MH Automatyka Gdańsk przegrała po walce z GKS Tychy. W czwartek Katowice

Rafał Sumowski
18 grudnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Jego Rożkow (nr 43) zdobył jedyną bramkę dla MH Automatyki w meczu z GKS Tychy. Jego Rożkow (nr 43) zdobył jedyną bramkę dla MH Automatyki w meczu z GKS Tychy.

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk przegrali u siebie z GKS Tychy 1:3 (0:1, 0:1, 1:1). W meczu z mistrzem Polski zaprezentowali się jednak z dobrej strony. Niestety, mecz złamaniem ręki przypłacił Jakub Stasiewicz. Oby więcej szczęścia gdańszczanie mieli w czwartek. O godz. 18:30 zmierzą się w hali "Olivia" z Tauronem KH GKS Katowice.

Cowley; Cunik, Maly - Steber, Polodna, Danieluk; Lehmann, Tesliukiewicz - Vitek, Rożkow, Smal; Pastryk, Aleksiuk - Strużyk, Pesta, Marzec; Leśniak, Dolny - Rompkowski, Stasiewicz, Samusienko
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Marczuk, Szachniewicz, Moszczyński
Widzów: 800
Murray; Pociecha, Ciura - Kogut, Galant, Witecki; Bryk, Górny - Gościński, Rzeszutko, Bagiński; Kotlorz, Nowajowski - Sykora, Cichy, Szczechura; Salamon, Kolarz - Jeziorski, Komorski, Klimienko
  • 57:06' Rożkow as. Smal
  • 1:28' Bagiński as. Bryk
  • 33:51' Nowajowski as. Komorski 5 na 4
  • 52:54' Komorski as. Klimienko 5 na 4

- W tej chwili myślimy tylko o wtorkowym meczy z GKS. Ostatnio szło nam przeciwko nim całkiem nieźle, więc liczę, że sprawimy niespodziankę. Nie mamy planu minimum na te trzy przedświąteczne mecze, ale na pewno chcemy sprawić kibicom prezenty w postaci zwycięstw i zachęcić ich do jeszcze liczniejszego przychodzenia na nasze mecze - powiedział nam Szymon Marzec, który razem z trenerem Markiem Ziętarą wrócił ze zgrupowania reprezentacji Polski w Finlandii.

PRZECZYTAJ DLACZEGO NAPASTNIK PRAWIE NIE SPAŁ PO POWROCIE ZE ZGRUPOWANIA
Poprzednie dwa mecze z GKS Tychy zakończyły się porażką MH Automatyki, ale gdańszczanie walczyli dzielnie. U siebie przegrali dopiero po dogrywce 2:3, a na wyjeździe ulegli 3:7.

PRZECZYTAJ JAK GDAŃSZCZANIE POSTAWILI SIĘ MISTRZOWI
1'
Rozpoczęła się I tercja
1:28'
[0:1] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Bagiński as. Bryk. Bryk przejął krążek przed niebieską linią, wjechał z lewej strony do tercji gdańszczan i podał do wychowanka Stoczniowca, który niepilnowany pokonał bramkarza.
4'
Świetny przechwyt Stebera (MH AUTOMATYKA Gdańsk) w tercji obronnej gości i dwie próby strzały, ale nie zdołał pokonać Murraya (GKS Tychy)
6'
Indywidualna akcja Pesty (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale pewnie łapie krążek Murray (GKS Tychy)
7'
Blisko bramki Danieluk (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale obrońcy ratują Murraya (GKS Tychy)
8'
Groźnie na raty Sykora (GKS Tychy), ale mrozi krążek Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
8'
Górny (GKS Tychy) z dystansu, łapie krążek Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
10'
Pastryk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) z kontrą, ale zupełnie niegroźny strzał
12'
Kotlorz (GKS Tychy) spod niebieskiej linii, łapie Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
12'
Murray (GKS Tychy) źle wybił krążek, dopadł do niego Maly (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale bramkarz zdołał odbić uderzenie
13'
Aleksiuk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) z dystansu, bez problemu broni Murray (GKS Tychy)
14'
Próbują gdańszczanie, ale nie mogą pokonać Murraya (GKS Tychy)
14'
Strzelał Sykora (GKS Tychy), łapie Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
15'
Murray (GKS Tychy) odbił krążek parkanem, pod nogi Stebera (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale ten nie zdołał oddać strzału
18'
Sykora (GKS Tychy) w środek, łapie Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
19'
Próbuje Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk), nie zaskoczył Murraya (GKS Tychy)
20'
Zamieszanie pod bramką gości. Lecący wysoko krążek próbował strącić Pesta (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale powstrzymali go obrońcy
20'
Koniec I tercji. GKS prowadzi w Gdańsku 1:0 po bramce w 2. minucie meczu
20'
Szybko strzelona bramka dała prowadzenie mistrzom Polski, ale gdańszczanie nie ugięli się przed rywalami. Wyrównany pojedynek i wymiana ciosów, w której jednym i drugim brakuje dokładności. Warto odnotować, że w tej partii nie było ani jednej kary. Celne strzały - 15:13 dla gości.
21'
Rozpoczęła się II tercja
22'
Gościński (GKS Tychy) obok bramki
22'
Pudłuje też Rożkow (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
23'
Lehmann (MH AUTOMATYKA Gdańsk) blokuje strzał Cichego (GKS Tychy)
24'
Kolarz (GKS Tychy) z niebieskiej, łapie Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
kara
24'
Witecki (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
25'
Samusienko (MH AUTOMATYKA Gdańsk) dobijał po Vitku, ale Murray (GKS Tychy) odbił krążek
25'
Gdańszczanie próbują wykorzystać przewagę. Zablokowany strzał Rożkowa (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
25'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) obok bramki
26'
GKS już w komplecie
27'
Zamieszanie pod bramką Cowleya (MH AUTOMATYKA Gdańsk), wyszedł z kontrą Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale trafił prosto w Murraya (GKS Tychy)
28'
Łapie krążek Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
28'
Klimienko (GKS Tychy) strzela, odbija Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
30'
Pesta (MH AUTOMATYKA Gdańsk) przejął krążek w środkowej tercji, urwał się jeden na jeden, ale nie zdołał oddać strzału
30'
Rzeszutko (GKS Tychy) z bulika - odbija Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk), chwilę później próbował jeszcze Bryk (GKS Tychy), ale złapał krążek gdański bramkarz
kara
31'
Danieluk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
32'
Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk) przejął krążek, ale został zablokowany przez obrońcę
kara
32'
Kara dla gdańszczan za nadmierną liczbę graczy na lodzie
32'
38 sekund gdańszczan w podwójnym osłabieniu
33'
Nowajowski (GKS Tychy) niecelnie z niebieskiej
33'
Pociech (GKS Tychy) spod niebieskiej, odbija Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
34'
Strzelał Cichy (GKS Tychy), kaskiem odbił Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
33:51'
[0:2] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Nowajowski. Strzał spod niebieskiej linii
35'
Krążek po strzale Pesty (MH AUTOMATYKA Gdańsk) łapie Murray (GKS Tychy)
37'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) do Danieluka (MH AUTOMATYKA Gdańsk) tuż przed bramkę, cudem broni Murray (GKS Tychy)!
37'
Jeziorski (GKS Tychy) strzela, broni Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
37'
Cały czas głośno dopingują gdańscy kibice
38'
Uderzał Galant (GKS Tychy), odbił krążek Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
kara
39'
Bagiński (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
40'
Kontra 2 na 1, strzela Sykora (GKS Tychy) odbija Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
40'
Koniec II tercji. GKS prowadzi z MH Automatyką 2:0
Równy mecz, w którym wynik nie do końca odzwierciedla realną przewagę gości. Mistrzowie Polski po prostu lepiej wykorzystują swoje szanse. Gdańscy kibice mają spore zastrzeżenie do pracy sędziów. W strzałach 30:22 dla gości.
kara
Maly (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. jeszcze za poprzednią tercję
41'
Rozpoczęła się III tercja
41'
Rożkow (MH AUTOMATYKA Gdańsk) do Marca, a ten trafia w Murraya (GKS Tychy)
45'
Błędy po obu stronach i sporo chaosu w grze
48'
Napierają gdańszczanie, ale nieskutecznie
51'
Strużyk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) zmieniał kierunek krążka po strzale Aleksiuka (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale obronił Murray (GKS Tychy)
kara
52'
Strużyk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
52'
Z trybun znów niepochlebnie o sędziach
52'
Murray (GKS Tychy) długo czekał z wybiciem krążka, próbował przeszkodzić mu Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale nieskutecznie
53'
Cichy (GKS Tychy) spod niebieskiej, mrozi krążek Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
52:54'
[0:3] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Komorski . Goście wykorzystali przewagę
55'
Strużyk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) i Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk) próbowali pokonać Murraya (GKS Tychy), ale znów lepszy bramkarz gości
kara
56'
Górny (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
56'
Strzelał Cunik (MH AUTOMATYKA Gdańsk), odbił krążek bramkarz i guma znalazła się poza lodowiskiem
57'
Z trybun głośnie "Stocznia, Stocznia!"
kara
57'
Kotlorz (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
57'
Goście 45 sekund w podwójnym osłabieniu
58'
Rożkow (MH AUTOMATYKA Gdańsk) strzela z prawej strony. Zamieszanie pod bramką i radość napastnika gdańszczan. Sędzia będzie sprawdzał na powtórce czy był gol.
58'
Jest problem z nagraniem ostatniej akcji. Sędzia wciąż czeka na obraz
57:06'
[1:3] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rożkow. Bramka zaliczona po wideoweryfikacji
59'
Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk) trafia w Murraya (GKS Tychy)
kara
59'
Komorski (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
59'
O czas proszą gdańszczanie
59'
110 sekund do końca gry
59'
Gdańszczanie wycofują bramkarza
59'
Potężnie spod niebieskiej Tesliukiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale odbija Murray (GKS Tychy)!
60'
Zamek w tercji gości, ale wciąż bez bramki
60'
Koniec meczu. GKS Tychy wygrał w Gdańsku z MH Automatyką 3:1 MVP spotkania Murray (GKS Tychy)

12 Kadra PZHL Bytom 22 2 0 2 18 39:162 8
Po czterech rundach sezonu zasadniczego zespoły z miejsc 1-6 awansują do play-off, a drużyny z miejsc 7-10 rozegrają mecze rundy wstępnej Pre-Play-off. Zwycięzcy Pre-Play-off przystąpią do Play-off, natomiast drużyny które zostały pokonane przystąpią do barażu o utrzymanie w PHL. W ramach
barażu o utrzymanie w PHL do tych drużyn dołączy drużyna z miejsca 11 po sezonie zasadniczym oraz zwycięzca rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. Kadra PZHL uczestniczy w sezonie wyłącznie w rundzie zasadniczej i rozgrywka mecze tylko na wyjazdach.
Tabela wprowadzona: 2018-12-18

Wyniki 30 kolejki

• MH AUTOMATYKA GDAŃSK - GKS Tychy 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
  • Unia Oświęcim - Comarch Cracovia 5:4 (1:2, 1:2, 2:0, 0:0, karne 3:2)
  • PGE Orlik Opole - TatrySki Podhale Nowy Targ 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
  • Węglokoks Kraj Polonia Bytom - Tauron KH GKS Katowice 2:12 (0:4, 1:4, 1:4)
  • Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Opinie (110) 8 zablokowanych

• i znowu w trąbę (5)

• 10 21

• Za dwa dni też będzie (1)

• 4 12

• haha prorok hehah dobrze ze mi powiedziales bo mym sie nie spodziewal? Czy ty myslisz ze tutaj sa idioci? Kazdy wie jaki gieksa ma skłąd, ide popatrzeć na hokej i podopingować a jak chłopaki się postawią i powalczą o punkcik to też bedzie fajnie.

• 19 2

• (2)

a prezes działko biegał zadowolony po hali :)))))

• 2 2

• (1)

Czemu mówicie na pana maćka działko? On jest prezesem firmy mh automatyka. Oni nie robia działek :/

• 1 0

• Bo to nie o nim :)

• 0 1

• (1)

Nie czujesz Ziętaro kiedy brać czas . Wiele rzeczy nie wyczuwasz...

• 9 30

• No to słucham, kiedy powinien być wczoraj wzięty czas? I czego trener nie wyczuwa?
      Piszcie konkretnie, ludzie, a nie jakieś pitu pitu.

• 4 1

• Cowley (2)

Ten Cowley to powinien do domu wracać, Soliński pewnie wyłapał by te dwie bramki, aż szkoda gadać

• 5 57

• to pisalem ja witek

• 24 4

• Jaś fasola czy fan sola?

• 0 0

• (1)

ale się zgrali podczas tej przerwy.. gdzie dziś pijecie ?

• 5 27

• Przyjdź na mecz to pogadamy.

• 6 1

• Ciekawe! (1)

Ciekawy jestem jak Pan Dzięciołowski wspólnie z Gdańskim Carem ocenili prace swojego ziomka Marczuka ???

Czy gdzieś są jakieś rankingi z notami sędziów ?

• 42 1

• No i znowu ci sędziowie, to chyba jakaś zmowa. My tak pięknie gamy, oni wciąż nam nie pomagają

• 5 0

• (1)

Marczuk jest najgorszym sędzia w PZHL on powinien sedziowac baranom na łące jak się boda a tak na serio jeszcze raz zdawać licencję na sędziego hokeja ekstraklasy

• 41 0

• No i po co. Jak i tak by zdał . Bo przecież kolesiostwo tam panuje

• 10 0

• Dobry mecz. Dzieki za walke.

• 30 3

• Marczuk i wszystko jasne... (4)

on chyba ma podpisaną jakąś umowę o dzieło w Tychach. Takiej symulki w postaci gry Cichego już dawno nie widziałem. Fajnie, że drużyna się postawiła i zawalczyła o dobry wynik z teoretycznie lepszym przeciwnikiem. Spokojnie mogło coś wpaść wcześniej gdybyśmy mieli więcej szczęścia. Teraz opinie co do zawodników. Współczuje Polodnie. Te męczarnie w 1 piatce z Danilukiem (Czy on coś wnosi do gry 1 piątki?) i Steberem bez formy? Zagrał chwilkę z Vitkiem i ładnie się na to patrzyło, zrozumienie, wyczucie momentu. Pastryk - Out! Co ten koleś wyprawia na lodzie to poziom juniorów?! I na koniec, 2 bramka wpadła przez nasze dwa totalnie nie udolne wyrzucanie gumy z tercji podczas osłabienia. Czy ktoś, może powiedzieć zawodnikom, żeby wybijali z klepy tak aby obrońca przeciwnika bał się przyjąć taki strzał?

• 28 2

• (2)

To dwa razy wibijal Steber. Dramat chlop...