MH Automatyka przegrała z Orlikiem po karnych. Ambitna pogoń bez happy endu

Rafał Sumowski
23 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk przegrali u siebie z PGE Orlikiem Opole 0:2 w rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry padł wynik 5:5 (0:1, 2:3, 3:1). Mimo iż gospodarze odrobili trzy bramki straty, happy endu nie było.

Carogorodcew, Witkowski; Aleksiuk, Maly - Steber, Polodna, Danieluk; Tesliukiewicz, Dolny - Vitek, Rożkow, Stasiewicz; Kantor, Pastryk - Strużyk, Pesta, Marzec; Lehmann, Nowak - Rompkowski, Wróbel, Szczerbakow
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Marczuk, Cudyk, Urbańczyk
Widzów: 1100
Tolonen; Wojdyła, Gawlik - Gorzycki, Szydło, Svitac; Sznotala, Kostek - Przygodzki, Trandin, Skrodziuk; Stepanow, Bychawski - Walkow, Jelakow, Gołowin oraz Obrał, Czekanowski
  • 50:57' Szydło as. Svitac

Przed meczem w Oświęcimiu trener Ziętara przekonywał, że porażki w poprzednich spotkaniach wcale nie były złym rezultatem, bo jego zespół grał przeciwko kandydatom do medali. Szkoleniowiec apelował, aby nie panikować i wyszło na to, że miał rację. Jego podopieczni w Oświęcimiu zagrali świetną trzecią tercję, którą wygrali aż 4:1. Mecz Unia - MH Automatyka zakończył się wynikiem 6:3 dla gdańszczan.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU W OŚWIĘCIMIU
Hokeiści wyjechali już na taflę. Za chwilę zaczynamy.
1'
Rozpoczęła się I tercja
1'
Agresywnie rozpoczęli gdańszczanie.
1'
Aleksiuk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) trafia w poprzeczkę!
kara
4'
Szydło (PGE Orlik Opole) ukarany karą 2 minutową.
5'
Tesliukiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk) spod niebieskiej, odbija bramkarz
6'
Gospodarze w przewadze zamknęli gości w ich tercji.
6'
Z dystansu Tesliukiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
7'
Orlik już w komplecie.
8'
Tolonen (PGE Orlik Opole) zatrzymał Danieluka (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
8'
Niecelnie z dystansu Aleksiuk (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
8'
Na razie dość spokojny mecz, bez ostrzejszych starć pomiędzy zawodnikami
kara
11'
Szczerbakow (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
11'
Gospodarze zamknięci w swojej tercji
10:34'
[0:1] PGE Orlik Opole STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jelakow.
kara
11'
Kostek (PGE Orlik Opole) ukarany karą 2 minutową.
12'
Teslikuewicz spod niebieskiej obok bramki
13'
Obronną ręką wychodzi z groźnej sytuacji Tolonen (PGE Orlik Opole)
14'
Goście w komplecie, druga niewykorzystana przewaga MH Automatyki
14'
Rompkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) do Szczerbakowa (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale ten został zablokowany
16'
W natarciu gospodarze, ale na razie niewiele z tego wynika.
17'
"My chcemy gola, Stoczniowiec my chcemy gola" - z trybun
kara
18'
Wojdyła (PGE Orlik Opole) ukarany karą 2 minutową.
19'
"Teraz bramka musi być" - śpiewają kibice
19'
Maly (MH AUTOMATYKA Gdańsk) do Polodny (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ten uderza z kąta, ale broni na raty Tolonen (PGE Orlik Opole)
20'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) zza bramki do Rożkowa (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale ten został zablokowany
20'
Z dystansu uderza Kantor (MH AUTOMATYKA Gdańsk), broni parkanami Tolonen (PGE Orlik Opole).
20'
Koniec I tercji. Orlik prowadzi w Gdańsku 1:0
21'
Rozpoczęła się II tercja.
22'
Jelakow (PGE Orlik Opole) obok bramki
22'
Pesta (MH AUTOMATYKA Gdańsk) zablokowany przy słupku
24'
Spokojny początek tercji, na lodzie nie dzieje się zbyt wiele
25'
Stasiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk) próbował z bliska zaskoczyć Tolonena (PGE Orlik Opole).
25:39'
[1:1] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Stasiewicz. Gdańszczanie przez chwilę uśpili rywali, a Stasiewicz za drugą próbą już się nie pomylił. Mamy remis.
26:03'
[1:2] PGE Orlik Opole STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gołowin. Błyskawiczna riposta gości.
28'
Tempo gry nareszcie wzrosło. W bramce gdańszczan Witkowski, entuzjastycznie witany przez kibiców.
kara
28'
Skrodziuk (PGE Orlik Opole) ukarany karą 2 minutową.
kara
28'
Nowak (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
28'
Tesliukiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk) uderzał z kąta, ale krążek odbił bramkarz. Chwilę później kara dla gdańszczan po wybiciu krążka przez Witkowskiego.
28:58'
[1:3] PGE Orlik Opole STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jelakow.
30:54'
[1:4] PGE Orlik Opole STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jelakow. Skompletował hat-tricka strzelając przy słupku obok bezradnego Witkowskiego.
32'
Rompkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) i Sznotala (PGE Orlik Opole) wdali się w bójkę. Interweniowali sędziowie.
kara
32'
Rompkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 4 minutową.
kara
32'
Sznotala (PGE Orlik Opole) ukarany karą 4-minutową.
34'
Gorąco pod bramką Witkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk) , ale wyszedł z tej sytuacji obronną ręką
35'
Teraz groźnie gdańszczanie, ale goście już wyprowadzają kontrę
35'
Spod niebieskiej uderzał Kantor (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Broni Tolonen (PGE Orlik Opole).
36'
Oblężenie pod bramką gości, ale skutecznie Tolonen (PGE Orlik Opole).
35:52'
[2:4] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Vitek. Zdecydował się na strzał z dystansu i zmieścił krążek przy słupku!
38'
Znów odzyskali werwę gdańszczanie
38'
Blisko trafienia z bliska Danieluk (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale odbija bramkarz
39'
Obok bramki po szybkim ataku, z kąta posyła krążek Maly (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
40'
Ucierpiał Bychawski (PGE Orlik Opole), który leży za bramką. Przerwa w grze
40'
Bychawski (PGE Orlik Opole) wrócił do boksu
40'
Koniec drugiej tercji. Obrodziło w niej bramkami, ale nie na korzyść gdańszczan. Orlik prowadzi 4:2
41'
Rozpoczęła się III tercja
43:11'
[3:4] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Polodna. Maly objechał bramkę i wyłożył Czechowi krążek do strzału.
44:00'
[4:4] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Tesliukiewicz. Uderzał Rożkow, odbił krążek Tolonen, a Tesliukiewicz skutecznie poprawił i jest remis!
44'
"Jeszcze jeden! Stocznia, Stocznia" - z gdańskich trybun.
46'
Bójka między Vitkiem a Bychawskim (PGE Orlik Opole)
kara
46'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 4 minutową.
kara
46'
Bychowski (PGE Orlik Opole) ukarany karą 4 minutową.
47'
Niewybredne epitety pod adresem Bychowskiego z trybun. Ten na ławce kar reaguje... z uśmiechem.
48'
Wrzucał krążek pod bramkę gdańszczan Wojdyła (PGE Orlik Opole), ale nie zagroził Witkowskiemu (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
49'
Kolejną akcję gości odpierają gdańszczanie
50'
Ze skrzydła uderza Maly (MH AUTOMATYKA Gdańsk), łapie krążek Tolonen (PGE Orlik Opole)
50:57'
[4:5] PGE Orlik Opole STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Szydło. Strzelał Svitac, odbił krążek Witkowski, ale przy poprawce nie miał już nic do powiedzenia.
kara
52'
Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
52'
Niedobrze, najpierw stracona bramka, a teraz gra w osłabieniu gdańszczan
53'
Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) broni strzał Gołowina
55'
Maly (MH AUTOMATYKA Gdańsk) zostal uderzony w twarz
55:01'
[5:5] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Tesliukiewicz. Wyjechał zza bramki i zaskoczył Tolonena.
56'
Znów zerwał się głośny doping w hali "Olivia"
56'
Wszyscy kibice już na stojąco
kara
58'
Dolny (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
58'
Nawałnica pod bramką Witkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Odparli ją gdańszczanie
59'
Sam z kontrą ruszył Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale został skasowany przez rywala
59'
Mimo osłabienia, próbują kontrować gospodarze
60'
Gospodarze w komplecie
60'
Obok bramki Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk).
60'
Koniec III tercji. Remis 5:5
60'
Dogrywka potrwa 5 minut lub do pierwszej bramki. Obie ekipy zagrają 3 na 3. Jeśli nie będzie rozstrzygnięcia, rozegrane zostaną rzuty karne
61'
Rozpoczęła się dogrywka
61'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) sam na sam, ale powstrzymał go Tolonen (PGE Orlik Opole).
62'
Zahaczany Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk) "leciał" na bramkę jak taran. Rzut karny dla gdańszczan!
63'
Tolonen (PGE Orlik Opole) powstrzymał Polodnę (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
63'
Obok bramki Jelakow (PGE Orlik Opole)
63'
Kolejny atak gdańszczan. Powstrzymani przed bramką. Jest ostro!
64'
Znakomicie przerwał akcję gości Strużyk (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
64'
73 sekundy do końca gry
65'
Zatrzymany przed bramką Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
65'
Obok bramki po lodzie Przygodzki (PGE Orlik Opole)
65'
Koniec dogrywki. Przed nami rzuty karne.
Obie drużyny mają maksymalnie pięć rzutów karnych w podstawowej serii. W wypadku remisu, będą oddawać je do pierwszej obronionej przewagi.
0:0 nie trafia Rożkow (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
0:0 Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) lepszy od Trandina (PGE Orlik Opole)
0:0 Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) zatrzymany przez Tolonena (PGE Orlik Opole)
0:1 Bramkę zdobywa Jelakow (PGE Orlik Opole)
0:1 Tolonen (PGE Orlik Opole) broni strzał Polodny (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
0:2 Gołowin pokonuje Witkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
0:2 Nie trafia Tesliukiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
Koniec meczu. MH Automatyka przegrała w rzutach karnych z Orlikiem Opole 0:2. W podstawowym czasie gry było 5:5

12 Kadra PZHL 7 0 0 1 6 14:51 1
Po czterech rundach sezonu zasadniczego zespoły z miejsc 1-6 awansują do play-off, a drużyny z miejsc 7-10 rozegrają mecze rundy wstępnej Pre-Play-off. Zwycięzcy Pre-Play-off przystąpią do Play-off, natomiast drużyny które zostały pokonane przystąpią do barażu o utrzymanie w PHL. W ramach
barażu o utrzymanie w PHL do tych drużyn dołączy drużyna z miejsca 11 po sezonie zasadniczym oraz zwycięzca rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. Kadra PZHL uczestniczy w sezonie wyłącznie w rundzie zasadniczej i rozgrywka mecze tylko na wyjazdach.
Tabela wprowadzona: 2018-09-23

Wyniki 4 kolejki

• MH AUTOMATYKA GDAŃSK - PGE Orlik Opole 5:5 (0:1, 2:3, 3:1, d.0:0, k.0:2)
  • Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
  • GKS Tychy – Comarch Cracovia 2:2 (2:0, 0:1, 0:1, d.1:0)
  • Tauron KH GKS Katowice – TatrySki Podhale Nowy Targ
  • Energa Toruń – Unia Oświęcim 4:3 (2:1, 0:0, 2:2)
  • Węglokoks Kraj Polonia Bytom - Kadra PZHL 7:2 (3:0, 1:2, 3:0)

Opinie (112) 5 zablokowanych

• Jakby mógł prywatny sponsor wygrać z państwowym? Toż to się nie godzi!

• 12 4

• wałek smierdzi na kilometr pewnie chłopaki się ustawili i zarobili sporo na sts (1)

• 8 24

• Taaa widziales kurs? Haha Jak by sie ustawili to po co strzelali jak przegrywali 2:4. Myslisz odrobine?

• 10 2

• (7)

Marczuk jak zawsze stara się zapaść w pamięć

• 22 3

• (6)

mam poczucie, że zostaliśmy dziś zwyczajnie okradzeni z punków. Może rzeczywiście ten pomysł zarządu Tychów, żeby sprowadzić sędziów w Czech jest ruchem we właściwym kierunku, dziś czułem się jakbym oglądał 'Piłkarski Poker' w Olivii

• 5 5

• (5)

Bez przesady. Jakieś konkrety podaj.

Tylko nie ten z 6 na lodzie, bo nie było.

• 2 3

• (4)

5'49'' do końca I tercji- podcięcie gdańszczanina, kijem w łyżwy
          3'08'' do końca i tercji - zahaczanie za bramką orlika
          3'33'' do końca II tercji - nie ma spalonego na niebieskiej.
          13'32'' do końca III tercji brak spalonego na niebieskiej
          6 na lodzie oczywiście, że było 1'50'' do końca III tercji zawodnik wchodzący do boksu odbija łyżwą krążek, kiedy zawodnik wchodzący jest już na lodzie.

• 1 3

• (3)

Schodzący dostał krążkiem w łyżwę, wchodzący w tym momencie przeskakiwał przez bandę. Czyli 6 nie było.

• 3 3

• Marczuk skończ te kłamstwa. stał już na lodzie. Twoje sędziowanie to sędziowski kryminał

• 2 2

• nie było 6 na lodzie

Przepisy mówią jasno - jeżeli jest przypadkowe odbicie krążka od zawodnika przy bandzie - to nie mam mowy o nadmiernej liczbie zawodników na lodzie.
              Fak, że tydzień temu za coś takiego my dostaliśmy karę :-)

• 3 0

• Jeśli ma jedną nogę w boksie to nie ma 6 to samo jeśli krążek od kogoś się odbije. Żeby było 6 musi być świadome zagranie albo ciałem albo krążkiem.

• 1 0

• (10)

Nie ma jak przy 22 strzalach gosci stracic 5 bramek... To staje sie irytujace. Gdzie jest Rozkow, Danieluk czy Steber. Orlik dzisiaj nas na 3 formacje rozjechal. Dramat...

• 30 4

• (7)

Gdyby rozjechał, to by nie było 5:5. Co oczywiście nie oznacza, że nie powinno być lepiej.

• 6 1

• (6)

W dzisiejszym spotkaniu widać ile znacza dobrzy obcokrajowcy 4 Rosjan wygralo mecz Orlikowi bo reszta w Orliki nic nie pokazała.. O takich frafoclach jak wybicie kazka czy glupia kara Dimy nie wspomne. Po raz kolejny przegrywami wygrany macz to ze wygralismy z Unia to tylko dzieki slabej postawie Fikiego bo przez 2 tercje bylo dokladnie yo samo co dzisiaj jednak akcja i tracimy bramke.

• 2 5

• (5)

Jaki "wygrany mecz" znawco? Ani razu dziś nie prowadziliśmy więc nie wymyślaj teorii z kosmosu.

• 4 2

• (4)

Wygrany w kontekscie naszej przewagi siedzielismmy po 4 minuty w ich tercji jesli bysmy strzelili nawet polowe tego co stworzylismy to byla by dwu cyfrowka, normalnie zespoły to wykorzystuja ale nie my niestety. Znawco. Chyba jesesmy jedyna druzyna ktora przy tylko sytuacjach i przy takiej ilosci strzalow nie potrafi wygrac meczu. I jak widać nie jest kwestia szczescia a raczej pewnych umijetnosci. Dla mnie zawodzi Rozkow jest obcokrajowcem powinien cos grac ale w 2 formacji niestety nie gra nic.

• 6 3

• (3)

Nie gra nic?? Dzisiaj,, tylko''3asysty....

• 5 0

• (2)

Dzisiaj 2 Na 5 meczow 1 bramka i 3 asysty uwazasz ze to dużo jak na obcokrajowca? Moim zdaniem powinien wymiatac a mam wrazenie ze pod koniec oddycha juz rekawicami. Znacznie bardziej mi sie podoba Marzec czy nawet Pesta. W drugie formacji gra Vitek, w zeszlym sezonie Samusienka tez mial duzo punktow jak byl w formacji z Vitkiem. Nie chce krytykować bo to poczatek sezonu ale moim zdaniem szalu nie ma...

• 4 4

• (1)

Jełakow 11 punktow Gołowin 9 bez odbioru

• 1 3

• Trafiło się działaczom Orlika jak kiedyś z Cichym i Szczechurą.
                I podobnie jak tamci, długo w Opolu nie pograją.

• 0 0

• mecz Orlikowi wygrała para Jelakow , Gołowin - tak trzeba robić wzmocnienia , a nie jak u nas ..

• 6 4

• Rompka do pierwszego ataku

• 3 3

• Znowu pełna hala i zabrakło biletów. (1)

Nawet Lechia nie ma tylu kibicow co Automatyka.

• 6 26

• chyba pomyliłeś hale i byłeś gdzie indziej .

• 0 0

• Sędzia amator

• 11 0

• Szymon Marzec! (3)

Piłkarze! Uczcie się! Szymon kozak faulowany przewrócony wstał z kolan i jeszcze oddał strzał.

• 42 1

• Napastnika rozlicza się z bramek A dziś kolejna 2setka zmarnowana (2)

• 6 2

• (1)

Zgadzam się! Ale jakby był jeszcze skuteczny przy tym to reprezentacja miałaby pożytek

• 5 2

• No ale Szymon to nie jest typ snajpera, to taki walczak, kóry moim zdaniem dużo lepiej sprawdziłby się w formacji z chociaż jednym grajkiem umiejącym z zimną krwią wykorzystać sytuację bramkową, którą właśnie Szymon by wypracował ... no ale takich zawodników z zimną krwią kończących akcję, to obecnie u nas prawie nie widać

• 3 1

• Niestety, zemściły się błędy w obronie i chyba gra naszych bramkarzy mogłaby być ciut lepsza (Witek usprawiedliwiony, bo wrócił po chorobie). Mecz bardzo emocjonujący. Punktów szkoda, ale wierzę, że będzie lepiej.

• 24 0

• Duży błąd Zientary zmiana na bramce po 2 bramkach , Witek nie w formie po chorobie .

• 18 1

• (2)

Jestem zawiedziony. Słabo grali

• 10 19

• nie przejmuj się (1)

taki jest sport, raz na wozie raz pod wozem.... żadna drużyna nie jest w stanie wygrać wszystkich meczów