Wiadomości

stat

MH Automatyka nie będzie sponsorem tytularnym hokeistów. Co dalej z drużyną?

Lotos PKH Gdańsk

MH Automatyka pełniła rolę sponsora tytularnego gdańskiego klubu hokejowego przez pięć lat. Od następnego sezonu zespół będzie miał nowego partnera głównego.
MH Automatyka pełniła rolę sponsora tytularnego gdańskiego klubu hokejowego przez pięć lat. Od następnego sezonu zespół będzie miał nowego partnera głównego. fot. Mateusz Słodkowski / trojmiasto.pl

MH Automatyka nie będzie już sponsorem tytularnym gdańskiego klubu hokejowego. Firma pełnia tę rolę przez pięć ostatnich lat. Niebawem mamy poznać nazwę nowego. - Jesteśmy bardzo blisko pozyskania nowego sponsora, którego marka może pojawić się w nazwie klubu - mówi nam prezes klubu Bartosz Purzyński.MH Automatyka bez licencji na grę w kolejnym sezonie. Sprawdź, co dalej z gdańskim klubemzakończona Łącznie głosów: 518
Po pięciu latach współpracy MH Automatyka przestanie pełnić rolę sponsora tytularnego klubu hokejowego w Gdańsku.

"Nasza umowa Sponsora tytularnego z klubem PKH2014 skończyła się wraz z końcem maja i nikt nie zwrócił się do nas z propozycją jej przedłużenia. Ponieważ różnymi, nieoficjalnymi, nie pochodzącymi od zarządu klubu PKH2014 "kanałami" docierają do nas informacje o nowym sponsorze tytularnym to rozumiemy całą sytuację i ją akceptujemy. Jesteśmy prywatną firmą i wszystkie przekazywane środki są naszymi prywatnymi pieniędzmi. Nie jesteśmy w stanie "konkurować" z dużymi przedsiębiorstwami i z dużymi marketingowymi budżetami. Ale mamy nadzieję, że będzie to z korzyścią dla gdańskiego hokeja. Chętnie będziemy dalej przychodzić na mecze i kibicować gdańskiej drużynie, a że już będzie miała inną nazwę to nie zmienia to naszych pozytywnych emocji do tego sportu. Chciałbym w imieniu firmy MH Automatyka serdecznie podziękować wszystkim zawodnikom, trenerom i osobom, które przyczyniły się do pozytywnego promowania naszej firmy" - tak na oficjalnej stronie firmy wypowiada się Jarosław Bońkowski, wiceprezes MH Automatyka.
Prezes klubu Bartosz Purzyński potwierdza, że jest inna koncepcja na sponsora tytularnego, ale ze współpracy z dotychczasowym nie rezygnuje.

- Prezes MH Automatyki podczas niedawnego spotkania z zarządem klubu potwierdził, że są zainteresowani dalszą współpracą. Sponsor tytularny zmieni się. Jesteśmy bardzo blisko pozyskania nowego, którego marka może pojawić się w nazwie drużyny. W kwestii jego ujawnienia proszę jeszcze o chwilę cierpliwości. Negocjacje lubią ciszę, dlatego obecnie nie mogę jeszcze niczego potwierdzić - mówi nam prezes Purzyński.

Przeczytaj o zmianach w Polskiej Hokej LidzeMH Automatyka towarzyszyła gdańskim hokeistom od 2014 roku. Początkowo pod nazwą MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk, by dwa lata później zmienić szyld na MH Automatyka Gdańsk. To w tym okresie zespół awansował do najwyżej klasy rozgrywkowej w Polsce. W sezonie 2015/2016 pokonał w meczu o mistrzostwo drużynę UKH Dębica 4:0. We wrześniu 2016 roku drużyna rozpoczęła występy w Polskiej Lidze Hokeja. Zajmowała w niej dwukrotnie 9. miejsce i 7. w ostatnich rozgrywkach.

- Niezależnie od dalszego rozwoju sytuacji jeszcze raz chciałbym podziękować zarządowi MH Automatyki za te 5 lat wspierania klubu i współpracy w roli sponsora tytularnego. Musimy pamiętać, że MH Automatyka jako firma zaangażowała się w gdański hokej na samym początku, kiedy nasz produkt nie miał jeszcze wyrobionej marki, kiedy graliśmy w I lidze. Dziś, dzięki pracy wielu osób, jesteśmy gotowi zrobić kolejny krok w rozwoju. Jestem pewien, że rozpoznawalność marki MH Automatyka dzięki sponsoringowi tytularnemu naszego klubu wzrosła wielokrotnie, co potwierdzają chociażby dane dotyczące ekwiwalentu reklamowego - dodaje Purzyński.

Przeczytaj jak Szymon Marzec i reprezentacja Polski otarli się o awans w mistrzostwach świataW klubie wciąż czekają na przyznanie licencji gry w nowym sezonie. Przypomnijmy, że zespół z Gdańska jest jednym z trzech, które takiej nie otrzymały. Na taką czekają również Energa Toruń i TatrySki Podhale Nowy Targ. Wszystkie trzy drużyny mają czas na dostarczenie niezbędnych dokumentów do Polskiego Związku Hokeja do 15 lipca.

Obecnie kompletujemy dokumenty i jesteśmy na najlepszej drodze do otrzymania pozwolenia na start w rozgrywkach sezonu 2019/2020. Proces licencyjny w naszym wydaniu już tradycyjnie trochę się przedłuża, ale za każdym razem kończymy go otrzymaniem pozwolenia na start. Również w tym sezonie jestem przekonany, że tak będzie, to tylko kwestia czasu - kończy prezes gdańskiego klubu.

Najbliższe spotkanie Lotosu

data meczu: 15.09.2019

KH Toruń
:
LOTOS PKH Gdańsk
mecz ligowy

Aktualna tabela

Polska Hokej Liga
Drużyny M Z Rz Rp P Bramki Pkt.
1 Comarch Cracovia 0 0 0 0 0 0:0 0
2 Energa Toruń 0 0 0 0 0 0:0 0
3 GKS Tychy 0 0 0 0 0 0:0 0
4 JKH GKS Jastrzębie 0 0 0 0 0 0:0 0
5 Kadra PZHL 0 0 0 0 0 0:0 0
6 LOTOS PKH GDAŃSK 0 0 0 0 0 0:0 0
7 Naprzód Janów 0 0 0 0 0 0:0 0
8 Re-Plast Unia Oświęcim 0 0 0 0 0 0:0 0
9 TatrySki Podhale Nowy Targ 0 0 0 0 0 0:0 0
10 Tauron KH GKS Katowice 0 0 0 0 0 0:0 0
11 Zagłębie Sosnowiec 0 0 0 0 0 0:0 0

Terminarz

15.09 (nd) KH Toruń LOTOS PKH Gdańsk
27.09 (pt) LOTOS PKH Gdańsk Naprzód Janów
06.03 (śr) godz.17:35 GKS Tychy 2:0 MH AUTOMATYKA Gdańsk LIVE!
03.03 (nd) godz.17:00 MH AUTOMATYKA Gdańsk 0:3 GKS Tychy LIVE!
28.02 (czw) godz.18:00 GKS Tychy 1:2 MH AUTOMATYKA Gdańsk

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane