MH Automatyka Gdańsk wymęczyła zwycięstwo z Anteo Naprzodem Janów. W niedzielę drugi mecz o utrzymanie

3 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

MH Automatyka Gdańsk pokonała w pierwszym meczu o utrzymanie w Polskiej Hokej Lidze Anteo Naprzód Janów 4:3 (3:1, 0:0, 1:2) i prowadzi w serii do czterech zwycięstw 1:0. Po pierwszej tercji wydawało się, że gospodarze rozbiją w Hali Olivia rywala. Zaliczyli jednak niemal 40-minutową przerwę w trafianiu do bramki. Dzięki temu goście doprowadzili do remisu. Wygraną MH Automatyce zapewnił jednak Petr Polodna. Drugi mecz serii także w Gdańsku, w niedzielę, o godz. 17.

Witkowski; Bilcik, Kantor - Steber, Polodna, Kalinowski; Rompkowski, Wachowski - Strużyk, Pesta, Marzec; Dolny, Leśniak - Vitek, Stasiewicz, Samusienko; Wrycza, Szczerbakow - Różycki, Skutchan
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Baca, Wolas oraz Kogut, Kosidło
Widzów: 1700
Speśny; Musioł, K. Charousek - J. Charousek Piper, Kurz - Pohl, Adamus; Zielosko, Parizek - Jaros, Parzyszek, Indra; Kosakowski, Sarna - Gryc, Słodczyk, Rajski; Stokłosa
  • 45:46' Jaros as. Parizek, Indra 5 na 4

MH Automatyka byłą typowana do gry w play-off. Niestety najpierw wypadła z gwarantującej to czołowej szóstki, a następnie miejsca w najważniejszej fazie rozgrywek pozbawiła ją Polonia Bytom

PRZYPOMNIJ SOBIE, JAK POLONIA BYTOM POZBAWIŁA MH AUTOMATYKĘ MIEJSCA W PLAY-OFF
W gdańskim klubie mieli już jednak zapomnieć o porażkach i skupić się na utrzymaniu klubu w PHL. W końcu w innym wypadku może on nawet przestać istnieć

SZYMON MARZEC: DALEJ BĘDZIEMY MIEĆ PATENT NA NAPRZÓD
W Hali Olivia mieliśmy już dzisiaj mecz hokejowy. W półfinale PLHK zawodniczki GKS Stoczniowca Gdańsk uległy Atomówkom GKS Tychy 2:3. W niedzielę, także na tym samym lodowisku, decydujący mecz o awans do finału

STOCZNIOWIEC PRZEGRAŁ W DRUGIM MECZU PÓŁFINAŁOWYM 2:3
Przed dzisiejszym meczem nie udało się wyleczyć kontuzjowanych Yannicka Munda i Oskara Lehmanna
Hokeiści właśnie wyjechali na lód
1'
ZACZYNAMY MECZ, pierwsze wznowienie dla gdańszczan
1'
Pierwsza, udana interwencja bramkarza gości
2'
MH Automatyka stara się grać ofensywnie i zamykać rywali na ich połowie
02:36'
[0:1] Anteo Naprzód Janów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki J. Charousek. Musioł zaczął akcję, oddał strzał po lodzie z niebieskiej linii, Witkowski odbił krążek przed siebie, dobitka wyleciała za nim, a J. Charousek strzelił do pustej bramki
4'
Kalinowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) oddaje strzał na bramkę, ale nie stwarza zagrożenia bramowego
kara
5'
88 Samusienko (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
6'
Stocznia - starają się pomóc kibice
6'
Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) tym razem wyłapuje krążek
kara
6'
Parzyszek (Anteo Naprzód Janów) ukarany karą 2 minutową. Do tego dostaje 10-minutową karę za niesportowe zachowanie
7'
Gdańszczanie już w komplecie
8'
Stasiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk) wjeżdża w strefę obronną gości, oddaje strzał, ale bez pożądanego efektu
8'
Goście w komplecie
08:33'
[1:1] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki 93 Pesta. Zamieszanie pod bramką gości, wykorzystuje to gdański hokeista, który strzałem po krótkim rogu, w okienko, doprowadza do remisu
10'
Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) kasuje akcję gości
10:00'
[2:1] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki 11 Polodna. Silnym strzałem "z klepy" zaskoczył bramkarza Naprzodu, który przepuścił krążek pod pachą
12'
Goście zaczęli grać bardziej ofensywnie, ale nie mogą oddać strzału
14'
Przerwa na kosmetykę lodu
14'
W wolnym mieście Gdańsku - śpiewają kibice
14:22'
[3:1] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki 10 Stasiewicz. Zamieszanie pod bramką Soeśnego. Gdański hokeista wpychał krążek, wpychał, aż wepchnął do bramki
kara
15'
Sarna (Anteo Naprzód Janów) ukarany karą 2 minutową.
kara
16'
Rajski (Anteo Naprzód Janów) ukarany karą 2 minutową.
16'
Teraz branka musi być - śpiewają kibice, MH Automatyka gra w przewadze 5 na 3
17'
Sarna (Anteo Naprzód Janów) wraca do gry
18'
Mocny strzał Polodny (MH AUTOMATYKA Gdańsk), broni Speśny (Anteo Naprzód Janów)
kara
18'
J. Charousek (Anteo Naprzód Janów) ukarany karą 2 minutową. Za dużo zawodników na lodzie w drużynie gości
18'
Goście już w czwórkę na lodzie
20'
MH Automatyka z kolejną ofensywną akcją, ale nie udało się zwieńczyć jej strzałem
20'
20'
KONIEC PIERWSZEJ TERCJI. Gospodarze zaczęli słabo i po błędzie Witkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk) stracili bramkę. Po niej ruszyli jednak do ataku. Szybko zdobyli trzy bramki czym wyprowadzili z równowagi gości. Ci zaczęli łapać kary, musieli cofnąć się do defensywy i nie zagrażali już bramce MH Automatyki
21'
ZACZYNAMY DRUGĄ TERCJĘ> Wznowienie dla MH Automatyki
21'
Speśny (Anteo Naprzód Janów) zatrzymuje atak gdańszczan
kara
21'
Parzyszek (Anteo Naprzód Janów) ukarany karą 2 minutową.
23'
Szybka akcja, Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk) wjeżdża pod bramkę gości, ale zagrywa niedokładnie
23'
kara
24'
Indra (Anteo Naprzód Janów) ukarany karą 2 minutową.
kara
24'
93 Pesta (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
25'
Gra 4 na 4 nie służy jednej i drugiej drużynie
25'
Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) łapie bezpański krążek
kara
26'
73 Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
26'
Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) wyłapuje mocny strzał Jarosa (Anteo Naprzód Janów)
26'
Pesta (MH AUTOMATYKA Gdańsk) i Indra (Anteo Naprzód Janów) wracają na lód
kara
26'
76 Kantor (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
27'
Oblężenie bramki Witkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale krążek cały czas przelatuje obok niej
27'
K. Charousek (Anteo Naprzód Janów) w świetnej sytuacji do zdobycia bramki, ale w nią nie trafia
28'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) wraca na lód
28'
Stocznia - skandują fani
28'
Gdańszczanie w komplecie
29'
Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk) znajduje się z krążkiem przez Speśnym (Anteo Naprzód Janów), ale bramkarz gości wyłapuje "gumę"
29'
Strzał z ostrego kąta Stasiewicza (MH AUTOMATYKA Gdańsk), broni Speśny (Anteo Naprzód Janów)
30'
Kalinowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) w indywidualnej akcji, w ostatnim momencie przed strzałem wytrącony z równowagi przez obrońcę
31'
31'
My chcemy gola... - śpiewają fani MH Automatyki
31'
Wachowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) strzela spod niebieskiej, Speśny (Anteo Naprzód Janów) broni
kara
32'
13 Rompkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
33'
Strzał Jarosa (Anteo Naprzód Janów), broni Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
34'
35'
Goście wyprowadzają kontrę, broni Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
36'
Strzela Strużyk (MH AUTOMATYKA Gdańsk), broni Speśny (Anteo Naprzód Janów)
36'
Stocznia - słychać z trybun Hali Olivia
38'
K. Charousek (Anteo Naprzód Janów) strzela - obok bramki
kara
38'
19 Kalinowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
39'
Zamieszanie pod bramką Witkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk), Bilcik (MH AUTOMATYKA Gdańsk) rzuca się na linię bramkową, aby zapobiec utracie gola
39'
Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) dwukrotnie ratuje drużynę z opresji
40'
Strzał spod niebieskiej Jarosa (Anteo Naprzód Janów) - obok bramki
40'
Kolejna, świetna interwencja Witkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
40'
Tomek Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) - skandują fani
40'
40'
KONIEC DRUGIEJ TERCJI. Obie drużyny zacięły się w atak. Gdańszczanie łapali dużo kar - w sumie 10 minut. Goście nie potrafili jednak wykorzystać gry w przewagach. W większości strzelali obok bramki, ale też trafiali na świetnie dysponowanego Witkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
41'
ZACZYNAMY TRZECIĄ TERCJĘ
41:13'
[3:2] Anteo Naprzód Janów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jaros. Hokeista gości znalazł lukę pomiędzy Witkowskim a słupkiem i umieścił krążek w bramce
43'
kara
44'
45'
Goście grają w przewadze, ale nie mogą oddać strzału
46'
Jaros (Anteo Naprzód Janów) strzela z dystansu, krążek szczęśliwie nie wpada do bramki
45:46'
[3:3] Anteo Naprzód Janów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jaros. Tym razem strzelił w prawe okienko i pokonał Witkowskiego
47'
Hej Stocznia gol - śpiewają kibice
48'
Tymczasem Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ratuje drużynę przed utratą bramki
kara
48'
kara
48'
49'
Sprytny strzał Polodny (MH AUTOMATYKA Gdańsk), broni Speśny (Anteo Naprzód Janów)
49'
Stasiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk) w świetnej sytuacji do zdobycia bramki, broni Speśny (Anteo Naprzód Janów)
50'
Dolny (MH AUTOMATYKA Gdańsk) strzela spod niebieskiej - nieclenie
50'
Obie drużyny w komplecie
kara
51'
Gryc (Anteo Naprzód Janów) ukarany karą 2 minutową.
kara
51'
J. Charousek (Anteo Naprzód Janów) ukarany karą 2 minutową.
51'
Teraz bramka musi być - śpiewają kibice, MH Automatyka gra w końcu 5 na 3
52'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) strzela, Speśny (Anteo Naprzód Janów) broni
53'
Gryc (Anteo Naprzód Janów) wraca na lód
53'
Strużyk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) strzela, Speśny (Anteo Naprzód Janów) spokojnie broni
54'
J. Charousek (Anteo Naprzód Janów) także już na lodzie
53:12'
[4:3] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki 11 Polodna. Zamieszanie pod bramką Speśnego, Polodna dostaje krążek na prawej stronie i umieszcza go tuż przy słupku
kara
56'
56'
Jaros (Anteo Naprzód Janów) strzela obok bramki
56'
58'
Gdańszczanie w koplecie
58'
Groźna kontra MH Automatyki, goście w sześciu na lodzie i gra przerwana
kara
58'
Stokłosa (Anteo Naprzód Janów) ukarany karą 2 minutową.
59'
Stocznia - skanduje cała Hala Olivia
59'
Kantor (MH AUTOMATYKA Gdańsk) w kontrze, strzela, broni Speśny (Anteo Naprzód Janów)
60'
Goście w komplecie - 39 sekund do końca tercji
60'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) psuje kontrę, ale krążek zostaje na połowie rywali
60'
KONIEC MECZU. Fatalna gra gdańszczan na początku tercji sprawiła, że goście doprowadzili do remisu. MH Automatyka nie potrafiła później wykorzystać gry w przewadze - także 5 na 3 - ale gdy obie drużyny były w komplecie wynik meczu ustalił Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk)