Hokeiści Automatyki pokonali Nestę

Rafał Sumowski
3 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Zobacz radość kibiców gdańskich hokeistów po wygranej z Nestą Mires Toruń.

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk pokonali u siebie Nestę Mires Toruń 6:2 (3:0, 0:1, 3:1). Gospodarze wszystkie bramki zdobyli podczas gry w przewagach. Dzięki temu objęli prowadzenie w rywalizacji do czterech zwycięstw o utrzymanie w PHL 2:1. Kolejny mecz w niedzielę o godz. 18 również w "Olivii". Bilety w cenie 10 i 15 zł. Natomiast w sobotę o godz. 18 mecz półfinałowy PLHK przeciwko Naprzodowi Janów zagrają hokeistki GKS Stoczniowca. Wstęp wolny.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

31 Witkowski, 35 Kieler - 14 Josepher, 3 Lehmann, 24 Steber, 81 Skutchan, 93 Pesta - Falk, 8 Wachowski, 88 Nasca, 95 Kastel-Dahl, 11 Gościński - 76 Kantor, 97 Nowak, 40 Strużyk, 15 Rompkowski, 71 Marzec - 27 Gierasimienko, 48 Dolny, 7 Wrycza, 80 Różycki, 16 Szczerbakow
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Meszyński, Kozłowski, Kogut, Noworyta
Widzów: 2750
1 Plaskiewicz, 51 Studziński - 94 Żyliński, 11 Jaworski, 19 Kalinowski, 7 Kukuszkin, 15 Minge - 73 Trachanow, 12 Lidtke, 92 Mogiła, 23 Michaiłow, 29 Dołęga - 90 Kourach, 20 Podsiadło, 13 Wiśniewski, 26 Ćwikła, 9 Winiarski - 16 Skólmowski, 70 Heyka, 82 Stasiewicz, 58 Husak, 77 Naparło

Pomeczowy dwugłos trenerów
Leszek Minge (Nesta Mires Toruń): Powiem krótko. Jestem wściekły na moją drużynę. Cały czas rozmawialiśmy jak mamy grać, ale kary nas położyły. Wstyd. Nie po to trenujemy, aby dawać takie plamy. Wiele rzeczy widziałem w hokeju, ale nie takie jak dziś. Druga tercja była w naszym wykonaniu bardzo dobra. Zabrakło nam tam bramki. Nasi obrońcy strzelali tak jakby chcieli przebić bramkarza i jeszcze bandę. Gdańszczanie mieli dziś więcej rozumu. My graliśmy siłą, a musi pracować głowa.

Andriej Kowaliow (MH Automatyka Gdańsk): Przede wszystkim dziękuję kibicom za wsparcie jakie dziś otrzymaliśmy. Każdy hokeista uwielbia grać przy dużej widowni. Wykorzystaliśmy dziś kary i to mnie cieszy. Goście podnieśli się w drugiej tercji, ale opanowaliśmy sytuację. Dużo pracujemy nad grą w przewadze i jak widać przynosi to efekty. Powiedziałem już chłopakom, że nie ma czego dziś jeszcze świętować. Przed nami kolejny niedzielny mecz i musimy skoncentrować się na nim w stu procentach.
Gdańscy hokeiści w piątek objęli prowadzenie w rywalizacji o utrzymanie. Mateusz Gościński (w środku) i jego koledzy kolejny mecz rozegrają w hali "Olivia" w niedzielę. Gdańscy hokeiści w piątek objęli prowadzenie w rywalizacji o utrzymanie. Mateusz Gościński (w środku) i jego koledzy kolejny mecz rozegrają w hali "Olivia" w niedzielę.

W gdańskim zespole grać nie może leczący kontuzję Wsół. Nie ma też Polodny, który doznał pęknięcia żeber podczas pierwszego meczu w Toruniu. W pierwszym ataku zastąpi go dziś Pesta. Po dwóch meczach zawieszenia do gry wraca za to Nasca.

GDAŃSCY HOKEIŚCI NIE SZCZĘDZĄ ZDROWIA W WALCE O UTRZYMANIE
Zawodnicy są już po rozgrzewce. W hali "Olivia" z trybun ich poczynania oglądać będą całą drużyną piłkarze ręczni Wybrzeża. Podopieczni trenerów Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego postanowili wesprzeć hokeistów korzystając z faktu, że w ten weekend sami nie grają meczu.
Na trybunach zameldowała się już ok. 40-osobowa grupa kibiców z Torunia.
Na chwilę obecną w hali jest ok 1500 widzów, ale wielu kolejnych stoi jeszcze przed halą, w tym kibice z Torunia, których jest coraz więcej.
1'
Rozpoczęła się I tercja
1'
"Do boju Gdańska Stocznia" - śpiewają kibice gospodarzy
1'
"TKH! TKH!" - odpowiadają fani gości
2'
Oba zespoły rozpoczęły od wymiany ataków, ale nie były one groźne
3'
Z bliska uderzał po podaniu Wryczy (MH AUTOMATYKA) Szczerbakow (MH AUTOMATYKA), ale obronił Plaskiewicz (NESTA MIRES)
3'
Strzał obok słupka toruńskiej bramki
4'
Nad bramką posłał krążek Lidtke (NESTA MIRES)
5'
Marzec (MH AUTOMATYKA) najeżdżał z boku niemal sam na sam, ale obronił Plaskiewicz (NESTA MIRES)
kara
6'
Jaworski (NESTA MIRES) ukarany karą 2 minutową.
5:40'
[1:0] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Steber as. Kantor - Skutchan. Błyskawicznie wykorzystali przewagę gdańszczanie. Wynik otwiera Steber, który gra mimo, że jeszcze niedawno miał kończyć sezon ze względu na uraz łąkotki.
7'
Wściekłe ataki po obu stronach. Szybkie tempo gry.
8'
Szczerbakow (MH AUTOMATYKA) oddał strzał, obronił Plaskiewicz (NESTA MIRES), ale Różycki (MH AUTOMATYKA) nie zdążył z dobitką
9'
"Stocznia gol, Stocznia gol" - śpiewają miejscowi kibice
10'
Plaskiewicz (NESTA MIRES) broni strzał Skutchana (MH AUTOMATYKA)
10'
Gdańszczanie atakują non-stop, ale dobrze dysponowany jest Plaskiewicz (NESTA MIRES)
10'
Ucierpiał w starciu z rywalem Kukuszkin (NESTA MIRES)
11'
Moment przewagi Nesty, ale torunianie nie zdołali go wykorzystać
12'
Indywidualna akcja Nasci (MH AUTOMATYKA), ale nie zmieścił gumy przy słupku bramki Plaskiewicza (NESTA MIRES)
13'
Po lodzie uderzał Rompkowski (MH AUTOMATYKA), ale nie zdołał zaskoczyć bramkarza
kara
13'
Rompkowski (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
14'
Gdańszczanie rozbili atak grających w przewadze gości
14'
Z pomocą Marca na raty broni Witkowski (MH AUTOMATYKA)!
15'
Automatyka obroniła się, wraca na lód Rompkowski (MH AUTOMATYKA)
16'
Plaskiewicz (NESTA MIRES) uprzedził Strużyka (MH AUTOMATYKA)!
kara
17'
Wiśniewski (NESTA MIRES) ukarany karą 2 minutową.
18'
Kantor (MH AUTOMATYKA) dogrywał pod bramkę do Skutchana (MH AUTOMATYKA), ale ten został zablokowany
17:11'
[2:0] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gościński. Falk pojechał za bramkę, idealnie wycofał go Gościńskiego, a ten uderzył w samo okno.
kara
19'
Żyliński (NESTA MIRES) ukarany karą 2 minutową.
19'
Gdańszczanie znów w przewadze. Czy wykorzystają ją trzeci raz?
19:30'
[3:0] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nasca . Falk przejechał całe lodowisko, wjechał do Nasci, który z najbliższej odległości wepchnął krążek do bramki
kara
20'
95 Kastel-Dahl (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
20'
Koniec I tercji. Automatyka prowadzi z Nestą Mires Toruń 3:0. Gdańszczanie wykorzystali wszystkie trzy osłabienia gości, które zamienili na bramki. Dwiema znakomitymi asystami popisał się obrońca Falk (MH AUTOMATYKA).
Nie mamy jeszcze oficjalnych danych odnośnie frekwencji, ale otwarto już drugą trybunę w hali.
Rozpoczęła się II tercja
21'
W osłabieniu zaczęli gospodarze. Torunianie zamknęli zamek i oddali trzy strzały. Dwa obronił Witkowski (MH AUTOMATYKA) a jeden zablokowali zawodnicy z pola
22'
Znów broni Witkowski (MH AUTOMATYKA)
23'
Gdańszczanie już w komplecie
23'
"Stocznia, Stocznia, my czekamy na zdobycie czwartej bramy" - śpiewają kibice
23'
Do boku odbija krążek po strzale Witkowski (MH AUTOMATYKA)
24'
Znów oglądamy mecz na pełnej szybkości. Bardzo intensywne pierwsze minuty drugiej tercji
25'
Skutchan (MH AUTOMATYKA) ze wznowienia próbował zaskoczyć bramkarza strzałem z backhandu po krótkim rogu w okienko, ale Plaskiewicz (NESTA MIRES) był czujny
26'
Pesta (MH AUTOMATYKA) zatrzymany w pojedynku sam na sam
kara
27'
Gościński (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
27:08'
[3:1] NESTA MIRES STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kalinowski. Zamieszanie w tercji, Kalinowski zabrał się z krążkiem i najeżdżając oddał kąśliwy strzał przy słupku.
29'
Zamieszanie pod bramką gości, ale zdołali oddali zagrożenie
29'
Udana interwencja Witkowskiego (MH AUTOMATYKA), który w szpagacie wybił krążek spod nóg rywala
31'
Skutchan (MH AUTOMATYKA) obrócił się wokół własnej osi i oddał strzał po lodzie. Obronił go Plaskiewicz (NESTA MIRES)
35'
Dłuższą chwilę zawodnik gości kręcił się za bramką gdańszczan i czekał na moment by wyjechać i strzelić. Udało się, ale Witkowski (MH AUTOMATYKA) wyszedł z tego obronną ręką
36'
Gdańszczanie wychodzą 3 na 1, Nasca (MH AUTOMATYKA) zagrywa do Kastel-Dahla (MH AUTOMATYKA) pod samą bramkę, ale zdążył wybić krążek Plaskiewicz
38'
Moment chaotycznej gry
39'
Widać, że szybkie tempo gry odbija się na dokładności zagrań
40'
Strzał w prosto w Witkowskeigo (MH AUTOMATYKA)
40'
Koniec II tercji. Automatyka prowadzi z Nestą Mires 3:1 Po świetnej pierwszej partii gdańszczanom zaczęło brakować dokładności, zaś goście unikali kar, po których w pierwszej odsłonie tracili bramki. Nadzieje na lepszy wynik dał gościom Kalinowski (NESTA MIRES). Cały czas imponuje tempo gry w tym spotkaniu.
41'
Rozpoczęła się III tercja
kara
41'
Skutchan (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową za przewinienie z II tercji
kara
41'
Josepher (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
42'
Gdańszczanie bronią się w trójkę
41:54'
[3:2] NESTA MIRES STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Michaiłow. Strzelił mocno po lodzie pomiędzy parkanami zasłoniętego Witkowskiego. Wszystko to na 6 sekund przed końcem kary Skutchana
43'
Gospodarze grają już w piatkę
43'
Strużyk (MH AUTOMATYKA) celował między parkany Plaskiewicza (NESTA MIRES), ale ten wyjechał mocno do przodu i odbił krążek
44'
Gdańszczanie dobijali trzy razy, ale nieskutecznie!
45'
Indywidualna akcja Kastel-Dahla (MH AUTOMATYKA), ale nie trafił w bramkę. Ależ tempo gry gdańszczan!
45'
Kalinowski (NESTA MIRES) zjeżdża ze skrzydła i strzela, ale broni Witkowski (MH AUTOMATYKA)!
47'
Marzec (MH AUTOMATYKA) sam na sam, ale z obrońcą na plecach. Uderzył obok bramki!
49'
Skutchan (MH AUTOMATYKA) wjechał ze Steberem (MH AUTOMATYKA) do tercji rywali i podał kapitanowi, a ten trafił w wyjeżdżającego Plaskiewicza (NESTA MIRES)
kara
49'
49'
Gwizdami skomentowali decyzję arbitra kibice
50'
Obok bramki uderzał Jospeher
50'
Ucierpiał Witkowski (MH AUTOMATYKA), ale wygląda na to, że już wszystko w porządku
50'
Potężnie uderzał Dołęga (NESTA MIRES), ale niecelnie
51'
Wraca na lód po karze Rompkowski (MH AUTOMATYKA)
kara
51'
Trachanow (NESTA MIRES) ukarany karą 2 minutową. To pierwsza kara gości od czasu I tercji.
51'
W osłabieniu za każdym razem tracili bramkę...
51:24'
[4:2] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nasca. Zamieszanie pod bramką torunian. Najpierw dobijał Nasca. Torunianie obronili to, ale jednemu z gości złamał się kij. Gdańszczanie zostali w tercji i ponownie uderzał Nasca, tym razem celnie!
kara
54'
55'
Czas dla gości.
55'
"Wszyscy wstają i śpiewają" z trybun
55'
Doping na całą halę na ostatnie 5 minut gry. Wszyscy stoją!
kara
55'
Kourach (NESTA MIRES) ukarany karą 2 minutową
39 sekund goście będą grali w podwójnym osłabieniu
55:17'
[5:2] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kantor. Uderzył z koła bulikowego w samo okno bramki
56:44'
[6:2] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rompkowski. Strzał spod niebieskiej linii nad lodem. Zasłonięty Plaskiewicz bez szans
kontuzja
59'
Kantor (MH AUTOMATYKA) "rozbił" o bandę Mogiłę (NESTA MIRES)
kara
59'
Ćwikła (NESTA MIRES) ukarany karą 2 minutową.
60'
Koniec meczu. Automatyka wygrała 6:2 i objęła prowadzenie w play-out 2:1. Znakomite zawody rozegrali dziś Nasca (MH AUTOMATYKA) i Falk (MH AUTOMATYKA), ale nie tylko. Gdańszczanie byli dziś bezlitośni. Wykorzystali 6 z 7 osłabień gości po karach. Przypomnijmy, że gra w przewadze przez większą część sezonu była piętą achillesową gdańszczan. Dziś była natomiast ich głównym atutem.

stan rywalizacji 2:1, do czterech zwycięstw
Nesta Mires Toruń - MH Automatyka Gdańsk 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
Nesta Mires Toruń - MH Automatyka Gdańsk 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
MH Automatyka Gdańsk - Nesta Mires Toruń 6:2 (3:0, 0:1, 3:1)
5 marca, godz. 18:00, Gdańsk
10 marca, Toruń
ew. 12 marca, Gdańsk
ew. 15 marca, Toruń

Opinie (96) 2 zablokowane

• Ludzie... (1)

to się dzieje serio, serio - ekstraliga w przyszłym sezonie jest jak najbardziej realna...