MH Automatyka uległa Tauronowi GKS

Rafał Sumowski
31 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Gol Jana Stebera przywrócił hokeistom z Gdańska nadzieję, jedynie na 25. sekund. Ostatecznie gol kapitana gdańszczan okazał się jedynie honorowym trafieniem. Gol Jana Stebera przywrócił hokeistom z Gdańska nadzieję, jedynie na 25. sekund. Ostatecznie gol kapitana gdańszczan okazał się jedynie honorowym trafieniem.

Hokeiści MH Automatyki przegrali u siebie z Tauronem GKS Katowice 1:6 (0:2, 1:4, 0:0) i stracili szansę, aby choć na chwilę awansować na 5. miejsce w tabeli PHL. Hat-tricka zdobył Tomasz Malasiński, a cztery asysty zaliczył Patryk Wronka. Dla gdańszczan to czwarta kolejna porażka w hali "Olivia".

41 Gorodecki, 31 Witkowski; 5 Bilcik, 23 Maciejewski - 24 Steber, 11 Polodna, 73 Vitek; 3 Lehmann, 91 Wachowski - 16 Szczerbakow, 10 Stasiewicz, 88 Samusienko; 48 Dolny, 8 Wysocki - 40 Strużyk, 93 Pesta, 71 Marzec; 7 Wrycza, 77 Gierasimienko - 80 Różycki, 13 Rompkowski, 81 Skutchan
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Długi oraz Niżnik, Kasprzyk
31 Kosowski; 5 Wanacki, 24 Cakaljik - 88 Themar, 11 Rohtla, 28 Łopuski; 27 Grof, 2 Martinka - 10 Majoch, 95 Wronka, 89 Malasiński; 23 Rąpała, 19 Nowak - 17 Fraszko, 13 Sawicki, 80 Strzyżowski oraz 65 Zieliński, 98 Nahunko, 4 Krawczyk
  • 33:06' Rohtla as. Cakajik - Themar 5 na 4

Gospodarze nie wygrali w hali "Olivia" od 15 października, gdy pokonali Polonię Bytom 7:4. Następnie przegrywali na własnym lodzie z Cracovią, Podhalem i Jastrzębiem. W międzyczasie wygrali natomiast wszystkie trzy mecze wyjazdowe z Orlikiem Opole, SMS Katowice i Unią Oświęcim. Czy dziś dostosują się do formy prezentowanej na obcych lodowiskach?

Gdańszczanie zagrają bez kontuzjowanego Kantora. Obrońca ma nadzieję, że pod jego nieobecność koledzy poprawią grę w przewadze. Nieskuteczność w tym aspekcie jest ostatnio głównym mankamentem MH Automatyki.

KANTOR: MUSIMY POPRAWIĆ GRĘ W PRZEWADZE

W składzie gości zawodnicy z gdańską przeszłością: Łopuski (Tauron GKS Katowice) (2008/09) i Nowak (Tauron GKS Katowice) (2016/17)
Spotkanie zostanie poprzedzone minutą ciszy dla upamiętnienia zmarłem w zeszłym roku Alicji Horodyńskiej, wiernej fanki gdańskiego hokeja. Na trybunach już wisi flaga z jej zdjęciem i napisem "Z aniołami obserwujesz, gdańskiej Stoczni kibicujesz"
Minuta cieszy za nami. Kibice śpiewają: "Gramy dla Ali, Stoczniowiec, gramy dla Ali!"
1'
Rozpoczęła się I tecja
1'
Kosowski (Tauron GKS Katowice) chwyta krążek po strzale Vitka
2'
Strzela Wronka (Tauron GKS Katowice), broni Gorodecki (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
2'
Strzelał Zieliński (Tauron GKS Katowice), dobijał Fraszko (Tauron GKS Katowice), ale obronił Gorodecki (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
2'
To chyba pierwszy mecz w sezonie, w którym w hali wydaje się być cieplej niż na zewnątrz
3'
Nieudany atak gdańszczan, ale kontrę gości przerywają do spółki Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) z Wachowskim (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
3'
Stracił kij przy bandzie Szczerbakow (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale błyskawicznie zabrał go z lodu i próbował odzyskać krążek, bez powodzenia
4'
Rohtla (Tauron GKS Katowice) uderzał niecelnie po odbiorze w tercji gospodarzy
5'
Goście rozgrywają spokojnie, gdańszczanie grają szybciej, ale mniej dokładnie i rzadziej są przy krążku
4:42'
[0:1] Tauron GKS Katowice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Malasiński. Świetna asysta Wronki, który dostrzegł Malasińskiego na wolnej pozycji. Ten przymierzył mocno i precyzyjnie nie dając szans Gorodeckiemu
5'
Wronka (Tauron GKS Katowice) wyjechał zza bramki i trafił krążkiem w słupek
8'
Stracona bramka tylko wzmogła doping miejscowej publiczności
9'
Cakaljik (Tauron GKS Katowice) wstrzelał krążek wzdłuż bramki Gorodeckiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale interweniowali obrońcy
9'
Goście rozgrywają zza własnej bramki i szybko przechodzą do ataku, szczególnie groźny jest Wronka (Tauron GKS Katowice)
8:32'
[0:2] Tauron GKS Katowice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Fraszko . Kolejna znakomita asysta Wronki, który wystawił koledze krążek na strzał do pustej bramki
10'
Strzelał spod bandy Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale bez problemów złapał gumę Kosowski (Tauron GKS Katowice)
11'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) przejął krążek i podał do Vitka, ale ten źle przyjął, a mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam
12'
Zza bramki próbował zaskoczyć bramkarza Pesta (MH AUTOMATYKA Gdańsk), bez powodzenia
13'
Niestety, goście bardzo sprawnie przedostają się do tercji gdańszczan
kara
13'
Rompkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Pierwsze przewinienie w tym meczu po wjeździe w bramkarza, który zamroził krążek
13'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) objechał bramkę rywala, ale nie zdołał dojrzeć partnera na wolnej pozycji, aby oddać krążek
14'
Strzelał spod niebieskiej linii Grof (Tauron GKS Katowice), odbija krążek parkanami Gorodecki (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
14'
Strzelał Rohtla (Tauron GKS Katowice), złapał krążek Gorodecki (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
14'
Wronka (Tauron GKS Katowice) wydaje się praktycznie nie do zatrzymania. Samotnym rajdem przeniósł grę z własnej tercji do tercji gospodarzy, zabrakło ostatniego podania
kara
15'
Strzyżowski (Tauron GKS Katowice) ukarany karą 2 minutową.
16'
Łopuski (Tauron GKS Katowice) podawał z prawej strony na środek do najeżdżającego, który byłby sam na sam z Gorodeckim (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Krążek przeleciał mu jednak tuż przed nosem!
16'
Strzelał spod niebieskiej linii Maciejewski (MH AUTOMATYKA Gdańsk). W zamieszaniu próbował dobijać Samusienko (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale zablokował go bramkarz
17'
Koniec kary gości
18'
Zablokowany strzał Stebera (MH AUTOMATYKA Gdańsk) z dystansu
18'
Strzelał Nahunko (Tauron GKS Katowice), obronił Gorodecki (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
19'
Zablokowany Strużyk (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
20'
Powoli wyprowadzają atak goście, ale kiedy przyspieszają, gospodarzom trudno za nimi nadążyć
20'
Obok bramki uderzał z dystansu Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
20'
Koniec tercji. Tauron GKS prowadzi w Gdańsku z MH AUtomatyką 2:0 Partia upłynęła pod znakiem dominacji gości i dwóch znakomitych asyst Wronki (Tauron GKS Katowice). Gdańszczanie wyglądają dziś na tle rywali dość ociężale. W strzałach 16:9 dla katowiczan
21'
Rozpoczęła się II tercja
21:12'
[0:3] Tauron GKS Katowice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Themar. Pierwsza akcja, wjazd w tercję gospodarzy i bramka na 3:0. Niektórzy kibice nie zdążyli jeszcze wrócić na trybuny
22'
Z trybun "obiecałaś mi na pewno, że 3 punkty dzisiaj będą..."
22'
Fraszko (Tauron GKS Katowice) strzelał obok bramki
23'
Naciskają goście, gdańszczanie jeszcze im nie zagrozili
24'
Akcja przeniosła się pod akcję GKS, ale goście skuteczni powstrzymali miejscowych
kara
24'
Sześciu gdańszczan na lodzie. Zagrają przez 2 minuty w osłabieniu. Na ławkę powędrował Samusienko
24'
Dwa razy uderzał Rohtla (Tauron GKS Katowice) i dwukrotnie bronił Gorodecki (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
24:12'
[0:4] Tauron GKS Katowice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Malasiński. Wronka strzelił krążek tak, że odbił się od bandy, dopadł do niego Rohtla i wyłożył Malasińskiemu do strzału na pustą bramkę.
25'
Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) zmienia Gorodeckiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk) w bramce gdańszczan
25'
Czas dla gospodarzy
25'
Kibice skandują nazwiska obu gdańskich bramkarzy
26'
Urwał się w kontrze Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) goniąc za krążkiem, ale nie zdołał oddać strzału, gdy miał przed sobą tylko bramkarza
27'
Wrzucał krążek przed bramkę Nahunko (Tauron GKS Katowice), ale chwycił go Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
27'
Pesta (MH AUTOMATYKA Gdańsk) strzelał spod niebieskiej linii, ale Kosowski (Tauron GKS Katowice) nie dał się zaskoczyć
28'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) na pustą bramkę, okiwał wyjeżdżającego golkipera odbijając w prawo, ale zdążyli obrońcy i kapitan gdańszczan nie zdołał oddać strzału
29'
Szczerbakow (MH AUTOMATYKA Gdańsk) próbował z dystansu zaskoczyć Kosowskiego (Tauron GKS Katowice). Dobra próba, ale górą bramkarz gości
30'
Gdańszczanie zaczynaj się budzić w ataku, ale teraz strzał tylko w boczną siatkę
kara
30'
Sawicki (Tauron GKS Katowice) ukarany karą 2 minutową.
30'
30'
"Teraz bramka musi być" - śpiewają kibice licząc na to, że MH Automatyka wykorzysta grę w przewadze
31'
Strzelał Bilcik (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale krążek odbił się od Łopuskiego (Tauron GKS Katowice)
30:32'
[1:4] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Steber. W zamieszaniu pod bramką rywali w końcu trafia kapitan
30:57'
[1:5] Tauron GKS Katowice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Malasiński, który skompletował hat-tricka. 25 sekund potrzebowali goście na odpowiedź po koronkowej, szybkiej akcji.
kara
32'
Lehmann (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
33:06'
[1:6] Tauron GKS Katowice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rohtla . Szybka akcja podanie do Rohtli mniej więcej na wysokości bulika i pewny strzał w okienko bramki Witkowskiego
kara
34'
Fraszko (Tauron GKS Katowice) ukarany karą 2 minutową.
36'
Zamieszanie pod bramką gości, ale zażegnali niebezpieczeństwo
36'
37'
Zza bramki wyjeżdżał Łopuski (Tauron GKS Katowice), ale obrońcy MH Automatyki w ostatniej chwili wybili mu krążek, gdy próbował minąć Witkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
37'
Uderzał mocno po lodzie Maciejewski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) z dystansu, ale pod bramką było za gęsto i krążek odbił się od jednego z rywali
38'
Świetna akcja gości, ale Fraszko (Tauron GKS Katowice) uderzył obok bramki
39'
Za słabo uderzał Pesta (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
kara
39'
39'
Z trybun nie brakuje mało przychylnych uwag pod adresem sędziów
39'
Bójka, a w zasadzie szybko zażegnana przepychanka pod gdańską bramką z udziałem Szczerbakowa (MH AUTOMATYKA Gdańsk) i Nahunko (Tauron GKS Katowice). Zawodnik gdańszczan pokazywał, że rywal wcześniej wytrącił mu z rąk kij
kara
40'
Szczerbakow (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
kara
40'
Nahunko (Tauron GKS Katowice) ukarany karą 2 minutową.
40'
Koniec II tercji. Tauron GKS prowadzi w Gdańsku z MH Automatyką 6:1. Druga odsłona potwierdziła dominację gości, choć miejscowi mieli dobre momenty. Gdy zdobyli pierwszą bramkę, przyjezdni uciszyli ich po zaledwie 25 sekundach. Przy stanie 0:4 gospodarze dokonali zmiany w bramce, ale to specjalnie nie odmieniło obrazu gry.
41'
Rozpoczęła się III tercja
41'
W meczu nie zagra już Dolny (MH AUTOMATYKA Gdańsk), który wybił palec
kara
41'
Themar (Tauron GKS Katowice) ukarany karą 2 minutową.
43'
Obie drużyny już w komplecie
45'
Pesta (MH AUTOMATYKA Gdańsk) po podaniu Strużyka (MH Automatyka) uderzał na bramkę, krążek odbił się od bramkarza, zatańczył przed linią, a próbował dobić go Wachowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Nie zdążył. Bardzo bliski drugiej bramki dla gdańszczan
46'
Łopuski (Tauron GKS Katowice) trafił w obrońcę
48'
Odbija krążek w zamieszaniu Witkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
48'
Wronka (Tauron GKS Katowice) minął się z krążkiem po dobrym podaniu Martinka (Tauron GKS Katowice)
kara
51'
52'
Gdańszczanie "siedli" na rywali w ich tercji, ale nie mogą dojść do pozycji do strzału
53'
Ostrzeliwują w przewadze bramkę katowiczan miejscowi, ale walą głową w mur
54'
Koniec osłabienia gości
55'
Na raty gdańszczanie próbowali pokonać Kosowskiego (Tauron GKS Katowice), ale bez efektu
57'
Napierają gdańszczanie, ale goście czekają już chyba tylko na koniec meczu
58'
Odebrał krążek Wronka (Tauron GKS Katowice) i uderzył obok bramki
60'
Koniec meczu. Tauron GKS Katowice wygrał w Gdańsku 6:1 W pełni zasłużone zwycięstwo gości, którzy kontrolowali przebieg meczu. MVP spotkania został Fraszko (Tauron GKS Katowice). Dla gdańszczan to czwarta kolejna porażka w hali "Olivia".

11 SMS Katowice 15 0 0 0 15 10:116 0
Drużyny zagrają cztery rundy, systemem każdy z każdym. Do ćwierćfinałów play-off awansują drużyny z miejsc 1-6. O pozostałe dwa miejsca powalczą do 2 zwycięstw pary z miejsc 7-10 i 8-9. Przegrani zagrają o utrzymanie. Spaść z ligi nie może SMS PZHL.
Tabela wprowadzona: 2017-11-01

Wyniki 16 kolejki

• MH AUTOMATYKA GDAŃSK - Tauron GKS Katowice 1:6 (0:2, 1:4, 0:0)
  • SMS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 0:9 (0:3, 0:3, 0:3)
  • GKS Tychy - TatrySki Podhale 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
  • Comarch Cracovia - PGE Orlik Opole 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
  • Anteo Naprzód Janów - Unia Oświęcim 5:7 (0:1, 2:4, 3:2)
  • pauza: Polonia Bytom

Opinie (86) 7 zablokowanych

• (10)

Słabo, Lehmann przez ciagle kary psuje grę chłopakom.

• 21 29

• (5)

Brawo dla Katowic, jak się umie grać to sa sukcesy

• 10 10

• Sukcesy? Katowice mają co najmniej 3 razy tyle kasy, a ledwo kilka punktów wiecej od nas. (3)

Akurat mecz z nami im wyszedł, może to efekt wywalenia gwiazdora Gruszki, co zmotywowało innych.

• 4 0

• (2)

Tez sadze ze motywacje mieli mega a Kosowski tez mial stracha bo gra slabo a dzisiaj juz poszedl njus ze z Milton odchodzi Odrobnyni i Kosowski juz ma pewno w gaciach.

• (1)

Leman - dostaje krazek - gubi krazek - probuje cos tam uratowac nie udaje sie i jedzie do zmiany a przeciwnik ma kontre cala jego gra niestety

• 14 24

• Miał 2 kary nieuważnie oglądałeś mecz

• 0 8

• Lehmann tak jakj wszyscy, walczy ile może.

Skład mamy jaki mamy i jak na taki skład to wyniki są naprawdę dobre.

Duża w tym zasługa trenera.

• 19 0

• jesteś lepszy niż paski na tvp.info

gościu dostał karę w 32 minucie, przy wyniku 1:5, a ty, że psuje grę chłopakom. Ale co tam, fajnie się opluwa w internecie

• 18 0

• Nie Rozumiem (1)

Czytam te komentarze i nie mogę zrozumieć o co dokładnie chodzi niektórym osobnikom!

Realne spojrzenie a nie frustracja "miszcza" klawiatury który nigdy nie ruszył 4 liter sprzed komputera przedstawia się następująco:

Hokej w 3mieście jest cały czas na etapie odbudowy i jest to proces ciągły który zajmie kilka lat! Pamiętajmy ,że aktualną formę miejsce w tabeli przyjęlibyśmy na początku sezonu w ciemno! Głównym założeniem jest bezpieczne utrzymanie się w lidze bez horroru jaki miał miejsce w zeszłym sezonie! Dzięki temu będzie łatwiej składać budżet oraz budować drużynę na kolejny rok,lata!

Realnie z tym budżetem nie mamy co liczyć na wyższe miejsce jak 6! Wszystko co wyżej to dzięki ambicji i ciężkiej pracy całego zespołu!

Mi jako kibicowi cieżko się czyta hasła "gwiazdeczki" itp!!

Na koniec napisze tylko tyle ,że te "gwiazdeczki" na pewno się utożsamiają się z drużyną, miastem kibicami! A tam gdzie "gwiazdeczki" prawie jak planety wielkie poruszające się po zielonej orbicie nie mają za grosze przywiązania do braw i miejsca( jest mi oczywiście żal bo też kibicuje Lechii) za ogromną kasę którą się w nich pompuje!

Cieszmy się tym co mamy i realnie oceniajmy szanse! Gratuluje za to co udało się w takich bólach zbudować!!

• Teraz się obudziłes?
      Wacha ćwiczy z bramkarzami od prawie roku.

• 1 0

• Tomasz Wawrzkiewicz

• 2 1

• A kto to taki ten Waszkiewicz?

• 1 1

• Walczymy (4)

i tylko to ratuje chłopaków po takich meczach, bo poziom fatalny. I siła rywala nie jest tu dostatecznym usprawiedliwieniem, bo nawet z takim rywalem trzeba w grze w przewadze zrobić dużo więcej. Obrona słabo broni, a do tego żaden z obrońców nie potrafi uderzyć z klepy w czasie gry w przewadze. Napastnicy szarpią, ale jest za dużo kombinowania, też żaden nie umie ostro, kąśliwie uderzyć. Są jakieś marne strzały, albo w ogóle - nawet w sytuacji pustej bramki rywala. No i rzecz najgorsza - jeśli nie możemy sportowo dorównać przeciwnikowi, to czemu chociaż nie porozstawiamy go na bandach, niech chociaż w tym aspekcie odczuje jakąś niedogodność (no ale niestety nie mamy teraz grajków, którzy by to potrafili)