MH Automatyka Gdańsk pokonała Podhale. W niedzielę rewanż w Nowym Targu

Rafał Sumowski
12 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Zobacz ostatnie sekundy meczu MH Automatyka - Podhale.

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk pokonali w hali "Olivia" Podhale Nowy Targ 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) i przerwali serię trzech porażek. W końcowych sekundach skutecznie wybronili się grając w osłabieniu. Wcześniej w przewadze bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Jakub Stasiewicz. W niedzielę o godz. 18 rewanż w Nowym Targu.

TatrySki Podhale Nowy Targ TatrySki Podhale Nowy Targ
Witkowski; Aleksiuk, Maly - Steber, Polodna, Danieluk; Tesliukiewicz, Dolny - Vitek, Rożkow, Stasiewicz; Kantor, Pastryk - Strużyk, Pesta, Marzec; Lehmann, Nowak - Rompkowski, Smal, Szczerbakow
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Kryś, Matlakiewicz, Moszczyński
Widzów: 1500
Odrobny; Wajda, Tolvanen - Neupauer, Zapała, Guzik; Jaśkiewicz, Moksunen - Siuty, Koski, Sammalmaa; Dutka, K.Kapica - Michalski, Dziubiński, Liikanen; Wsół, Słowakiewicz - Wielkiewicz, Różański, Worwa
  • 31:44' Polodna as. Aleksiuk
  • 51:08' Stasiewicz as. Vitek - Rożkow 5 na 4
  • 30:35' Sammalmaa as. Dziubiński - Guzik

Pomeczowy dwugłos trenerów
Tomasz Valtonen (Podhale): Pierwszas i trzecia tercja były ok, druga dość słaba. Gdańszczanie grali mądrze taktycznie, wykorzystali przewagę w ważnym momencie i zasłużenie wygrali.

Marek Ziętara (MH Automatyka): Dla mnie to ogromna radość z tej wygranej. Wiem, że gdańszczanie od dawna nie wygrali z Podhalem. Konsekwentnie realizowaliśmy dyscyplinę taktyczną, wystrzegaliśmy się błędów, nie dopuściliśmy rywala do wielu sytuacji. Końcówka była nerwowa, bo sami sprowokowaliśmy sytuację karą. Szczęśliwie udało nam się to wybronić. Mecz był na styku, ale wykorzystaliśmy przewagę 5 na 4 i to nam dało sukces. Mojej drużynie należą się dziś podwójne słowa pochwały, bo to był dziś prawdziwy kolektyw. Z trenerem Valtonenem spotkamy się ponownie w niedzielę, na pewno wykorzystamy to, aby przy okazji podzielić się spostrzeżeniami dotyczącymi reprezentacji Polski. Zwłaszcza, że niebawem będziemy kompletować kadrę na listopadowy turniej EIHC w Gdańsku.

Przez wiele lat z Podhalem związany był obecny trener MH Automatyki, Marek Ziętara.

- To mecz, który na pewno będzie miał smaczek dla naszego trenera, ale i dla nas. Te mecze z Podhalem są zawsze zacięte, nasi kibice mają z nimi "sztamę", ale nastawiamy się na ciężki bój. Postaramy się, aby komplet punktów został w Gdańsku - zapewniał przed spotkaniem Tomasz Witkowski, bramkarz, który niedawno wrócił do składu po chorobie.

PRZECZYTAJ CO MÓWIŁ WITKOWSKI O RYWALIZACJI W BRAMCE I PIĄTKOWYM MECZU Z PODHALEM
Hokeiści MH Automatyki dziś wreszcie zagrają z reklamami Grupy Lotos na strojach. Przypomnijmy, że koncern paliwowy został niedawno nowym sponsorem strategicznym klubu. W tym tygodniu do tego grona dołączyło również GCH Manhattan.
Przypomnijmy, że zespół gości prowadzi selekcjoner reprezentacji Polski Tomasz Valtonen, którego współpracownikiem w kadrze jest... trener Ziętara.

PRZECZYTAJ O NOMINACJI TRENERA ZIĘTARY DO SZTABU REPREZENTACJI POLSKI
- Trener daje nam znać dzień przed meczem, który bramkarz wyjdzie w pierwszym składzie. To pozostaje jednak tajemnicą szatni - mówił nam Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Dziś on zaczyna mecz jako pierwszy bramkarz.
1'
Rozpoczęła się I tercja
1'
Strzelał Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale krążek odbił się od kasku Odrobnego (TatrySki Podhale Nowy Targ), wychowanka gdańskiego Stoczniowca.
2'
Wysoki pressing do końca ze strony Stasiewicza (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
4'
Naciskają gdańszczanie w tercji gości
5'
Dziubiński (TatrySki Podhale Nowy Targ) urwał się z kontrą i strzelił po lodzie, ale krążek odbił się od kija jednego z obrońców
6'
Pesta (MH AUTOMATYKA Gdańsk) uderza nad bramką Odrobnego (TatrySki Podhale Nowy Targ)
7'
Stracił krążek w ataku Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
8'
Neupauer (TatrySki Podhale Nowy Targ) nad bramką Witkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
8'
Danieluk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) przejechał za bramkę i wycofał krążek, ale guma wyleciała za tercję Podhala
8'
Spod niebieskiej Tesliukiwicz, ale strzał zablokował obrońca
8'
Wygrany bulik i strzał obok bramki Podhala
9'
Odrobny (TatrySki Podhale Nowy Targ) powstrzymał najeżdżającego na bramkę Strużyka (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
9'
Gdańszczanie przeważają, ale na razie Odrobny (TatrySki Podhale Nowy Targ) wciąż z czystym kontem
10'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) z dystansu obok bramki po dość długiej akcji gospodarzy
12'
Stasiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk) z kąta chciał zaskoczyć Odrobnego (TatrySki Podhale Nowy Targ) wstrzelając krążek po lodzie między jego parkany, ale "Wiedźmin" nie dał się zaskoczyć.
13'
Pesta (MH AUTOMATYKA Gdańsk) do Marca w tercji gości, ale ten został skutecznie zablokowany.
15'
Cały czas zorganizowany, głośny doping dla gdańszczan
16'
Nie ma wiele pracy Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk), zdecydowanie cieplej na pewno jest Odrobnemu (TatrySki Podhale Nowy Targ).
17'
Strzelał Kantor (MH AUTOMATYKA Gdańsk), broni parkanem Odrobny (TatrySki Podhale Nowy Targ)
18'
Zablokowany strzał na bramkę Witkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
18'
Danieluk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) z obrońcą na plecach po podaniu Stebera (MH AUTOMATYKA Gdańsk), trafił prosto w Odrobnego (TatrySki Podhale Nowy Targ)
19'
Tłoczno pod bramką gości, ale wciąż bez gola
20'
Gdańszczanie domagają się faulu
kara
20'
Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
20'
Gdańszczanie zatarasowali bramkę i wybronili pierwszy atak w osłabieniu
20'
Koniec I tercji. Bez bramek w meczu MH Automatyka - Podhale
20'
Tercja ewidentnie dla gdańszczan, ale Odrobny (TatrySki Podhale Nowy Targ) nie dał się pokonać. Brakowało siły i dokładności w oddawanych strzałach. Statystyka celnych uderzeń to zaledwie 6:4 dla gospodarzy.
21'
Rozpoczęła się II tercja
21'
Goście wciąż w przewadze po karze dla Marca
21'
Zablokowany Rożkow (MH AUTOMATYKA Gdańsk) po podaniu Vitka przed samą bramką
22'
Gdańszczanie już w komplecie.
24'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) sam na sam z Odrobnym (TatrySki Podhale Nowy Targ)! Odbija krążek bramkarz gości
25'
Duże bardziej chaotyczna gra niż w premierowej partii meczu.
26'
Michalski (TatrySki Podhale Nowy Targ) prawie sam na sam z Witkowskim (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale w ostatniej chwili przeszkodził mu Smal (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
27'
Z dystansu uderzał Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
30'
Znów niepokojony Odrobny (TatrySki Podhale Nowy Targ), ale gdańszczanie nie mogą wypracować czystej pozycji do strzału
30:35'
[0:1] TatrySki Podhale Nowy Targ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sammalmaa. Podanie spod niebieskiej linii, a strzelec bramki uderzył z wysokości bulika kompletnie zaskakując Witkowskiego
31:44'
[1:1] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Polodna. Zamieszanie pod bramką gości i błyskawiczne wyrównanie gdańszczan!
kara
33'
Wielkiewicz (TatrySki Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową.
33'
To pierwsza przewaga liczebna gdańszczan w tym meczu.
34'
Z kąta uderzał Maly (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale krążek złapał Odrobny (TatrySki Podhale Nowy Targ)
35'
Bardzo wolno rozgrywają krążek gospodarze
35'
Goście już w komplecie
37'
Sammalmaa (TatrySki Podhale Nowy Targ) zatrzymany przez Witkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
37'
"Stocznia, Stocznia my czekamy na zdobycie drugiej bramy" - śpiewają kibice.
37'
Oblężenie pod bramką Odrobnego (TatrySki Podhale Nowy Targ), ale znów bez gola
38'
Na lodzie leży Odrobny (TatrySki Podhale Nowy Targ). Przerwa w grze. Wygląda na to, że ucierpiał przyjmując na korpus mocne uderzenie krążkiem.
39'
Z bramkarzem gości już wszystko dobrze. Sędziowie wznawiają grę.
40'
Strzał na bramkę gdańszczan, mrozi krążek Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
40'
Koniec II tercji. MH Automatyka remisuje z Podhalem 1:1
Druga część gry dużo bardziej chaotyczna, ale wreszcie mamy bramki. Chwilę po tym jak goście zdobyli prowadzenie, gdańszczanie doprowadzili do wyrównania. Dużo walki, niekoniecznie ładnej dla oka. Celne strzały 12:11 dla gości w tercji, 17:16 dla gdańszczan w meczu.
41'
Rozpoczęła się III tercja
44'
Zacięta walka, bez konkretnych sytuacji. Obie drużyny grają dość ostrożnie
46'
Dobra interwencja Witkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
47'
Atakują gdańszczanie. Krążek w rękawicy Odrobnego (TatrySki Podhale Nowy Targ) po strzale z lewej strony
47'
Ostra walka o krążek za bramką Odrobnego (TatrySki Podhale Nowy Targ)
48'
Rwane akcje po obu stronach
50'
Strzał z dystansu odbija Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
50'
Faulowany Danieluk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) przy dobrze zapowiadającej się akcji prawą stroną
kara
50'
51:08'
[2:1] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Stasiewicz. Wznowienie i błyskawicznie wykorzystują przewagę gdańszczanie!
51'
"Jeszcze jeden" - skandują kibice.
52'
Strużyk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) z dwoma obrońcami na plecach nie dał rady Odrobnemu (TatrySki Podhale Nowy Targ)
54'
Gdańszczanie w natarciu, ale krążek dwa razy przelatuje wzdłuż bramki gości
55'
Gdańszczanie wciąż w tercji Podhala. Brzydka walka o krążek
kara
56'
Maly (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Wcześniej groźna kontra pod bramką Witkowskiego
56'
Zamek w tercji osłabionych gdańszczan
57'
Wybronili pierwszy atak gospodarze
57'
Jeszcze minuta gry w osłabieniu
57'
Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk) sam na sam z Odrobnym (TatrySki Podhale Nowy Targ). Dużo miejsca i czasu, ale posłał krążek nad bramką. Szkoda, bo zdobyta bramka mogła "zamknąć" mecz.
58'
Obie ekipy w komplecie.
58'
Gdańszczanie znów w natarciu. Muszą pilnować, aby Podhale nie urwało się z kontrą!
59'
Wszyscy kibice oglądają już mecz na stojąco
59'
Podhale wycofuje bramkarza
59'
Broni uderzenie Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
59'
Czas dla gości
59'
93 sekundy do końca gry
kara
59'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
59'
Kibice mocno niepochlebnie o pracy sędziego
59'
Podhale 6 na 4
60'
45 sekund do końca meczu, Odrobny (TatrySki Podhale Nowy Targ) wraca do bramki
60'
Podhale znów bez bramkarza
60'
Krążek poza lodowiskiem. 15 sekund do końca meczu
60'

12 Kadra PZHL 11 0 0 1 10 15:78 1
Po czterech rundach sezonu zasadniczego zespoły z miejsc 1-6 awansują do play-off, a drużyny z miejsc 7-10 rozegrają mecze rundy wstępnej Pre-Play-off. Zwycięzcy Pre-Play-off przystąpią do Play-off, natomiast drużyny które zostały pokonane przystąpią do barażu o utrzymanie w PHL. W ramach
barażu o utrzymanie w PHL do tych drużyn dołączy drużyna z miejsca 11 po sezonie zasadniczym oraz zwycięzca rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. Kadra PZHL uczestniczy w sezonie wyłącznie w rundzie zasadniczej i rozgrywka mecze tylko na wyjazdach.
Tabela wprowadzona: 2018-10-12

Wyniki 11 kolejki

• MH AUTOMATYKA GDAŃSK - TatrySki Podhale Nowy Targ 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
  • Unia Oświęcim - Kadra PZHL 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
  • Energa Toruń - Tauron KH GKS Katowice 2:6 (0:3, 2:2, 0:1)
  • Węglokoks Kraj Polonia Bytom - Comarch Cracovia 3:8 (1:2, 1:4, 1:2)
  • PGE Orlik Opole - JKH GKS Jastrzębie 3:2 (1:2, 0:0, 1:0, d. 1:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 5:6 (1:3, 2:1, 2:2)

• Brawo.

Oby tak dalej! Nawet w przewadze coś wpadło :)