Hokeiści Automatyki ulegli GKS Katowice

27 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Jan Staber w pierwszej tercji dał gdańszczanom prowadzenie w meczu z Tauronem GKS. Niestety, MH Automatyka nie zdołała go utrzymać, a kapitan opuścił lód z urazem kolana. Jan Staber w pierwszej tercji dał gdańszczanom prowadzenie w meczu z Tauronem GKS. Niestety, MH Automatyka nie zdołała go utrzymać, a kapitan opuścił lód z urazem kolana.

Hokeiści MH Automatyki przegrali w hali "Olivia" z Tauronem GKS Katowice 2:3 (1:2, 1:1, 0:0). Dla gdańszczan to czwarta porażka różnicą jednej bramki pod wodzą trenera Andrieja Kowaliowa. Na 4 mecze do końca rundy zasadniczej jego podopieczni mają aż 7 pkt straty do Nesty Mires Toruń. Co gorsza, mecz z urazem kolana zakończył kapitan Jan Steber.

35 Kieler - 14 Josepher, 76 Kantor, 81 Skutchan, 12 Polodna, 24 Steber - 8 Wachowski, 97 Nowak, 88 Nasca, 95 Kastel-Dahl, 11 Gościński - 48 Dolny, 3 Lehmann, 40 Strużyk, 15 Rompkowski, 93 Pesta - 16 Szczerbakow, 6 Wsół, 7 Wrycza, 80 Różycki, 71 Marzec
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Marczuk, Lipiński, Gabryszak
Widzów: 800
1 Kostur - 23 Rąpała, 9 Olearczyk, 80 Strzyżowski, 19 Sikora, 88 Biały - 7 Porejs, 4 Krawczyk, 81 Troszyn, 18 Bielec, 17 Bogdziul - 42 Barlock, 27 Musioł, 90 Limanski, 10 Majoch, 11 Lorek oraz 73 Korzestański, 44 Ozols, 8 Peca, 15 Jaworski
  • 5:01' Steber as. Skutchan - Polodna
  • 34:24' Wsół
  • 12:28' Bielec as. Bogdziul
  • 18:47' Peca as. Majoch - Krawczyk 4 na 5
  • 36:58' Lorek as. Barlock 5 na 4

Gdańszczanie w tym sezonie z GKS grali 4 razy i doznali 4 porażek, w tym raz po dogrywce, raz jedną bramką i raz dwiema bramkami. Zdecydowanie lepsi katowiczanie byli tylko w listopadowym meczu, gdy u siebie wygrali 6:2.
Gospodarze zagrają dziś bez pierwszego bramkarza. Tomasz Witkowski nabawił się urazu kolana. Według naszych wstępnych informacji przerwa golkipera może potrwać od dwóch do trzech tygodni. W wyjściowym składzie zastąpi go dziś wieczorem Kieler.

Do gry wraca po kontuzji Szczerbakow (MH AUTOMATYKA), który opuścił trzy ostatnie spotkania.
Trwa prezentacja obu drużyn.
Rezerwowym bramkarzem gospodarzy będzie dziś junior Konrad Zgrzebnicki (MH AUTOMATYKA)
1'
Rozpoczęła się I tercja.
1'
Skutchan (MH AUTOMATYKA) wrzucił krążek obok bramki gości
2'
Bardzo wysoko rozpoczęli mecz gospdoarze
2'
Tłoczno pod bramką Kielera (MH AUTOMATYKA), ale ten zdołał zamrozić krążek
3'
Z trybun głośny doping "Stocznia, do boju!"
4'
Josepher (MH AUTOMATYKA) świetnie przejął krążek na połowie i podał do Stebera (MH AUTOMATYKA), a ten trafił prosto w poprzeczkę bramki!
5:01'
[1:0] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA!. Zdobywcą bramki Steber. Najpierw Czech próbował zagrać "od zakrystii", ale nie zdołał wrzucić krążka przy słupku. Ten odbił się jednak przed bramkę i w zamieszaniu wywalczyli go gdańszczanie. Kapitan uderzył jeszcze raz, tym razem prosto do bramki
6'
Jeszcze głośniejszy doping na trybunach.
8'
Strzał po lodzie broni parkanami Kieler (MH AUTOMATYKA)
8'
Gdańszczanie grają ostrym pressingiem i mocno pilnują rywali w defensywie.
10'
Aż za bramką interweniować musiał Kostur (TAURON GKS), by nie oddać wstrzelonego krążka gospodarzom
11'
Kieler (MH AUTOMATYKA) broni strzał Lorka po wznowieniu
11'
Ładnie złamał do środka akcję Polodna (MH AUTOMATYKA) po czym odbił znów pod bandę i wrzucił krążek do Wachowskiego (MH AUTOMATYKA). Ten uderzył obok słupka
11'
Atak gdańszczan, krążek zamroził Kostur (TAURON GKS)
12'
Wznowienie dla gości, ale miejscowi nie dali im ruszyć z kontrą.
12:28'
[1:1] TAURON GKS STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bielec. Katowiczanie rozegrali krążek za bramką i gdańszczanie zostawili miejsce na strzał. Obronił Kieler, który strącił krążek, ale zostawił nieco miejsca między parkanami, a słupkiem i Bielec wcisnął gumę w siatkę.
14'
Ataki gdańszczan. Najpierw uderzał Nasca (MH AUTOMATYKA), a następnie Gościński (MH AUTOMATYKA), ale nieskutecznie
kara
18'
Biały (TAURON GKS) ukarany karą 2 minutową.
18'
To pierwsza kara w tym spotkaniu. Biały (TAURON GKS) zahaczał startującego do kontry Kantora (MH AUTOMATYKA)
18'
Obok słupka z dystansu uderzał Josepher (MH AUTOMATYKA)
19'
Teraz z dystansu niecelnie uderzał Rompkowski (MH AUTOMATYKA)
18:47'
[1:2] TAURON GKS STRZELA GOLA!. Zdobywcą bramki Peca. Gdańszczanie rozgrywali krążek w zamku. Grająćy w osłabieniu goście wybili gumę i wyszli 2 na 1. Peca nie dał szans Kielerowi
20'
Koniec I tercji. MH Automatyka przegrywa z Tauronem GKS 1:2.
21'
Rozpoczęła się II tercja
21'
Zagapili się gdańscy obrońcy i zostawili rywalom otwartą drogę do strzału. Na szczęście niecelngo
23'
Indywidualna akcja Josepher (MH AUTOMATYKA), ale jego strzał został zablokowany
25'
Gościński (MH AUTOMATYKA) i Nasca (MH AUTOMATYKA) wyjeżdżali na 2 na 1, ale ten pierwszy zamiast podać krążek, zdecydował się na solową akcję. Bez powodzenia
26'
Groźnie pod bramką gdańszczan! Najpierw uderzenie po lodzie broni parkanami Kieler (MH AUTOMATYKA), a następnie goście posłali niecelną dobitkę.
27'
Wrzutka pod bramkę gości do Nasci (MH AUTOMATYKA), ale uprzedził go Kostur (TAURON GKS)
28'
"Stoczniowiec my chcemy gola" - śpiewają kibice
29'
Bogdziul (TAURON GKS) uderzył po lodzie obok bramki Kielera (MH AUTOMATYKA)
kara
29'
Troszyn (TAURON GKS) ukarany karą 2 minutową.
30'
Akcja w przewadze zakończona wycofaniem krążka i uderzeniem z dystansu Kantora (MH AUTOMATYKA). Niestety, niecelnym
31'
Gdańszczanie nie wykorzystali przewagi
32'
Strzelał Marzec (MH AUTOMATYKA), ale parkany w czas złączył Kostur (TAURON GKS) i nie pozwolił przelecieć krążkowi pomiędzy nimi
34:24'
[2:2] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wsół, który uderzył z lewej strony kompletnie zaskakując zasłoniętego bramkarza. Krążek zmieścił się między parkanami i mamy remis
kara
37'
Nasca (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
36:58'
[2:3] TAURON GKS STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Lorek. Goście błyskawicznie wykorzystali osłabienie gdańszczan.
kara
38'
Jaworski (TAURON GKS) ukarany karą 2 minutową.
39'
Strzał gdańszczan obok słupka
39'
Faulowany Steber (MH AUTOMATYKA). Kapitan gdańszczan leży na lodzie
40'
Przy asyście kolegów Steber (MH AUTOMATYKA) opuszcza lodowisko.
40'
"Janek Steber (MH AUTOMATYKA), Janek" śpiewają kibice
40'
Koniec II tercji. MH Automatyka przegrywa z Tauronem GKS 2:3
41'
Rozpoczęła się III tercja
42'
Polodna (MH AUTOMATYKA) zablokowany przy próbie strzału
43'
Napór gdańszczan nie przynosi efektu
44'
Bramkarz złapał krążek po strzale Gościńskiego (MH AUTOMATYKA)
46'
"Tomek Witkowski" - kibice skandują nazwisko kontuzjowanego bramkarza
47'
Okres dość chaotycznej gry z obu stron
47'
Niecelne strzały na bramkę gospodarzy
50'
Z dystansu uderzał Skutchan (MH AUTOMATYKA). Parkanami obronił Kostur (TAURON GKS)
51'
Katowiczanie spokojnie wyczekują na możliwość kontry
52'
Polodna (MH AUTOMATYKA) z najbliższej odległości trafia w bramkarza, ale najeżdżający przy słupku na krążek w ostatnich chwili napastnik nie miał wiele czasu i miejsca
53'
Robi się nerwowo. Coraz więcej indywidualnych starć, ale póki co, sędziowie panują nad sytuacją
54'
Kolejna przepychanka po nieudanej próbie zaatakowania przez gdańszczan zza bramki. Sędziowie rozdzielili jednak krewkich zawodników
55'
Łapie krążek po strzale Kieler (MH AUTOMATYKA)
56'
Z daleka próbował zaskoczyć Kostura (TAURON GKS) Skutchan (MH AUTOMATYKA), ale uderzał bardzo niecelnie
56'
Spokojnie skonstruowali atak goście i omal nie zakończyło się to bramką na 4:2. Dużo szczęścia mieli gospodarze, bo katowiczanom zabrakło dokładności w decydującym momencie
kara
57'
Porejs (TAURON GKS) ukarany karą 2 minutową.
57'
O czas poprosili gospodarze
57'
Do końca meczu niecałe 4 minuty. Ponad połowę tego czasu MH Automatyka zagra w przewadze
58'
Dobrze przygotował sobie atak najeżdżający na bramkę Kantor (MH AUTOMATYKA), ale po jego strzale krążek zamroził golkiper
59'
Wymiana podań w tercji gości zakończona strzałem Polodny (MH AUTOMATYKA), ale prosto w bramkarza
59'
Gdańszczanie grają z wycofanym bramkarzem
60'
Oblężenie pod bramką gości, ale katowiczanie bronią się skutecznie
60'
Strzał na pustą bramkę gdańszczan, obok słupka
60'
Wywalczył pod bandą krążek Rompkowski (MH AUTOMATYKA) i wycofał go do Polodny (MH AUTOMATYKA). Ten strzelił, ale odbił bramkarz. Rompkowski (MH AUTOMATYKA) zrzucił rękawice i kask. Podobnie zrobił Barlock (TAURON GKS) i doszło do pojedynku na pięści.
60'
Koniec meczu. MH Automatyka przegrała z Tauronem GKS 2:3 (1:2, 1:1, 0:0). Gdańszczanie zagrali dobrze w pierwszej tercji i wydawało się, że ten mecz potoczy się dla nich pomyślniej. Niestety, po raz czwarty w ósmym meczu pod wodzą trenera Kowaliowa gdańszczanie przegrali różnicą jednej bramki.

11 SMS Sosnowiec 32 0 32 45:253 1
Po 22. kolejkach tabela została podzielona na górną szóstkę i dolną piątkę, w których zespoły rywalizują ze sobą rozgrywając z każdym z rywali po cztery mecze przy zachowaniu dotychczasowego dorobku. Górna szóstka gra o jak najlepsze rozstawianie w play-off, a dolna piątka o awans do tej fazy rozgrywek. Zespoły z miejsc 9-11 z wyłączeniem SMS Sosnowiec zagrają w play-out.
Tabela wprowadzona: 2017-01-27

Wyniki 37 kolejki

• Dolna piątka
  • MH AUTOMATYKA GDAŃSK - Tauron GKS Katowice 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
  • SMS Sosnowiec - Unia Oświęcim 2:10 (0:2, 1:4, 1:4)
  • pauza: Nesta Mires Toruń
  • Górna szóstka
  • Tempish Polonia Bytom - Comarch Cracovia 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
  • JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
  • TatrySki Podhale Nowy Targ - PGE Orlik Opole 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Opinie (76) 2 zablokowane

• Witek kuruj się i wracaj jak najszybciej

• 35 2

• no nie znowu jedną bramką teraz widać ile znaczy dobry bramkarz w hokeju....

• 28 4

• Wotek wroc!!! (5)

pierwsza i trzecia bramka GKSu asysta Kieler

• 18 10

• (4)

Chyba asysta dolnego przy pierwszej gdzie dał zawodnikowi wyjechać przed bramke. Drugiej traci gume na niebieskiej i poszła kontra 2 na 1. Pech przy trzeciej bo guma odbiła się od słupka, wiec nie ma co zrzucać na bramkarza bo jak by wygrali to byście nic nie pisali ze Kieler dobrze broni

• 0 4

• (3)

A to ze przy odniciu Kieler byl za wolny zeby ustawic sie przy slupku to juz nie napisales. To samo bylo w 3 tercji tez mial pusta brame. Kieler lapie wogolw cos w lapaczke? Czy wszystko odbija? Niby nie jego bledy a 88% przy ponad 90 Witka. Tyle w temacie

• 2 4

• (2)

To idź na trening jak jesteś taki wspaniałym bramkarzem i pokaż mu jak ma bronić

• 2 2

• (1)

Umiem cieciu odroznic jak ktos jest szybki widze ze juz zapomniales jak przy pierwszym meczu dostal brame od zakrysti bo nie zdazyl sie ustawic. Przy 3 bramie gosciu z GKS spokojnie przyjal krazek i przymierzyl a on nawet nie zdazyl sie ustawic.

• 1 1

• Cieciem możesz być jedynie ty kozaczku przez internet

• 0 2

• Juz jasne ze zagramy pierwsze mecze w toruniu (1)

Toruń wygrał z Oświęcimiem i Katowicami my nie my tylko mamy patent na dzieciaków z SMS

• 8 2

• I na pierniki :) oby powtórka z ostatniego meczu

• 13 0

• Daleko do utrzymania

Taka tradycja ...............Ciagle w plecy.Cóż,brak umiejętności.Baty,baty,baty i ciągle głupie tłumaczenia.Z tych gości nic więcej nie wykrzesa trener.Potrzebne wzmocnienia,bo spadek jest bardzo bliski.....Proszę o realna ocene,bo hurra optymizm nie ma podstaw.

• 5 15

• (3)

Trzeba się cieszyć ze Automatyka przegrała tylko jedna bramka . To dla tych chłopaczków duży sukces.

• 6 14

• (2)

I co dałby tutaj Witek , przestańcie zachwalać nieobecnych.