Znakomity hokej w Hali "Olivia"

Rafał Sumowski
24 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Tak kibicowali fani gdańskich hokeistów w ostatnich minutach meczu z GKS Tychy.

Hokeiści MH Automatyki nie zdołali zrównoważyć znakomitych wyników na wyjazdach z występami na własnym lodzie. W hali "Olivia" po pasjonującym widowisku ulegli liderowi PHL i wicemistrzowi Polski GKS Tychy 5:6 (1:1, 3:3, 1:2). Mimo porażki, kibice nie szczędzili im oklasków po zakończeniu meczu. W niedzielę o godz. 18 MH Automatyka zagra na wyjeździe z Polonią Bytom.

Gorodecki; Bilcik, Maciejewski - Steber, Polodna, Marzec; Lehmann, Wysocki - Skutchan, Stasiewicz, Vitek; Dolny, Gierasimienko - Strużyk, Pesta, Szczerbakow oraz Wrycza, Leśniak, Różycki, Rompkowski
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Meszyński oraz Lipiński, Kasprzyk
Widzów: 1800
Murray; Pociecha, Ciura - Galant, Kalinowski, Witecki; Bryk, Woźnica - Gościński, Rzeszutko, Bagiński; Górny, Kolarz - Kolanos, Cichy, Szczechura; Kotlorz, Gazda - Jeziorski, Komorski, Kogut
  • 54:06' 11 Gościński as. Bagiński

13 października w Tychach gdańscy hokeiści sensacyjnie pokonali GKS po rzutach karnych. Wicemistrz Polski, a zarazem aktualny lider tabeli nad morze przyjechał już w czwartek, co zwiastuje, że bardzo poważnie podchodzi do rewanżu. MH Automatyka jest świeżo po kolejnym wielkim sukcesie czyli wyjazdowej wygranej z Comarch Cracovią.

SZYMON MARZEC: POWINNIŚMY POKONYWAĆ NAJLEPSZYCH TAKŻE W GDAŃSKU

Z powodu urazów poza składem gospodarzy są: Wróbel (do końca sezonu), Kantor, Samusienko (obaj do końca roku) i Wachowski.
W składzie gdańszczan ponownie Maciej Rybak (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Wychowanek GKS Stoczniowca ostatnio występował w SMS Katowice. Grający na specjalnych zasadach w PHL zespół zakończył sezon po 20 meczach i napastnik jest sprawdzany pod kątem przydatności do MH Automatyki. W Krakowie zdobył bramkę. W Gdańsku sprawdzają także jego brata bliźniaka Michała, który jednak nabawił się ostatnio urazu.

HOKEJOWI BLIŹNIACY CHCĄ WRÓCIĆ DO DOMU
Równolegle prowadzimy relację z meczu piłkarskiej ekstraklasy. W Krakowie Lechia Gdańsk mierzy się z Cracovią.

TUTAJ RELACJA Z MECZU CRACOVIA - LECHIA
Hokeiści są już na lodzie, za chwile początek I tercji.
1'
Rozpoczęła się I tercja. Gospodarze przy krążku
1'
Gorodecki (MH AUTOMATYKA Gdańsk) łapie krążek po strzale na korpus
3'
Indywidualna akcje Maciejewskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk) zakończona strzałem obok bramki
3'
Indywidualne wejście Szczechury (GKS Tychy), ale nie zdołał poradzić sobie z dobrze interweniującym Gorodeckim (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
3'
Strzelał Kolanos (GKS Tychy), odbił krążek Gorodecki (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
5'
Dobry odbiór Pesty (MH AUTOMATYKA Gdańsk), wjechał do tercji razem ze Strużykiem (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale przeszkodzili im rywale
6'
Gościński (GKS Tychy) strzelał na bramkę Gorodeckiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk), dwie dobitki, ale bramkarz wychodzi obronną ręką
5:28'
[0:1] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Bagiński. Za czwartym razem ostrzeliwany Gorodecki skapitulował przy uderzeniu wychowanka GKS Stoczniowca po krótkim rogu w lewe okienko bramki
7'
Podanie z prawej strony do Marca, ten z backhandu podawał przed bramkę, ale pokryty Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) nie zdołał dobić krążka
8'
Dobry wjazd gości do tercji gdańszczan, ofiarnie bronili Dolny (MH AUTOMATYKA Gdańsk) i Gorodecki (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
kara
8'
Kogut (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
8:12'
[1:1] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Polodna. Czech chciał oddać mocny strzał, ale został zblokowany, co zmyliło bramkarza - krążek ostatecznie wpadł po lodzie do bramki
10'
Zablokowany Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk), kontrę zatrzymał Maciejewski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
11'
Kolejna udana interwencja Gorodeckiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
11'
Rompkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) uderzał na bramkę Murraya (GKS Tychy), Stasiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk) próbował z powietrza zamknąć akcję, ale skierował krążek obok bramki
12'
Tyszanie założyli zamek w tercji gdańszczan
12'
Strużyk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) do Szczerbakowa (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale ten wysoko wystrzelił krążek
13'
Mrozi krążek Murray (GKS Tychy) po strzale przy odłożonej karze dla tyszan.
kara
14'
Pociecha (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
14'
Bramka dla gdańszczan, ale strzał po gwizdku sędziego
14'
Ta decyzja oczywiście nie podoba się kibicom
14'
Fani szybko zamienili jednak gwizdy w stronę sędziego na dalszy doping dla gdańskiej drużyny
16'
Koniec osłabienia gości
17'
Najpierw Rompkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) zblokowany posyła krążek obok bramki, a chwilę później krążek po strzale Różyckiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk) łapie Murray (GKS Tychy)
17'
Uderzenie Maciejewskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk) broni Murray (GKS Tychy)
kara
19'
Bagiński (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
20'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) uderza obok bramki
20'
Złe uderzenie Marca na koniec tercji
20'
Koniec I tercji. MH Automatyka remisuje w hali "Olivia" z GKS Tychy 1:1. Lepiej zaczęli spotkanie goście, którzy przewagę udokumentowali bramką, mimo dobrej postawy Gorodeckiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Strata rozruszała jednak gospodarzy, którzy zdołali wyrównać podczas gry w przewadze. Co ciekawe, gdańszczanie nie otrzymali jeszcze ani jednej kary, gdy tyszanie mają na koncie trzy przewinienia.
21'
Rozpoczęła się II tercja
21'
Koniec kary tyszan
22'
Cichy (GKS Tychy) uderzał z czystej pozycji, ale fantastycznie obronił wyciągnięty jak struna Gorodecki (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
23'
Goście powoli odzyskują inicjatywę
24'
Uderzał Stasiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk), krążek złapał jednak Murray (GKS Tychy)
kara
25'
Bilcik (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
24:39'
[1:2] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Cichy. Uderzył spod niebieskiej linii z pierwszego krążka. Gorodecki bez szans
25:20'
[1:3] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Górny. Podanie z lewej tercji, dopadł do niego Górny przy prawym słupku i posłał krążek pomiędzy parkanami Gorodeckiego
27'
Nie ustaje napór gości, wzięli się ostro do pracy w ataku
28:29'
[2:3] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Strużyk. Zamknął akcję Pesty silnym strzałem z pierwszego krążka przy słupku pod poprzeczkę
28:56'
[3:3] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Vitek . Stasiewicz wjechał z nim do tercji, podał na lewe skrzedło, Czech wyminął rywala i znalazł się sam na sam z Murrayem oddając sprytny strzał.
30'
Blisko kolejnej bramki Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale uderzył nad bramkarzem! Gdańszczanie grają w ostatnich minutach jakby dostali zastrzyk z adrenaliny
kara
31'
Sześciu graczy GKS na lodzie. 2 minuty kary odsiedzi Rzeszutko
31'
Na trybunach prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Wypatrzyliśmy także boksera Izu Ugonoha, jednego z najlepszych polskich "ciężkich"
32'
Gorodecki (MH AUTOMATYKA Gdańsk) wygrał pojedynek sam na sam z Jeziorskim (GKS Tychy)
31:46'
[3:4] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Kotlorz., który znalazł się w sytuacji sam na sam i posłał krążek pomiędzy parkanami Gorodeckiego
33'
Bilcik (MH AUTOMATYKA Gdańsk) trafia w poprzeczkę, po chwili uderza ponownie, ale broni Murray (GKS Tychy)
32:35'
[4:4] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Strużyk. Indywidualna akcja lewą stroną. Strużyk minął obrońcę, wjechał na ukos do bramki i uderzył nad lodem przy słupku! To najgorszy możliwy strzał dla bramkarza
34'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) do Polodny (MH AUTOMATYKA Gdańsk), a ten uderzył obok słupka
kara
34'
Kolanos (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową. W twarz uderzony został pod bandą Steber
35'
Kogut (GKS Tychy) sam na sam z Gorodeckim (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale ten odbił krążek i wystrzelił go w górę
36'
Zamek w tercji tyszan i oblężenie bramki Murraya (GKS Tychy), jednak bez gola
36'
kara
36'
Strużyk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
38'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) złamał kij, oblężenie pod bramką Gorodeckiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale ten obronił już sześć uderzeń w osłabieniu!
40'
Kolarz (GKS Tychy) spod niebieskiej, ale odbił krążek Gorodecki (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
40'
Koniec II tercji. MH Automatyka remisuje z GKS Tychy 4:4. Znakomite widowisko w hali "Olivia". Gdańszczanie przegrywali już 1:3, ale dwukrotnie doprowadzali do wyrównania. W 29. minucie zdołali zdobyć 2 bramki w ciągu 30 sekund. Pod koniec tercji rosła jednak przewaga gości, ale nie zdołali znów wyjść na prowadzenie.
W przerwie meczu w restauracji "Ludovisko" odbyła się mała ceremonia. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz odsłonił kolekcję 12 archiwalnych, unikatowych zdjęć hokeistów Lechii Lwów, Czarnych Lwów i Lechii Gdańsk "odkopanych" przez Macieja Lisickiego. Wystawa fotografii inauguruje przyszłoroczne obchody 115. rocznicy powstania Lechii Lwów i będzie stałym elementem dekoracji restauracji.
W przerwie meczu w restauracji "Ludovisko" odbyła się mała ceremonia. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz odsłonił kolekcję 12 archiwalnych, unikatowych zdjęć hokeistów Lechii Lwów "odkopanych" przez Macieja Lisickiego.
41'
Rozpoczęła się III tercja
42'
Indywidualna akcja i mocny strzał Strużyka (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale parkanem odbił krążek Murray (GKS Tychy)
46'
Strzelał Rzeszutko (GKS Tychy), odbił Gorodecki (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
47'
Kontra gdańszczan, ale broni Murray (GKS Tychy)
kara
47'
Szczerbakow (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
48'
Spalony w polu bramkowym przy ataku GKS
47:22'
[4:5] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Kotlorz.
49'
W tej tercji zdecydowanie przeważają tyszanie
51'
Stracił krążek Dolny (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
kara
51'
Stasiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
52'
Kotlarz z dystansu, ale nie ma bramki
53'
Zamek w tercji gospodarzy
53'
Obronili się w osłabieniu gdańszczanie, koniec kary Stasiewicza (MH AUTOMATYKA Gdańsk) równo z dobrą interwencją Gorodeckiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
54'
"Maksim Gorodecki (MH AUTOMATYKA Gdańsk) " - skandują kibice
54'
Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk) urwał się rywalom, ale wystrzelił krążek nad bramkę
54:06'
[4:6] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Gościński.. Tyszanie urwali się z kontrą 2 na 2 i Bagiński zamarkował strzał kładąc Maciejewskiego, a następnie podał do Gościńskiego, który z najbliższej odległości pokonał Gorodeckiego strzałem z pierwszego krążka
56'
Murray (GKS Tychy) łapie krążek po akcji gdańszczan
55:52'
[5:6] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Szczerbakow. Oblężenie bramki Murraya i trzy dobitki! W końcu zmieścił krążek w bramce "Dima"!
57'
Kibice oglądają ostatnie minuty na stojąco, a cała hala dopinguje "Stocznia!"
57'
Urwał się Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale nie zdołał podać krążka na skrzydło
58'
Równo 2 minuty mają gospodarze aby doprowadzić do dogrywki
59'
Gdańszczanie wycofali bramkarza
60'
Czas dla MH Automatyki. 59 sekund do końca gry
60'
Szaleńcze ataki nie przyniosły skutku
60'
Koniec meczu. MH Automatyka przegrała z GKS Tychy 5:6. MVP meczu wybrany został Kotlorz.

11 SMS Katowice 20 0 0 0 20 18:156 0
Drużyny zagrają cztery rundy, systemem każdy z każdym. Do ćwierćfinałów play-off awansują drużyny z miejsc 1-6. O pozostałe dwa miejsca powalczą do 2 zwycięstw pary z miejsc 7-10 i 8-9. Przegrani zagrają o utrzymanie. Spaść z ligi nie może SMS PZHL, który kończy sezon po 20 spotkaniach.
Tabela wprowadzona: 2017-11-24

Wyniki 21 kolejki

• MH AUTOMATYKA GDAŃSK - GKS Tychy 5:6 (1:1, 3:3, 1:2)
  • Unia Oświęcim - TatrySki Podhale Nowy Targ 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
  • JKH GKS Jastrzębie - PGE Orlik Opole 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
  • Tauron KH GKS Katowice - Polonia Bytom 5:4 (0:2, 2:2, 2:0, d.0:0, k.3:2)
  • Anteo Naprzód Janów - Comarch Cracovia 1:7 (0:1, 0:4, 1:2)
  • Pauza: SMS Katowice
  • Mecz 22. kolejki rozegrany awansem
  • Comarch Cracovia - SMS Katowice 9:1 (5:1, 2:0, 2:0)

Opinie (76) ponad 10 zablokowanych

• Brawo!!!!

Brawo !!!! rok temu baty dziś walka jak równy z równym! Stocznia!

• 90 0

• wstydu nie ma.... ale punktów też nie...

• 38 4

• Kibic

Walka do końca i brak szczęśia brawo chlopaki za walke do końca

• 60 0

• Meszynski... Co?

Ty wiesz co!
    Pół reprezentacji Polski i sędzia im pomaga. Tychy wstyd.
    Brawo Stocznia za walkę do końca!!

• 68 1

• Wielka szkoda, ze bez punktu... teraz arcyważne mecze z Polonia. W tej kolejce postawili sie teoretycznie mocniejszym rywalom, ale wierze, ze pełna pula bedzie dla nas

• 39 0

• Sędziowie ślepi na przewinienia gości

Końcówka meczu sędzia nic nie widział ślepa łajza.

• 42 0

• Blisko było dogrywki echhh.... (1)

ale BRAWO Panowie !!!!!! Niech się nas boją !!!! :)

• 38 0

• Wcisnąć Tychom 5 bramek !? Szaaaaaacun Panowie !!

• 31 0

• Duma!

• 36 0

• W tym sezonie nikt Tychom nie strzelił 5 bramek.

• 53 0

• (2)

No i wygrali lepsi, co tam Automatyce do Tych. Jak się umie grać to się wygrywa.

• 2 74

• znaczy do których?

Meszyńskich?

• 12 0

• Dokladnie to samo pomyslalem po meczu w Tychach i Krakowie. Bardziej durnego komentarza to juz chyba nie mozna pomysalec.