MH Automatyka Gdańsk - Tauron KH GKS Katowice 4:3. Hokeiści pokonali lidera

20 grudnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Sensacja w Hali Olivia. Hokeiści MH Automatyki Gdańsk pokonali Tauron KH GKS Katowice 4:3 (2:3, 1:0, 1:0). Lider Polskiej Hokej Ligi przyjeżdżał na trójmiejskie lodowisko po 22 meczach bez porażki. Gdańszczanie zagrali szybko, mądrze i w drugiej oraz trzeciej tercji zadali dwa decydujące ciosy. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Jan Steber, a trzy punkty do klasyfikacji kanadyjskiej zdobył Petr Polodna.

31 Cowley; 48 Dolny, 69 Maly - 24 Steber, 11 Polodna, 29 Danieluk; Lehmann, 14 Tesliukiewicz - 73 Vitek, 43 Rożkow, 12 Smal; 4 Krasowski, 87 Aleksiuk - 40 Strużyk, 93 Pesta, 71 Marzec; 9 Leśniak, 68 Pastryk - Rompkowski, 21 Mocarski, 88 Samusienko
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Radzik, Urbańczyk, Młynarski
Widzów: 500
47 Lindskoug; 53 Tuhkanen, 5 Wanacki - 11 Rohtla, 17 Fraszko; 24 Cakajik, 19 Devecka - 62 Laakkonen, 18 Pasiut, 80 Strzyżowski; 15 Tomasik, 4 Krawczyk - 8 Krężołek, 26 Starzyński, 93 Urbanowicz; 2 Skokan, 13 Sawicki. 92 Rybak
  • 03'26 Steber as. Danieluk
  • 18'07 11 Polodna as. Maly
  • 39'04 11 Polodna as. Danieluk
  • 43'45 24 Steber as. Polodna
  • 04'49 Laakkonen as. Strzyżowski
  • 14'07 Devecka as. Laakkonen, Cakajik 5 na 3
  • 1511' Rohtla as. Tuhkanen, Fraszko 5 na 4

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk się w trakcie serii meczów z czołówką tabeli PHL, które rozgrywają w Hali Olivia. We wtorek przegrali z wiceliderem, GKS Tychy 1:3, dzisiaj mierzą się z liderem, a w sobotę zagrają z trzecim TatrySki Podhale Nowy Targ
Po meczu z GKS Tychy swojego oburzenia nie krył trener MH Automatyki, Marek Ziętara

PRZECZYTAJ DLACZEGO TRENER MH AUTOMATYKI MIAŁ PRETENSJE DO SĘDZIÓW
W tym sezonie MH Automatyka rozgrywała bardzo wyrównane mecze z GKS Katowice, choć oba przegrała: u siebie 1:2 i na wyjeździe 0:2
w składzie pojawił się nowy obrońca Jan Krasowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
1'
ZACZYNAMY MECZ. Wznowienie dla GKS
1'
Pierwsza minuta bez strzałów
2'
Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk) pewne w bramce
3'
Krasowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) po raz pierwszy na lodzie
03'26
[1:0] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki 29 Steber. Danieluk wychodzi z kontrą, schodzi do środka, strzela w parkan bramkarza, ale z dobija Steber
5'
Gdańszczanie dalej w natarciu
04'49
[1:1] Tauron KH GKS Katowice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Laakkonen. Strzyżowski jedzie skrzydłem podaje przed bramkę do Laakkonena, a ten spokojnie pakuje krążek do siatki
7'
Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk) tym razem spokojnie broni strzał gości
kara
8'
Krawczyk (Tauron KH GKS Katowice) ukarany karą 2 minutową za przeszkadzanie
8'
Maly (MH AUTOMATYKA Gdańsk) strzela bez przyjęcia, ale bez problemu broni Lindskoug (Tauron KH GKS Katowice)
9'
Kolejna groźna kontra gdańszczan, ale minimalnie niecelne podanie przed bramką gości
9'
Stocznia - skandują kibice
10'
Goście w komplecie
12'
Skuteczna obrona Cowley'a (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
12'
Dużo pauz w grze i wznowień w różnych strefach boiska
13'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) dostaje krążek z lewej strony bramki, dokłada kij, ale uderza niecelnie
kara
14'
14 Tesliukiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za trzymanie
kara
14'
13 Rompkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową za uderzanie
14'07
[1:2] Tauron KH GKS Katowice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Devecka. Hokeista gości przymierza, strzela i trafia w okienko bramki
15'
Tesliukiewicz (MH AUTOMATYKA Gdańsk) wraca na lód, Gospodarze grają 4 na 5
1511'
[1:3] Tauron KH GKS Katowice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rohtla. Goście zakładają zamek, krążek trafia na wprost bramki do Rohtli a ten strzela w okienko
16'
Gdańszczanie w komplecie
18'
Kontra 3 na 2, podanie do Samusienki (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ten strzela, ale wprost w bramkarza
18'07
[2:3] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki 11 Polodna as. Maly. Maly strzela spod niebieskiej, brmakarz "wypluwa" krążek, dobija Polodna
20'
KONIEC PIERWSZEJ TERCJI. Zaczęło się świetnie dla gospodarzy, gdyż kontrę wykończył Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Goście szybko doprowadzili do wyrównania, a później bezwzględnie wykorzystali grę 5 na 3 i 5 na 4. Na szczęście pod koniec ze skuteczną dobitką pospieszył Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
21'
ZACZYNAMY DRUGĄ TERCJĘ. Wznowienie dla GKS
21'
Skuteczna interwencja Cowley'a (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
22'
Nieudany atak MH Automatyki, choć krążek był już pod bramką gości
23'
Kontra, strzał Marca, broni Lindskoug (Tauron KH GKS Katowice)
23'
Stocznia, biało-niebiescy - śpiewają kibice
24'
Okres gry bez strzałów
26'
Sporo gry ciałem Krasowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk) w obronie
27'
Groźny strzał Maly'ego (MH AUTOMATYKA Gdańsk), broni Lindskoug (Tauron KH GKS Katowice)
28'
Dużo jazdy od bandy do bandy
30'
Maly (MH AUTOMATYKA Gdańsk) strzela tym razem obok bramki
30'
Pierwsze 10 minut tercji to dużo płynnej gry, mało przerw, ale także mało strzałów
31'
Hej Stocznia gol - śpiewają kibice
31'
Obroniony strzał Samusienki (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
32'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) potężnie spod niebieskiej, krążek łapie Lindskoug (Tauron KH GKS Katowice)
33'
Tym razem krążek łapie Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
35'
Dalej mamy dużo szybkiej gry, ale bez bramek
36'
Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk) strzela obok bramki
36'
Silny strzał Pasita, broni Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
37'
Kolejna skuteczna interwencja Cowley'a (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
39'04
[3:3] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki 11 Polodna. Mocny strzał po krótkim w samo okienko bramki gości
40'
KONIEC DRUGIEJ TERCJI. Bardzo szybka część meczu. Przeważała w niej MH Automatyka, która częściej strzelała, była pod bramką gości, ale nic z tego nie wychodziło. Aż do ostatniej minuty, kiedy piękną bramkę strzelił Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
41'
ZACZYNAMY TRZECIĄ TERCJĘ. Wznowienie dla GKS
42'
Gra wciąż szybka i płynna, co ostatnio sprzyjało gdańszczanom
44'
Smal (MH AUTOMATYKA Gdańsk) strzela po lodzie, broni Lindskoug (Tauron KH GKS Katowice)
44'
Na lodzie leży Krężołek (Tauron KH GKS Katowice), który ucierpiał w starciu z Aleksiukiem (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Hokeiści gości mają pretensje do gdańskie zawodnika, sędziowie powstrzymują obie strony przed bójką
kara
44'
87 Aleksiuk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
kara
44'
Krężołek (Tauron KH GKS Katowice) ukarany karą 2 minutową.
43'45
[4:3] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki 24 Steber. Szybka akcja gospodarzy i Steber pewnie umieszcza krążek w siatce
kara
45'
Devecka (Tauron KH GKS Katowice) ukarany karą 2 minutową za zahaczanie
46'
Gdańszczanie starają się wykorzystać grę w przewadze, ale im to nie wychodzi
47'
Stocznia gol - śpiewają kibice
47'
49'
Gdańska Stocznia - z trybun
49'
Gdańszczanie wychodzą z kontrą, ale na spalonym Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
50'
Dobra interwencja Cowley'a (MH AUTOMATYKA Gdańsk), który do tego był atakowany przez rywala
50'
Spięcie hokeistów gości i gospodarzy
kara
50'
93 Pesta (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
kara
50'
Strzyżowski (Tauron KH GKS Katowice) ukarany karą 2 minutową.
kara
50'
Strzyżowski (Tauron KH GKS Katowice) ukarany karą 2 minutową dodatkowo za wysoki kij
51'
Gdańszczanie ponownie mają problem z wykorzystaniem gry w przewadze
52'
53'
Kontra, strzał Maly'ego (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale niecelny
54'
Gdańska Stocznia - śpiewają kibice
kara
55'
Starzyński (Tauron KH GKS Katowice) ukarany karą 2 minutową.
55'
Mocny strzał Maly'ego (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale obok bramki
56'
Tym razem próbuje Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale również nieskutecznie
57'
58'
Nieustanne śpiewy z trybun
59'
Gra przeniosła się na płowe gdańszczan
59'
Czas dla drużyny gości
59'
Goście grają bez bramkarza, 1 minuta 57 sekund do końca tercji
59'
Gdańszczanie wybijają krążek, chcą wyjść z kontrą na pustą bramkę, ale jeden z rywali fauluje
kara
59'
59'
Stocznia - z trybun
60'
Goście ponownie bez bramkarza
60'
Pewna interwencja Cowley'a (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
60'
22,8 sekundy do końca tercji
60'
Świetnie broni Cowley (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
60'
Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk) nie trafia do pustej bramki...
60'
KONIEC MECZU! Sensacja w Gdańsku. MH Automatyka, za sprawą Stebera (MH AUTOMATYKA Gdańsk) przejęła prowadzenie w ostatniej tercji, później wciąż grała bardzo mądrze i przerwała liderowi serię 22 meczów ze zwycięstwami

12 Kadra PZHL Bytom 22 2 0 2 18 39:162 8
Po czterech rundach sezonu zasadniczego zespoły z miejsc 1-6 awansują do play-off, a drużyny z miejsc 7-10 rozegrają mecze rundy wstępnej Pre-Play-off. Zwycięzcy Pre-Play-off przystąpią do Play-off, natomiast drużyny które zostały pokonane przystąpią do barażu o utrzymanie w PHL. W ramach
barażu o utrzymanie w PHL do tych drużyn dołączy drużyna z miejsca 11 po sezonie zasadniczym oraz zwycięzca rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. Kadra PZHL uczestniczy w sezonie wyłącznie w rundzie zasadniczej i rozgrywka mecze tylko na wyjazdach.
Tabela wprowadzona: 2018-12-20

Wyniki 31 kolejki

• MH AUTOMATYKA GDAŃSK - Tauron KH GKS Katowice 4:3 (2:3, 1:0, 1:0)
  • Energa Toruń - GKS Tychy 1:5 (0:0, 1:2, 0:3)
  • TatrySki Podhale Nowy Targ - Węglokoks Kraj Polonia Bytom 8:1 (4:0, 4:1, 0:0)
  • Comarch Cracovia - PGE Orlik Opole 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
  • JKH GKS Jastrzębie - Unia Oświęcim 5:1 (1:0, 0:0, 4:1)

Opinie (88) 6 zablokowanych

• Ograliśmy lidera ! Mocne i krzepiące ! Brawa!!! (3)