MDMP na żużlu - Wybrzeże dopiero trzecie.

21 sierpnia 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Na torze w Ostrowie odbył się ostatni turniej młodzieżowych drużynowych mistrzostw Polski na żużlu w grupie III, w której rywalizowali gdańscy juniorzy. Na obiekcie Iskry najlepsi okazali się młodzi żużlowcy Unii Leszno (40), którzy wywalczyli dzięki temu awans do finału. Drugie miejsce zajął ZKŻ Zielona Góra (39), trzecie Wybrzeże (20), a ostatnie gospodarze (18). W gdańskiej ekipie po dwóch startach z jazdy musiał zrezygnować Dawid Cieślewicz, który miał kłopoty sprzętowe. Dobrze pojechał Robert Fedeczko. Wywalczył 6 punktów. Kolejność końcowa pierwszej trójki w gdańskiej grupie była taka jak w Ostrowie.

Wyniki:

1. Unia Leszno 40 - Myler 6, Kościuch 10, Kasprzak 13, Fierlej 11,
2. ZKŻ Zielona Góra 39 - Kurmański 8, Kujawa 13, Dudek 10, Lisiewicz 8,
3. Wybrzeże 20 - Dawid Cieślewicz - 3 (2, 1, -, -, -), Marek Cieślewicz - 6 (2, 0, 3, t, 1), Mirosław Giżycki - 5 (d, 2, 0, 2, 1), Robert Fedeczko - 6 (0, 2, 0, 1, 3),
4. Iskra Ostrów 18 - Szczepaniak 10, Bzdęga 2, Jaziewicz 6, Bruchaiser 0.

W finale oprócz Unii Leszno wystąpią: RKM Rybnik, BGŻ Polonia Piła i Bractwo Polonia Bydgoszcz.