MH Automatyka uległa Jastrzębiu. Druga porażka hokeistów

16 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Hokeiści MH Automatyki przegrali w hali "Olivia" z JKH GKS Jastrzębiem 1:2 (0:0, 1:2, 0:0). To druga porażka gdańszczan w PHL. Ponownie zawiodła skuteczność, gdyż gospodarze oddali więcej strzałów na bramkę.

Carogorodcew; Aleksiuk, Maly - Steber, Polodna, Danieluk; Tesliukiewicz, Dolny - Vitek, Rożkow, Stasiewicz; Kantor, Pastryk - Strużyk, Pesta, Marzec; Lehmann, Leśniak - Rompkowski, Marek Wróbel, Smal
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Pyrskała, Pabisiak, Kasprzyk
Widzów: 1500
Raszka; Grof, Michałowski - Kasperlik, Dubinin, Paś; Sulka, Gimiński - Kominek, Fabus, Kamil Wróbel; Kubes, Matusik - Pelaczyk, Jarosz, Ł.Nalewajka; Bigos, Radzieńciak - Nahunko, Kulas, R.Nalewajka
  • 25:55' Marzec as. Tesliukiewicz 4 na 5
  • 30:40' Paś as. Ł.Nalewajka
  • 39:51' Nahunko as. Matusik

W barwach MH Automatyki zadebiutuje dziś... nowa maskotka drużyny, czyli Pingwin wybrany w drodze głosowania przez kibiców.
1'
Rozpoczęła się I tercja
2'
Groźna kontra Stasiewicza (MH AUTOMATYKA Gdańsk) i Vitka, którzy wyszli sam na sam z bramkarzem. Vitkowi nie udało się skutecznie wykończyć akcji. Raszka (JKH GKS Jastrzębie) obronił strzał i wygląda na to, że trochę się poobijał przy interwencji.
2'
Uszkodzona została bramka gości. Hokeiści czekają na jej wymianę jeżdżąc po lodzie.
2'
Wznowienie gry po 10 minutach.
kara
3'
Pesta (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
3'
Głośny doping dla gdańszczan
5'
Gospodarze wybronili się podczas gry w osłabieniu.
5'
Przewaga po stronie gości, ale z kontrą ruszyli gdańszczanie.
6'
Gra toczy się w tercji gdańszczan, ale niewiele z tego wynika dla przyjezdnych.
6'
Gimiński (JKH GKS Jastrzębie) prosto w Carogordcewa
7'
Raszka (JKH GKS Jastrzębie) broni strzał Rożkowa (MH AUTOMATYKA Gdańsk) z bliskiej odległości.
8'
Prostopadłe podanie do Marca w tercję gości, ale ubiegli go obrońcy.
kara
11'
Kasperlik (JKH GKS Jastrzębie) ukarany karą 2 minutową.
11'
Zobaczymy jak JKH GKS poradzi sobie w osłabieniu. Szansa dla MH Automatyki
11'
Dwa razy z dystansu uderzał Kantor (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Nieskutecznie.
13'
Nie udało się gdańszczanom wykorzystać gry w przewadze.
15'
Wróbel wrzucał na długi słupek. Broni Raszka (JKH GKS Jastrzębie).
15'
Mało konkretów. Szczególnie gdańszczanom brakuje skuteczności.
16'
Zablokowany Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) i goście ruszyli z kontrą.
kara
17'
Pastryk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
18'
Przerwany atak Strużyka (MH AUTOMATYKA Gdańsk).
18'
Zamek w tercji osłabionych gdańszczan
19'
Miejscowi już w komplecie.
20'
Koniec I tercji. MH Automatyka remisuje z JKH GKS 0:0
Typowy mecz walki. Gdańszczanie zaczęli przejmować inicjatywę, ale grali mało skutecznie. Jastrzębie potrafiło długo rozgrywać krążek w tercji MH Automatyki, ale niewiele z tego wynikało. Czekamy na lepsze widowisko w drugiej tercji.
21'
Rozpoczęła się II tercja.
22'
Od początku goście ruszyli do ataku
22'
Rożkow (MH AUTOMATYKA Gdańsk) z dystansu, nie zaskoczył Raszki (JKH GKS Jastrzębie)
23'
Uderzenie z kąta, krążek odbija Carogorodcew (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
24'
Mocno potraktowany przez rywala Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Sędzia nakazuje grać dalej, gdańszczanie głośno protestują
24'
Leśniak (MH AUTOMATYKA Gdańsk) uderzał z dystansu, ale ten strzał nie był żadnym zagrożeniem dla bramkarza gości
kara
24'
Smal (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
25'
Uderzał Grof (JKH GKS Jastrzębie), ale odbija krążek Carogorodcew (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
25:55'
[1:0] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marzec as. Tesliukiewicz. Bramka w osłabieniu! Zamek w tercji gdańszczan i błyskawiczna kontra, którą z zimna krwią wykończył Marzec w sytuacji sam na sam z bramkarzem.
29'
Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk) dogrywał do Strużyka (MH AUTOMATYKA Gdańsk), choć sam był w niezłej okazji do strzału. Niestety, Mateusz uderzył nad poprzeczką
30'
Ostre starcie Stebera (MH AUTOMATYKA Gdańsk) z jednym z rywali. Sędzia nie reaguje, a kapitan gdańszczan ma ogromne pretensje.
31'
Dalekie podanie do Rożkowa (MH AUTOMATYKA Gdańsk), który mógł wyjść sam na sam z bramkarzem, ale nie zdołał dobrze przyjąć krążka.
30:40'
[1:1] JKH GKS Jastrzębie STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Paś. Szybka akcja gości i pewne uderzenie na długi słupek gdańskiej bramki.
33'
Raszka (JKH GKS Jastrzębie) broni strzał Polodny (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
33'
Bramkarz gości łapie krążek po uderzeniu Vitka
34'
Gdańscy hokeiści rzucili się na Kominka po jego spięciu z bramkarzem. Interweniować musieli sędziowie.
kara
34'
Rożkow (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
kara
33'
Kamil Wróbel (JKH GKS Jastrzębie) ukarany karą 2 minutową.
kara
34'
Kominek (JKH GKS Jastrzębie) ukarany karą 2 minutową.
36'
Jarosz (JKH GKS Jastrzębie) prosto w Carogorodcewa (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
38'
Kantor (MH AUTOMATYKA Gdańsk) kasuje kontrę gości
38'
Napierają gdańszczanie, ale nie mogą się przebić przez defensywę gości
39:51'
[1:2] JKH GKS Jastrzębie STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nahunko . Zamieszanie w tercji gdańszczan, potrącony został nawet sędzia. Krążek w bramce.
40'
Koniec II tercji. JKH GKS prowadzi z MH Automatyką 2:1.
W dalszym ciągu wyrównane spotkanie, ale w drugiej partii wreszcie posypały się bramki. Gdańszczanie objęli prowadzenie grając w osłabieniu, ale nie cieszyli się nim zbyt długo.
41'
Rozpoczęła się III tercja
43'
Raz atakują goście, raz gospodarze, ale wciąż bez poważnego zagrożenia dla bramkarzy
44'
Z prawej strony obok bramki uderzał Strużyk (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
45'
Z kontrą ruszyli Danieluk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) i Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale akcja zablokowana.
47'
Dwukrotnie przed szansą na gola Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Najpierw sam na sam zatrzymał go Raszka (JKH GKS Jastrzębie), a potem Szymon dobijał nad poprzeczką!
48'
Cały czas gorący doping dla gdańszczan
49'
Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk) uderzał po lodzie, ale za słabo.
50'
Poturbowany po starciu z rywalem leży na lodzie Stasiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Sprawiedliwość próbował wymierzyć rywalowi Dolny (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale powstrzymał go sędzia.
50'
Kibice skandują "Kuba Stasiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ", a zawodnik podniósł się już z lodu.
kara
50'
Sulka (JKH GKS Jastrzębie) ukarany karą meczu. 5 minut odsiedzi za niego Nahunko
51'
Z dystansu Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale krążek nie znalazł drogi do bramki
51'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) z ostrego kąta, ale łapie krążek Raszka (JKH GKS Jastrzębie)
53'
Napierają gdańszczanie, ale skutecznie broni się zespół z Jastrzębia.
54'
Jeszcze minuta gry w przewadze dla gospodarzy
54'
Oblężenie bramki Jastrzębia, ale goście "murują" ile sił.
54'
Czas dla gości
54'
Tesliukiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk) uderzał mocno spod niebieskiej linii, ale bramkarz odbił krążek
55'
Goście w komplecie. Kolejna niewykorzystana przewaga gdańszczan.
57'
Kasperlik (JKH GKS Jastrzębie) uderza, odbija Carogorodcew (MH AUTOMATYKA Gdańsk)!
58'
Coraz mniej czasu na wyrównanie. Kibice nie ustają z dopingiem dla gdańszczan.
59'
Nacierają gdańszczanie, ale Jastrzębie znów skutecznie w defensywie
60'
Czas dla MH Autoamatyki. Trener Ziętara daje instrukcje na ostatnią minutę gry
60'
Z trybun głośne "Stocznia, Stocznia!"
60'
Zamieszanie od bramką gości. Dolny (MH AUTOMATYKA Gdańsk) wdał się w przepychankę z rywalem
kara
60'
Dolny (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
kara
60'
Dubinin (JKH GKS Jastrzębie) ukarany karą 2 minutową.
60'
42 sekundy do końca gry.
60'
Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk), Steber i Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) dyskutują z sędziami
60'
Atakują gdańszczanie. Mają 20 sekund
60'

12 Kadra PZHL 5 0 0 0 5 7:38 0
Po czterech rundach sezonu zasadniczego zespoły z miejsc 1-6 awansują do play-off, a drużyny z miejsc 7-10 rozegrają mecze rundy wstępnej Pre-Play-off. Zwycięzcy Pre-Play-off przystąpią do Play-off, natomiast drużyny które zostały pokonane przystąpią do barażu o utrzymanie w PHL. W ramach
barażu o utrzymanie w PHL do tych drużyn dołączy drużyna z miejsca 11 po sezonie zasadniczym oraz zwycięzca rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. Kadra PZHL uczestniczy w sezonie wyłącznie w rundzie zasadniczej i rozgrywka mecze tylko na wyjazdach.
Tabela wprowadzona: 2018-09-17

Wyniki 2 kolejki

• MH AUTOMATYKA GDAŃSK - JKH GKS Jastrzębie 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
  • Polonia Bytom - Unia Oświęcim 5:4 d (0:2, 3:2, 1:0, d. 1:0)
  • Energa - Comarch Cracovia 2:1 k (1:0, 0:0, 0:1, d 0:0, k 2:1)
  • Zagłębie Sosnowiec - TatrySki Podhale Nowy Targ 1:7 (0:3, 0:0, 1:4)
  • GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

• Jeśli trener Zietara (6)

Ściąga bramkarza tak późno to jak maja strzelić bramkę... w ogóle gra w przewadze to porażka... 5 min jak za darmo.
    A Marzec jak to Marzec.. dzik.

• 22 5

• (4)

W ciągu 10 sekund zmarnował dwie setki , jak to Marzec

• 5 14

• No i co z tego, ze zmarnował? (3)

Jest najlepiej przygotowany kondycyjnie do sezonu z nich wszystkich. Strzelił bramkę i było go widać. W przeciwieństwie do innych.

• 15 2

• (2)

Marzec gryzł lód przez cały mecz. I brama też była. A co z resztą?

• 14 1

• (1)

Reszta też grała dobrze, a sam tej bramki by nie strzelił, bo z kimś tą akcję prowadził i dostał dobre podanie.

• 11 1

• Jasne że tak. Miałem na myśli inne zmarnowane okazje.

• 16 0

• Gra znacznie lepsza niż na początku poprzedniego sezonu. Szkoda, że zabrakło skuteczności, ale pomimo porażki jestem nastawiony dość optymistycznie.

• 31 4

• Już tęsknię (3)

za Kowaliewem...

• 10 31

• (2)

Z Kowaliowwm w zeszlym sezonie nawet nie bylismy w stanie nawiazac walki z Jastrzebiem

• 11 7

• (1)

Nawiązywaliśmy i to z o wiele słabszym składem, niż obecnie

• 9 6

• Taaa przegraliśmy wszystkie mecze podaje wynik 5:1, 4:1, 3:1 i 4:1 gdzie niby nawiązywaliśmy? Widziałem wszystkie 2 na żywo i 2 transmisje z Jasrzębia. Ta drużyna nam w poprzednim sezonie wybitnie nie leżała. Dzisiaj gralismy i mielismy przewagę, Raszka i fart wygrał im mecz

• 13 5

• Żeby wygrać trzeba oddwać strzały na bramke (8)

Tyle w temacie.

• 11 14

• Strzałów było dużo, ale bramkarz był naprawdę dobry.

• 15 2

• (6)

Mielismy ponad 45 strzałów JKH 35, Jastrzebie wygralo to na farcie i na dobrym bramkarzu i doskonale sobie z tego zdaja sprawe

• 14 0

• (5)

Zwycięstwo to zwycięstwo, lepsze ich zwycięstwo na farcie (niezupełnie) i dzięki dobremu bramkarzowi, niż nasza porażka - też mamy dobrego bramkarza, ale druga bramka jego. I co to niby za pocieszenie dla nas, że oddajemy więcej strzałów, skoro przegrywamy, skuteczność w hokeju jest kluczowa. Bez niej dalej będziemy przegrywać równe mecze z solidnymi rywalami ...

• (2)

Oczywiście że zwycięstwo to zwycięstwo ale wygrana przez ciężka prace trochę inaczej wygląda niż bramka po farfoclu. Pisanie że to wina bramkarza już świadczy o twoje słabej wiedzy. Przegraliśmy jedną bramką z zespołem który w poprzednim sezonie zajął 4 miejsce a my przypominam przed ostatnie. Oddaliśmy w tym meczu więcej strzałów i kreowaliśmy całkiem dobre akcje, przez większą cześć meczu to my byliśmy drużyna przeważająca a JKH próbowało swoich sił z kontrataków . Nie był to wjazd do tercji i strzał na bramkę i czy na afere. Brakło skutecznością się zgodzę, ale to jest sport i tak czasami bywa przypomnieć ci jak to my w zeszłym sezonie wygrywaliśmy 1 bramką? Mecz dobry, twardy i w szybkim tempie, trzymał w napięciu do końca. Drużyna jest dobrze przygotowana pod względem motorycznym, wydolnościowym i taktycznym dla mnie to się liczy czekamy na poprawę skuteczności. To jest początek sezonu jeszcze przyjdzie czas że będziemy wygrywać, byle chłopaki grali swoje nie załamywali a takie przegrane wywołają u nich jeszcze więcej sportowej złości.

• 7 1

• (1)

Jestem za drużyną na dobre i na złe, ale już mnie irytuje to tłumaczenie, że wszystko jest fajnie tylko skuteczność do poprawy. Zrozumcie wreszcie, że w tym sporcie skuteczność jest mega ważna. Ile mamy czekać na jej poprawę, bo nie czekamy od początku tego sezonu, a od połowy poprzedniego, gdy ją straciliśmy na dobre ... wolałbym mecze, w których gralibyśmy z kontry oddając nawet nieco mniej strzałów niż przeciwnik, ale bylibyśmy skuteczni i wygrywalibyśmy (taki styl kiedyś prezentowaliśmy). Nie pociesza mnie, że prowadzimy grę, ale razimy nieskutecznością i przegrywamy.

• 0 0

• Daj spokój to jest początek sezonu, zobacz jak inne mecze w kolejce się zakończyły różnica 1 bramki. Wszyscy tak grają bo nie są w rytmie meczowym zobaczymy po paru spotkaniach. Gdzie my byliśmy skuteczni? Z JKH ani razu w poprzednim sezonie nie wygraliśmy mało tego nawet nie zbliżyliśmy się do nich. Mnie irytowała nasza gra wstrzeliwanie krążka i gra na afere w mocniejszych zespołach się nie sprawdza. Prześledź uważnie jak wyglądały nasze mecze na początku poprzedniego sezonu. Czekajmy cierpliwie

• 0 0

• (5)

Dobry mecz. Dużo walki, mocnych starć. Gdańszczanie rozegrali dobre zawody, chociaż wynik tego nie oddaje. Jastrzębianom dopisało szczęście. Sędziowie psuli widowisko... to już standard w phl

• 48 4

• dramat (4)

ludzie ten sedzia jawnie nie odgwizydal kar, ktore powinny dac nam liczebą przewage w 2 tercji. Apogeum, to moment kiedy Steber został zakleszczony nogami przez zawodnika Jastrzębia, ktory lezal na lodzie. Licze, ze nasz zarząd nie odpusci tematu - tragedia.

• 25 0

• (3)

Dobry pomysł był z czterema sędziami u nas

• 12 0

• (2)

a nie miało być od tego sezonu tak na stałe?

• 8 0

• (1)

Miało być, ale jak zwykle w przypadku PHL miało być, ale nie jest.

• 10 0

• właśnie tacy sędziowie powodują, że popularność hokeja maleje. Żeby tak w żywe oczy? brak słów.