Łyżwiarze Stoczniowca Gdańsk zdominowali mistrzostwa Polski w wieloboju

Klub Sportowy Stoczniowiec

Złota i srebrna drużyna Stoczniowca w wieloboju sprinterskim na 3 i 8 okrążeń.
Złota i srebrna drużyna Stoczniowca w wieloboju sprinterskim na 3 i 8 okrążeń. fot. stoczniowiec.org.pl

Na torze lodowym w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się mistrzostwa Polski w wieloboju sprinterskim w łyżwiarstwie szybkim. Wzięli w nich udział czołowi polscy zawodnicy, w tym drużyna Stoczniowca Gdańsk. Biało-niebiescy zdominowali zespołowe konkurencje sprinterskie na dystansie 3 oraz 8 okrążeń zdobywając w nich dwa złota, srebro i brąz. Sebastian Kłosiński indywidualnie dołożył do tego dorobku srebrny medal.

Sebastian Kłosiński świetnie spisał się nie tylko w starcie drużynowym, ale również sam sięgnął po medal. Został wicemistrzem Polski w wieloboju, w którym startowano na 500, 1000 i ponownie na 500 metrów W klasyfikacji generalnej ustąpił jedynie Piotrowi Michalskiemu z Górnika Sanok. O pechu może mówić trójka pozostałych panczenistów Stoczniowca, którzy w indywidualnej konkurencji przegrywali minimalnie i zajmowali odpowiednio - 4. miejsce - Marcin Bachanek, 5. miejsce - Jan Świątek, a 6 lokata przypadła Dawidowi Burzykowskiemu.

ŁYŻWIARZE STOCZNIOWCA DOMINOWALI RÓWNIEŻ NA MISTRZOSTWACH POLSKI SENIORÓW I MŁODZIEŻOWCÓW. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z ZAWODÓW

Podopieczni trenera Ryszarda Białkowskiego zdominowali zmagania sprinterskie na dystansie 3 oraz 8 okrążeń. W pierwszej z konkurencji I zespół Stoczniowca w składzie: Bachanek, Kłosiński i Świątek zdobyli złoty medal, II drużyna klubu z Gdańsk: Burzykowski, Szymon Palka, Adrian Wielgat wywalczyła srebro.

W biegu na osiem okrążeń także wystartowały dwie drużyny Stoczniowca. Bachanek, Palka i Wielgat wywalczyli złoty medal, a Kłosiński, Burzykowski i Świątek stanęli na najniższym stopniu podium o długość łyżwy przegrywając z Pilicą Tomaszów Mazowiecki.

PRZECZYTAJ O JANIE ŚWIĄTKU I JEGO SZYBKIEJ JEŹDZIE NA ŁYŻWACH

W dniach 11-13 stycznia, we włoskim Collalbo odbędą się mistrzostwa Europy w wieloboju. Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego ma do końca tygodnia podać skład kadry na te zawody.
Drużyna Stoczniowca razem z trenerem Ryszardem Białkowskim.
Drużyna Stoczniowca razem z trenerem Ryszardem Białkowskim. fot. stoczniowiec.org.pl