• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

ME w short tracku w hali Olivia. Diane Sellier jednym z faworytów

mip.
29 grudnia 2022, godz. 11:30 
Opinie (12)
Diane Sellier w gdańskich ME będzie jednym z faworytów do złota na dystansie 500 m. Diane Sellier w gdańskich ME będzie jednym z faworytów do złota na dystansie 500 m.

Już 13 stycznia w gdańskiej hali Olivia rozpoczną się mistrzostwa Europy w short tracku. Reprezentanci Polski formę szlifują w Białymstoku. Liderem męskiej kadry i gwiazdą zawodów będzie Diane Sellier. Zawodnik Stoczniowca Gdańsk w obecnym sezonie prezentuje wysoką formę, a niedawno zaliczył swój największy sukces w karierze, wygrywając zawody Pucharu Świata.Tuż po świętach Bożego Narodzenia polska kadra narodowa łyżwiarzy szybkich z krótkiego toru, wspierana przez PGE Polską Grupę Energetyczną, rozpoczęła w Białymstoku przygotowania do startu w mistrzostwach Europy, które w dniach 13-15 stycznia odbędą się w gdańskiej hali Olivia.

Jednym z reprezentantów biało-czerwonych, który ma powalczyć o medale na tej imprezie, jest Diane Sellier. W tym sezonie 21-latek pokazuje fantastyczną formę na dystansie 500 metrów. Reprezentant Polski trzykrotnie awansował do ścisłego finału Pucharu Świata, a w kazachskich Ałmatach po raz pierwszy zwyciężył w zawodach tej serii.

- Nie jestem zaskoczony wynikami. Codziennie ciężko trenuję, realizuję i ufam planowi treningowemu przygotowanemu przez szkoleniowców kadry. Myślę, że w tej chwili mamy naprawdę dobry zespół do trenowania i w zasadzie wszyscy bardzo się rozwinęli. Wiem, ile mi brakuje do doskonałości, ale dążę do tego, aby być jednym z najlepszych łyżwiarzy. Ostatnie złoto zdobyte w Kazachstanie jest dowodem na to, że plan się sprawdza i jestem na dobrej drodze do realizacji swoich marzeń - mówi Sellier.

Sprawdź, kto z Trójmiasta oprócz Diane Selliera ma szansę pojechać na ZIO w 2026 roku?Zawodnik Stoczniowca Gdańsk obecnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na dystansie 500 metrów. Francuz, który czeka na polskie obywatelstwo jest niezwykle ambitny i chce pozostać w światowym topie. Niezależnie od dużego postępu, jaki poczynił w ostatnim okresie, sam jeszcze wyżej zawiesza sobie poprzeczkę.

- Miejsce w pierwszej trójce Pucharu Świata będzie dużym sukcesem, ale moim celem jest bycie numerem jeden. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby go osiągnąć - nie ukrywa mieszkający w Gdańsku 21-letni lider męskiej reprezentacji Polski.
Sellier w gdańskich zawodach będzie jednym z faworytów do złotego medalu w swojej koronnej konkurencji. Ponadto wystartuje on także m.in. w sztafecie mieszanej oraz sztafecie męskiej na (5000 m). Młody zawodnik Stoczniowca skupia się jednak na ciężkiej pracy i nie popada w hurraoptymizm.

- Nie lubię mówić o medalach przed startami. To dodatkowy stres, którego nie potrzebuję. Wolę spokojnie jechać na zawody, żeby mieć pewność dobrych wyścigów. Oczywiście, moim celem jest zdobycie złota na dystansie 500 m i jest na to duża szansa, będę ciężko na to pracował. Myślę też, że w sztafecie mieszanej mamy potencjał, by zdobywać medale. Pokazaliśmy ostatnio, że drużyna jest na to gotowa - uważa Sellier.

Przeczytaj o sukcesach łyżwiarzy Stoczniowca w mistrzostwach PolskiW serwisie eBilet.pl trwa już sprzedaż biletów na ME w short tracku w Gdańsku. Kibice mogą korzystać z szeregu promocji, m.in. bezpłatnego biletu na piątkowe eliminacje przy zakupu wejściówki na zmagania w sobotę lub niedzielę, czy atrakcyjnych zniżek przy zakupie dwóch lub więcej biletów. Cena pojedynczej wejściówki to 40 zł.

Organizację ME wsparły sponsor główny Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Gdańsk oraz województwo pomorskie. Transmisję ze zmagań na lodowej tafli przeprowadzi Polsat Sport.
mip.

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (12)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane