straty seta.

Łuczniczka: Ananiev 5, Rohnka 6, Goas 2, Jurkiewicz 4, Szalacha 1, Filipiak, A.Kowalski (libero) oraz Bobrowski, Gryc 14

TREFL: Nowakowski 10, Sanders 2, Ferens 6, Schulz 17, McDonnell 10, Szalpuk 9, Olenderek (libero) oraz Mika 2, Niemiec

13 grudnia 2017, godz. 18:00
2 pkt.
Łuczniczka Bydgoszcz
TREFL Gdańsk

1% 5 typowań Łuczniczka Bydgoszcz
99% 338 typowań TREFL Gdańsk

Gdańscy siatkarze do Bydgoszczy pojechali po czwarte z rzędu zwycięstwo w Plus Lidze. W starciu z zespołem z dołu tabeli Plus Ligi podopieczni Andrei Anastiasiego byli zdecydowanym faworytem. W dodatku miejscowi grali w osłabieniu bez Mateusza Sacharewicza, Henrique BatagimaPiotra Sieńko. Wyraz swojej dominacji żółto-czarni dali dobitnie już w pierwszym secie. Trefl dosłownie rozbił rywali, którzy o przerwę poprosili przegrywając już 5:13.

Bydgoszczan skutecznymi atakami nękał Damian Schulz, który w partii otwierającej mecz zaliczył też dwa asy serwisowe. Łuczniczka zupełnie nie była w stanie nawiązać walki z gdańszczanami, ale to zmieniło się w drugim secie. Podopieczni Jakuba Bednaruka rozpoczęli go od prowadzenia 3:0, choć duża zasługa w tym samych gdańszczan, bo ataki zepsuli Artur Szalpuk i Schulz.

Trefl odbił jednak prowadzenie, które umocnił za sprawą dwóch skutecznych ataków Daniela McDonella (11:9). Gospodarze odbili je jednak m.in za sprawą trzech punktowych akcji z rzędu, w tym dwóch asów serwisowych Jakuba Rohnki (17:16).

Właśnie wtedy gdańszczanie zaczęli odzyskiwać inicjatywę. Nie tylko odzyskali prowadzenie, ale powiększyli je do 3 punktów. Piłkę setową dał im błąd Metodiego Ananiewa, który atakując nie trafił w boisko. Wykorzystał ją już przy pierwszej okazji Wojciech Ferens.

Trzeciego seta gdańszczanie rozpoczęli od prowadzenia 5:2. Nieco się zacięli po popsutej zagrywce Tylera Sandersa, ale miejscowym pozwalali co najwyżej na doprowadzenie do remisu.

Przy 17:22 o czas poprosił trener Bednaruk, ale zdziałał niewiele. I tym razem Trefl szybko zakończył sprawę. Wprawdzie pierwszą piłkę meczową zmarnował Schulz, ale chwilę później atak zepsuł Rohnka. Dla Trefla to piąty w tym sezonie mecz zakończony bez straty seta.

Teraz PlusLigę czeka przerwa na Mecz Gwiazd, który w piątek odbędzie się w Krakowie. Pierwotnie miało wziąć w nim udział czterech przedstawicieli Trefla. Z powodów osobistych nie zagra jednak Piotr Nowakowski, którego zastąpi Bartosz Gawryszewski. Wcześniej ze składu został wycofany Mateusz Mika, który dochodzi do zdrowia po urazie łydki. W stolicy Małopolski nie zabraknie Szalpuka oraz trenera Anastasiego.

16 Dafi Społem Kielce 13 2 11 8:36 6
W sezonie zasadniczym każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 najlepszych zespołów.
Tabela wprowadzona: 2017-12-20

Wyniki 13 kolejki

• Cerrad Czarni Radom - TREFL GDAŃSK 1:3 (18:25, 22:25, 25:16, 23:25)
  • Łuczniczka Bydgoszcz - Cuprum Lubin 0:3 (15:25, 17:25, 23:25)
  • PGE Skra Bełchatów - Dafi Społem Kielce 3:0 (25:15, 27:25, 25:19)
  • Zaksa Kędzierzyn-Koźle - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:10, 25:15, 25:18)
  • MKS Będzin - Jastrzębski Węgiel 3:2 (22:25, 20:25, 25:19, 25:23, 15:13)
  • Espadon Szczecin - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2 (21:25, 25:23, 23:25, 25:18, 15:12)
  • Onico Warszawa - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:22, 25:22, 20:25, 25:22)
  • GKS Katowice - Asseco Resovia 0:3 (20:25, 25:27, 16:25)
  • Awansem z 15. kolejki:
  • Łuczniczka Bydgoszcz - TREFL GDAŃSK 0:3 (11:25, 20:25, 19:25)
  • GKS Katowice - Cuprum Lubin 1:3 (25:18, 17:25, 21:25, 21:25)
  • BBTS Bielsko-Biała - Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3 (26:24, 27:29, 22:25, 25:21, 12:15)