Hokeiści przegrali po dogrywce

17 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Hokeiści MH Automatyki przegrali na własnym lodzie po dogrywce z Unią Oświęcim 2:2 (0:0, 2:1, 0:1, d. 0:1). Dla podopiecznych Andrieja Kowaliowa to druga z rzędu porażka w obecnych rozgrywkach PHL. Tym bardziej bolesna, że gdańszczanie na 3,5 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry prowadzili 2:1. Spotkanie w hali "Olivia" obserwowało 1500 kibiców.

0:1 A.Kowalówka as. S.Kowalówka - Riha 20:36
1:1 Dolny as. Samusienko 29:19
2:1 Bilcik as. Vitek 38:18
2:2 Haas 56:32
2:3 Haas as. Tabacek 61:28

MH AUTOMATYKA: Gorodecki; Bilcik, Dolny; Lehmann, Wachowski; Kantor, Wysocki; Maciejewski - Steber, Polodna, Skutchan; Vitek, Stasiewicz, Samusienko - Strużyk, Pesta, Marzec; Wrycza, Różycki, Szczerbakow

UNIA: Fikrt; Vosatko, A.Kowalówka; Gabryś; Gębczyk, Saur; Wojtarowicz - Danecek, A.Kowalówka, Riha; Tabacek, Haas, Piotrowicz; Paszek, Malicki, Wanat; Krzak, Lacheta, Hałtas

Gdańscy hokeiści nie mieli wiele czasu na rozpamiętywanie piątkowej porażki w Jastrzebiu-Zdroju przeciwko JKH GKS. W niedzielę wrócili do hali "Olivia", aby spotkać się z pozostającą bez zwycięstwa Unią Oświęcim. Trener Andriej Kowaliow w dalszym ciągu nie mógł korzystać z podstawowego bramkarza Tomasza Witkowskiego, a w dodatku z powodu urazu odniesionego w piątek z kadry wypadł Marek Wróbel. Ponadto zabrakło Macieja Rompkowskiego.

PORAŻKA 1:5 W JASTRZĘBIU-ZDROJU

Pierwsza tercja niedzielnego spotkania w Gdańsku była bardzo wyrównana ze wskazaniem na Unię, ale obfitowała też w sporo błędów. Najlepszą sytuację bramkową miał Petr Polodna w 8. minucie po podaniu Szymona Marca, ale nie zdołał skierować krążka do bramki. MH Automatyka w premierowej tercji zaliczyła trzy kary, a goście przez nieco ponad 20 sekund mieli okazję grać w przewadze 5 na 3.

Nie wykorzystali jej, ale za to błyskawicznie po rozpoczęciu drugiej partii objęli prowadzenie po zagraniu zza bramki. Stracona bramka rozbudziła gospodarzy, którzy wreszcie zaczęli dominować. Ich starania przyniosły efekt. Najpierw strzałem w samo okno bramki wyrównał Kamil Dolny, a niespełna 10 min później znakomitym strzałem z niebieskiej linii popisał się Vlastimil Bilcik.

Gospodarzom nie udało się jednak utrzymać prowadzenia. Pod koniec trzeciej tercji bardzo dobrze spisujący się Maksim Gorodecki skapitulował po strzale Radima Haasa . Puszczony przez niego ok 40 cm nad lodem na odbijaczkę bramkarza krążek wpadł do siatki przy samym słupku. To trafienie doprowadziło do dogrywki.

W pojedynku trzech na trzech granym do pierwszego gola, lepiej spisali się goście. Praktycznie identycznym strzałem sposób na Gorodeckiego po raz kolejny znalazł Haas. Goście zgarnęli 2 punkty, a gdańszczanie po porażce w dogrywce dopisali do swojego dorobku 1 punkt.

11 SMS Katowice 5 0 0 0 5 4:47 0
Drużyny zagrają cztery rundy, systemem każdy z każdym. Do ćwierćfinałów play-off awansują drużyny z miejsc 1-6. O pozostałe dwa miejsca powalczą do 2 zwycięstw pary z miejsc 7-10 i 8-9. Przegrani zagrają o utrzymanie. Spaść z ligi nie może SMS PZHL.
Tabela wprowadzona: 2017-09-22

Wyniki 4 kolejki

• MH AUTOMATYKA GDAŃSK - Unia Oświęcim 2:3 (0:0, 2:1, 0:1, d. 0:1)
  • SMS Katowice - PGE Orlik Opole 1:7 (0:4, 1:2, 0:1)
  • Comarch Cracovia - TatrySki Podhale Nowy Targ 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
  • Naprzód Janów - JKH GKS Jastrzębie 3:2 (1:2, 1:0, 0:0, d. 1:0)
  • GKS Tychy - Polonia Bytom 6:2 (4:1, 2:0, 0:1)
  • pauzuje: Tauron KH GKS Katowice
  • awansem mecze 7. kolejki:
  • JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
  • SMS Katowice- Tauron KH GKS Katowice 1:11 (1:4, 0:1, 0:6)
  • PGE Orlik Opole - Polonia Bytom 4:3 (3:0, 0:1, 0:2, d.1:0)
  • Unia Oświęcim - Comarch Cracovia 3:7 (1:2, 1:3, 1:2)

• . (4)

Błędy się zdarzają równie dobrze mógłby być to ktoś inny trafiło na niego i tyle . Nie trzeba było grać na czas w 3 tercji tylko wykorzystać przewagę i strzelić na 3:1 a okazji do tego było co nie miara bo gracze Unii kary łapali zwłaszcza w pierwszej części 3 tercji , wtedy byłoby spokojniej i błąd poszedłby w niepamięć a tak to jest jak jest. Lepiej niż w zeszłym roku bo po 4 kolejkach mamy 4 pkt. I jesteśmy w kontakcie z drużynami ale niedosyt po dzisiejszym meczu zostaje

• 13 6

• (3)

Wiesz co daj se siana z tym komentarzem. Co napiszesz wogole o wykorzystanych przewagach bo ja wolę przemilczec...

• 10 1

• W Jastrzebiu tez zawalił 1 brame jak junior

• 13 0

• (1)

Wiem przewagi katastrofa w całym meczu ... Ale mi chodziło o to że w 3 tercji przy prowadzeniu 2:1 powinni w przewagach podjąć walkę a z mojego punktu widzenia próbowali grać na czas, krążek śmigał sobie po obwodzie z nielicznymi strzałami z daleka i tyle przewaga minęła a oni są do przodu z czasem .