Hokeiści Automatyki rozbili Nestę 8:1

Rafał Sumowski
13 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Petr Polodna (nr 12) zaliczył przeciwko torunianom 2 bramki i 2 asysty. Petr Polodna (nr 12) zaliczył przeciwko torunianom 2 bramki i 2 asysty.

Hokeiści MH Automatyki pokonali w hali "Olivia" Nestę Mires Toruń 8:1 (4:0, 1:0, 3:1). To drugie w tym sezonie zwycięstwo gdańszczan nad rywalem w walce o utrzymanie, ale pierwsze tak przekonujące. Podopieczni Andrieja Kowaliowa rozpoczęli strzelanie już w 21 sekundzie gry. - Wbrew wynikowi, to wcale nie był nasz najlepszy mecz. Uważam, że lepiej zagraliśmy w przegranym 0:1 meczu z Unią Oświęcim - ocenia szkoleniowiec.

Witkowski - Josepher, Kantor; Wachowski, Nowak; Dolny, Lehmann; Wsół - Skutchan, Polodna, Steber; Nasca, Kastel-Dahl, Gościński; Strużyk, Rompkowski, Pesta; Wrycza, Różycki, Marzec
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Kryś, Pomorzewski, Szuta
Widzów: 1000
Plaskiewicz, Studziński - Żyliński, Skólmowski; Trakanow, Jaworski; Kowrak, Podsiadło - Fraszko, Kukuszkin, Mogiła; Kalinowski, Mihaiłow, Dołęga; Husak, Ćwikła, Winiarski; Naparło, Wiśniewski

Pomeczowy dwugłos trenerów
Leszek Minge (Nesta Mires): Nie mam nic do powiedzenia. To co powiedziałem w szatni, światła dziennego nie ujrzy. Nie poznaję mojej drużyny. Mam materiał do przemyślenia i taki mecz się nie powtórzy. To wszystko. Gdańszczanie odrobili część straty do nas, ale to nie jest tak, że dopiero teraz sezon się zaczyna. Tu nie ma słabych drużyn. Wielkie znaczenie ma psychika. Nasz zespół potracił zbyt wiele punktów. Nie wszyscy zawodnicy wytrzymują to psychicznie. Jeśli ma się pewne umiejętności, nie można nagle zacząć grać tak źle.

Andriej Kowaliow (MH Automatyka): To wcale nie był nasz najlepszy mecz, choć wynik mógłby świadczyć inaczej. Było ciężko. Goście mieli przynajmniej pięć, sześć akcji bramkowych, ale Tomek Witkowski nas uratował. To dla nas bardzo ważne zwycięstwo, ale uważam, że w przegranym ostatnio meczu z Unią Oświęcim zagraliśmy lepiej niż dziś. Zobaczymy jak będzie dalej wyglądała nasza rywalizacja z Nestą. Jesteśmy na podobnym poziomie, więc zapowiada się ciekawie.

- Możemy wyprzedzić Nestę w tabeli, a to da nam w play-out pierwsze dwa mecze u siebie oraz przywilej gospodarza w razie potrzeby rozegrania siódmego spotkania - wyjaśnia Adam Skutchan. Czech i jego koledzy z MH Automatyki na wyprzedzenie torunian mają jeszcze osiem pojedynków.

ADAM SKUTCHAN: NIE WZORUJĘ SIĘ NA OJCU, HOKEJ JEST TERAZ INNY
W składzie gospodarzy zabraknie dziś Szczerbakowa. "Dima" zmaga się z urazem kolana i spotkanie będzie oglądał z trybun.
1'
Rozpoczęła się I tercja
0:21'
[1:0] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Polodna. Pierwsza akcja gospodarzy i od razu gol! Gdańszczanie przedostali się pod bramkę i po zamieszaniu tafili na 1:0.
2'
Groźny atak gości, broni Witkowski (MH AUTOMATYKA)!
4'
Z dystansu uderzał po lodzie Strużyk (MH AUTOMATYKA), broni Plaskiewicz (NESTA MIRES)
6'
"Jeszcze jeden, jeszcze jeden" - śpiewają gdańscy kibice
7:12'
[2:0] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Polodna. Ponowni popisali się czescy napastnicy. Długo na lodzie panował chaos aż wreszcie z prawej strony uderzał Pesta. Krążek odbił Plaskiewicz i "zakotłowało" się pod bramką. Wykorzystał to Polodna
8:29'
[3:0] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gościński. Akcja zza bramki i dogranie na środek do Gościńskiego, który z bliska trafił precyzyjnym strzałem.
9'
Zmiana bramkarza w zespole gości. Wchodzi Studziński (NESTA MIRES)
kara
10'
Skólimowski (NESTA MIRES) ukarany karą 2 minutową.
11'
"Stocznia, Stocznia!" - dopingują kibice. Mają z czego się cieszyć, bo początek spotkania jest piorunujący w wykonaniu gdańszczan
12:16'
[4:0] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Steber. Szybka akcja po podaniu z lewej strony, tuż przed spóźnionym bramkarzem krążek przy słupku zmieścił Steber. Kolejny popis czeskiego zaciągu w MH Automatyce, choć przypomnijmy, że Steber ma polskie obywatelstwo.
kara
14'
Kantor (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
14'
Ataki Nesty nie przynoszą skutku
15'
Dwójkowa kontra Skutchana (MH AUTOMATYKA) i Strużyka (MH AUTOMATYKA), ale strzał tego drugiego obronił bramkarz gości
16'
Marzec (MH AUTOMATYKA) znakomitym manewrem wycofał krążek do nadjeżdżającego pod bramkę rywali Polodny (MH AUTOMATYKA), ale ten nie zmieścił krążka przy słupku
18'
Z prawej strony uderzał Strużyk (MH AUTOMATYKA), krążek odbił Studziński (NESTA MIRES)
19'
Groźnie po przekątnej uderzali goście, ale krążek minął bramkę Witkowskiego (MH AUTOMATYKA)
Koniec I tercji. MH Automatyka prowadzi 4:0. W pełni zasłużenie. Oba zespoły oddały po 11 strzałów, ale gdańszczanie są dziś znacznie skuteczniejsi od rywali. Bramka zdobyta już w 21. sekundzie meczu wyraźnie rozochociła gospodarzy do ofensywnych poczynań. Warto zwrócić uwagę, że w 3 z 4 bramek palce maczali zarówno Steber (MH AUTOMATYKA) jak i Polodna (MH AUTOMATYKA).
21'
Rozpoczęła się II tercja
21'
Witkowski (MH AUTOMATYKA) znakomicie broni strzał Kukuszkina (NESTA MIRES)
kara
23'
Lehmann (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
25'
Goście nie wykorzystali osłabienia gdańszczan
25'
Z lewej strony pod bandą krążek wyrzucił Nasca (MH AUTOMATYKA) i dopadł do niego Kastel-Dahl (MH AUTOMATYKA). Oddał strzał nad lodem, ale zbyt lekki, by zagrozić bramkarzowi
27'
Torunianie zepchnięci do własnej tercji
kara
28'
Wachowski (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
28'
Dużo więcej chaosu w tej części meczu. Torunianie nie bardzo mają pomysł na grę
28'
Udana interwencja Studzińskiego (NESTA MIRES)
29'
Nad bramką uderzał Różycki (MH AUTOMATYKA)
30'
Gdańszczanie już w pełnym składzie
32'
Niecelnie wstrzelał krążek Skutchan (MH AUTOMATYKA)
32'
Kontra gości powstrzymana przez gdańszczan tuż przed bramką Witkowskiego (MH AUTOMATYKA)
33'
Rompkowski (MH AUTOMATYKA) wycofał krążek do Dolnego (MH AUTOMATYKA), ale ten trafił w bramkarza
kara
35'
35:22'
[5:0] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Skutchan. Naczekali się na kolejne trafienie rozpieszczeni pierwszą tercją gdańscy kibice. W końcu miejscowi się jednak przebudzili. Strzelał Kantor spod niebieskiej linii, a Skutchan zmienił kierunek krążka
35'
"Coście tak cicho, pierniki coście tak cicho?" - śpiewają gdańscy kibice do fanów z Torunia, których jest dziś w hali "Olivia" kilkunastoosobowa grupa
kara
37'
Pesta (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
kara
38'
Skutchan (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
38'
Podwójne osłabienie gdańszczan na ponad 70 sekund
39'
Zamek w gdańskiej tercji, ale nic z tego nie wynika
39'
Wrócił na lód Pesta (MH AUTOMATYKA)
40'
Witkowski (MH AUTOMATYKA) broni oba strzały Żylińskiego (NESTA MIRES)
40'
Koniec II tercji. MH Automatyka prowadzi z Nestą Mires 5:0. Dużo mniej ciekawsza partia od premierowej. Widać, że 4 stracone bramki mocno zachwiały morale gości, którzy nie mają specjalnie pomysłu na skuteczną grę. To nieco uśpiło gdańszczan, ale zdołali powiększyć swoją przewagę. Torunianie nie potrafili wykorzystać nawet podwójnego osłabienia gospodarzy, którzy grali w trzech przez ponad minutę. Goście w drugiej tercji oddali 9 strzałów, gdańszczanie 7.
Przypomnijmy, że w dotychczasowych meczach z Nestą Mires gdańszczanie przegrywali 3:4, 0:2, 4:5 po karnych. Przełamali się wygrywając 7:6 dopiero po przyjściu trenera Kowaliowa. Dzisiejszy mecz może być przełomem, bo takiej przewagi w walce z rywalem o utrzymanie w PHL gdański zespół jeszcze nie miał.
41'
Rozpoczęła się III tercja
kara
41'
Naparło (NESTA MIRES) ukarany karą 2 minutową.
43:55'
[5:1] NESTA MIRES STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kalinowski as. Mihaiłow. Kalinowski minął obrońcę i precyzyjnym uderzeniem odebrał czyste konto Witkowskiemu
45:15'
[6:1] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nasca. Błyskawiczna odpowiedź gdańszczan. Torunianie próbowali wyprowadzić krążek zza bramki. Przejął go Gościński i zagrał przed bramkę, gdzie dopadł do niego Nasca
49'
Nieustannie w rytm uderzeń bębna śpiewają gdańscy kibice
50'
Udanie parkanem interweniował Studziński (NESTA MIRES)
51:51'
[7:1] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kastel-Dahl . Groźna akcja gości 3 na 1, ale szczęśliwie wyszedł z sytuacji Witkowski, bo krążek odbił się od słupka. Gdańszczanie ruszyli ze skuteczną kontrą i podwyższyli prowadzenie.
kara
55'
Kukuszkin (NESTA MIRES) ukarany karą 2 minutową.
55:44'
[8:1] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki. Krążek chodził jak po sznurku. Josepher zagrał przed pustą bramkę a Gościński oddał krążek Kastel-Dahlowi, który bez problemów umieścił go w bramce
55'
To trzecia asysta Gościńskiego (MH AUTOMATYKA) w ciągu nieco ponad 10 minut
kara
59'
Wiśniewski (NESTA MIRES) ukarany karą 2 minutową.
kara
60'
60'
Kantor (MH AUTOMATYKA) trafia w poprzeczkę!
60'
Koniec meczu. MH Automatyka pokonała Nestę Mires Toruń 8:1 i zbliżyła się w tabeli do rywala w walce o utrzymanie w PHL na 2 pkt. Zasłużona wygrana gdańszczan. Wygląda na to, że na koniec sezonu są w coraz wyższej formie.

11 SMS Sosnowiec 29 0 29 43:220 1
Po 22. kolejkach tabela została podzielona na górną szóstkę i dolną piątkę, w których zespoły rywalizują ze sobą rozgrywając z każdym z rywali po cztery mecze przy zachowaniu dotychczasowego dorobku. Górna szóstka gra o jak najlepsze rozstawianie w play-off, a dolna piątka o awans do tej fazy rozgrywek. Zespoły z miejsc 9-11 z wyłączeniem SMS Sosnowiec zagrają w play-out.
Tabela wprowadzona: 2017-01-13

Wyniki 33 kolejki

• Dolna piątka
  • MH AUTOMATYKA GDAŃSK - Nesta Mires Toruń 8:1 (4:0, 1:0, 3:1)
  • Tauron GKS Katowice - SMS Sosnowiec 6:1 (2:1, 1:0, 3:0)
  • pauza: Unia Oświęcim
  • Górna szóstka
  • GKS Tychy - PGE Orlik Opole 4:3 (1:1, 2:0, 0:2, d.1:0)
  • TatrySki Podhale Nowy Targ - Tempish Polonia Bytom 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
  • Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 10:3 (2:0, 4:2, 4:1)

Opinie (76) 9 zablokowanych

• (4)

Mecz jak z SMSem. Szkoda, że piwne dziadki poderwały się na doping dopiero w ostatniej minucie :/ ale bębniarz dziś na +!
    Oby tak dalej z piernikami

• 26 10

• G..niarz w rurkach po ...,dlatego taki cwany.......... (2)

Tez kiedyś będziesz dziadkiem smarku w rurkach...........

• 20 0

• (1)

Radze uważać na słowa do kobiety ;)

• 4 2

• radzę nie mylić kobiet z facetami

• 6 2

• Nie no ogólnie dziś doping był bardzo dobry, ale to też zasługa wyniku.

• 10 0

• Brawo!!! Nie poznaję tego zespołu....i tak jechać dalej z Toruniem, do samego końca (3)

Ten trener to skarb. A Witek pokazał dzisiaj takie parady,ze ręce same składały się do oklasków.

• 60 2

• (2)

I dalej twierdzicie że Witkowski jest zbędny ? To do tych co się zapluwali żeby mu nie dawać drugiej szansy i nie brać do druzyny

• 20 0

• Witek, Ty sie tutaj odbudujesz

• 8 0

• A gdzie ty ich widziałeś?

• 4 0

• Pierwsza!!!jasna gwiazdka w tym sezonie...

Może się jednak uda utrzymać???

• 36 2

• Naprzód Stoczniowiec, śpiewamy tobie..? (2)

• 26 2

• Lalalalala........

• 12 3

• Tak. Naprzód Stoczniowiec, bo "w Gdańsku bez zmiany, Stoczniowca wciąż w sercu mamy!"

• 13 2

• Widać, że chłopaki z Torunia czekają na kasę (4)

Ale jak ją w końcu dostaną to aby z nas wióry nie poleciały

• 7 32

• W Rozi pracujesz ?

• 15 3

• (2)

pierdu, pierdu - pierwsze mecze z TKH były wyrównane, ale minimalnie w plecy, potem porażka po karnych, następnie wygrana, a dziś pogrom.

Pytanie brzmi - co z tymi wióram? W Toruniu nie płacą od początku sezonu?

• 4 2

• Płaca tylko za mecze z GKS

• 6 0

• Trener konkretny

• 4 0

• Szkoda, że nie mieliśmy Kowaliowa od poczatku sezonu... (1)

Supeer gra Panowie! Taką Stocznie wszyscy chcieli oglądać. Presja, kondycja, skuteczność, obrona. Wszystko zagrało dzisiaj. Teraz jedziemy dalej i wyprzedzamy Toronto! Brawo!

• 38 2

• Stracony czas z marna Szwedzina

• 4 2

• Nesta

Nesta grała tragicznie , niecelne podania i bałagan . Presing zrobił swoje . Bardzo dobry mecz , mało tzw błędów w obronie , co jest skokiem milowym od poprzedniej dyspozycji pod wodzą innego trenejro . Bramkarz rewelacja , widać ze czuł się dobrze i pewnie . Pierwsza interwencja zawodowa - miło było popatrzeć . Brawo za presing , walkę i skuteczność . Mało brakowało do 12 . Toruń , gdyby strzelił to , co mógł to byłoby najwyżej 4. Wiec nie ma co pitolić o szczęściu. Był to bardzo dobry mecz. Brawa dla bramkarza, obrońców oraz Polodna Goscinski i Steber oraz Kantor - pewny punkt.

• 26 2

• Brawo panowie! Na takie mecze czekamy, porwaliście dzis publiczność. Oby tak dalej, jesteśmy z wami!