Sensacyjne zwycięstwo hokeistów

13 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Trafiony rzut karny Petra Polodny (na zdjęciu) zapewnił gdańskim hokeistom zwycięstwo z niepokonanym do tej pory liderem PHL. Trafiony rzut karny Petra Polodny (na zdjęciu) zapewnił gdańskim hokeistom zwycięstwo z niepokonanym do tej pory liderem PHL.

Hokeiści MH Automatyki sensacyjnie wygrali na wyjeździe z GKS Tychy. Gdańszczanie zwyciężyli z niepokonanym dotąd liderem PHL po rzutach karnych 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, d. 0:0, k. 3:2). 29 strzałów obronił bramkarz Maksim Gorodecki. Bramkę na wagę dogrywki zdobył Jan Steber, a karnego który dał wygraną trafił Petr Polodna. W niedzielę o godz. 17 MH Automatyka zagra w Hali "Olivia" z Tempish Polonią Bytom.

Kalinowski 2:3

GKS: Lewartowski; Pociecha, Ciura - Witecki, Kalinowski, Bepierszcz; Bryk, Kotlorz - Gościński, Rzeszutko, Bagiński; Gazda, Kaznadzei - Guzik, Cichy, Szczechura; Górny, Kolarz - Jeziorski, Komoroski, Kogut

MH AUTOMATYKA: Gorodecki; Bilcik, Maciejewski - Steber, Polodna, Skutchan; Lehmann, Wachowski - Vitek, Stasiewicz, Samusienko; Kantor, Wysocki - Strużyk, Rompkowski, Szczerbakow; Dolny, Wrycza - Pesta, Różycki, Marzec

MH AUTOMATYKA PEWNIE WYGRAŁA W KATOWICACH

Spotkanie z liderem Polskiej Hokej Ligi gdańszczanie rozpoczęli niespełna dobę po zakończeniu meczu z outsiderem rozgrywek SMS Katowice. Trener Andriej Kowaliow, który na wyprawę na Śląsk zabrał szerszą kadrę, w meczowym składzie dokonał trzech zmian. Młodzież, która dostała szansę w Katowicach, czyli: Gilbert Leśniak, Konrad ZgrzebnickiKirył Gierasimienko ustąpili miejsca bardziej ogranym kolegom. Do zestawienia wrócili: Maksim Gorodecki, Kacper Różycki oraz Sebastian Wachowski.

Gdańszczanie wyjechali na lód bez respektu dla lidera. Wprawdzie to gospodarze dominowali i już po 10 minutach gry mogli prowadzić nawet 3:0, ale albo brakowało im dokładności jak podczas strzału w poprzeczkę albo na drodze stawał im Gorodecki. Mało tego, pod koniec premierowej partii tyszanie zmarnowali rzut karny i po 20 minutach gry było 0:0.

W przerwie doszło do niecodziennej sytuacji. Gospodarze zdecydowali się... zmienić stroje. Uznali, bowiem że drugi komplet będzie lepiej odróżniał się od wyjazdowych koszulek MH Automatyki. Ta zmiana im jednak nie pomogła, a dzielnie broniący się gdańszczanie zaczęli dochodzić do groźnych sytuacji. Znakomitej okazji nie wykorzystał Josef Vitek, który uderzał z kilku metrów. Znakomitą interwencją zatrzymał go bramkarz gospodarzy Kamil Lewartowski.

Dzielnie czyste konto trzymał także Gorodecki, który jednak skapitulował tuż przed końcem drugiej tercji, gdy podczas gry w przewadze niemal z pozycji leżącej pokonał go Alex Szczechura. To nie złamało jednak gości, którzy potrzebowali zaledwie 5 minut drugiej tercji, aby doprowadzić do wyrównania po bramce Jana Stebera w przewadze. Kapitan przyjezdnych 10 minut później bliski był zdobycia bramki na 2:1, ale nie wykorzystał okazji.

W ostatniej minucie na ławkę kar powędrował Jakub Stasiewicz, a gospodarze poprosili o czas. Nie zdołali jednak zdobyć bramki i ostatecznie w regulaminowym czasie gry padł remis. Do przesądzenia o zwycięstwie potrzebna była dogrywka - trzech na trzech do pierwszego trafienia lub do 5 minut.

Kilkukrotnie blisko pokonania Gorodeckiego bliscy byli tyszanie, którzy wręcz ostrzeliwali jego bramkę. Białorusin nie dał się jednak zaskoczyć i po 65 minutach miał na koncie 29 obronionych strzałów. W rzutach karnych lepsi okazali się gdańszczanie, którzy wygrali 2:1 i jako pierwsi w tym sezonie zdołali pokonać GKS. Za zwycięstwo po karnych powędrowały do nich wprawdzie nie 3 a 2, ale niezwykle cenne punkty. Natomiast tyszanie do swojego dorobku dopisali jedno "oczko".

11 SMS Katowice 10 0 0 0 10 6:81 0
Drużyny zagrają cztery rundy, systemem każdy z każdym. Do ćwierćfinałów play-off awansują drużyny z miejsc 1-6. O pozostałe dwa miejsca powalczą do 2 zwycięstw pary z miejsc 7-10 i 8-9. Przegrani zagrają o utrzymanie. Spaść z ligi nie może SMS PZHL.
Tabela wprowadzona: 2017-10-13

Wyniki 10 kolejki

• GKS Tychy - MH AUTOMATYKA GDAŃSK 1:2 (1:0, 0:1, 0:0, d.0:0, k.2:3)
  • TatrySki Podhale Nowy Targ - Unia Oświęcim 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
  • Tempish Polonia Bytom - Tauron KH GKS Katowice 3:8 (1:1, 1:3, 1:4)
  • PGE Orlik Opole - JKH GKS Jastrzębie 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, d.0:0, k.1:0)
  • Comarch Cracovia - Anteo Naprzód Janów 9:0 (2:0, 2:0, 5:0)
  • pauza: SMS Katowice

Opinie (80) ponad 10 zablokowanych

• Ooo tak!!!

Jest !!!!! Udało się Mamy to!!!Piękny Piąteczek 13-tego ,Pozdrowienia z Uk!!

• 104 2

• Super sprawa panowie, 2 punkty na wyjeździe i to u lidera :)

Wielkie brawa dla całej drużyny i do zobaczenia w niedzielę :)

• 95 1

• Szacun Panowie za walkę !! Tychy zdobyte :) brawo brawo brawo !!! Wiadomość dnia !

• 73 2

• Mega gratulacje panowie

• 74 1

• 1.04 ?

Myślałem że to 1 kwietnia... SUPER !!!!! GRATKI !!!!

• 62 1

• (2)

Na początku sezonu pisałem, że jak to dobrze trener poukłada to ta drużyna może solidnie zamieszać w ligowej tabeli! To nie jest ostatnia niespodzianka jaką Stocznia da w tym sezonie. BRAWO!

p.s.
    Dlaczego Witek nie grał? Znowu jakiś uraz?

• 49 2

• Niekoniecznie uraz, po prostu ten młody też jest niezły.

Co zresztą dziś pokazał. I dobrze że mamy 2 porządnych bramkarzy.

• 31 1

• podejrzewam że Witek długo nie grał a mecz z SMS był bardziej na rozegranie. Postawił na Maxima bo on jest w lepszym rytmie meczowym. jakby miał uraz to nie był by rezerwowym