MH Automatyka Gdańsk - GKS Tychy 4:8. Nie pomógł rekord frekwencji

Rafał Sumowski
25 lutego 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Zobacz jak wypełniona była hala "Olivia" na meczu z GKS Tychy.

Około 4000 widzów oglądało mecz MH Automatyki Gdańsk z GKS Tychy. Pobicie rekordu frekwencji w tym sezonie w "Olivii", nie pomogło jednak gospodarzom. Mimo ambitnej walki, przegrali z mistrzami Polski 4:8 (1:3, 3:2, 0:3). Tym samym w rywalizacji do czterech zwycięstw jest remis 2-2. Kolejny mecz na lodowisku rywali w czwartek o godz. 18. Do Gdańska zespoły wrócą 3 marca.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

Cowley; Dolny, Maly - Steber, Polodna, Vitek; Tesliukiewicz, Krasowski - Jełakow, Rożkow, Gołowin; Pastryk, Lehmann - Danieluk, Rompkowski, Marzec; Leśniak, Smal - Stasiewicz, Pesta, Samusienko
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Baca, Wolas oraz Moszczyński, Szachniewicz
Widzów: 3800
Murray; Pociecha, Ciura - Sykora, Komorski, Michnow; Górny, Bryk - Gościński, Rzeszutko, Bagiński; Kotlorz, Jeronow - Klimienko, Cichy, Szczechura; Kolarz, Kogut - Jeziorski, Galant, Witecki
  • 55:13' Szczechura as. Pociecha 5 na 4

W składzie gdańszczan jest dziś Petr Polodna. Czech zagra, choć ma złamany nos. Urazu nabawił się podczas ostatniego meczu w Tychach po brutalnym faulu Aleksiej Jefimienko, który został z tego powodu zawieszony na trzy spotkania.
Poprzedni mecz z GKS w hali "Olivia" przyniósł rekord frekwencji w całym sezonie PHL. Oglądało go w Gdańsku 3500 osób. Teraz klub liczy na jeszcze większe zainteresowanie i pobicie rekordu.

Przeczytaj wywiad z Evanem Cowleyem. Bramkarz zachęca kibiców, aby wsparli zespół w drodze po kolejną sensację
Wyniki i terminarz ćwierćfinału MH Automatyka - GKS
16 lutego GKS Tychy - MH AUTOMATYKA GDAŃSK 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
19 lutego MH AUTOMATYKA - GKS 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
22 lutego GKS - MH AUTOMATYKA 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
25 lutego MH AUTOMATYKA - GKS, godz. 18:30
28 lutego GKS - MH AUTOMATYKA, godz. 18
ew. 3 marca MH AUTOMATYKA - GKS
ew. 6 marca GKS - MH AUTOMATYKA
Trybuny już niemal pełne, a przed halą kolejki. Mecz oglądać będą m.in. piłkarze Lechii Gdańsk. W hali widzieliśmy już Lukasa Haraslina i Stevena Vitorię.
Hokeiści wyjechali na lód. Kibice od razu bez kurtuazji dla GKS Tychy.
1'
Rozpoczęła się I tercja
0:23'
[1:0] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Vitek. Pierwsza akcja i już bramka dla gdańszczan!
3'
Tyszanie zostali kompletnie zaskoczeni pierwszą akcją i od razu rzucili się szukać wyrównania
kara
4'
Komorski (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
kara
6'
Tesliukiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
kara
6'
Bagiński (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
kara
8'
Jeronow (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
9'
Gdańszczanie zamknęli gości w ich tercji i grając w przewadze osaczyli Murraya (GKS Tychy). Bramkarz przetrzymał jednak ataki.
10'
Groźnie pod bramką Cowleya (MH AUTOMATYKA Gdańsk), krążek przeleciał wzdłuż niej
10:00'
[1:1] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Cichy. Minął obrońcę po stracie gdańszczan i wcelował w okno bramki
kara
11'
Samusienko (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
11'
Gdańszczanie wybili krążek z tercji
11:07'
[1:2] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Szczechura. Sam na sam z Cowleyem i dał prowadzenie mistrzom Polski
12'
"My chcemy gola" - śpiewają kibice
14'
Przerwa reklamowa. Potrwa 90 sekund.
14'
Na spalonym tyszanie
kara
14'
Rompkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
14:13'
[1:3] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Kotlorz. Pociągnął z dystansu w długi rok i kompletnie zaskoczył Cowleya.
17'
Rożkow (MH AUTOMATYKA Gdańsk) sam na sam, ale fenomenalnie zatrzymał go Murray (GKS Tychy)
18'
Atakują gdańszczanie, ale czujnie w defensywie goście
19'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) uderzał spod niebieskiej linii, mrozi krążek Murray (GKS Tychy)
20'
Strzela Witecki (GKS Tychy), łapie Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
20'
Koniec I tercji. MH Automatyka przegrywa z GKS Tychy 1:3
Gdańszczanie znakomicie rozpoczęli mecz, bo już w pierwszej akcji zdobyli prowadzenie. Niestety, następnie stracili trzy bramki, z czego dwie podczas gry w osłabieniu. Kary to spory problem podopiecznych trenera Ziętary. W celnych strzałach 11:9 dla gdańszczan.
Na trybunach jest więcej kibiców niż miejsc. Część z nich ogląda spotkanie na stojąco. Frekwencja wynosi ok. 4000 widzów. Gdańszczanie przebili własny rekord sezonu PHL, który ustanowili przy okazji poprzedniego spotkania (3500 kibiców).
Oficjalna frekwencja: 3800 widzów.
21'
Rozpoczęła się II tercja
23'
Łapie krążek Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
22:55'
[1:4] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Komorski. Strzał z prawej strony na dalszy słupek.
25'
Atakują gdańszczanie, ale goście radzą sobie w defensywie
25:59'
[2:4] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Vitek. Z bliska pokonuje Murraya upadając na lód. Chwilę po strzale leżał jeszcze na plecach zbierając gratulacje od kolegów
27'
Ożywili się gdańszczanie. Widać, że jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa
28'
Głośne "Stocznia, Stocznia!" niesie się po "Olivii"
kara
28'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
kara
28'
Cichy (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
28'
Kibice skandują nazwisko kapitana MH Automatyki, odesłanego na ławkę kar
28'
Cichy (GKS Tychy) musi zaś wysłuchiwać mało przyjemnych epitetów
29'
Krasowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) z dystansu, z trudem broni Murray (GKS Tychy)
kara
29'
29:29'
[3:4] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Maly. Spokojnie rozegrana akcja i Czech przymierzył z dystansu!
30'
"Jeszcze jeden" - śpiewają kibice.
31'
Niesamowite emocje w "Olivii". Hala drży w posadach od dopingu
31'
90 sekund przerwy reklamowej. Przypomnijmy, że obowiązuje wyłącznie w playoff
31'
Groźnie pod gdańską bramką, ale Pastryk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) faulował Jeronowa (GKS Tychy)
kara
31'
Pastryk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
31'
Gwizdy, gdy tylko goście są przy krążku
32'
Groźny strzał z dystansu, odbija krążek Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
32'
Strzela Szczechura (GKS Tychy), odbija Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
32'
Ponownie znakomicie Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
33'
Kotlorz (GKS Tychy) z dystansu i znów broni Amerykanin
33'
Gdańszczanie już w komplecie
33'
Danieluk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) w dogodnej sytuacji, ale zatrzymał go Murray (GKS Tychy)
32:55'
[3:5] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Jeziorski. Szybka kontra, Jeziorski sam na sam wykorzystuje okazję.
36'
Indywidualna akcja Vitka, ale wybili mu krążek obrońcy
37'
Dwoi się i troi z przodu Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Obrońcy tyszan mają przy nim pełno pracy
37'
Spotkanie oglądają nie tylko piłkarze Lechii, ale również byli szczypiorniści reprezentacji Polski i Wybrzeża Gdańsk: Artur Siódmiak i Damian Wleklak.
37'
Wleciał do bramki Murraya (GKS Tychy) Krasowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
38'
Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk) z ostrego kąta, broni Murray (GKS Tychy)
38'
Michnow (GKS Tychy) sam na sam z Cowleyem (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale broni Amerykanin
37:54'
[4:5] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rożkow . Znakomita akcja gdańszczan. Obudził się rosyjski atak. Podanie Gołowina wzdłuż bramki i Murray znów wyciąga krążek z siatki.
40'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) z dystansu, ale nad bramką!
40'
Goście wycofali bramkarza
40'
Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk) mrozi krążek
kara
40'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. 20 sekund do końca tercji.
40'
Chwyta krążek Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)!
40'
Koniec II tercji. MH Automatyka przegrywa z GKS 4:5
Powiedzieć, że jesteśmy świadkami ogromnych emocji to mało. Gdańszczanie po przegranej pierwszej partii podnieśli się i dwukrotnie zbliżyli się do mistrzów Polski na bramkę. Wciąż czegoś brakuje, aby doprowadzić do remisu. Czy uda się w trzeciej tercji? Gospodarze mają za sobą potężny doping jakiego jeszcze nie było od reaktywacji ligowego hokeja w Gdańsku.
41'
Rozpoczęła się III tercja
41'
Gdańszczanie jeszcze w osłabieniu, na ławce kar wciąż Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
41'
Michnow (GKS Tychy) obok bramki!
42'
42'
Ponownie gości stopuje Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
42'
MH Automatyka już w komplecie
45'
Cały czas dopingują gdańscy kibice
46'
Maly (MH AUTOMATYKA Gdańsk) z dystansu, broni Murray (GKS Tychy)
46'
Podanie zza bramki i uderzenie Klimienki (GKS Tychy), ale nie ma bramki
kara
46'
Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
kara
46'
Klimienko (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
47:11'
[4:6] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Jeronow. Potężne uderzenie z dystansu.
49'
Obie drużyny w pełnych składach
48:22'
[4:7] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Jeziorski. Spod niebieskiej linii po długim rogu
52'
Naciskają gdańszczanie, ale nic z tego nie wychodzi
kara
52'
Bryk (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
54'
Skutecznie bronią się tyszanie
54'
Goście już w komplecie
55'
Pesta (MH AUTOMATYKA Gdańsk) niecelnie z dystansu
kara
55'
55'
Przerwa reklamowa
55:13'
[4:8] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Szczechura 5 na 4. Tym trafieniem postawił już chyba stempel na wygranej tyszan
58'
Niektórzy kibice opuszczają już halę
59'
Maly (MH AUTOMATYKA Gdańsk) z dystansu obok bramki
60'
Doping dla gdańszczan nie ustaje, choć nie mają już szanse wygrać tego meczu
60'
Koniec meczu. MH Automatyka uległa GKS Tychy 4:8
Gdańszczanie zdobywanie bramek rozpoczęli dziś już w 1. minucie, ale goście szybko wypracowali prowadzenie, które wyniosło nawet 4:1. MH Automatyka ambitnie goniła mistrzów Polski dwukrotnie zbliżając się na bramkę, ale goście pokazali klasę w ostatniej tercji.

MH AUTOMATYKA Gdańsk
GKS Tychy

43% 140 typowań MH AUTOMATYKA Gdańsk
6% 21 typowań REMIS
51% 165 typowań GKS Tychy

Wyniki i terminarz ćwierćfinału MH Automatyka - GKS
25 lutego MH AUTOMATYKA - GKS 4:8 (1:3, 3:2, 0:3)

• (4)

Słabą macie tą komunistyczną halkę gimnastyczną olivię na której nawet lód jest krzywy.

• 0 5

• Olivia to najbardziej pojemna arena do gry w hokeja w całej Polsce

• 0 1

• Olivię to ty szanuj, miejsce z duszą i historią.

• 0 1

• a wasza hala to tylko porównywalna jest z Kurnikiem

• 1 1

• Haha wy macie fajna szkoda ze taka mała. Zrobicie transmisje internerowe w regularnym sezonie i bilety przez neta to moze nam dorowacie hahaha a tak to sredniowiecze u was niestety

• 3 1

• (13)

Zabronić wywiadów,po każdym wywiadzie dlaTrójmiasta.pl,zawodnik gada slogany jak to będzie dobrze i mecz nie wychodzi, to samo jest w Lechii,uwierzcie mi obserwuję to od dłuższego czasu,zero kontaktu z pismakami wyjdzie im na dobre tym bardziej w fazie play off.

• 16 5

• (3)

Szkoda ze co 2 dzień wywiadu udziela nr 71 mówi na temat gry szkoda ze sam nie gra nic

• 0 5

• (2)

A kto bramke na 4:2 strzeli w 2 meczu

• 4 0

• (1)

Szkoda ze w poniedziałek nawet strzału nie oddał na bramkę ale w telewizji wypowiedź lal

• 0 4

• Tak jak ty nic nie robisz ale sie tu wypowiadasz

• 1 0

• (8)

Może to właśnie przez presję zagrali trochę na drewnianych nogach. Klub buduje atmosferę dmucha balonik, zawodnicy udzielają wywiadów wszyscy są szczęśliwi. Nagle przychodzi mecz , oczekiwania i nadzieja jest duża , hala wypełniona kibicami po sufit i nogi nagle miękną. Większość z naszych zawodników pierwszy raz zagrała przy tak licznej publiczności.

• 6 1

• Przerażajace były twarze zawodników po meczu jak schodzili do szatni i ukradkiem zerkali na trybunę B (6)

Chyba poczuli, że zawiedli

• 2 8

• (3)

Kogo zawiedli? Ktos przed playoffami przewidywal ze bedzie 2:2 w rywalizacji

• 22 1

• No wlasnie (1)

Wiadomo było ze nie dadzą rady.Dobrze ze się do pO dostali.Ledwo bo ledwo ale jednak

• 2 11

• ledwo hahah 2 punkty do Torunia zabrakło. Doucz się

• 5 1

• Tak pan Samolej legendarny bramkarz reprezentacji Polski olimpijczyk

Który w Calgary na olimpiadzie puścił tylko jedna bramkę przeciwko Kanadzie...on w wywiadzie powiedział ze Gdańsk może namieszać i o nie zdziwi sie jak chociaż 2 mecze wygramy! ;)

• 5 0

• Niech to ich napędzi na 2 następne mecze.

• 9 0

• zawiedli samych siebie

• 2 4

• Faktem jest

że rozbudzili nadzieję bardzo, no ale nie mogło być inaczej, w końcu mało kto się spodziewał, że z Tychami nie będzie gładkiego 0-4, ale te play offy są niesamowite, cały czas pierwsza trójka może jeszcze odpaść. Trochę było widać tremę i nerwy, w Tychach będzie lepiej.

• 12 0

• 4 gole (4)

strzały z niebieskiej i chyba już go tyscy rozpracowali. Z bliska jest nie do przejścia, ale z niebieskiej, jak już siedzi na kolanach, dziury ma nad barkami i to jest jego słaby punkt. Wydaje się, że Tychy już to zakumały i walą w okna jak w firankę. Tak straciliśmy bodajże ostatnie 4 bramki pod rząd. Szybkość jego przemieszczania się między słupkami, na kolanach też daje wiele do życzenia. No i to jego wyjeżdżanie za bramkę i kiwanie krążkiem... zostanie kiedyś skarcony.

• 3 1

• Na strzał z pierwszego z okolic bulika mocnych nie ma. Zobacz ile takich goli strzela Owieczkin, mimo tego że wszyscy wiedzą gdzie stoi i jak strzeli.
      Do tego 2 czy nawet 3 bramki po zmianie kierunku albo rykoszety od łyżwy.
      Pod koniec zabrakło już sił i stąd wysoki wynik w plecy.
      Nie winilbym tu bramkarza a cały zespół. Tychy mają 4 groźne piątki my 2. I trudno jest nam gonić wynik.

• 5 0

• Oglądałeś kiedyś NHL? Co drugi tam wyjezdza. Chłopak tak nauczony to tak gra. W miesiąc przyzwyczajeń nie zmieni. Dobrze, że taki skarb się znalazl bo inaczej pewnie prędzej baraże byśmy oglądali a nie PO. Skończcie na wszystkich narzekać. Trochę światła w tunelu trzeba pozapalac

• 10 0

• Ale z bliska też była bramka

Cichego Boba. Trudno się nie zgodzić z twoją opinią, ale tychom wychodziło wszystko mieli dzień konia. Lepsza obrona, więcej agresji i są do przejścia.

• 3 0

• przypomina to Odrobnego sprzed lat

• 1 2

• (4)

Szkoda że się nie udało naszym brakowało animuszu grali bez wiary w sukces ale nic straconego trzymam kciuki życzę powodzenia w Tychach i oczekuje dobrych wieści z hanysowa

• 5 4

• (1)

Wiara i animusz był ale 1 i 2 piątce juz brakowało sił gdzie pozostałe dwie piątki nic nie grali jak tak dalej będzie to koniec marzen chociażby jeszcze zwycięstwo w jednym meczu

• 1 2

• fakt

nasi to grali tak jakby bez ikry a tyszanie śmigali jak turbo nakręceni

• 1 2

• (1)

Bez wiary i animuszu doszli z 1-4 na 3-4 i 4-5?
      Zabrakło Cunika w obronie, nieco sił i trochę szczęścia.
      Za to tychom tym razem wszystko się udawało. Strzały z pierwszego w okno, jakieś zmiany kierunku przed bramkarzem, rykoszety po łyżwach itp.
      Myślę że kolejny mecz będzie znów inny.
      A niedziela... :)

• 12 0

• A niedziela będzie dla Nas

• 8 0

• (6)

Ciekawe czy w końcu na stronie klubu pojawią się zdjęcia zawodników którzy doszli w trakcie sezonu.
    Bo trochę słabo to wygląda niby profesjonalny klub a problem dołożyć parę aktualnych fotek.
    Prezesi do dzieła!!!

• 11 6

• Nie ma po co wklejać bo i tak po sezonie odejdą,gdzieś musieli dograć sezon,dzięki orlikowi Gdańsk ma emocje w play off.

• 1 1

• Zadzwon do dzialu marketingu albo napisz maila.

marketing@markrting.cz

• 3 1

• Po co wstawiać jak za pare tygodni odejdą z drużyny i będzie trzeba usuwać

• 0 9

• Wielki szacunek dla hokeistów

Atmosfera na meczu, doping no i sam mecz (może z wyjątkiem 3 tercji) - palce lizać! Kara za zbyt dużą ilość zawodników na lodzie nie powinna mieć miejsca. Takie gapiostwo kosztowało niestety utratę bramki. A tak nie wiadomo, jakby spotkanie się zakończyło. Gra w przewadze gdańszczan nie jest ich mocną stroną. Przy 1:0 przynajmniej jedną okazję z dwóch szans gry 5 na 4 powinni wykorzystać. Tychy mają potem dwie przewagi, które wykorzystują bardzo szybko. W ogóle Automatyka traciła gole zbyt łatwo. Przy golu na 4:5 i wybronieniu się podczas osłabienia myślałem, że jednak ich dopadniemy. Niestety, to tyszanie strzelają 6 gola i naszym hokeistom zaczęło chyba brakować wiary, co było widać po bardzo szybkiej stracie kolejnej bramki. Ale gramy dalej! Każdy mecz wygląda inaczej i jak na razie nasi rywale dopiero wyrównali stan rywalizacji i po konfrontacji w Tychach będą zmuszeni jeszcze raz zawitać do hali ,,Olivia". Jeszcze raz brawo za walkę i powodzenia w 5 meczu!

• 9 0

• Co mistrz to mistrz ... Tychy górą ! (3)