Hokeiści przegrali z mistrzem Polski

Rafał Sumowski
17 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk przegrali z Comarch Cracovią 2:5 (0:1, 0:2, 1:2). Tym samym mistrzowie Polski zakończyli serię czterech kolejnych wygranych w PLH podopiecznych Andrieja Kowaliowa. Jednak gospodarze nie mają się czego się wstydzić. Postawili się faworytowi, a gdyby popisali się nieco większą skutecznością, mogli osiągnąć lepszy wynik.

31 Witkowski; 5 Bilcik, 23 Maciejewski - 73 Vitek, 10 Stasiewicz, 88 Samusienko; 3 Lehmann, 91 Wachowski - 24 Steber, 11 Polodna, 81 Skutchan; 76 Kantor, 8 Wysocki - 40 Strużyk, 13 Maciej Rompkowski, 16 Szczerbakow; 93 Pesta, 48 Dolny - 7 Wrycza, 77 Gierasimienko, 71 Marzec
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Szachniewicz, Moszczyński
Widzów: 1600
1 Łuba; 7 Zib, 4 Szurowski - 74 Sykora, 77 Da Costa, 47 Kalus; 55 Noworyta, 26 Kruczek - 92 Urbanowicz, 15 Zygmunt, 95 Kapica; 97 Mateusz Rompkowski, 8 Wajda - 91 Sinagl, 61 Dziubiński 20 Domogała; 88 Nowajowski, 4 Szurowski, 29 Dutka - 23 Sztwiertnia, 9 Słaboń, 84 Drzewiecki

SPORT TALENT: JULIA ŁAPIŃSKA. PRZECZYTAJ O SUKCESACH 12-LETNIEJ HOKEISTKI

Po czterech ligowych triumfach z rzędu optymizm wśród fanów gdańskiego hokeja jest ogromny. O pokorę apeluje kapitan MH Automatyki i jeden z bohaterów ostatnich spotkań Jan Steber, który nie zamierza jednak studzić radości z ostatnich wyników drużyny,

- Musimy podejść do meczu z Cracovią z pokorą. Jeśli tak jak w Tychach bramkarz będzie w stanie nam pomóc, to ponownie stać nas na niespodziankę. Jesteśmy myślami tylko przy tym meczu, nie chodzimy z głową w chmurach, bo naszą postawę może zweryfikować tylko lód - mówi Czech z polskim paszportem.

POKORA GDAŃSKICH HOKEISTÓW PRZED MECZEM Z CRACOVIĄ
Cracovia dziś bez reprezentacyjnego bramkarza Radziszewskiego, który dostał od trenera Rohacka dwa dni wolnego.
MH Automatyka tradycyjnie dziś na biało-niebiesko, natomiast Cracovia nietypowo, bo na czarno-złoto.
1'
Rozpoczęła się I tercja
1'
Pierwszy strzał Cracovii już po 10 sekundach, ale wprost w Witkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Chwilę później akcja gospodarzy i na bramkę gości uderzał Samusienko (MH AUTOMATYKA Gdańsk).
1'
Spod niebieskiej obok słupka uderzał Maciejewski (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Odważnie rozpoczęli gdańszczanie
2'
W szpagacie broni uderzenie gości Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
3'
Uderzał na bramkę Witkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk) Kalus (Comarch Cracovia)
5'
Głośny doping gdańskich kibiców od samego początku spotkania.
kara
6'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
7'
Gospodarze odpierają ataki mistrza Polski grając w osłabieniu. Jeszcze 55 sekund.
8'
Obronili się gdańszczanie
8'
Z boksu wyskoczył Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) i przejął krążek, ale nie zdołał dokładnie podać
9'
Nieudana kontra gdańszczan po strzale Sztwiertni (Comarch Cracovia)
kara
9'
Kalus (Comarch Cracovia) ukarany karą 2 minutową. Zabawna sytuacja, bo hokeista gości pomylił się i chciał zasiąść na ławce kar przeznaczonej dla gospodarzy
10'
Ostro potraktowany przez rywala Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) odbił się od bandy i przez chwilę się nie podnosił, ale już wszystko dobrze
10'
Za słaby strzał Samusienki (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Chwilę później poprawił Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale też nieskutecznie.
11'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) nie zdołał przechwycić krążka po podaniu Polodny (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
11'
Indywidualna akcja Kantora (MH AUTOMATYKA Gdańsk) zakończona zbyt łatwym do obrony uderzeniem
kara
12'
Strużyk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
kara
12'
Drzewiecki (Comarch Cracovia) ukarany karą 2 minutową.
12:46'
[0:1] Comarch Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kapica Słaboń wjechał do tercji i zostawił krążek Kapicy, a ten silnym strzałem po lodzie przy samym słupku pokonał Witkowskiego
15'
Strzał na bramkę Cracovii, bramkarz odbija parkanem
17'
Mrozi krążek Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) po strzale Cracovii
18'
Sporo gry ciałem. Niestety to gospodarze częściej odbijają się od band
19'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) podał do Samusienki (MH AUTOMATYKA Gdańsk), wjechali 2 na 1 do tercji, Samusienko (MH AUTOMATYKA Gdańsk) oddał strzał po lodzie, ale górą Łuba (Comarch Cracovia)
20'
Koniec I tercji. Cracovia prowadzi z MH Automatyką 1:0. Gdańszczanie dobrze zaczęli i choć goście przejęli inicjatywę, to była równa partia. Obie drużyny oddały po jedenaście strzałów. Cracovia prowadzi zasłużenie, choć wcale nie dominuje.
21'
Rozpoczęła się II tercja
22'
Szczerbakow (MH AUTOMATYKA Gdańsk) był w dogodnej sytuacji do strzału tuż pod bramką, ale nie trafił w krążek.
23'
Dziubiński (Comarch Cracovia) sam na sam z Witkowskim (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale górą gdański bramkarz
kara
23'
Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
25'
Zamek Cracovii w przewadze i trzy strzały, ale tylko dwa były celne. Jeszcze 30 sekund osłabienia gospodarzy
25:55'
[1:1] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marzec. Prosto z kary wyszedł Marzec i urwał się za wystrzelonym krążkiem sam na sam. Z bramki wyjechał golkiper gości, ale zawodnik gospodarzy zdołał "dziubnąć" przed nim krążek, który wturlał się do pustej bramki!
kara
27'
Sykora (Comarch Cracovia) ukarany karą 2 minutową.
29'
Już w komplecie Cracovia, gospodarze nie wykorzystali przewagi
30'
Zamieszanie pod bramką gości i blisko zdobycia bramki był Szczerbakow (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
kara
30'
Szurowski (Comarch Cracovia) ukarany karą 2 minutową.
30:53'
[1:2] Comarch Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Urbanowicz, wychowanek GKS Stoczniowca urwał się gdańszczanom sam na sam z Witkowskim i z zimną krwią pokonał gdańskiego bramkarza. To bramka stracona w przewadze
32'
Z dystansu uderzał Lehmann (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale zablokował go jeden z rywali
32'
Cracovia już w komplecie
32'
Zib (Comarch Cracovia) strzelał z obrony, ale bez problemu na klatkę piersiową krążek przyjął Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
33:24'
[1:3] Comarch Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kapica. Cracovia wjechała w tercję gospodarzy 2 na 1. Kapica z lewego skrzydła zamarkował podanie. Witkowski był już na kolanach, a napastnik gości sprytnie uderzył pod poprzeczkę.
kara
34'
36'
Gospodarze w akcji 3 na 1, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Strużyk (MH AUTOMATYKA Gdańsk)! Ogromna szkoda tej akcji
37'
Zamieszanie pod bramką Cracovii, ale gdańszczanie nie byli w stanie wypracować pozycji do strzału
kara
40'
Maciejewski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
40'
Koniec II tercji. Comarch Cracovia prowadzi w Gdańsku 3:1. MH Automatyka w dalszym ciągu dzielnie stawia czoła mistrzom Polski, ale brakuje skuteczności, bo okazje do bramek są. Poza tym indywidualnym kunsztem przy trafieniach dla gości popisali się Urbanowicz (Comarch Cracovia) i Kapica (Comarch Cracovia).
41'
Rozpoczęła się III tercja
41:26'
[1:4] Comarch Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kapica, który skompletował hat-tricka.
42:00'
[1:5] Comarch Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sinagl as. Domagała. Strzał z najbliższej odległości i po raz kolejny skapitulował Witkowski.
46'
Niecelne uderzenie Szurowskiego (Comarch Cracovia)
kara
48'
Słaboń (Comarch Cracovia) ukarany karą 2 minutową.
50'
Gdańszczanie znów nie wykorzystali przewagi liczebnej
53'
Krążek po strzale Bilcika (MH AUTOMATYKA Gdańsk) złapał Łuba (Comarch Cracovia)
52:49'
[2:5] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Samusienko. Dobijał strzał Stasiewicza
kara
55'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
55'
"Walczyć Stocznia, walczyć!" - śpiewają gdańscy kibice
56'
Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) odbija strzał Urbanowicza (Comarch Cracovia)
kara
57'
Kruczek (Comarch Cracovia) ukarany karą 2 minutową.
59'
Próbowali jeszcze zaatakować gdańszczanie, ale nie mogli wypracować sobie pozycji do strzału
60'
Oblężenie gdańskiej bramki, ale poradził sobie Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
60'
Koniec meczu. Comarch Cracovia wygrała w Gdańsku 5:1 i przerwała serię czterech kolejnych wygranych MH Automatyki. MVP spotkania został Kapica (Comarch Cracovia). Mistrzowie Polski wygrali w pełni zasłużenie, ale gospodarze nie mają się czego wstydzić. Gdyby popisali się większą skutecznością, wynikł mógł być na styku.

11 SMS Katowice 11 0 0 0 11 9:91 0
Drużyny zagrają cztery rundy, systemem każdy z każdym. Do ćwierćfinałów play-off awansują drużyny z miejsc 1-6. O pozostałe dwa miejsca powalczą do 2 zwycięstw pary z miejsc 7-10 i 8-9. Przegrani zagrają o utrzymanie. Spaść z ligi nie może SMS PZHL.
Tabela wprowadzona: 2017-10-18

Wyniki 11 kolejki

• MH AUTOMATYKA GDAŃSK - Tempish Polonia Bytom 7:4 (1:0, 3:1, 3:3)
  • Unia Oświęcim - PGE Orlik Opole 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)
  • Tauron KH GKS Katowice - TatrySki Podhale Nowy Targ 5:4 (3:1, 0:3, 2:0)
  • Anteo Naprzód Janów - GKS Tychy 3:6 (1:0, 0:4, 2:2)
  • SMS Katowice - Comarch Cracovia 3:10 (1:1, 1:6, 1:3)
  • pauza: JKH GKS Jastrzębie
  • Zaległy mecz z 9. kolejki
  • MH AUTOMATYKA GDAŃSK - Comarch Cracovia 2:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Opinie (106) ponad 10 zablokowanych

• (4)

Jakie 1600 kibicòw...!? Było ponad 2000 ....Teraz do kumatych zapytanie...Hala była zapełniona w 1/3...!? Przecież co najmniej w 1/2...

• (1)

Tyle miejsc jest wg Wikipedii, oczywiście ktoś mógł wpisać błędne dane. ;)

• 1 0

• wikipedia często wypisuje bzdury i dyrdymały

• 0 1

• (21)

Czy ktoś mi wyjaśni dlaczego cracovia dostaje brawa? Dlaczego z trybun nie słychać żadnych przyśpiewek anty? Przyjechał w końcu wróg, jak nasi jadą na wyjazd to na hali nigdy nie dostają braw, są jechani od początku meczu. To deprymuje i jak młynek z mikrofonem chce pomagać naszym to do dzieła. Przeszkadzanie rywalowi to forma pomocy naszym!

• 3 19

• (18)

Juz ktoś to chyba wytłumaczył wcześniej? Cracovia to by się tak przejęła na twoje przyśpiewki ze hej, Kapica by się zwinął w kłębek i powiedział że nie gra hehe. Na hokeju są inne zasady buractwa nam nie potrzeba. Dopingujemy swoich a nie jedziemy po przyjezdnych. Jak tego nie rozumiesz to widocznie ta dyscyplina nie jest dla ciebie. Szunujemy Gdańskich wychowanków bo może jeszcze kiedyś u nam będą grać, oni szanują nas bo zawsze podjeźdzją żeby się przywitać czy podziękować. Tak to wygląda u cywilizowanych ludzi ale jak widać inaczej w zoo.

• 15 2

• (13)

Dziwne...na innych halach jadą po naszych aż uszy więdną. Pogadaj z zawodnikami....

• 2 10

• (11)

Mogą sobie jechać moze dlatego na tych halach przychodzi po 500 osób a nie po 1500 czy 2000 a poźniej płacz że frekwencja niska a cracovia chodzi po rynku czy basenach żeby ludzi na mecz zaprosić

• 14 2

• (10)

a co to ma do rzeczy?

• 0 10

• (4)

Zasada jest określona i prosta przecież jeśli komuś taki rodzaj dopingu nie odpowiada lub jest to sprzeczne z jego wewnętrznym sumieniem czy wychowaniem to nie musi chodzić, nie ma przymusu. Większość ludzi którzy przychodzą na hokej wydaje się że to rozumie a te kilka osób które tego nie rozumieją...coż płakać za nimi nie będziemy.

• 14 0

• Ciekawe rzeczy wypisujesz... (3)

Jeżeli masz mandat do wypowiadania się w imieniu kibiców, to podpisz się z imienia i nazwiska. Wiele osób chciałoby ci podziękować osobiście.

• 1 5

• Ale cie minusuja widac ze twoje poglady podzielaja wszyscy

• 2 0

• (1)

Do tego nie trzeba mandatu wystarczy chodzic przynajmniej dwa lata na Automatyke i wyciagnac wnioski w ktora strone idzie Gdański doping. Nie widze bluzgow, chamstwa i jechania po przeciwnikach chociaz widac grupka mniej rozwinieta powiedzmy tak zwanych kibicow chetnie ta droga by poszla. Mozesz zrobic swoj mlyn i sprobowac czy ci sie uda porwac tlum bo ja raczej nie sadze zeby ci sie udalo. Z imienia jestem Jan Kowalski i pewnie mam do czynienia Janem Nowakiem.

• 6 0

• czyli w tej grupce podstarzałych grubasków jesteś

przy trybunie vipowskiej można Cię zastać?

• 0 5

• (4)

To znaczy ze ludzie nie beda przychodzic na spotkania jak beda bluzgi i chamskie zachowania moze tego nie zauwazyles ale u nas przychodzi bardzo dzieci

• 19 0

• (3)

lepiej 500 kibiców niż przedszkole na trybunach

• 2 22

• (2)

Taaa ale nie dla klubu widać krotko wzroczne myslenie ale czego tu sie spodziewac. A pozniej wszyscy by chcieli zeby sponsorzy dawali kase i najlepszych zawodnikow sciagac nie ma nic za darmo. Moze kiedys do ciebie to dotrze

• 13 0

• (1)

W Krakowie kibiców jak na lekarstwo, a budżet jest, grajki takie, że cała liga zazdrości. Jak się ma to przełożenie kibic = budżet?

• 0 9

• aki ze Gdansk takiego sponsora nie ma? Naprawde takie elementarne rzeczy trzeba tlumaczyc? Takim ze prezes Cracovii jest wlasciciwlem Comarchu? Glownego sposora Cracovii?

• 9 0

• Nie przesadzaj. Wcale tak po nas nie jadą. Moze ewentualnie w Tychach ale tam zawsze bractwo rzadzilo

• 8 1

• (3)

Jeżeli ktoś pisze, że zawodnicy przeciwnej drużyny mają gdzieś negatywny doping to nie ma pojęcia o młynie... Zdunek w lewo Zdunek w prawo dawaj dawaj .... :) Jak strzelił nam bramkę to tak się jarał, że skakał na plekse koło młyna :-)))) pokazując gest kozakiewicza i fakofa :D