Hokeiści Automatyki postawili się mistrzowi. GKS Tychy lepszy po dogrywce

Rafał Sumowski
5 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Wyrównanie w końcówce trzeciej tercji zapewniło gdańszczanom punkt w starciu z mistrzami Polski. W dogrywce lepsi byli tyszanie, ale wynik piątkowego starcia to i tak dobry wynik dla MH Automatyki, która zafundowała swoim kibicom świetne widowisko. Wyrównanie w końcówce trzeciej tercji zapewniło gdańszczanom punkt w starciu z mistrzami Polski. W dogrywce lepsi byli tyszanie, ale wynik piątkowego starcia to i tak dobry wynik dla MH Automatyki, która zafundowała swoim kibicom świetne widowisko.

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk postawili się mistrzom Polski. W hali "Olivia" przegrali z GKS Tychy dopiero po dogrywce 2:3 (1:0, 0:1, 1:1, d.0:1) i zapisali na swoim koncie cenny punkt. Złotą bramkę zdobył dla gości Tomas Sykora. W niedzielę o godz. 17 gdańszczanie zagrają na wyjeździe z Tauronem GKS Katowice.

Witkowski; Aleksiuk, Maly - Steber, Polodna, Danieluk; Tesliukiewicz, Dolny - Vitek, Rożkow, Stasiewicz; Kantor, Pastryk - Strużyk, Pesta, Marzec; Lehmann, Nowak - Rompkowski, Smal, Szczerbakow
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Meszyński, Lipiński, Kasprzyk
Widzów: 1500
Murray; Pociecha, Ciura - Sykora, Komorski, Michnow; Bryk, Górny - Gościński, Rzeszutko, Bagiński; Kotlorz, Nowajowski - Klimenko, Cichy, Szczechura; Dorofiew, Kolarz - Jeziorski, Galant, Kogut
  • 7:28' Vitek as. Rożkow - Stasiewicz
  • 58:10' Danieluk as. Tesliukiewicz 5 na 4
  • 39:41' Klimenko as. Cichy - Pociecha 5 na 4
  • 42:46' Bagiński as. Rzeszutko - Michnow 5 na 4
  • 60+1:19 Sykora as. Michnow - Klimenko 4 na 3

Pomeczowy dwugłos trenerów
Andriej Gusow (GKS Tychy): Dobry, szybki mecz z obu stron. Już na rozjeździe widziałem, że gdańszczanie wyglądają dobrze. Po drugiej bramce trochę przestaliśmy grać, ale pokazaliśmy charakter i dziękuję chłopakom za to, że zagrali do końca. Gdańszczanie zagrali dziś bardzo agresywnie, czekamy na nich u siebie.

Marek Ziętara (MH Automatyka): Jeśli trener mistrzów Polski mówi, że to był dobry mecz, to co więcej można dodać. Podjęliśmy rękawicę z dużo mocniejszą od nas ekipą. W dogrywce górę wzięła jakość zawodników, podobnie w takich elementach jak gra w osłabieniu. W starciu z takim rywalem nie można pozwalać sobie na kary. W grze pięciu na pięciu wyglądaliśmy bardzo dobrze taktycznie, byliśmy zdyscyplinowani. Kilka reakcji w końcówce meczu było niepotrzebnych, ale ten punkt jest dla nas bardzo cenny i jestem zadowolony z tego, co pokazali moi zawodnicy. Cieszę się, że wypaliła nasza zagrywka va banque z wycofaniem bramkarza. To było dobre spotkanie.

- Nie poszło tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Pierwsza tercja była w naszym wykonaniu przyzwoita, ale później było już gorzej. Tak jak w ostatnim meczu dobrze radziliśmy sobie w osłabieniu, tak dziś byliśmy w tym elemencie znacznie słabsi i rywale to wykorzystali. Trzeba też oddać, że nasz bramkarz nie był w najlepszej dyspozycji, bo w zasadzie z sześciu strzałów straciliśmy trzy bramki. Nie ma co roztrząsać, szykujemy się do kolejnych spotkań - podsumował mecz z Zagłębiem Sosnowiec trener Marek Ziętara.

ZAGŁĘBIE - MH AUTOMATYKA 4:1. PRZECZYTAJ RELACJĘ
Mecz z GKS będzie czwartym, który opuści Marek Wróbel. Przerwa napastnika związana z kontuzją kciuka może potrwać jeszcze od kilku tygodniu do nawet dwóch miesięcy.

PRZECZYTAJ O KONTUZJI MARKA WRÓBLA. NAPASTNIK WSKAZUJE SPOSÓB NA POKONANIE GKS
1'
Rozpoczęła się I tercja
1'
W wyjściowym składzie na bramce dziś Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk), który ostatnio był rezerwowym.
2'
Bardziej ofensywnie rozpoczęli mecz gdańszczanie.
2'
Kotlorz (GKS Tychy) spod niebieskiej linii, broni Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
3'
Gdańszczanie stracili krążek przy wyprowadzeniu, ale na posterunku był Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
3'
Od pierwszego gwizdka głośno dopingują gdańscy kibice.
4'
Dwójkowa akcja Stebera i Danieluka (MH AUTOMATYKA Gdańsk), broni Murray (GKS Tychy)
6'
Przycisnęli goście, ale dwa oddane przez nich strzały nie znalazły drogi do bramki
7'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) po lodzie, ale parkanami broni Murray (GKS Tychy). Dobitka, ale znów lepszy bramkarz gości
8'
Szybkie tempo w pierwszych minutach, gra toczy bez przerw
7:28'
[1:0] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Vitek . Na raty pokonał Murraya
9'
Murray (GKS Tychy) zatrzymał indywidualną akcję Marca
kara
9'
Nowajowski (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
kara
10'
Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
11'
Koniec kary dla gości. Gdańszczanie w osłabieniu przez 40 sekund
12'
Uderzał Sykora (GKS Tychy), ale obronił Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
12'
Obie drużyny już w komplecie
14'
Z kąta wrzucał krążek Szczerbakow (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale obok bramki
15'
Zablokowany Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) z lewej strony
15'
Rzeszutko (GKS Tychy) obok bramki
15'
Strzelał Cichy (GKS Tychy), mrozi gumę Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
kara
16'
Cichy (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
16'
Cichy (GKS Tychy) puka się w kask i kręci głową
16'
Cichy (GKS Tychy) ze złości uderzył kijem w bandę od środka, z ławki kar. Arbiter podjechał go uspokoić, skończyło się na reprymendzie
16'
Przepychanka pod bramką gości, interweniują sędziowie, ale nie ma kar.
17'
Pastryk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) strzelał, ale odbił krążek Murray (GKS Tychy). Nieskutecznie dobijał Strużyk (MH AUTOMATYKA Gdańsk), który był tyłem do bramki
17'
Prawdziwa "obrona Częstochowy" pod bramką tyszan.
kara
18'
Górny (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową. 9 sekund w podwójnym osłabieniu gości
19'
Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) broni strzał Jeziorskiego (GKS Tychy)
20'
Goście w komplecie, nie wykorzystali przewagi gdańszczanie, choć było blisko.
20'
Uderzenie z dystansu broni Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
20'
Koniec I tercji. MH Automatyka prowadzi 1:0 z GKS Tychy.
Za nami dobra, szybka tercja. Gdańszczanie wygrali ją jedną bramką, ale mogło być jeszcze lepiej. Gospodarze nie wykorzystali przewagi, nawet gdy przez 9 sekund było ich o dwóch więcej na lodzie. W bramce dobrze spisuje się Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Wygląda na to, że przy dotychczasowym tempie gry, ważne będzie odpowiednie dysponowanie siłami.
21'
Rozpoczęła się II tercja
21'
Strzał na bramkę gdańszczan, broni Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
21'
Strzały w pierwszej tercji - 19:7 dla MH Automatyki
23'
Naciskają od pierwszych minut tyszanie
24'
Strzał na bramkę Murraya (GKS Tychy), broni bramkarz gości
24'
Gra znów toczy się w tercji miejscowych
26'
Na spalonym Cichy (GKS Tychy)
26'
Klimenko (GKS Tychy) z dystansu, odbija gumę Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
27'
Zamieszanie pod bramką Murraya (GKS Tychy), zablokowany został Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
29'
Cały czas aktywnie dopingują gdańscy kibice
30'
Rożkow (MH AUTOMATYKA Gdańsk) sam na sam z Murrayem (GKS Tychy), ale odbija krążek bramkarz gości!
31'
Intensywne, ale bardzo nieskładne ataki gości
32'
Strzał po lodzie odbija parkanem Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
33'
Z dystansu groźnie uderzał Maly (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
33'
Ładne przyjęcie, zwód i strzał Vitka, ale obok bramki
kara
34'
Górny (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
35'
"Teraz bramka musi być" - śpiewają kibice.
35'
Minąć rywalowi dał się Aleksiuk (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale czujny był Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
36'
Jeszcze 36 sekund gry w przewadze dla gdańszczan
36'
Oblężenie pod bramką Murraya (GKS Tychy)
36'
Goście już w komplecie. Kolejna niewykorzystana przewaga MH Automatyki.
37'
Dobra pozycja do strzału dla Cichego (GKS Tychy), ale prosto w Witkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
kara
39'
Dolny (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. To dopiero druga kara gdańszczan w tym spotkaniu.
39'
Spod niebieskiej linii obok bramki Pociecha (GKS Tychy)
39'
Oblężenie pod gdańską bramką, ale wciąż niepokonany Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
39:41'
[1:1] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Klimenko. Goście wyrównują tuż przed przerwą wykorzystując osłabienie gdańszczan.
40'
Koniec II tercji. MH Automatyka remisuje z GKS Tychy 1:1
Druga partia również była dobrym dla oka, dynamicznym widowiskiem. Gdańszczanom udaje się nie łapać kar, po 40 minutach mają ich na koncie tylko dwie. Cóż z tego, skoro nie potrafią wykorzystać gry w przewadze. Tyszanie mieli tylko dwie okazje, ale jedną z nich wykorzystali tuż przed przerwą.
W drugiej tercji gdańszczanie oddali tylko 7 celnych strzałów, a tyszanie 15. Role odwróciły się zatem w stosunku do pierwszej partii.
41'
Rozpoczęła się III tercja
43'
Bójka pod bramką Witkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk). W ruch poszły pięści, Szczechura (GKS Tychy) stracił kask
kara
43'
Kantor (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 + 2 min
kara
43'
42:46'
[1:2] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Bagiński as. Rzeszutko - Michnow. GKS błyskawicznie wykorzystał przewagę. Gospodarzy "załatwili" gdańscy wychowankowie - trafił Bagiński, a asystował Rzeszutko
kara
46'
Cichy (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową. To już czwarty raz kiedy trafia na ławkę kar
49'
Goście w komplecie.
50'
Rzucili się do ataku gdańszczanie. Tłok pod bramką Murraya (GKS Tychy)
kara
51'
Gościński (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
52'
Gorąco na tafli. Kolejna przepychanka pod bramką Murraya (GKS Tychy).
52'
Ucierpiał Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale podniósł się z lodu
53'
Trzecia tercja to niemal walka wręcz. Niemniej cały czas naciskają pod bramką rywali gdańszczanie
53'
Jeszcze 5 sekund przewagi gdańszczan.
54'
Próbują wjechać do bramki Murraya (GKS Tychy) gdańszczanie, ale bez powodzenia
55'
Murray (GKS Tychy) broni strzał Vitka
57'
Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk) po lodzie, ale bez problemów odbija parkanami Murray (GKS Tychy)
58'
Gdańszczanie wycofali bramkarza
kara
58'
Cichy (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową. Chyba spodobała mu się ławka kar w hali "Olivia"
58'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) uderza, ale obrońca rzucił się pod jego nogi i odbił krążek
58'
Gdańszczanie dalej w przewadze i bez bramkarza, czyli w polu 6 na 4
58:10'
[2:2] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Danieluk 5 na 4. Jest wyrównanie! Strzał spod niebieskiej Tesliukiewicza i zamieszanie pod bramką. Trafia Danieluk! Manewr trenera Ziętary z wycofaniem bramkarza powiódł się w stu procentach.
60'
Zablokowany Stasiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
60'
Koniec III tercji. Stan meczu 2:2, przed nami dogrywka
Trzecia partia różniła się od poprzednich. Więcej było "młócki" niż płynnych akcji, ale emocji nie zabrakło. Wydawało się, że tyszanie obronią wynik 2:1, ale po piątej karze dla Cichego (GKS Tychy), gdańszczanie wyrównali grając z wycofanym bramkarzem.
Statystyka celnych strzałów w III tercji 30:13 dla MH Automatyki.
"Wszyscy wstają i śpiewają" - z trybun.
Dogrywka oczywiście 3 na 3. 5 minut lub do pierwszej bramki
Rozpoczęła się dogrywka
kara
60+2
60+1:19
[2:3] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Sykora.
Koniec meczu. GKS Tychy wygrywa po dogrywce 3:2.

12 Kadra PZHL 9 0 0 1 8 15:64 1
Po czterech rundach sezonu zasadniczego zespoły z miejsc 1-6 awansują do play-off, a drużyny z miejsc 7-10 rozegrają mecze rundy wstępnej Pre-Play-off. Zwycięzcy Pre-Play-off przystąpią do Play-off, natomiast drużyny które zostały pokonane przystąpią do barażu o utrzymanie w PHL. W ramach
barażu o utrzymanie w PHL do tych drużyn dołączy drużyna z miejsca 11 po sezonie zasadniczym oraz zwycięzca rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. Kadra PZHL uczestniczy w sezonie wyłącznie w rundzie zasadniczej i rozgrywka mecze tylko na wyjazdach.
Tabela wprowadzona: 2018-10-05

Wyniki 9 kolejki

• MH AUTOMATYKA GDAŃSK - GKS Tychy 3:2 (1:0, 0:1, 1:1, d.0:1)
  • PGE Orlik Opole - TatrySki Podhale Nowy Targ 2:3 (1:1, 1:0, 0:1, d.0:1)
  • Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 5:3 (2:3, 3:0, 0:0)
  • Energa Toruń - Zagłębie Sosnowiec 4:5 (0:0, 2:2, 2:2, d. 0:0, k.1:2)
  • Tauron KH GKS Katowice - Węglokoks Kraj Polonia Bytom 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)
  • Rozegrany awansem 12 września
  • JKH GKS Jastrzębie - Kadra PZHL 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

• była walka (12)

i za to chwała urwanie punktów faworytowi nie należy do najłatwiejszych , niedługo wliczona porażka z GKS Katowice ale potem walka z braćmi z Podhala na 100%

• 27 7

• Jakimi braćmi? (6)

• 16 3

• (5)

Gość myli pojęcia. To że lubią się kibice (niektórzy) nie oznacza przecież że drużyna z NT to "bracia" drużyny z GD ;)

• 15 1

• (4)

Pewnie nie pamięta, co "bracia" z Podhala zrobili kilka lat temu u siebie drużynie z Gdańska.

• 10 4

• (3)

O proszę, dostaję minusy. To dla przypomnienia wydarzenia w Nowym Targu z 2011: "Spotkanie między drużynami Stoczniowca i Podhala zakończyło się potężną bójką, w którą zaangażowali się również kibice, atakując schodzących do szatni gdańskich zawodników. (...) - To, że na koniec była bijatyka, to w hokeju nic nadzwyczajnego, ale to co się stało już po meczu, gdy schodziliśmy do szatni, widziałem pierwszy raz w życiu - opowiadał Wojtek Jankowski. - Gdy schodziliśmy do szatni, Petera Janeczkę zaatakował jakiś kibic, który przeskoczył przez barierkę. Wówczas na pomoc poszedł mu Marek Wróbel, bo Peter jest drobny - i na łyżwach i w stroju trudno mu było coś zrobić. Nagle do Marka dopadł jakiś mężczyzna w dresie i adidasach, myślałem, że to jakiś bandzior, ale zaskoczony zobaczyłem, że to jest Dutka, który w 2 tercji dostał karę meczu i już był przebrany. Dutka doskoczył do Marka od tyłu. Zaczął go tłuc po twarzy i kopać, jak jakiś bandyta. Zawodnik na łyżwach nie ma najmniejszych szans z przeciwnikiem w adidasach ubranym w dresy, a Dutka przewrócił Marka na ziemię i zaczął go kopać i bić pięściami po głowie, aż mu złamał nos. Gdy na pomoc rzucił mu się trener Obłój, to został uderzony kijem w głowę przez jakiegoś innego zawodnika z Podhala, którego twarzy nie widziałem. Stojący nad nami kibice pluli na nas, wylewali na nas jakieś napoje, rzucali kubkami - to był jakiś koszmar, a nie mecz hokejowy - komentował wzburzony kapitan Stoczniowców." Rzeczywiście - bracia. :)))))))))

• 38 0

• Uogólnienia są fajne, prawda?

• 2 12

• Największe wyzwiska nasi dostawali z trybun Podhala . Zawsze!

..a jak "bracia" używali bandyckich zagrań publika szalała z radości.I to się nie zmienia

• 13 2

• Dajcie spokoj. Trzeba dopingowac swoich i tyle. Mysle ze Zientara potraktuje ten mecz honorowo, bede emocje i pewno Przemek Ozdobny tez bedzie chcial sie pokazac. Wazne zebysmy nie spiewali Podhale gol tak jak to bylo kiedys. Mozemy sobie siedziec razem ale w Gdansku doipingujemy naszych i tyle. Stocznia Gol!

• 19 0

• dziecinada (4)

nie myśleliscie kiedys jako dorosli mezczyzni ze te kibicowanie nazywanie kogos bracmi albo przeciwnikami to taka troche dziecinada? :D wgl kultura kibicowska jest strasznie uboga, nie rozwija sie w nic fajnego, wrecz przeciwnie skupia prostych ludzi o prostych maloznaczacych haslach, ktorzy wymyslili sobie sens zycia dla barw druzyny, nie znajaca nikogo z was z imienia i nazwiska, natomiast wy ich ubostwiacie

• 10 5

• (3)

Po pierwsze, nie tylko mężczyźni, ale też i kobiety. Po drugie jaki sens życia? Po prostu fajnie jest oglądać emocjonujący mecz, w którym udział bierze drużna z własnego miasta. Fajnie kibicować zostawiającym na lodzie serce zawodnikom i ludziom, którzy wbrew wielu trudnościom kilka lat temu zaczęli budować klub od zera. Na mecz chodzi się też dla atmosfery czy po to, żeby przy okazji spotkać się ze znajomymi. Wyobraź sobie, że do tego nie trzeba osobiście znać zawodników, tak jak idąc na koncert nie musisz być znajomym występujących artystów. Niektórzy to łapią, niektórzy nie i dobrze. Hokej to też nie piłka nożna z jej ustawkami, bójkami na trybunach itp. ,a przynajmniej tak jest w Gdańsku (i oby tak zostało).

• 14 1

• (2)

komu Ty to tłumaczysz - wyobraź sobie jak wytłumaczyć czym są kolory -niewidomemu od urodzenia, albo czym są uczucia - socjopacie... Nie zrozumie i nie ma co sobie strzępić języka.

• 3 0

• ja, ja.... (1)

szkoda fatygi i nie ma co gadać po próżnicy

• 0 1

• gadać po próżnicy

- mówić od rzeczy, bredzić

Kolejny chciał zabłysnąć znajomością języka...

• 0 1

• (3)

Dobrze grają. Ale póki nie naucza się grać w przewadze i osłabieniu to bedziemy sie bic ciągle o szóstkę i nic więcej.
    PS sędziowie znów dramat

• 22 2

• (2)

Co do sędziów to jestem innego zdania,główny był czujny i jeden z lepszych na Naszych meczach.Z utęsknieniem jednak czekam kiedy będą sędziować u Nas sędziowie z Czech.

• 2 1

• (1)

Jeden z lepszych?
        Chyba że w myśl przysłowia: "wśród ślepców jednooki jest królem" :D

• 2 1

• Biorąc pod uwagę wcześniejsze mecze to chociaż nie gwizdał jednostronnie.

• 2 1

• (1)

Nic się nie stało panowie

• 11 4

• Brawo za pokazanie mistrzowi ze tez musi się liczyć z Wami gdyby nie kara w dogrywce to nie wie jaki był by wynik uwierzcie w swoje umiejętności a będzie super

• 14 0

• (6)

Brawo za punkt!!! Ciekaw jestem ile osób z młyna wie ilu wychowanków 100 czni gra w naszej lidze w innych drużynach

• 18 1

• Wychowankowie (2)

Pełno Ich wszędzie - wychowankôw Stoczni nie Automatyki tylko Stoczni

• 6 5

• (1)

Niech będzie wychowankowie Gdańskiego hokeja czy ktoś z młyna wie???