Hokeiści przegrali z mistrzem Polski

Rafał Sumowski
17 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk przegrali z Comarch Cracovią 2:5 (0:1, 0:2, 1:2). Tym samym mistrzowie Polski zakończyli serię czterech kolejnych wygranych w PLH podopiecznych Andrieja Kowaliowa. Jednak gospodarze nie mają się czego się wstydzić. Postawili się faworytowi, a gdyby popisali się nieco większą skutecznością, mogli osiągnąć lepszy wynik.

31 Witkowski; 5 Bilcik, 23 Maciejewski - 73 Vitek, 10 Stasiewicz, 88 Samusienko; 3 Lehmann, 91 Wachowski - 24 Steber, 11 Polodna, 81 Skutchan; 76 Kantor, 8 Wysocki - 40 Strużyk, 13 Maciej Rompkowski, 16 Szczerbakow; 93 Pesta, 48 Dolny - 7 Wrycza, 77 Gierasimienko, 71 Marzec
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Szachniewicz, Moszczyński
Widzów: 1600
1 Łuba; 7 Zib, 4 Szurowski - 74 Sykora, 77 Da Costa, 47 Kalus; 55 Noworyta, 26 Kruczek - 92 Urbanowicz, 15 Zygmunt, 95 Kapica; 97 Mateusz Rompkowski, 8 Wajda - 91 Sinagl, 61 Dziubiński 20 Domogała; 88 Nowajowski, 4 Szurowski, 29 Dutka - 23 Sztwiertnia, 9 Słaboń, 84 Drzewiecki

SPORT TALENT: JULIA ŁAPIŃSKA. PRZECZYTAJ O SUKCESACH 12-LETNIEJ HOKEISTKI

Po czterech ligowych triumfach z rzędu optymizm wśród fanów gdańskiego hokeja jest ogromny. O pokorę apeluje kapitan MH Automatyki i jeden z bohaterów ostatnich spotkań Jan Steber, który nie zamierza jednak studzić radości z ostatnich wyników drużyny,

- Musimy podejść do meczu z Cracovią z pokorą. Jeśli tak jak w Tychach bramkarz będzie w stanie nam pomóc, to ponownie stać nas na niespodziankę. Jesteśmy myślami tylko przy tym meczu, nie chodzimy z głową w chmurach, bo naszą postawę może zweryfikować tylko lód - mówi Czech z polskim paszportem.

POKORA GDAŃSKICH HOKEISTÓW PRZED MECZEM Z CRACOVIĄ
Cracovia dziś bez reprezentacyjnego bramkarza Radziszewskiego, który dostał od trenera Rohacka dwa dni wolnego.
MH Automatyka tradycyjnie dziś na biało-niebiesko, natomiast Cracovia nietypowo, bo na czarno-złoto.
1'
Rozpoczęła się I tercja
1'
Pierwszy strzał Cracovii już po 10 sekundach, ale wprost w Witkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Chwilę później akcja gospodarzy i na bramkę gości uderzał Samusienko (MH AUTOMATYKA Gdańsk).
1'
Spod niebieskiej obok słupka uderzał Maciejewski (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Odważnie rozpoczęli gdańszczanie
2'
W szpagacie broni uderzenie gości Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
3'
Uderzał na bramkę Witkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk) Kalus (Comarch Cracovia)
5'
Głośny doping gdańskich kibiców od samego początku spotkania.
kara
6'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
7'
Gospodarze odpierają ataki mistrza Polski grając w osłabieniu. Jeszcze 55 sekund.
8'
Obronili się gdańszczanie
8'
Z boksu wyskoczył Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) i przejął krążek, ale nie zdołał dokładnie podać
9'
Nieudana kontra gdańszczan po strzale Sztwiertni (Comarch Cracovia)
kara
9'
Kalus (Comarch Cracovia) ukarany karą 2 minutową. Zabawna sytuacja, bo hokeista gości pomylił się i chciał zasiąść na ławce kar przeznaczonej dla gospodarzy
10'
Ostro potraktowany przez rywala Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) odbił się od bandy i przez chwilę się nie podnosił, ale już wszystko dobrze
10'
Za słaby strzał Samusienki (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Chwilę później poprawił Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale też nieskutecznie.
11'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) nie zdołał przechwycić krążka po podaniu Polodny (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
11'
Indywidualna akcja Kantora (MH AUTOMATYKA Gdańsk) zakończona zbyt łatwym do obrony uderzeniem
kara
12'
Strużyk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
kara
12'
Drzewiecki (Comarch Cracovia) ukarany karą 2 minutową.
12:46'
[0:1] Comarch Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kapica Słaboń wjechał do tercji i zostawił krążek Kapicy, a ten silnym strzałem po lodzie przy samym słupku pokonał Witkowskiego
15'
Strzał na bramkę Cracovii, bramkarz odbija parkanem
17'
Mrozi krążek Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) po strzale Cracovii
18'
Sporo gry ciałem. Niestety to gospodarze częściej odbijają się od band
19'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) podał do Samusienki (MH AUTOMATYKA Gdańsk), wjechali 2 na 1 do tercji, Samusienko (MH AUTOMATYKA Gdańsk) oddał strzał po lodzie, ale górą Łuba (Comarch Cracovia)
20'
Koniec I tercji. Cracovia prowadzi z MH Automatyką 1:0. Gdańszczanie dobrze zaczęli i choć goście przejęli inicjatywę, to była równa partia. Obie drużyny oddały po jedenaście strzałów. Cracovia prowadzi zasłużenie, choć wcale nie dominuje.
21'
Rozpoczęła się II tercja
22'
Szczerbakow (MH AUTOMATYKA Gdańsk) był w dogodnej sytuacji do strzału tuż pod bramką, ale nie trafił w krążek.
23'
Dziubiński (Comarch Cracovia) sam na sam z Witkowskim (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale górą gdański bramkarz
kara
23'
Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
25'
Zamek Cracovii w przewadze i trzy strzały, ale tylko dwa były celne. Jeszcze 30 sekund osłabienia gospodarzy
25:55'
[1:1] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marzec. Prosto z kary wyszedł Marzec i urwał się za wystrzelonym krążkiem sam na sam. Z bramki wyjechał golkiper gości, ale zawodnik gospodarzy zdołał "dziubnąć" przed nim krążek, który wturlał się do pustej bramki!
kara
27'
Sykora (Comarch Cracovia) ukarany karą 2 minutową.
29'
Już w komplecie Cracovia, gospodarze nie wykorzystali przewagi
30'
Zamieszanie pod bramką gości i blisko zdobycia bramki był Szczerbakow (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
kara
30'
Szurowski (Comarch Cracovia) ukarany karą 2 minutową.
30:53'
[1:2] Comarch Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Urbanowicz, wychowanek GKS Stoczniowca urwał się gdańszczanom sam na sam z Witkowskim i z zimną krwią pokonał gdańskiego bramkarza. To bramka stracona w przewadze
32'
Z dystansu uderzał Lehmann (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale zablokował go jeden z rywali
32'
Cracovia już w komplecie
32'
Zib (Comarch Cracovia) strzelał z obrony, ale bez problemu na klatkę piersiową krążek przyjął Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
33:24'
[1:3] Comarch Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kapica. Cracovia wjechała w tercję gospodarzy 2 na 1. Kapica z lewego skrzydła zamarkował podanie. Witkowski był już na kolanach, a napastnik gości sprytnie uderzył pod poprzeczkę.
kara
34'
36'
Gospodarze w akcji 3 na 1, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Strużyk (MH AUTOMATYKA Gdańsk)! Ogromna szkoda tej akcji
37'
Zamieszanie pod bramką Cracovii, ale gdańszczanie nie byli w stanie wypracować pozycji do strzału
kara
40'
Maciejewski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
40'
Koniec II tercji. Comarch Cracovia prowadzi w Gdańsku 3:1. MH Automatyka w dalszym ciągu dzielnie stawia czoła mistrzom Polski, ale brakuje skuteczności, bo okazje do bramek są. Poza tym indywidualnym kunsztem przy trafieniach dla gości popisali się Urbanowicz (Comarch Cracovia) i Kapica (Comarch Cracovia).
41'
Rozpoczęła się III tercja
41:26'
[1:4] Comarch Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kapica, który skompletował hat-tricka.
42:00'
[1:5] Comarch Cracovia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sinagl as. Domagała. Strzał z najbliższej odległości i po raz kolejny skapitulował Witkowski.
46'
Niecelne uderzenie Szurowskiego (Comarch Cracovia)
kara
48'
Słaboń (Comarch Cracovia) ukarany karą 2 minutową.
50'
Gdańszczanie znów nie wykorzystali przewagi liczebnej
53'
Krążek po strzale Bilcika (MH AUTOMATYKA Gdańsk) złapał Łuba (Comarch Cracovia)
52:49'
[2:5] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Samusienko. Dobijał strzał Stasiewicza
kara
55'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
55'
"Walczyć Stocznia, walczyć!" - śpiewają gdańscy kibice
56'
Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) odbija strzał Urbanowicza (Comarch Cracovia)
kara
57'
Kruczek (Comarch Cracovia) ukarany karą 2 minutową.
59'
Próbowali jeszcze zaatakować gdańszczanie, ale nie mogli wypracować sobie pozycji do strzału
60'
Oblężenie gdańskiej bramki, ale poradził sobie Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
60'
Koniec meczu. Comarch Cracovia wygrała w Gdańsku 5:1 i przerwała serię czterech kolejnych wygranych MH Automatyki. MVP spotkania został Kapica (Comarch Cracovia). Mistrzowie Polski wygrali w pełni zasłużenie, ale gospodarze nie mają się czego wstydzić. Gdyby popisali się większą skutecznością, wynikł mógł być na styku.

11 SMS Katowice 11 0 0 0 11 9:91 0
Drużyny zagrają cztery rundy, systemem każdy z każdym. Do ćwierćfinałów play-off awansują drużyny z miejsc 1-6. O pozostałe dwa miejsca powalczą do 2 zwycięstw pary z miejsc 7-10 i 8-9. Przegrani zagrają o utrzymanie. Spaść z ligi nie może SMS PZHL.
Tabela wprowadzona: 2017-10-18

Wyniki 11 kolejki

• MH AUTOMATYKA GDAŃSK - Tempish Polonia Bytom 7:4 (1:0, 3:1, 3:3)
  • Unia Oświęcim - PGE Orlik Opole 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)
  • Tauron KH GKS Katowice - TatrySki Podhale Nowy Targ 5:4 (3:1, 0:3, 2:0)
  • Anteo Naprzód Janów - GKS Tychy 3:6 (1:0, 0:4, 2:2)
  • SMS Katowice - Comarch Cracovia 3:10 (1:1, 1:6, 1:3)
  • pauza: JKH GKS Jastrzębie
  • Zaległy mecz z 9. kolejki
  • MH AUTOMATYKA GDAŃSK - Comarch Cracovia 2:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Opinie (106) ponad 10 zablokowanych

• (2)

Ja tam widzę ciągły progres naszej drużyny. Mimo przegranej - BRAWO STOCZNIA !

• 88 3

• i tak trze=ywmac

• 9 0

• To prawda. BRAWO STOCZNIA

• 2 0

• (1)

Wstydu nie było. Dzięki chłopaki za grę i walkę. Jesteście coraz lepsi. Teraz czas na Podhale. Stocznia!

• 70 2

• Przypominam że w poprzednim sezonie byliśmy ostatni chyba ślepoty nie dostrzegają postępu, także wasze zdanie jest tyle samo warte jak to ze w poprzednim sezonie mieliśmy spaść. Cel to walka o 6 idziemy w dobrym kierunku. Brawo chłopaki:)

• 15 0

• (5)

To i tak dobry wynik jak na tak słaba drużynę , ale ci co liczyli na chociażby remis to niepoprawni romantycy. Cracovia przyjechała i wygrała z Autonatyka łatwo i bezproblemowo

• 4 48

• (1)

Cza na wymiane tych co w Automatyce to juz z zasiedzenia siedzą .

• 1 22

• Już wszystkich wymienialiście w poprzednim sezonie

• 6 0

• a co powiesz o meczu w Tychach, znawco?

• 10 0

• (1)

Bezproblemowo?? Chyba pierwszy raz byles na meczu.... wystarczy porownac zeszloroczny... gra byla wyrownana... wiecej akcji przy bramce Cracovii... ale oni mieli wiecej szczescia i lepszego bramkarza..tylko tyle.

• 6 0

• Nie mieli lepszego bramkarza, ich bramkarz nie miał zbyt wielu trudnych strzałów do wyjęcia. Po prostu Cracovia była skuteczniejsza, bardziej cwana pod naszą bramką, przy większości goli Witek był zasłonięty

• 10 2

• Dobra gra w pierwszrej i drugiej tercji. Walczyć, trenować!

• 35 1

• Jaka stocznia????? (2)

Zarząd MH obniża swoim pracownikom pensje by drużynę utrzymać a ci ciągle stocznia.Obecni włodarze stoczni i panowie stoczniowcy pobierający teraz pensje w S wypieli się na hokeistów