GKS pokonał MH Automatykę

Rafał Sumowski
9 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Krzysztof Kantor zdobył bramkę przeciwko GKS, ale aż 8 minut spędził na ławce kar. Krzysztof Kantor zdobył bramkę przeciwko GKS, ale aż 8 minut spędził na ławce kar.

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk przegrali z Tauronem GKS Katowice 3:5 (0:1, 1:2, 2:2). Gospodarze grali lepiej z tercji na tercję, ale przebudzili się zbyt późno. Tym samym przed przerwą, która czeka ich do 20 grudnia, mają na koncie dwie porażki z rzędu.

22 Szczerba - 14 Josepher, 76 Kantor; 3 Lehmann, Gierasimienko; 97 Nowak, Leśniak - 24 Steber, 12 Polodna, 27 Skutchan; 71 Marzec, 95 Kastel-Dahl, 88 Nasca; 40 Strużyk, 15 Rompkowski, 80 Różycki; 93 Pesta, 7 Wrycza
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Marczuk, Lipiński, Gabryszak
Widzów: 1000
31 Grajewski - 23 Rąpała, 9 Olearczyk; 7 Porejs, 4 Krawczyk; 42 Barlock, 73 Kostrzański - 80 Strzyżowski, 19 Sikora, 88 Biały; 81 Troszin, 89 Nahunko, 17 Bogdziul; 90 Lymansky, 10 Majoch, 11 Lorek; 8 Peca, 15 Jaworski, 18 Bielec

Pomeczowy dwugłos trenerów
JACEK PŁACHTA (GKS): Mieliśmy ten mecz całkowicie pod kontrolą przez 50 minut. Potem wkradło się rozluźnienie i daliśmy się podnieść gdańszczanom. Zmarnowaliśmy sporo sytuacji, ale generalnie jestem zadowolony z tego meczu. Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo.

ROBERT BŁAŻOWSKI (MH AUTOMATYKA): Na rozgrzewce wypadł dziś nam Sebastian Wachowski, który nabawił się kontuzji pleców. Graliśmy w obronie dwoma juniorami, a i podstawowi zawodnicy odczuwają ostatnio zmęczenie, gdyż jesteśmy osłabieni powołaniami do młodzieżowej kadry i kontuzją Kamila Dolnego. Zaczęliśmy słabo, bo już w pierwszej tercji goście mogli prowadzić 3:0. Udało nam się podnieść pod koniec. Nie wiem czy ta piąta bramka była czy nie, sędzia sporo analizował na wideo, więc kontrowersji nie brakowało. Znów mieliśmy problem z dużą liczbą kar. Goście wygrali jednak zasłużenie.

Po dzisiejszym spotkaniu hokeistów czeka w ligowych rozgrywkach przerwa aż do 20 grudnia. W międzyczasie młodzieżowa kadra Polski zagra w świata dywizji IB do lat 20, które od 10 do 17 grudnia odbędą się w Budapeszcie. Natomiast pierwsza reprezentacja zagra w turnieju EIHC w Gdańsku. W hali "Olivia" zmierzą się od 15 do 17 grudnia z: Koreą Południową, Ukrainą i Kazachstanem.

BILETY NA MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ EIHC W GDAŃSKU JUŻ W SPRZEDAŻY INTERNETOWEJ

Trener Błażowski przyznaje, że gdańszczanie bardzo potrzebują wygranej z GKS. - Psychika siada po tylu porażkach - przyznaje szkoleniowiec.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z TRENEREM GDAŃSKICH HOKEISTÓW
Poprzedni mecz w Gdańsku z GKS przyniósł dogrywce, po której goście triumfowali 3:2. Na własnej tafli katowicki zespół zwyciężył natomiast w regulaminowym czasie gry 6:2. Jak będzie tym razem?

TU ZNAJDZIESZ WSZYSTKIE WYNIKI GDAŃSKICH HOKEISTÓW Z TEGO SEZONU
Ze względu na wyjazd na młodzieżowe mistrzostwa świata w kadrze gospodarzy tak jak w ostatnich meczach nieobecni są: Gościński, Wsół i Szczerbakow (MH AUTOMATYKA). Kontuzjowany jest natomiast Dolny.
Dzisiejszy mecz to debiut przed gdańską publicznością dla Polodny (MH AUTOMATYKA). Czeski napastnik póki co, zdobył bramkę i asystę w meczu z SMS Sosnowiec. W Oświęcimiu przeciwko Unii nie zapisał się w protokole.
Hokeiści pojawili się już na lodzie, za chwilę rozpoczęcie meczu.
1'
Rozpoczęła się I tercja
1'
Goście przy krążku.
2'
Gdańszczanie bronią wysoko
2'
Nieudana kontra gości. Szczerba broni strzał Lorka i mrozi krążek
kara
2'
Bielec (TAURON GKS) ukarany karą 2 minutową.
3'
Kantor (MH AUTOMATYKA) wybija krążek Sikorze (TAURON GKS) tuż przed bramką gdańszczan
kara
3'
Kantor (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
3'
Długa dyskusja sędziów z zawodnikami z Katowic
kara
3'
Jaworski (TAURON GKS) ukarany karą 2 minutową. To kara za nadmierną liczbę zawodników na lodzie. Właśnie tego dotyczyła dyskusja z arbitrami
kara
4'
Rompkowski (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową. Już nici z liczebnej przewagi gdańszczan
4'
"Tylko zwycięstwo, Stoczniowiec tylko zwycięstwo" - śpiewają gdańscy kibice.
4'
Nie popisał się Polodna (MH AUTOMATYKA), który nie trafił w sytuacji sam na sam
7'
Na bramkę gości uderzał Wrycza (MH AUTOMATYKA), ale nieskutecznie
8'
Złe podanie Josephera (MH AUTOMATYKA) do przodu i strata krążka
9'
Kibice domagają się bramek, ale jak na razie sporo bezproduktywnej gry w środku pola. W tercji rywala obie drużyny nie stwarzają poważnego zagrożenia
10'
Urwał się rywalom lewą stroną Pesta (MH AUTOMATYKA), ale został zatrzymany przy bandzie. Krążek przejął jeszcze Wrycza (MH AUTOMATYKA), ale odebrali go obrońcy GKS
11'
Zza bramki Steber (MH AUTOMATYKA) podawał do Kantora (MH AUTOMATYKA), ale nic z tego nie wyszło
12'
"My chcemy gola, Stoczniowiec my chcemy gola" śpiewają kibice
13'
Moment dynamicznej gry gdańszczan w tercji gości, ale ci zwarli szyki i powstrzymali ataki
13'
Strzelał Strużyk (MH AUTOMATYKA), broni Grajewski (TAURON GKS)
13'
Strzał po lodzie przy słupku broni Szczerba (MH AUTOMATYKA)
14'
Kolejny strzał gdańszczan broni Grajewski (TAURON GKS)
15'
Obie drużyny się nie oszczędzają. Co chwilę któryś z zawodników ląduje na bandzie
16:25'
[0:1] TAURON GKS STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nahunko. Szybka wymiana podań w tercji gdańszczan i Nahunko znalazł się przed Szczerbą pakując krążek do bramki z najbliższej odległości
kara
17'
Skutchan (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
kara
17'
Strzyżowski (TAURON GKS) ukarany karą 2 minutową.
kara
17'
Rompkowski (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
18'
Ostrzał bramki Szczerby (MH AUTOMATYKA), ale gdański bramkarz miał dużo szczęścia
20'
Dużo chaosu na lodowisku
20'
Szczerba (MH AUTOMATYKA) mrozi krążek
20'
Koniec I tercji. GKS prowadzi 1:0. To nie była ładna partia. Sporo "rąbanki" i przypadkowości na tafli. Obu stronom nie można odmówić waleczności, ale też nikt nie zachwycał pomysłem na grę. Jedna dobra akcja zapewniła gościom prowadzenie.
21'
Rozpoczęła się II tercja
kara
22'
Polodna (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
23'
Z dystansu uderzali kolejno Nahunko (TAURON GKS) i Rąpałą (TAURON GKS). Broni Szczerba (MH AUTOMATYKA), ale po drodze na wysokości krocza krążkiem uderzony został Marzec (MH AUTOMATYKA)
22:39'
[0:2] TAURON GKS STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Krawczyk . Zamek w gdańskiej tercji, zamieszanie i bramka dla gości.
24'
Leży Steber (MH AUTOMATYKA), który ucierpiał w starciu z rywalem
24'
Kapitan gdańszczan już w boksie
25'
Krążek po strzale gości łapie Szczerba (MH AUTOMATYKA).
kara
28'
Porejs (TAURON GKS) ukarany karą 2 minutową.
27:18'
[1:2] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kantor. Zawodnik gospodarzy dostał krążek na wysokości bulika. Uderzał na raty, ale dał swojej drużynie kontaktową bramkę.
kara
29'
Josepher (MH AUTOMATYKA) ukarany karą 2 minutową.
31'
Naciskają goście, ale bronią się gdańszczanie. Ponownie sporo gry "na żywioł"
31:36'
[1:3] TAURON GKS STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Biały. Zawodnik gości posłał krążek wprost pomiędzy parkanami Szczerby.
33'
Zablokowane uderzenie Stebera (MH AUTOMATYKA)
33'
Dużo szczęścia po stronie gdańszczan. O centymetry od strzału na pustą bramkę był Lorek (TAURON GKS).
35'
Indywidualnie lewą stroną Josepher (MH AUTOMATYKA), ale krążek po jego wrzutce odbija Grajewski (TAURON GKS)
36'
Sytuację sam na sam ze Szczerbą (MH AUTOMATYKA) zmarnował Lorek (TAURON GKS)
37'
Zamieszanie pod bramką gości, ale z opresji wychodzi Grajewski (TAURON GKS)
kara
38'
Barlock (TAURON GKS) ukarany karą 2 minutową.
39'
Kontrę marnuje Bogdziul (TAURON GKS), który przegrał pojedynek sam na sam ze Szczerbą (MH AUTOMATYKA)
kara
40'
40'
Koniec II tercji. GKS prowadzi z MH Automatyką 3:1. Ta odsłona była ciekawsza od pierwszej, trochę mniej chaotyczna, ale korzystniej w niej wypadli goście. Gdyby nie ich nieskuteczność, mogliby prowadzić już i 5:1. Gdańszczanom nie brakuje ambicji, ale wraca dobrze znany w tym sezonie problem z niepotrzebnymi karami. Ponadto brakuje gospodarzom dogodnych sytuacji strzeleckich. Pochwalić można gdańskiego bramkarza Szczerbę.
41'
Rozpoczęła się III tercja
kara
41'
40:45'
[1:4] TAURON GKS STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Troszin. Goście założyli zamek i wykorzystali osłabienie gdańszczan.
45'
Chaotyczna gra po obu stronach
46'
Sędzia posiłkuje się analizą wideo upewniając się czy aby nie padła bramka dla gości. Nie ma gola
48'
Zamieszanie pod gdańską bramką. Goście zepchnęli gdańszczan w ich tercję obronną
kara
50'
Biały (TAURON GKS) ukarany karą 2 minutową.
51'
Josepher (MH AUTOMATYKA) uprzedził wychodzącego sam na sam rywala
50:23'
[2:4] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Polodna. W zamieszaniu pod bramką gości Czech skierował krążek do bramki z najbliższej odległości
52'
Z dystansu nad bramką uderzał Nowak (MH AUTOMATYKA)
kara
52'
53'
Strużyk (MH AUTOMATYKA) próbował wyłożyć krążek na czystą pozycję Peście, ale przeszkodzili obrońcy
54'
Kantor (MH AUTOMATYKA) wyjechał z ławki kar i od razu dostał krążek na sytuację strzelecką. Jego uderzenie po przekątnej obronił jednak Grajewski (TAURON GKS)
54'
Kastel-Dahl (MH AUTOMATYKA) trafia prosto w bramkarza
55'
Cały czas dopingują gdańscy kibice.
54:48'
[3:4] MH AUTOMATYKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pesta. Zamieszanie pod bramką, Grajewski na brzuchu po pierwszej interwencji i Pesta ładuje krążek do siatki! Bramka kontaktowa!
57'
Stracił krążek za bramką rywali Strużyk (MH AUTOMATYKA). Szkoda, bo gdańszczanie są ewidentnie "w gazie"
57:35'
[3:5] TAURON GKS STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Strzyżowski. Kontra gości i zamieszanie pod bramką gospodarzy. Gracze GKS cieszą się z trafienia, ale bramka przesunęła się podczas akcji. Sędzia posłużył się wideoweryfikacją. Trafienie uznane.
59'
Przepychanka pod bramką gości. Bez kasku i rękawic wyjechał z tego zamieszania Strużyk (MH AUTOMATYKA)
60'
Koniec meczu. Tauron GKS Katowice pokonał MH Automatykę Gdańsk 5:3. Pierwsza tercja była kiepskim widowiskiem. Po drugiej wydawało się, że goście wygrają wysoko jeśli tylko poprawią skuteczność. W trzeciej przebudzili się w ataku gospodarze, ale było już za późno. Mimo porażki, kibice nagrodzili hokeistów po spotkaniu brawami i dopingiem "Stocznia!".

11 SMS Sosnowiec 24 0 24 38:177 1
Po 22. kolejkach tabela została podzielona na górną szóstkę i dolną piątkę, w których zespoły rywalizują ze sobą rozgrywając z każdym z rywali po cztery mecze przy zachowaniu dotychczasowego dorobku. Górna szóstka gra o jak najlepsze rozstawianie w play-off, a dolna piątka o awans do tej fazy rozgrywek. Zespoły z miejsc 9-11 z wyłączeniem SMS Sosnowiec zagrają w play-out.
Tabela wprowadzona: 2016-12-14

Wyniki 27 kolejki

• Dolna piątka
  • MH AUTOMATYKA GDAŃSK - Tauron GKS Katowice 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)
  • SMS Sosnowiec - Unia Oświęcim 2:13 (0:3, 0:4, 2:6)
  • Górna szóstka
  • TatrySki Podhale Nowy Targ - PGE Orlik Opole 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
  • Tempish Polonia Bytom - Comarch Cracovia 3:2 (0:0, 0:1, 2:1,d. 0:0, 1:0k)
  • JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Opinie (80) ponad 10 zablokowanych

• To po co człowieku piszesz to...

• 11 8

• Czy 10 pozycja w tabeli zdegraduje klub do I ligi? (3)

• 6 2

• Nie

Nie są play outy

• 8 0

• 11 vs, 10, czyli Sosnowiec ze 100cznią w ? (1)

• 0 4

• 9 z 10, sms nie spada

do 4 wygranych

• 4 0

• Moje wnioski są następujące: (6)

Kary, znowu kary... 18 minut. Kiedy Josepher wystrzeli krążek i było 5 na 3 w osłabieniu to podrapałem się w głowę... Jak wyglądałby wynik gdyby nie te wykluczenia?
    Tego się już nie dowiemy.
    Kolejna sprawa: Kiedy do końca meczu było niecałe 10 minut i na tablicy 1:4, wyraźnie widać było, że chłopaki walczyli o życie. Gra po prostu tragiczna. Jednak co znaczy walka do końca... Bramka na 5:3 podcięła nam skrzydła. Końcówka mogła być ciekawa. No ale wpadła ta bramka i nic nie zrobimy.
    Trzeba jasno powiedzieć, że znowu przeciwnik nie pokazał rewelacji więc szansa na wygraną była.
    Widzimy się 20 grudnia z Toruniem. Oby tym razem wyeliminować kary, a wtedy wynik będzie dużo lepszy.

• 18 0

• Trudno się nie zgodzić.

W III tercji dużo było bezradności, chłopcy rzeczywiście fizycznie byli słabsi od przeciwnika. Byłem na hokeju 1 raz po wielu latach, zdziwiły mnie te przerwy w 3 tercji, ale widziałem, że sędzia oglądał coś na komputerze, to od dawna takie cuda? Ale atmosfera bardzo spoko jak na taką serię porażek, warto żeby ten hokej był w Gdańsku. Trzeba walczyć do końca!

• 10 0

• Kiedy Cytat: Kiedy "Josepher wystrzeli krążek i było 5 na 3 w osłabieniu to podrapałem się w głowę..." (4)

... Ja również, ponieważ jeden "sędzia" z PZHL sygnalizował "wystrzelenie po kiju" a drugi czekał na reakcję Tauron GKS czy będzie tajemnicze zaklęcie "ej"
      A że było "ej" to była kara.
      A wystarczy do rejestracji oprócz zapisu dołączyć fonię.
      Dziwi mnie tylko fakt, że mecze ogląda tak zwany "obserwator" który ocenia między innymi pracę i decyzje "sędziów" z PZHL i nigdy nie ma zastrzeżeń.

• 9 0

• (3)

A skąd wiesz że nie ma zastrzeżeń? Czytałeś protokół?

Poza tym sędziowie u nas są z łapanki, połowa została dopuszczona warunkowo bo nie zdali latem egzaminu.

Zresztą jaka liga tacy sędziowie, co się dziwić.

• 2 2

• Nie czytałem, gdybym miał możliwość, chętnie bym przeczytał. (2)

Gdyby były zastrzeżenia, byłyby powtórki meczów.
          Dopuszczanie "sędziów" z "łapanki" jest kryminogenne Ludzie, którzy nie zdali egzaminów, nie mają prawa wykonywać zawodu, na przykład: ochroniarka, taksówkarz, pielęgniarka, prawnik, lekarz.
          A "sędzia" PZHL może być z "łapanki" czyli jaki klub złapie więcej sędziów, wygrywa.
          Czyli tak jak gra w POKEMONY, tylko kiedy i gdzie trzeba "odpalić lurę", żeby złapać dużo POKEMONÓW z PZHL?

• 2 0

• (1)

Nie ma takiego czegoś jak "powtórka meczu" z powodu takiego czy innego sędziowania. I to nie tylko w hokeju.
            Arbiter który narobi błędów może być odsunięty od sędziowania, lecz wyniku meczu to nie zmienia.
            Możemy narzekać, ale pewnych rzeczy nie przeskoczymy.

• 4 0

• To dlaczego "arbiter", który robi błedy, sędzuje mecze Stoczniowca, przepraszam "MH hahaha, ha, hahaha"

Nie narzekam, stwierdzam, to co widzę.
              Rzekome wystrzelenie, poza lodowisko przez Josepher, nie było "gwizdane" do czasu, kiedy z boksu GKS Katowice nie było słuchać zaklęcia "ej"
              Mało tego, jeden z sędziów (chyba nie "należał do działki, danej przez pana z boksu) sygnalizował "krążek po kiju" ale jak "główny" usłyszał zaklęcie "ej" "gwizdnął" karę.

• 4 0

• (8)

Dawać Witka, bo bez solidnego bramkarza będzie spadek. Młodzi robią co mogą,ale jeszcze niewiele umieją i wyglada to źle. ten mecz można było wygrać, albo przynajmniej zrobic 1 punkt.Za 3-4 jak okrzepną ,ale nie teraz.

• 11 11

• Chciałeś chyba powiedzieć bez obrony!!!

• 5 0

• Szczerba dorbze grał (3)

• 11 4

• (2)

Może i dobrze, ale dwa gole (3 i 5) jego.

Mamy dziury w składzie, który i bez tego nie jest zbyt liczny..

W ogóle to jest k... skandal że im więcej masz w ekipie dobrych juniorów tym bardziej jesteś w grudniu poszkodowany. To jest fair play wg PZHL??? Ile już lat trwa taki idiotyzm?

• 11 0

• (1)

A uważasz , ze Witkowski będzie bezbłędny? Każdy bramkarz popełnia błędy!!! uważam ,ze Jast na poziomie Szczerby. Jakby był taki dobry to nadal grałby w Bytomiu.

• 10 0

• wczorajszy mecz w wykonaniu Raszki rewelka patrzac na skrót. Szybki z intuicja klasowy zawodnik. Bardzo dobry transfer Polonii. Z takim bramkarzem mozna mecze wygrywac nie dziwie się żę Witka pogonili.

• 4 2

• "młodzi" ??? Witkowski ma 27 lat, a Szczerba 26. (2)