MH Automatyka Gdańsk - Anteo Naprzód Janów Katowice 3:2. Zwycięski gol 6 sek. przed końcem

Michał Rudnicki
4 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Drugie zwycięstwo gdańszczanom zapewnił strzał Josefa Vitka na sześć sekund przed końcem trzeciej tercji Drugie zwycięstwo gdańszczanom zapewnił strzał Josefa Vitka na sześć sekund przed końcem trzeciej tercji

MH Automatyka Gdańsk - Anteo Naprzód Janów 3:2 (2:1, 0:1, 1:0) w drugim meczu o utrzymanie w Polskiej Hokej Lidze. W rywalizacji do czterech wygranych zespół trenera Andrieja Kowaliowa prowadzi już 2:0. Zwycięstwo gdańszczanom na sześć sekund przed końcem trzeciej tercji zapewnił Josef Vitek.

0:1 Stokłosa as. Musioł 13:11
1:1 Rompkowski as. Pesta 13:54
2:1 Rompkowski as. Bilcik, Vitek 17:15 5 na 4
2:2 Parzyszek as. Parizek, Jaros 23:47
3:2 Vitek as. Kantor 59:54

MH AUTOMATYKA: Witkowski; Bilcik, Kantor - Steber, Polodna, Kalinowski; Rompkowski, Wachowski - Strużyk, Pesta, Marzec; Dolny, Leśniak - Vitek, Stasiewicz, Samusienko; Wrycza, Szczerbakow - Różycki, Skutchan

Anteo Naprzód Janów: Spesny; Musioł, K. Charousek - J. Charousek, Adamus; Zielosko, Parizek - Jaros, Parzyszek, Indra; Kosakowski, Sarna - Gryc, Słodczyk, Rajski; Piper, Kurz - Pohl, Stokłosa

Zobacz decydującego gola na 3:2 Josefa Vitka

W pierwszym meczu o utrzymanie w Polskiej Hokej Lidze MH Automatyka wygrała 4:3. Po pierwszej tercji, wygranej przez gdańszczan 3:1, wydawało się, że gospodarze odniosą łatwe zwycięstwo. Goście doprowadzili jednak do wyrównania, a decydującą bramkę na siedem minut przed końcem zdobył Petr Polodna.

ZOBACZ, JAK RELACJONOWALIŚMY PIERWSZY MECZ MH AUTOMATYKA - ANTEO NAPRZÓD

W drugim spotkaniu hokeiści MH Automatyki już na początku mieli okazję do gry pięciu na trzech. Za sprawą kar dla Igora SarnyMarka Indry przez blisko minutę grali w podwójnej przewadze, jednak nie byli w stanie pokonać bramkarza gości. W 14. minucie skapitulował za to Tomasz Witkowski, którego po szybkim ataku przechytrzył Michał Stokłosa. Na odpowiedź gdańszczan nie trzeba było długo czekać. Zaledwie 43 sekundy później do bramki gości trafił Maciej Rompkowski, któremu asystował Filip Pesta. W 17. minucie za spowodowanie upadku przeciwnika na ławkę kar zjechał Dawid Zielosko i tym razem gospodarze wykorzystali swoją przewagę. Vlastimil Bilcik dograł gumę pod bramkę, a z bliskiej odległości do siatki ppnownie trafił "Rompek".

Na początku drugiej tercji za spowodowanie upadku przeciwnika do boksu zjechać musiał Pesta. Pod bramką Witkowskiego raz po raz robiło się gorąco, ale tę grę w osłabieniu udało się gdańszczanom wybronić. Jednak 11 sekund po zakończeniu kary Tomas Parizek dograł pod bramkę do Adriana Parzyszka, a ten posłał krążek do bramki. W dalszej części tercji przewagę osiągnął Anteo Naprzód. Hokeiści MH Automatyki mieli wprawdzie swoje szanse, ale remis po dwóch tercjach był sprawiedliwym rezultatem.

Po czterech minutach trzeciej odsłony, kiedy gdańszczanie grali w przewadze, gościom przyznany został rzut karny za faul Krzysztofa Kantora na Indrze. Witkowski obronił jednak strzał Mateusza Adamusa. W dalszej części tercji sporo było ostrych starć i wykluczeń. Dopiero na trzy minuty przed końcem na lód mógł powrócić Jan Steber, który otrzymał karę 2+10. Zdecydowanie więcej szans stwarzali sobie goście, a na miano bohatera meczu pracował Witkowski, który raz po raz efektownymi interwencjami ratował swój zespół. Niespełna dwie minuty przed końcem spotkania Parizek wystrzelił krążek poza lodowisko, za co zjechał na ławkę kar. Gdańszczanie rzucili się do ataku, by wykorzystać tę przewagę. Po kilkunastu sekundach Steber nie trafił w dobrej sytuacji, ale sześć sekund przed końcem MH Automatyka dopięła swego. Kantor podał do Josefa Vitka, ten oszukał obrońcę i strzelił do bramki, wprawiając w euforię ponad 1500 kibiców.

Po dwóch meczach w Hali Olivii MH Automatyka prowadzi już 2:0. Rywalizacja o utrzymanie w PLH toczona jest do czterech zwycięstw. Następne dwa spotkania rozegrane zostaną w Katowicach 10 i 11 marca.

• Cenne zwycięstwo

Tylko mona Stocznia ! Za rok musza być play offy !

• 26 5

• Super relacja na trojmiasto.pl (6)

Tak trzymać...

• 24 5

• Szkoda, ze trojmiasto..pl ola.ło kibiców i nie przeprowadziło żadnej relacji z niedzielnego meczu (4)

• 22 3

• (3)

A czemu nie poszedłeś na mecz, jak tak to przeżywasz i jesteś kibicem ?

• 7 7

• (1)

O czymś takim jak zatrudnienie słyszałeś?

• 8 2

• W pracy się pracuje

• 0 8

• grypa niestety

• 13 0

• chyba tojmiasto.pl zapomniało że w niedzielę odbywa się mecz...

• 16 0

• Taaaakkkkk ! (5)

Już się bałem, ze przez te kary w 3 tercji przegramy mecz.
    Zwycięzców nie będę sądził.
    Nie mogę jednak pominąć wybryku Skutchana. Weź się chłopie ogarnij.

• 26 8

• Prawda. Skutchan zachowuje się jak dziecko. To nie jest kozak, to taki cwaniaczek kozaczek.

• 16 5

• (3)

Skuter gra z rozwaloną pachwiną, na pewno go to wkurza że nie jest w pełni sił. No i wyszedł z nerw, zdarza się.