Hokeiści Automatyki pokonali Naprzód

Rafał Sumowski
26 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
MH Automatyka wygrała po trzech porażkach z rzędu, a Jakub Stasiewicz popisał się hat-trickiem. MH Automatyka wygrała po trzech porażkach z rzędu, a Jakub Stasiewicz popisał się hat-trickiem.

Hokeiści MH Automatyki pokonali w hali "Olivia" Naprzód Janów 6:3 (2:0, 2:1, 2:2) i przerwali serię trzech kolejnych porażek. Hat-tricka skompletował Jakub Stasiewicz a dwie bramki i dwie asysty zapisał na swoim koncie MVP spotkania Josef Vitek. Mecz oglądało 1200 widzów.

6:3 Adamus as. Kulik - K.Charousek 50:34

MH AUTOMATYKA: Gorodecki; Bilcik, Dolny; Lehmann, Wachowski; Kantor, Wysocki; Maciejewski - Steber, Polodna, Pesta; Vitek, Stasiewicz, Samusienko; Strużyk, Rompkowski, Szczerbakow; Wrycza, Różycki, Marzec

Naprzód: Niemczyk; Musioł, K.Charousek; Żywiołek, Kurz; Kulik, Potechin; Sarna - Seda, J.Charousek, Indra; Jaros, Stachura, Adamus; Kapłon, Skrodziuk, Rajski; Piper, Pohl, Stokłosa

Gdańsk, al. Grunwaldzka 470
MH AUTOMATYKA Gdańsk
Naprzód Janów

89% 287 typowań MH AUTOMATYKA Gdańsk
3% 8 typowań REMIS
8% 26 typowań Naprzód Janów

Gdańscy hokeiści do meczu z Naprzodem przystąpili podrażnieni wysoką porażką w Katowicach, gdzie ulegli miejscowemu Tauronowi GKS aż 1:8. Choć przed wtorkowym pojedynkiem w hali "Olivia" gdańszczanie nadal byli osłabieni brakiem kontuzjowanych Adama Skutchana, Tomasza WitkowskiegoMarka Wróbla, w klubie zachowano spokój po ciężkiej lekcji od katowiczan.

- Nie chcemy nerwowych ruchów, niemniej nie wyobrażamy sobie innego wyniki niż zwycięstwo z Naprzodem - mówi przed meczem dyrektor sportowy Przemysław Tutaj.
Gdańszczanie dobrze weszli w mecz. Od samego początku rzucili się do ataków i oddali zdecydowanie więcej strzałów. Mało tego, nie popełniali kar. Szybko prowadzenie dał gospodarzom Josef Vitek, który dobijał własny strzał. Chwilę później ten sam zawodnik podwyższył rezultat po podaniu Jakuba Stasiewicza.

Po udanej pierwszej tercji to właśnie "Stazi" trafił na 3:0 już na początku drugiej partii, po przedłużonym oczekiwaniu na powrót do gry spowodowanym zszywaniu uszkodzonej siatki w bramce. Co ciekawe, asystą odwdzięczył mu się właśnie Vitek.

Goście zdobyli jednak bramkę po akcji zza bramki, gdy krążek odbił się od łyżwy Maksima Gorodeckiego przy strzale Mateusza Adamusa. Gol napędził akcje gości, którzy zaczęli poczynać sobie coraz odważniej. W drugiej części znakomitą, choć bardzo ryzykowną interwencją popisał się Gorodecki. Białorusin wyjechał daleko z bramki i przerwał kontrę gości, gdy wydawało się, że nie zdąży zrobić tego ostatni obrońca.

W końcówce drugiej tercji kibice w hali Olivia zobaczyli wymianę cios za cios i kilka świetnych sytuacji, z których obaj bramkarze wychodzili obronną ręką. Na 2 sekundy przed końcem tercji po szybkiej kontrze krążek do bramki skierował Stasiewicz strzelając gościom bramkę do szatni. Trzecią asystą popisał się natomiast Vitek.

Zaraz po rozpoczęciu trzeciej tercji hat-tricka podczas gry w przewadze skompletował Stasiewicz i wydawało się, że to całkowicie podcięło rywalom skrzydła. Chwilę później na 6:1 podwyższył Petr Polodna, a kibice dopingowali krzycząc "mało", "jeszcze jeden".

Kolejne bramki zdobyli jednak goście, którzy zdołali poderwać się do walki. Na 6:2 trafił w przewadze Marek Indra, a chwilę później źle ustawiony Gorodecki dał się zaskoczyć Mateuszowi Adamusowi strzałem z połowy tercji i było już 6:3. Na 5 minut przed końcem gry na bramkę uderzał Michaił Samusienko, ale trafił w słupek.

11 SMS PZHL Katowice 7 0 0 0 7 5:58 0
Drużyny zagrają cztery rundy, systemem każdy z każdym. Do ćwierćfinałów play-off awansują drużyny z miejsc 1-6. O pozostałe dwa miejsca powalczą do 2 zwycięstw pary z miejsc 7-10 i 8-9. Przegrani zagrają o utrzymanie. Spaść z ligi nie może SMS PZHL.
Tabela wprowadzona: 2017-09-26

Wyniki 7 kolejki

• MH AUTOMATYKA GDAŃSK - Anteo Naprzód Janów Katowice 6:3 (2:0, 2:1, 2:2)
  • PGE Orlik Opole - TMH Polonia Bytom 4:3 d. (3:0, 0:1, 0:2, d. 1:0)
  • JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
  • Unia Oświęcim - Comarch Cracovia 3:7 (1:2, 1:3, 1:2)
  • SMS PZHL Katowice - Tauron KH GKS Katowice 1:11 (1:4, 0:1, 0:6)

• 40 2

• Hej Stocznia gol.....ta la la la la la la la laaaaaa.... (2)

Jedziemy dalej...brawo brawo !!! Witek ma godnego zastępcę w bramce. Stasiewicz miazga.